Dizüstü Bilgisayar

Dizüstü Bilgisayar Fiyatları

1182 Ürün gösteriliyor.
Ekran Boyutu
İşlemci Serisi
Ekran Kartı Serisi
Ram(Bellek) Boyutu
Ekran Çözünürlük Biçimi
İşlemci Markası
İşlemci Çekirdek Sayısı
Harici Ekran Kartı
SSD
Sabit Disk(HDD) Boyutu
İşletim Sistemi
Dokunmatik
Ekran Kartı Bellek Arayüzü
Optik Okuyucu
Optik Okuyucu Özellikleri
Pil Tipi
Klavye Aydınlatma
Kart Okuyucu
USB 2.0
USB 3.X
USB Type-C
Kart Okuyucu Özellikleri
Kamera
Kamera Özellikleri
Numpad
Klavye Aydınlatma Tipi
Parmak İzi Okuyucu
Ethernet
Ethernet Versiyonu
Wİ-Fİ
Wİ-Fİ Versiyonu
HDMI
Bluetooth
Bluetooth Versiyonu
Işık Sensörü
İvme Ölçer
Jiroskop
Pusula
Yakınlık Sensörü
Hızlı Şarj Özelliği
Ayrılabilir Klavye
Bağımsız Aydınlatmalı Tuşlar
Tüm Tuşlara Aynı Anda Basabilme
360 Derece Katlanabilme
Yansımasız Mat Ekran
Dizüstü Bilgisayar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Dizüstü Bilgisayar modelleri ve Dizüstü Bilgisayar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Dizüstü Bilgisayar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: HP, Asus, Toshiba, Acer, Lenovo. 1182 adet Dizüstü Bilgisayar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

Dizüstü Bilgisayar Markaları Nelerdir?

Dizüstü Bilgisayar Fiyatları Ne Kadardır?

Dizüstü Bilgisayar Ekran Boyutu Nelerdir?

Dizüstü Bilgisayar Ram(Bellek) Boyutu Nelerdir?

Dizüstü Bilgisayar Ekran Çözünürlükleri Nelerdir?

Cimri'nin Seçimi
Asus ZenBook UX434FL-A6028T Intel Core i7 8565U 16GB Ram 1TB SSD MX250 Windows 10 Home 14 inç Laptop - Notebook
Asus ZenBook UX434FL-A6028T Intel Core i7 8565U 16GB Ram 1TB SSD MX250 Windows 10 Home 14 inç Laptop - Notebook
Lenovo V330 81AX00DPTX Intel Core i5 8 GB 2 GB Ram AMD 1 TB 128 GB SSD 15.6 İnç Laptop - Notebook
Lenovo V330 81AX00DPTX Intel Core i5 8 GB 2 GB Ram AMD 1 TB 128 GB SSD 15.6 İnç Laptop - Notebook
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Dizüstü Bilgisayarlar

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte tüketicilerin hayatına birbirinden farklı teknoloji cihazlar girmiştir. Bilgisayarlar ilk başlarda tüketicilerin hayatına masaüstü bilgisayarlar olarak giriş yapmıştır. İlk bilgisayar 1946 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde icat edilmiş dünyayı adeta yerinden oynatan, değiştiren bir buluş olarak karşımıza çıkar. İlk bilgisayarın çok büyük olduğu uzun yıllardır kulaktan kulağa dolaşan bir bilgidir. İlk bilgisayarın tam olarak 30 ton ağırlında olduğu tüm kaynaklarda söylenir. Yıllar geçtikçe küçülen bilgisayarlar normal boyutlara ulaşmıştır. Eski masaüstü bilgisayarlar monitör, kasa ve klavyeden oluşan ve oldukça fazla yer kaplayan cihazlardır. Yıllar geçtikçe teknolojinin daha fazla gelişmesi sonucunda bilgisayarlar kolaylıkla taşınabilen dizüstü modelleriyle tüketicinin hayatına giriş yapmıştır. Piyasada birbirinden farklı dizüstü bilgisayar modelleri bulunur. Bilgisayar en çok satın alınan teknolojik aletlerden bir tanesidir. Piyasadaki markalar da bu nedenle oldukça fazla sayılarda dizüstü bilgisayarı piyasaya sürmektedir. Dizüstü bilgisayarlar tüketicilerin hayatını kolaylaştırmış ve kolaylaştırmaya devam eden icatlardan bir tanesidir. Son teknolojiyle donatılmış cihazlardaki özellikler adeta tüketicileri şaşırtacak hale gelmiştir. Bilgisayar satın almak isteyen tüketiciler piyasadaki çeşitlilik nedeniyle kafa karışıklığı yaşayabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek için dizüstü bilgisayar satın alırken dikkat edilmesi gereken hususların göz önünde bulundurulması ve tüketicinin ihtiyaç duyduğu özellikleri belirlemesi gerekir. Birbirinden farklı boyutlarda bulunabilen dizüstü bilgisayarları satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi de bilgisayar boyutudur.

