track source

Buzdolapları

En Ucuz Buzdolapları Fiyatları

802 ürün gösteriliyor.
Ürün Tipi
Toplam Net Hacim
Gösterge
Dokunmatik Ekran
Renk
Kapı Sayısı
Soğutucu Net Hacmi
Hızlı Soğutma
Kapı Açık Uyarısı
Su&Buz Pınarı
Dondurucu Net Hacmi
Hızlı Dondurma
Soğutma Sistemi
Ses Seviyesi
Buzdolapları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Buzdolapları modelleri ve Buzdolapları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Buzdolapları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Samsung, Bosch, Arçelik, Vestel, LG. 802 adet Buzdolapları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Buzdolabı Nedir?

Buzdolabı seçimi gerçekten de çok önemli. Aslında bundan birkaç sene önce çoğunlukla yer kaplayıcı ve sıkıcı bir elektronik cihaz gibi görünmesine rağmen günümüzde satın alma aşamasına gelindiğinde, eğlenceli çok daha modern çizgileri olan ve çok daha özellikli ürünler ve karşımıza çıkmaktadır. Elbette çeşitli model ve özellikleri de doğru bir şekilde tercih etmek için bu karmaşıklığın içerisinden çıkmak gerekmekte ve yeni bir buzdolabı alınacağı zaman aslında uzun süredir ve büyük bir yatırım olduğunu bilmek gerekir. Çünkü çok dikkatli bir şekilde baktığımız takdirde ihtiyaçlarınızı karşılaması ve fiyatları sebebiyle uzun vadeli kullanabileceğiniz daha kaliteli daha kolay şekilde servisi imkânlarından ve sarf malzeme yedek parça imkânlarından yararlanabileceğiniz bir buzdolabı almanız sizler için bir daha doğru bir sonuç doğuracaktır. Bu konuda öncelikli olarak bakılması gereken hiç kuşku yoktu boyut kısmı oluyor. Bilindiği gibi mutfaklar göz önünde bulundurulduğunda çok fazla yer kaplamaması aynı zamanda da kapı boyutları da göz önünde bulundurulduğunda rahat kullanılması gerçekten de çok önemli. Bu konuda bazen yanlış seçimler dolayısıyla kullanılamayacak halde gelebiliyor. Bunları da göz önünde bulundurarak doğru seçimler yapmak gerekli. Ayrıca buzdolabı seçimi yaparken evinizin mutfağına da göz önünde bulundurarak seçimler yapmanız şu anlamda da efektif bir sonuçtur doğuruyor. Eğer buzdolabı çok fazla fan kısmı ve motor kısmı duvara bitişik olursa bu durumda rahat bir şekilde nefes alamıyor. Böylece daha hızlı bir motor ısınmasına sahip oluyorsunuz. Bu da doğal olarak veya olumsuz şekilde sizlere etkiliyor. Bu tarz olumsuzluklardan uzak kalmak için doğru boyutlu bir buzdolabı seçerek mutfaklarınızda kullanmanız gerekiyor.

Buzdolabı Nasıl Seçilir?

