track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Akvaryum Sifonu Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Akvaryum Sifonu markası:

En Çok İncelenen Akvaryum Sifonu Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Akvaryum Sifonu Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 19 Akvaryum Sifonu modeli içerisinde en ucuz Akvaryum Sifonu fiyatı 15.76 TL iken, en yüksek Akvaryum Sifonu fiyatı 528.9 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Akvaryum Sifonu fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Akvaryum Sifonu fiyatı ise 129.97 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Akvaryum Sifonu Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri'nin Seçimi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Akvaryum Sifonu

Akvaryum, görsel rahatlama etkisininin yanı sıra dekoratif olarak da sıklıkla yaşam alanları ve ofis gibi ortamlarda kullanılır. Evde ya da iş yerinde stresi azaltmak ve rahatlamak için geniş ve farklı tasarımlı akvaryumlar tercih edilir. Bu çeşitli ebatlara ve tasarımlara sahip akvaryumların içerisinde yaşayan canlıların oluşturdukları atıkları düzenli olarak temizlemek gerekir. Bu atık temizleme işlevi atığın türüne, miktarına ve akvaryumun dibinde ya da üst yüzeyinde olmasına göre farklı yardımcı araçlar kullanılarak yapılır. Akvaryumlarda en zor temizlenen ve en çok pislenen yer dip bölgesidir. Bu bölgeleri temizlemek ve su tahliyesini yapmak amacıyla akvaryum sifon ve çeşitleri kullanılır. Sifonlar akvaryum boyutlarına ve temizlenecek atık miktarına bağlı olarak farklı kapasitelerde manuel ya da elektrikli olacak şekilde tasarlanıp satışa sunulur. Alternatif olarak pilli akvaryum sifonları vardır ve pratik kullanım kolaylığı sunar. Akvaryumların tam temizliği için akvaryum süzgeçleri ve akvaryum sifonları beraber kullanılması gerekir. Çünkü akvaryum atıkları hem dip hem üst yüzeyde bulunur.

Akvaryum Sifonu Çeşitleri

Akvaryumlar içerisindeki suyun sirkülasyonu harici olarak yapılması gerektiğinden, akvaryum canlıların yaşam alanını temizlemek amacıyla farklı yardımcı aletler kullanmak gerekir. Akvaryum su sirkülasyonu dışında, içerisinde yaşayan canlıların atık ve yem temizlikleri için de yardımcı ürünler kullanılır. Genel olarak atıkların hepsi yoğun olarak akvaryumun dip kısmında birikir ve akvaryum canlılarını rahatsız etmeden bu kısmı temizlemek o kadar kolay olmayabilir. Bu temizlik ve su değişim işlemlerini kolayca yapabilmek için akvaryum sifonları kullanılır. Kullanım sağlanacak akvaryumun boyutlarına ve içerisindeki atık türlerine göre akvaryum sifon çeşitleri bulunur ve bu çeşitler elektrikli, manuel, pilli, pompalı olmak üzere farklı özellikte ve seçenekler de üretilir. Su sirkülasyonu ve hava sirkülasyonu sağlamak için akvaryum pompa çeşitleri tercih edilir. Akvaryum pompaları, hava pompası ve su pompası olmak üzere ikiye ayrılır ve her bir pompa türü kendi içerisinde manuel ve elektrikli olarak kullanılma imkanı sunar. Basit ve küçük akvaryumların temizlik ve su tahliyeleri için mini akvaryum sifonu kullanılır. Su boşaltma kapasiteleri ve hortum uzunlukları diğer sifon çeşitlerinden daha kısa olarak tasarlanır. Akvaryum dip çekim sifonu, atık temizleme kapasitelerine ve su boşaltma hızlarıa bağlı olarak çeşitli seçeneklerde tasarlanarak üretilir. Akvaryumların en yoğun atık biriken yeri dip yüzeyidir ve akvaryum canlılarının da dip kısmında yoğun olarak bulunması nedeniyle temizliği için dip çeki sifonlara ihtiyaç duyulur. Akvaryumların derinliklerine ve içerisinde canlı miktarına göre farklı özelliklerde akvaryum dip sifonu çeşidi üretilir. Atıkların bazı türleri akvaryumun üst yüzeyinde toplanır ve bu atıkların çeşitlerine göre farklı boyutlarda ya da balıkları kısa süreli yer değişikliği sağlamak amacıyla kullanabileceğiniz akvaryum süzgeci çeşitleri bulunur. Bu süzgeçlerin farklı ebatları ve sap uzunlukları bulunur. Bu ölçüler akvaryumların derinlikleri ve boyutlarına göre oluşturulur. Dekoratif amaçlı olarak banyo gibi yaşam alanlarında el, yüz yıkamak için kullanılan lavaboların yerine el yüz yıkarken balıklarınızı seyredebileceğiniz akvaryum lavabo çeşitleri kullanılır. Görsel olarak lavaboya benzediği için bu adı alan bu akvaryumlar, hem şık bir görsellik sunarken hem de farklı tasarımları ile dekorasyonunuza renklendirir.