Dizüstü Bilgisayar Modelleri

Taşınabilir bilgisayarlar olarak da adlandırılan dizüstü bilgisayar laptop ismiyle de sıklıkla anılmaktadır. Pek çok farklı şekillerde sınıflandırılabilen kolay taşınabilen bilgisayarlar çeşitli özelliklerin değişmesi nedeniyle notebook gibi de isimlendirilebilmektedir. Dizüstü bilgisayarlar enerji kaynaklarını doğrudan adaptör yardımıyla alabilirler. Masaüstü bilgisayarlar gibi sürekli sabit bir şekilde prizde kalması gibi bir durum söz konusu değildir. Dizüstü bilgisayarlar da telefonlar gibi belirli bir süre şarj olduktan sonra prizden çıkarılarak kullanılabilmektedir. Dizüstü bilgisayarlar seyahat sırasında kolaylıkla çantasında taşınabilmektedir. Bu nedenle de masaüstü bilgisayarlardan çok daha fazla tercih edilmektedir. Dizüstü bilgisayarların en büyük avantajı hafif ve kolay taşınabilmesidir. Laptop ve notebook arasındaki fark ise tüketiciler tarafından en çok merak edilen noktalardan bir tanesidir. Notebook ve laptop bilgisayarlar arasında en belirgin olarak gözüken fark bilgisayar modellerinin boyut farkıdır. Notebook bilgisayarlar laptop bilgisayarlardan daha küçük boyuttadır. Notebook bilgisayarlarda dahili bir cd veya dvd sürücüsü bulunmaz. Eğer bu özelliği, kullanacağınız bilgisayarda arayan bir tüketiciyseniz kesinlikle bu modeller size göre değildir. Laptop tercih edilmesi daha isabetli olacaktır. Notebook bilgisayarlarda yüksek çözünürlük sağlayan oyunlar oynanamaz, laptop bilgisayarlar bu açıdan değerlendirildiğinde çok daha iyi sonuç verir. Notebook bilgisayarların klavyesi ve ekranı oldukça küçük olacak bir şekilde tasarlanmıştır. İnce ve hafif tasarıma sahip olan bilgisayar modelleridir. Notebook bilgisayarlar genellikle yüksek çözünürlük aramayan basit ve genel işlemler için bilgisayar satın almak isteyen tüketiciler tarafından tercih edilmelidir. Laptop bilgisayarlar ses sistemi açısından da oldukça iyi performans gösteren modellere sahiptir. Laptop bilgisayarların klavyeleri ise daha uzun süre ve daha rahat bir şekilde kullanmak amacıyla geniş bir şekilde tasarlanmıştır.

Son zamanlarda oldukça sık tercih edilen ve birbirinden farklı modellerde piyasaya sürülen dizüstü bilgisayar oyun bilgisayarı modelleri ise kullanıcılar tarafından en çok aranan modellerden bir tanesidir. Genellikle bilgisayar oyunu oynamayı hobi haline getirmiş tüketiciler tarafından tercih edilse de oyun bilgisayarlarının oldukça sağlam ve uzun süre kullanılabilir nitelikte olması sebebiyle de sıklıkla tercih edilmektedir. Oyun bilgisayarlarının görüntü kalitesi ve ekran özellikleri oyun desteklemeleri sebebiyle çok daha fark ortaya koyan bilgisayar modellerindendir.

Dizüstü Bilgisayar Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dizüstü bilgisayar markaları ve modellerine göz atılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu hususların göz önünde bulundurulması seçilen bilgisayardan daha çok memnun kalınmasını sağlar. Dizüstü bilgisayar satın alırken ihtiyaç duyulan bir özellik varsa ilk önce bilgisayarda o özelliğin bulunmasına özen gösterilmelidir. Dizüstü bilgisayar satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik bilgisayarın işlemci ve belleğidir. Yeni bir bilgisayar satın alınıyor ise uzun süre kullanılabilecek bir bilgisayar satın alınmak istenir. Bu durum da bilgisayarın işlemci hızı ile doğru orantılı bir durumdur. Bilgisayar satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli özellik ise bilgisayarın ekran kartıdır. Bilgisayarın ekran kartı RAM kapasitesini işgal etmemelidir. Bu modellere göz atmak daha mantıklı olacaktır. Ekran kartı genel kullanım ve oyun performansını etkilemektedir ve bu nedenle bilgisayar için en önemli parçalardan bir tanesidir. Satın alınacak bilgisayarın ekran kartına göz atılmalıdır. Ekran kartının ne olduğunu kısaca açıklamak gerekirse; ekran kartları görüntünün ekrana yansıtılmasını sağlayan kartlardır. Ekran kartları görüntünün kalitesini de belirler. Görüntü kalitesi tabi ki bilgisayarın monitörüne göre de değişen bir özelliktir. İyi bir görüntü sağlayabilmek için monitörün ve ekran kartının kaliteli olması gerekir. Ekran kartları farklı çeşitlerde ve kalitelerde üretilmesi nedeniyle her bilgisayarda farklı çeşitleri bulunur. Dizüstü bilgisayar satın alırken klavyeye de oldukça dikkat edilmelidir. Bilgisayarın en temel kısımlarından bir tanesi olan klavyeler de monitör kadar önemlidir. Her bilgisayar modelinde klavyeler çok rahat kullanılabilecek şekillerde tasarlanmış olmayabilir. Özellikle klavyeyi çok fazla kullanan bir tüketiciyseniz klavye özelliklerine de oldukça dikkat edilmelidir. Klavyede dikkat edilmesi gereken üç özellik bulunur. Tuşların boyutu kişinin parmaklarla uyumlu, tuşların arasındaki boşluklar ve tuşların yüksekliği parmaklara uygun olmalıdır. Bu özelliklere bakarak klavyenin uygunluğuna karar verilebilir.

Dizüstü Bilgisayar Fiyatları

Dizüstü bilgisayar fiyatları piyasadaki diğer ürünlerle kıyaslanarak fiyat performans açısından en karlı model bulunmalıdır. Bu şekilde yapılan seçim ekonomik olarak en mantıklısı olacaktır. Bilgisayar satın alırken dizüstü bilgisayar özelliklerine dikkat edilmesi çok önemlidir. Kullanıcının bilgisayar özelliklerine göz atması kendine uygun modeldeki bilgisayarı satın almasını sağlar. Bilgisayar satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu hususlar da göz önünde bulundurulduğunda yapılacak olan dizüstü bilgisayar seçimi modeller arasından en iyisi olacaktır. Bilgisayar seçimi yapılırken bakılan özelliklerin uzun süre kullanılabilecek özellikler olmasına da dikkat edilmelidir. Dizüstü bilgisayarların pek çok farklı modeli bulunur. Bu modelleri saymak gerekirse; dizüstü bilgisayar mini, dizüstü bilgisayar notebook, laptop bilgisayarlar, oyun bilgisayarları olarak sıralanabilir. Dizüstü bilgisayar modeli kişinin ihtiyacına göre şekillenmektedir. Bilgisayarı satın alma amacı oyun oynamak ise oyun bilgisayarları çok daha iyi bir tercih olur. Son dönemlerde oyun grafiklerinin kalitesi çok farklı bir boyut kazandığından standart bilgisayarlarda görüntü kalitesi istenilen düzeyde elde edilemeyebilir. Oyun bilgisayarları hız bakımından diğer bilgisayarlara oranla çok daha iyi bir oyun performansı sunar. Dizüstü bilgisayar satın aldıktan sonra kullanım aşamasında da dikkat edilmesi gereken hususlar bulunur. Dizüstü bilgisayarlar satın alındığında her elektronik cihazda olduğu gibi kullanım kılavuzu dikkatlice incelenmelidir. Dizüstü bilgisayarlara sıvı herhangi bir şey dökülmemesine özellikle dikkat edilmelidir. Aksi takdirde klavye çalışma fonksiyonlarını yitirebilir. Aradığınız ürünlere sayfamızdan ulaşabilir ve filtreleri kullanarak arama kısmından kolaylıkla bulabilirsiniz.

Karşılaştır