İyi bir buzdolabı seçmek için az önce de söylediğimiz gibi öncelikli olarak boyut ön plana çıkıyor. Arkasından kullanım alışkanlıkları nasıl çok önemli burada buzdolaplarında çift kapılı kombi tipi denilen alttan donduruculu, gardırop tipi ve Fransız kapı denilen çok kapılı olarak dörde ayırmak gerekiyor. Çift kapılı buzdolabı veya diğerlerinin kendilerine göre bazı artıları ve eksileri var. Bunları şöyle özetlemek gerekiyor. Çift kapılı yani üstten donduruculu olan buzdolapları klasik modelleri olarak karşımıza çıkıyor. Artıları özellikle daha hesaplı ve enerji tasarrufu konusunda da daha karlı bir şekilde sunuluyor. Birçok farklı şekilde model ve seçeneği ulaşma şansınız var. Ayrıca herhangi bir boşluğa uyabilecek çeşitli boyutlarda ki buzdolapları olarak tercih edilebiliyor. Çok fazla zemin işgal etmeden iç kısımda geniş bir alan sunuluyor. Böylece daha çok malzemeyi de içine yerleştirme şansı oluyor. Ancak elbette ki eksileri de var. Soğutucu bölmesindeki gıdalar eğer içeceğiniz zaman eğilmeniz gerekebiliyor. Dondurucu kapasitesi konusunda ağırlıklı olarak limitli bir kapasite sunuyorlar. Bu da eksileri olarak göze çarpıyor. Alttan dondurucu buzdolapları ise ergonomik kullanım kolaylığı sağlaması ile ön planda. Artıları denildiği zaman gıdaların genellikle göz seviyesinde olması ve kolay erişim fırsatları bulunması. Elbette ki bu tip buzdolaplarının seçilmesinde ilk nokta oluyor. Ayrıca daha geniş bir dondurucu bölgesine sahip oluyorlar ve yine aynı şekilde çok fazla zemin işgale etmiyorlar. Özellikle iç kısımları daha geniş bir şekilde yapılıyor ve herhangi bir boşluğa uyacak şekilde çok farklı çeşitleri bulunabiliyor. Eksiler denildiği zaman öncelikli olarak üstten dondurucu dolaplar baz alındığında biraz daha maddi olarak sizleri yorabiliyorlar. Yani biraz daha pahalı modellerdir. Daha az model seçeneği var. Elbette ki enerji tasarrufu konusunda da üstten donduruculu buzdolaplarına göre biraz daha düşük bir işlem hacmine sahipler. Ayrıca dondurucu bölmesindeki gıdalar erişmek için bu defa vermeniz gerekiyor ve bu yüzden dondurucu çekmecelerini düzenlenmesi de zaman zaman zorluklar oluşturabiliyor.

Gardırop tipi denilen daha geniş buzdolapları hakkında biraz konuşmak gerekirse aslında dar mutfaklar için ideal bir seçim haline geldiği çok net. Çünkü 2 kapı da açıldığı için dar mutfaklarda biraz daha fazla kullanılması ön planda bulunuyor. Burada artı olarak öncelikle çok fazla sayıda kapı rafı bulundurması söylenebilir. Ayrıca şık ve modern bir görünümleri entegre buz ve su pınarı. Aynı zamanda da kapı alarmı gibi çok farklı kullanışlı özellikleri var. Dondurucu bölmeleri gerçekten de çok cömert olarak hazırlanıyor. Böylece donmuş gıdaların saklanması da aynı zamanda da fazla bir şekilde raf ve alan sağlanmış oluyor. Elbette ki etkilerinin başında diğer buzdolaplarında göre biraz daha pahalı fiyatlarla sunulmalıdır. Söz konusu zemini önemli ölçüde işgal ediyorlar ve kesinlikle mutfak köşesinde yerleştirilebiliyorlar. Bu tarz negatif yönleri de var. Gelelim çok kapılı buzdolapları seçeneğine. Son zamanlarda çok fazla tercih edilen özellikle daha farklı tarzları nedeniyle tercih edilen kullanışlı buzdolapları olarak karşımıza çıkıyor. Gardırop tipi buzdolapları da denilen bu tarz yana açılır kapıları ve tek bir model altında bir araya getirilen bu sistemleri sayesinde sizler de bu buzdolaplarından yararlanabiliyorsunuz. Artıları hiç kuşku yok ki çok sayıda kapı rafı bulundurmaları. Aynı zamanda modelleri ve moda bir görünüme sahip olmaları yani tasarım anlamında çok büyük fayda sağlıyorlar. Ayrıca cömert bir iç kapasiteye sahipler. Geniş ailelerin misafir ağırlamayı sevene ailelerin kesinlikle karşısında duran çok ideal bir seçenek olarak bulunur. Ancak eksileri denildiği zaman öncelikle fiyatları gelmekte. Ayrıca zemini önemli ölçüde işgal etmeleri ve kapı aralıklarından geçirmelerini çok zor olduğunu da söylemek gerekiyor. Bunları da göz önünde bulundurarak bir tercih yapmak ve seçimi buna göre gerçekleştirmek sizler için en doğru sonuçları sunacaktır.

Buzdolabı Bakımı Nasıl Yapılır?

Buzdolabı kullanımı kadar aslında bakımı da gerçekten çok büyük önem arz ediyor. Özellikle almış olduğunuz verimin daha da artmasını istiyorsanız bu tarz bakım ve temizlik önerilerine dikkat etmeniz lazım. Marka veya yaş kesinlikle önemli olmadan bu bakımlar doğru bir şekilde yapılmalı. Bu bakımlar yapılacağı zaman öncelikle buzdolabının kuru olmasına dikkat edilmeli ve buzluk kısmı ile soğutucu kısmında olan buzlardan öncelikle temizlenmesi sağlanmalıdır. Dondurucu bölümünde buz oluşumu termostatında yanılmasına sebebiyet verir. Bu sayede dolap ısınmaya başlar. Aynı zamanda da içindeki malzemeler de elbette bozulacaktır. Oysa ki termostatın asli görevi aslında ısıyı sabitleyerek dolabın fazla enerji tüketmesine önüne geçmektir. Oysa bu durumda kötü sonuçlar ortaya çıkarak fazla enerji tüketimine sebep olabilir. Buzdolabı bakımı yapılacağı zaman öncelikle kesinlikle markası ve modeli önemli olmadan bütün hepsinin temizliğine ve bakımına dikkat etmek gerekir. Kuru ve temiz olmasına ön planda tutarak buzdolaplarının bakımı yapılmalıdır. Öncelikle buzdolabınızda eğer birikmiş olan buzlar varsa bunları temizlemeli ve ıslak konumda bırakmamalısınız. Dondurucu kısmında bulunan ince buzlar dahi termostat alıcısını yararlanılabilecek bu sayede de dolap içindeki ısının yükselmesine sebep olabilecektir. Bu da zamanla yiyeceklerin bozulmasına ve dolayısıyla da dolaba olumsuz şekilde bozulmaya sebebiyet verecektir. Dolabın da fazla çalışması sebebiyle hem elektrik sarfiyatı artacak aynı zamanda da motorun sıkıntıya girmesi gibi bir durum ortaya çıkacaktır. Aslında dolap içini temizlemek yerine öncelikle buzluğu temizlemek gerekmekte ve uygun bir ısıya getirmek durumundadır. Termostatın ölçmüş olduğumuz doğru bir şekilde dereceye gelene kadar dolap çalışmaya devam edecek ve bu sayede gerçek enerji fiyatı da bulunmuş olacaktır. Bunun yanı sıra sebze veya hassas bazı besinlerin donmasına ve bozulmasına da neden olmadan doğru bir temizleme şansı doğacaktır.

Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır?

Buzdolabı temizliği yapılacağı zaman öncelikli olarak ve yapmanız gereken buz temizleme işlemidir. Dolaplar bilindiği gibi yiyecek dolu bir şekilde beklemektedir. Bunun için aslında dolabı temizleme süresi 30 dakika ile sınırlı kalmalı ve dolabı tekrar hazırlayıp yiyeceklerin tekrar doldurulması gerekmektedir. Burada genellikle buz temizleme konusunda ağırlıklı olarak kullanılan sistem bıçakla kazımak veya metal bir eşya ile kızmak gibi gözükse de aslında bunu daha sağlıklı bir şekilde yapmak gerekir. Bu çünkü buzluğun bulunmuş olduğu yerdeki rezistansa zarar verebilir. Bu tarz durumlarla karşı karşıya kalmamak için öncelikli olarak bir demlikte veya kettleda yaklaşık 1 litre kadar su koyup ısıtmak gerekir. Bundan sonra dolabın fişini çekerek dolabı boşaltabilirsiniz. Isınmış olan suyu dondurucudaki karlı bölümün üzerine yavaş yavaş dökebilirsiniz. Alüminyum bir bölge olan dondurucu bu ısının genleşmesinden etkilemeyecektir. Ancak kısa bir sürede buzlar çözülmeye başlar. Buzları buradan dikkatli bir şekilde çıkartabilir ve dezenfekte ilaçları ile temizlik malzemeleri ile güzelce bu kısmı silebilirsiniz. Bundan sonra kurulama kısmı gelecektir. Buzdolap soğukluğu kaybettiği takdirde koku dolabınızda aslında nasıl bir bakteri yuvası olduğunu sizlere göstermiş olacaktır. Eğer gerekli temizlik işlemlerini yaparsanız bundan sonra güzel ve temiz bir koku da duymaya başlayacaksınız. Böylece mis gibi bir koku karşımıza çıkacaktır. Hızlı bir şekilde kullanmanız gerekiyor. Çünkü 30 dakika içerisinde bu işlemlerin tamamlanması ve tekrar dolabın doldurulması gerekiyor. Kuru bir bez ile dondurucuya koyacağınız poşetleri veya koymayı düşündünüz yiyecekleri ve kurularak tekrar dondurucuya dizebilirsiniz. Alt gözlerdeki yiyecekleri doğru bir şekilde tekrar buzdolabına yerleştirebilirsiniz. Tüm bunları gerçekleştirdikten sonra kapağı kapatabilir ve fişi takabilirsiniz. Böylece sizlere daha temiz ve randımanı daha yüksek olan bir hizmet verilmiş olacaktır.

Buzdolabının Temiz Kalmasının Püf Noktaları Nelerdir?

Buzdolabı temizliği için öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken şey atmış olan sıvıların hemen temizlenmesidir. Gıda kokusu dolaba sinmeden ve akan sıvılar kurumadan hızlı bir şekilde temizlenmelidir. Bu temizlik işlemi yapıldığı zaman aslında buzdolabının genel bakımı yapılırken de çok daha rahat bir şekilde hareket edilebilir. Ayrıca gıdalar konulurken kapalı kaplarda veya saklama poşetleri de muhafaza edilir ise sürekli olarak buzdolabınızı temizleme ve bakım yapma şansınız olmasa da temizlik konusunda kalıcı bir sonuç elde etme sağlanır. Buzdolabı rafları için satılan örtülerden de kullanma şansımız var. Özel yapıları ile özellikle dökülen sıvıların yayılmasını engeller ve böylece çok daha rahat bir şekilde hareket edilmesini sağlamaktadır.

Buzdolabı Nerelerden Alınabilir?

Uygun fiyatlı buzdolabı denildiği zaman, öncelikli olarak aslında sizlerin ihtiyacınızı karşılanması durumu söz konusu olmaktadır. Bir buzdolabı alacağınız zaman aslında yazının başında da belirtildiği gibi net kriterlerin konulması gerekir. Böyle uzun süreli bir yatırım olduğunu bilmek gerekir. Buzdolabının bakımını ve temizliğini doğru ve düzenli bir şekilde yapıldıktan sonra yıllarca kullanılabilecek ve garanti kapsamında istediğiniz her türlü işlemi yapabileceğiniz bir sistem olarak bilinmektedir. Elbette ki farklı şekillerde karşımıza sıkıntılar çıkabilmektedir. Bu sıkıntıları doğru bir şekilde çözümledikten sonra yıllarca kullanılabilir ve istediğiniz gibi sonuç alabilirsiniz. Buzdolabı konusunda asıl önemli olan şey elbette ki güç sarfiyatı, konum yeri ve nasıl kullanılacağı nasıl daha rahat bir şekilde kullanımı olacak ve bunların yanı sıra ancak uygun fiyatlı olup olmadığıdır. Özellikle mutfakların büyüklüğüne veya küçüklüğüne göre buzdolabı seçimi bile çok önemli olmakta. Çünkü bazen özellikle yeni evli çiftlerde görülen henüz evi tutmadan veya evi almadan hemen beyaz eşya seçimine gitmeyi oldu sebebiyle alınan beyaz eşyaların tam randımanlı olarak kullanılmaması gibi bir durumda söz konusu olabiliyor. Bunları da göz önünde bulundurarak aslında fiyatlardan önce kesinlikle ergonomi ve kullanım kolaylığı gelmektedir. Bunlardan sonra uygun fiyatlı buzdolabı bulmak İstediğiniz zaman elbette ki karşınızda bir sürü seçenek çıkacak ve sizler de bunların arasından istediğinizi seçebileceksiniz. Doğru bir şekilde buzdolabı bulmak için öncelikli olarak sizlerin nasıl bir buzdolabı istediğinize karar vermeniz ve buzdolabını koyacağınız yerin net bir şekilde kararını vermeniz gerekmektedir. Az önce de söylenildiği gibi eğer konumu ve doğru bir duruşu varsa bu konuda sıkıntı yaşamaz ve sizler de rahat bir biçimde hareket edebilirsiniz. Bu durumda konumu konusunda örnek kapıları dolayısıyla sizleri mutfağı kullanamayacaksınız veya mutfak konusunda sizlere sıkıntıya sokacak bir buzdolabı durumu söz konusu olursa bu durumda zaten almış olduğunuz dolabında çok büyük bir faydası olmayacaktır. Bunları da göz önünde bulundurarak hareket etmek sizler için en doğru sonuçları sunacaktır ve bunu da bilmek gerekir. Elbette ki bunların yanı sıra bakımlarının ve düzenlerinin doğru bir şekilde yapılması buzdolapları anlamında sizleri çok daha rahatlatacak ve hareket kabiliyetini de daha arttıracaktır. Tamir işlemleri ve elbette karşımıza çıkabilmekte. Ancak bunlar için aslında kolay yöntemler bulunmaktadır.

Buzdolabı Nasıl Tamir Edilir?

Buzdolabı tamiri konusunda profesyonellerine işi bırakmak elbette ki en doğrusu. Çünkü elektronik bir cihaz olarak neresinde tam olarak müdahale edilmesi gerektiğini bilemeyebilirsiniz. Ancak en çok karşılaşılan problemleri göz önünde bulundurarak hareket etme yolunu da gitme şansı bulunuyor. Örneğin buzdolabı kapısı zor açılıyor gibi bir problemle karşı karşıya kalındığında ağırlıklı olarak vakum konusundaki sıkıntılardan kaynaklanır da veya içeriye konulan malzemenin zamanla sıva akışkanlığını sebebiyle akarat bu kısma geldiği gibi durumlar söz konusu olmaktan bunların yanı sıra içerisinden buzlanması ve hareket kabiliyetinin kısıtlanması gibi bir durumla karşıya çıkabiliyor. Bunların yanı sıra elbette ki buzdolabından gelen cızırtı sesi neden oluşuyor gibi sorular da olabilir. Burada birkaç farklı seçenek vardır. Motor fanı ile alakalı olabilir, fana herhangi bir şey takılmış olabilir veya çok kullanım bakım yapılmaması gibi sebeplerle belirli bir zaman sonra fanın çalışmaması ve zorlanması gibi bir durumla karşı çıkabilir. Bu tarz durumlarda yapılması gereken elbette ki hamleler bulunmakta ve bu hamlelere uygun şekilde hareket edildikten sonra yine normal bir biçimde buzdolabının kullanılması sağlanmaktadır. Bu yüzden de özellikle buzdolabı seçimi ve kontrolü tamamen çok daha rahat bir şekilde yapılması gereken bir işlem olmaktadır. Buzdolapları konusunda aslında bir seçim yapılacağı zaman tüm teknik terimlerin ve sistemlerin iyi analiz edilerek sistematik bir şekilde işlemesinin yapılması gerçekten de çok önemlidir. Ancak bu sayede çok daha sağlıklı geri dönüşlerin sağlanması oluşabilmektedir. Bu yüzden de tam anlamıyla donanımlı bir elektronik cihaz alarak kendiniz için de en doğru sistemi kurma yoluna gidebilirsiniz. Çok daha sağlıklı sonuçlar alabilmek adına en doğru kararları vermek ve çok araştırmak en iyisi olacaktır.

Buzdolabı Fiyatları ve Kampanyaları Nasıl Takip Edilir?

Buzdolabı fiyatları, genellikle kura endekslidir. Bununla beraber enerji tüketim alışkanlığı, tasarım, malzeme kalitesi, marka algısı, yeni sezon ürün etiketi gibi pek çok detay fiyata etki eder. Yıl boyunca devam eden buzdolabı kampanyaları genellikle bahar ve yaz döneminde yoğunlaşır. Markaların buzdolabı kampanyalarını takip etmek, aradığınız buzdolaplarını en uygun fiyatlarla almak üzere Cimri.com ile kolayca fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Ayrıca mağazaların kredi kartlarına sağlamış olduğu taksit imkânlarından da yararlanabilirsiniz. Beyaz eşyaya olan taksit sayısının da arttırılmasıyla beraber taksitle buzdolabı sahibi olmak artık daha kolay. Taksit imkânıyla aylık ödemeleri size çok fazla yük oluşturmayacak şekilde ayarlayarak dilediğiniz buzdolabını gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Ne kadar buzdolabı alırken önemli olan fiyatından çok işinize ne kadar yarayacağı olsa da, fiyatı da kararımızı etkileyen faktörlerden biridir. Alacağınız buzdolabının, markasına ve modeline göre fiyat değişir. Geniş bir fiyat yelpazesine sahip olan onlarca marka arasından birçok ürüne Cimri.com aracılığıyla ulaşabilir, bütçenize en uygun buzdolabını rahatlıkla bulabilirsiniz. İster peşin ister şimdi alıp sonra ödemeye başlayacağınız taksitli buzdolabı fırsatlarını kaçırma.