Akvaryum Sifonu Fiyatları

Akvaryum içerisinde yaşayan canlı türlerinin çeşitliliğine göre akvaryum temizliği için farklı sifon çeşitleri kullanmak gerekebilir. Akvaryum sifonları ve yardımcı aparatları farklı malzeme türlerinden, farklı kapasite ve boyutlarda üretilir. Bu sifonların üretimindeki malzemenin plastik olması ve su temizleme kapasitesinin az olması, fiyatlarının uygun olmasına neden olabilir. Kapasite ve malzeme kullanımında kalite arttıkça fiyatlar da artış gösterebilir. Akvaryum sifon fiyatları modellerine, malzeme cinsine ve özelliklerine göre farklılık gösterse de herkesin bütçesine uygun bir çeşit akvaryum sifonu bulunur. Pratiklik, hızlı temizleme ve su tahliyesi sağlayan pilli ya da elektrikli akvaryum sifon çeşitleri teknik tasarımlarından dolayı farklı fiyat aralıkları ile kullanıcıların beğenilerine sunulur. Elektrikli olan akvaryum sifon çeşitleri pilli olan akvaryum sifon çeşitlerine göre daha kısa sürede su tahliyesi ve daha derin dip temizliği yapabilen özelliklere sahiptir. Bu farkların teknik işlevsel özelliklerinden dolayı var olması nedeni ile elektrikli sifon çeşitlerinin fiyat aralıkları, pilli sifon çeşitlerinden farklı olabilir.

Akvaryum Sifonu Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Akvaryum canlılarının yaşam özellikleri farklı olduğu için akvaryum içerisinde de farklı atıklar oluşur. Bu canlıların yaşamsal faaliyetlerini sürdürmek için farklı özellikler içeren sularda ve ideal ısıya sahip akvaryumlarda yaşamaları gerekir. Akvaryum içerisinde bulunan bitkilerin, yem atıklarının ve akvaryum canlılarının atıklarının temizliğini iyi filtreli, süpürgeli, manuel ya da elektrikli sifonlar kullanarak hızlıca sağlayabilirsiniz. Elektrikli akvaryum sifon çeşitleri özellikle pratik kullanımı nedeniyle sıklıkla kullanıcılar tarafından tercih edilir. Kullandığınız akvaryumun temizliği için akvaryum boyutları, içerisindeki canlı miktarı büyük önem taşır. Büyük akvaryumların temizliğini manuel sifonlar ile sağlamak zor olabilir. Bu yüzden elektrikli çalışan temizleme kapasitesi yüksek sifonlarla sağlayabilirsiniz. Küçük akvaryumlar için manuel özelliklerde kullanılan akvaryum sifon çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Tercihlerinizde hızlı ve kolay akvaryum temizliği yapmak için sifonların temizleme ve su alım kapasitelerine dikkat etmeli ve akvaryum sifon özelliklerini inceleyerek akvaryumunuzun özelliklerine uygun olan çeşitleri içerisinden seçim yapmak gerekir. Sifonlar akvaryum suyunun yenilenmesi amacıyla da kullanıldığından su boşaltma işlemi için akvaryum büyüklüğüne uyumlu sifon çeşidini seçmek gerekir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery