Buzdolapları

En Ucuz Buzdolapları Fiyatları

735 ürün gösteriliyor.
Ürün Tipi
Toplam Net Hacim
Gösterge
Dokunmatik Ekran
Renk
Kapı Sayısı
Soğutucu Net Hacmi
Hızlı Soğutma
Kapı Açık Uyarısı
Su&Buz Pınarı
Dondurucu Net Hacmi
Hızlı Dondurma
Soğutma Sistemi
Ses Seviyesi
Çok Arananlar
Buzdolapları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Buzdolapları modelleri ve Buzdolapları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Buzdolapları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Samsung, Bosch, Arçelik, Vestel, LG. 735 adet Buzdolapları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Buzdolabı Nasıl Temizlenir?

Çıkarmış olduğumuz raflar ya da plastik bölmeleri bulaşık makinesine koymadan elde yıkıyoruz. Bunun için bulaşık süngerimizi ve kullandığımız bulaşık deterjanını tercih ediyoruz. İyice yıkadığımızdan emin olduğumuzda bol su yardımıyla duruluyoruz. Buzdolabının içini temizlemek için küçük boy bir kovanın yarısına kadar su dolduruyoruz. İçine 4 yemek kaşığı sirke ya da 2 yemek kaşığı karbonat atıyoruz. İyice karıştırdığımız bu karışımı sünger yardımıyla buzdolabının içini temizlemekte kullanıyoruz. Dondurucu bölümünü temizlemek için fısfıslı bir şişe içine 1 yemek kaşığı sirke ve 1 yemek kaşığı karbonat ekliyoruz. Fısfıslı şişeyi iyice çalkalıyoruz. Ardından dondurucunun her noktasına sıkarak sünger yardımıyla siliyoruz. Raflarda olduğu gibi buzdolabının dışını da süngerin üzerine döktüğümüz bulaşık deterjanı yardımıyla siliyoruz. Süngerin nemli olmasına ve yumuşak yüzeyini kullandığımıza emin oluyoruz. Ardından nemli bir bezle ilk katı siliyoruz. Son olarak kuru bir bezle kurulamasını yapıyoruz..

Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir?

Elma sirkesi antiseptik özelliği ile bakterileri temizlerken hem de kokunun giderilmesini sağlar. Buzdolabımızdaki kokunun gitmesi için elma sirkesini suyla karıştırıp buzdolabımıza koyabiliriz. Sirke kokusundan hoşlanmıyorsanız bir kaba karbonat koyarak buzdolabına yerleştirin ve koku gidene kadar buzdolabınızda tutun.

Buzdolabı Su Tahliye Borusu Nasıl Temizlenir?

Buzdolabınızı tamamen boşaltın. Buzdolabınızın fişi çekin ve kapıları açık şekilde iki gün bekletin. Ardından buzluk arka kapağını sökün. Tahliye borusuna ulaşmak için arka kısımdaki peteği sökün. Eğer buraya sökmeden ulaşabiliyorsanız sökme işlemi için uğraşmayın. Buzdolabınızın buzluk kısmındaki gider deliğini bulun. Yaklaşık 1 buçuk 2 metre uzunluğundaki anten kablosunu gider deliğine sokun. Böylelikle tıkanmış olan su tahliye borusunu temizlemiş olacaksınız.

Buzdolabı Nasıl Çalışır?

Basitçe anlatmak gerekirse, bir ortamı soğutmak için yapılan şey orada ki ısıyı çekmektir, bu ısı da ısı alışverişi sayesinde gerçekleşir.Nasıl ki bir buzu oda sıcaklığına koyduğunuzda buz ısı kaybeder ve erir, buzdolabı için yapılan şey de buna benzer bir şeydir. Buzdolabı ve diğer soğutucu sistemlerde sıcaklığı çok düşük olan soğutucu gazlar termodinamik yasalarına bağlı olarak basınç oynamalarıyla sıcaklığı yeteri kadar düşürülür ve buzdolabının içerisinde kılcal borularla gezdirilir.Çok soğuk olan bu borular çevreyle ısı alışverişine girerek ortamı soğuturlar.

Bosch Buzdolabı Dijital Gösterge Ayarı Nasıl Yapılır?

Bosch Buzdolabı Isı ayar dereceleri - arttıkça soğutma artar + arttıkça soğutma düşer. Yani Dondurucu bölme - 20 ise soğutma fazlalaşır, - 5 ise soğutma düşer. Soğutucu bölme ise 7 derece ise soğutma düşer 0 derceye doğruda soğutma artar. Bosch buzdolabı yazlık ayarı; Dondurucu Bölme: -20 Soğutucu Bölme: +4 Bosch buzdolabı kışlık ayarı; Dondurucu Bölme: -15 Soğutucu Bölme: +4 Bosch buzdolaplarında yazlık ve kışlık ayarları yapmanız gıda ürünlerinizin taze kalmasıyla beraber enerji sarfiyatınıda ciddi oranda azaltır.

Buzdolabında Bozulmuş Et Kokusu Nasıl Giderilir?

Buzdolabını tamamen boşaltınız ve sirkeli su yardımı ile siliniz. Aynı zamanda sirkenin içerisine bir miktar karbonat ekler o şekilde silerseniz daha iyi temizlemiş ve dezenfekte etmiş olursunuz. Sildikten sonra ise kapısını tamamen açarak birkaç saat kadar havalandırmanız da fayda var. Silme ve havalandırma işlemi tamamlandıktan sonra ise buzdolabınıza yiyecekleri yerleştirebilirsiniz.

Buzdolabı

Günümüzde her evde bulunan buzdolapları, gelişmiş soğutma sistemleri sayesinde içinde bulunan yiyecekleri daha uzun süre saklanmasını sağlayan en önemli beyaz eşyalardan bir tanesidir. Evlerden, ofislere hatta otomobillere kadar hayatımızdaki birçok ortamda görmekte ve sıklıkla kullanmaktayız. Son yıllarda gelişen teknoloji artan model sayısı sayesinde artık buzdolapları hayatımızı daha kolay hale getirecek şekilde karşımıza çıkmakla birlikte olmayan ev ya da ofis yok denecek kadar azdır. Eğer yakın zamanda bir buzdolabı almayı düşünüyorsanız alacağınız ya da almak istediğiniz buzdolabı modelleri hakkında biraz bilgi sahibi olmak ihtiyaçlarınızı belirlemeniz açısından size yardımcı olabilir. 

Buzdolabı Modelleri

Bilindiği üzere şu an piyasada 5 farklı buzdolabı modeli bulunmaktadır. Bunlar da kombi tipi, gardırop tipi, büro tipi, tek kapılı ve çift kapılı buzdolaplarıdır. Bunların dışında bir de uygun yeriniz bulunması halinde ankastre buzdolapları da seçenekleriniz arasındadır. 

Standart buzdolaplarının şekilleri altta soğutucu üstte dondurucu şeklindeyken son 10 senede üretilen modellerde bunun tam tersi şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Her ne kadar hala standart tipteki buzdolaplarını kullanan ve memnun olan kullanıcılar varsa da birçok kullanıcı artık kombi ya da mutfağının uygunluğuna göre, daha kullanışlı olduğunu düşündüğü kombi ya da gardırop tipi buzdolaplarını tercih etmektedir. 

Kombi Tipi Buzdolapları

Kombi tipi buzdolapları, altta dondurucu üst tarafta soğutucu olacak şekilde tasarlanan, şekil itibariyle daha kullanışlı ve daha şık bir görünüme sahip olan buzdolabı modellerindendir. Bu buzdolabının tasarlanmasının amacı ise daha sık kullanılan bölümlerin üst tarafta olmasını sağlayarak, dondurucu gibi daha az kullanılan bölümlerin altta olmasını sağlamaktır. 

Gardırop Tipi Buzdolapları

Daha çok kalabalık ailelerin tercih ettiği bu buzdolabının özelliği ise altta dondurucu üstte soğutucu kısmının bulunmasıdır. Adından da anlaşılacağı gibi genelde 4 kapılı olarak gardıroba benzer bir şekilde tasarlanmaktadır. Hem kullanışlı hem de şık görüntüsü sayesinde birçok kullanıcının tercih ettiği bu buzdolapları son zamanların en revaçta modelleri arasındadır. 

Çift Kapılı Buzdolapları

Standart diye adlandırılan buzdolabı modellerinden bir tanesi de çift kapılı buzdolaplarıdır. Üst kısmında genelde çift bazen de tek raflı gömme dondurucu bulunurken alt kısımda 4 ya da 5 bazen de isteğe göre ayarlanabilen rafları bulunan soğutucu kısmı bulunmaktadır. En çok tercih edilen modellerden biri olan çift kapılı buzdolapları, kullanışlı ve diğer modellere nazaran daha uygun fiyatlı olması sebebiyle tercih edilmektedir. 

Tek Kapılı Buzdolapları

Biraz daha eski model olarak tabir edilen buzdolaplarından olan tek kapılı modeller hala kullanılmaktadır. Biraz daha uygun fiyatlı olması sebebiyle tercih edilen bu buzdolabının özellikleri arasında tek bir kapı olması alt tarafı soğutucu üst tarafı dondurucu şeklinde dizayn edilen tek bir parçadan oluşmaktadır. 

Büro Tipi Buzdolapları

Büro tipi buzdolapları hem boyut hem de fiyat olarak diğer modellerden daha küçük olduğu için genelde ofislere bazen de stüdyo daire ya da küçük evlerde tercih edilmektedir. Özellikle de minimal yaşamı benimsemiş kullanıcıların ilk tercihleri arasında olan büro tipi buzdolapları son derece kullanışlı ve uygun fiyatlı olması sebebiyle kullanılmaktadır. 

Buzdolabı Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilir?

Yukarıda sayılan buzdolabı modelleri arasından seçim yaparken mutlaka kapak sayısı ve iç raf sayısına dikkat edilmesi gerekmektedir. İhtiyaç halinde içine ek bir raf ekleme özelliği olan buzdolabı modellerinden birinin seçildiğinden emin olunması gerekir.

No Frost buzdolabı hemen her kullanıcının tercih etmek istediği özellikleri barındırmaktadır. Eski tip, özellikle de dondurucu kısmının tek bir kapakla ayrıldığı buzdolaplarında karlanma olmaktadır. İşte no frost buzdolapları nem oranını her zaman belirli bir seviyede tutarak karlanma oluşmasını önlemektedir. Bu özelliğe sahip olan buzdolaplarında buzlanmanın olmaması için fanların sürekli çalışması gerektiği ve bu sebeple de diğer modellere oranla çok daha fazla enerji harcadığı düşüncesi ise kullanıcıların akıllarına kazınmış durumdadır. Ancak bu bilgi gerçeği yansıtmamaktadır. Ayrıca no frost buzdolaplarındaki fan sistemi sayesinde buzdolabı içinde kötü koku oluşması engellenir ve her bir rafının eşit şekilde soğutulması sağlanır. Bu da kullanıcıların bu özellikteki buzdolaplarını tercih etme sebeplerinin başında gelmektedir. 

Fresh özellikli çekmeceleri bulunan dolapları da son dönemlerin en fazla tercih edilen buzdolabı modellerinden bir tanesidir. Fiyatını diğer modellere oranla biraz daha fazla olması bu özelliği olan buzdolaplarını biraz dışarıda bıraksa da bütçesi buna müsait olanlar için kaçırılmayacak bir teknolojidir. Bu teknolojinin özelliği ise et, balık ya da sebze meyveleri sıfır derecede sabit bir şekilde tutarak dondurmadan daha uzun süre taze ve hemen tüketilebilir konumda tutulmasının sağlanmasıdır. Koku karışımı veya salınımı gibi bir olumsuz özelliği de bulunmayan bu modeli birçok kullanıcı daha kullanışlı ve sağlık olduğunu düşündüğü için tercih etmektedir. Ayrıca standart buzdolaplarının normal raflarına göre tazelik süresini ikiye katladığı da bilinen özellikleri arasındadır.

Derinlik ve hacim de dikkat edilmesi gereken önemli özellikler arasındadır. Her buzdolabı modelinin soğutucu ve dondurucu bölümlerinin ayrı ayrı hacimleri bulunmaktadır. Bu sebeple alınacak olan buzdolabının ihtiyaca göre en uygun kapasiteli olanını seçmek hem fiyat hem de uzun süreli kullanım açısından kullanıcıların yararına olmaktadır. 

Enerji sınıfı ise bir sonraki dikkat edilmesi gereken özelliklerden biridir. Her evde bulunan buzdolapları çalışma sistemleri gereği hiçbir zaman kapanmaması gereken beyaz eşyalardan biridir. Bu sebeple de enerji tasarruflu olması yani bütçe dostu olması kullanıcıların tercihlerini belirlemektedir. Buzdolabı alırken A+ ve üzerinde bir enerji sınıfına mensup olması hem doğayı hem de bütçeyi koruması açısından önemli bir özelliktir. 

Buzdolabı tercihleri sırasında belki de en belirleyici özellik boyutlarıdır. Eğer kombi tipi bir buzdolabının sığacağı büyüklükte bir mutfak yoksa bunun yerine çift kapılı daha küçük boyutlarda bir buzdolabı tercih edilmelidir. Ya da daha geniş mutfağa ve kalabalık ailelere sahip olan kullanıcıların tek kapılı bir buzdolabı tercih etmesi kullanışsız olacağı için biraz daha büyük modeller tercih edilmelidir. 

Son olarak karar verilecek konu ise alınacak olan buzdolabının rengidir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken şey mutfaktaki diğer beyaz eşyaların renkleridir. Eğer inox ya da siyah ankastre set varsa beyaz bir buzdolabı çok şık durmayacaktır. Bu sebeple inox ya da siyah bir buzdolabı mutfaktaki dekorasyon bütünlüğünü sağlayacaktır. 

Buzdolabı Fiyatları

Buzdolabı tercih ederken dikkat edilmesi gereken teknik özellikler bütün kullanıcıların hakim olduğu konular haline geldi. Bir sonraki dikkat edilmesi gereken özellik ise fiyatıdır. Bir ürünü almadan önce hemen herkesin yaptığı şey öncelikle buzdolabı fiyatlarına bakmak olduğu için beyaz eşyalar için de aynı kural geçerli denilebilir. 

Buzdolapları arasında fiyatların farklı olmasının sebepleri ise özelliklerinin farklı olmasıdır. Kimisinin hacmi daha büyükken kimisinin enerji sınıfı daha yüksektir. Bu değişken özellikler sebebiyle de fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple buzdolabı almak isteyen kullanıcıların yapması gereken ilk şey bütçe belirlemektir. Belirlenen bütçe doğrultusunda özellikler belirleyerek bir buzdolabı almak çok daha avantajlı olacaktır. Eğer bütçe konusunda herhangi bir kısıtlama yok ise o zaman ihtiyaca uygun özellikler listelenerek bir tercih yapılmalıdır. Bu sayede alınan buzdolabı daha uzun süre kullanılabilecektir.

Karşılaştır