Dizüstü Bilgisayar

En Ucuz Dizüstü Bilgisayar Fiyatları

1006 ürün gösteriliyor.
İşlemci Markası
Sabit Disk(HDD) Boyutu
İşletim Sistemi
İşlemci Modeli
Ekran Boyutu
SSD
İşlemci Çekirdek Sayısı
Ram(Bellek) Boyutu
Çok Arananlar
Dizüstü Bilgisayar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Dizüstü Bilgisayar modelleri ve Dizüstü Bilgisayar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Dizüstü Bilgisayar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Xiaomi, HP, Asus, Toshiba, Acer. 1006 adet Dizüstü Bilgisayar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Lenovo V330 81AX00DPTX Intel Core i5 8 GB 2 GB Ram AMD 1 TB 128 GB SSD 15.6 İnç Laptop - Notebook
Lenovo V330 81AX00DPTX Intel Core i5 8 GB 2 GB Ram AMD 1 TB 128 GB SSD 15.6 İnç Laptop - Notebook
Lenovo Yoga Book ZA1Y0031TR A12 Intel Atom 2 GB Ram 32 SSD 12.2 İnç Laptop - Notebook
Lenovo Yoga Book ZA1Y0031TR A12 Intel Atom 2 GB Ram 32 SSD 12.2 İnç Laptop - Notebook
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Dizüstü Bilgisayar Nedir?

Dizüstü bilgisayarlar günümüz öğrencilerinden tüm teknoloji meraklılarına kadar bizlere modern ve rahat bilgisayar kullanımını amaçlayan ve sağlayan aynı zamanda masaüstü bilgisayarlarının yapabileceği işlevleri, dizüstü bilgisayarının taşıma kolaylığı sayesinde istediğiniz mekânda kolaylıkla yerine getireceğiniz küçük bilgisayarlardır. Ayrıca dizüstü bilgisayarlar Laptop olarak da bilinirler. Dizüstü bilgisayarlar özellikle öğrencilerin vazgeçilmez eğitim ve öğretim araçlarından biridir. Dizüstü bilgisayarlar diğer bilgisayarlardan farklı olarak daha az yer kapladığı ve istenilen mekânda kullanıma uygun olması sebebiyle tüm teknoloji meraklıları için adeta hayat kurtarıcı birer yardımcıdır. Birbirinden farklı, renkli ve kaliteli dizüstü bilgisayarlar cimri.com ’ da yer almaktadır. Bu sayede Lenovo, Apple, HP, Asus, Acer, Sony, Dell, Casper, MSI, Packard Bell, Grunding, Xiaomi, Ezcool, Dark Evo, Nextbook ve Hometech gibi pek çok markanın en uygun fiyatlı dizüstü bilgisayarlarını tek bir sitede kolaylıkla bulabilir ve bütçenize en uygun aynı zamanda kaliteli dizüstü bilgisayarlar arasında karşılaştırma yapabilirsiniz.

Dizüstü Bilgisayarlar Ne İşe Yarar?

Dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarların aksine koltuk üzeri, yatak içi ve balkon gibi evin birçok yerinde kullanılabilen ve masaüstü bilgisayarlardan daha küçük boyutlarda olan bilgisayarlardır. Günümüzde çok çeşit dizüstü bilgisayarların bulunmasının nedeni, insanların bilgisayar seçiminde gösterdiği farklı zevkler, bilgisayar kullanıcılarının kalite beklentileri ve dizüstü bilgisayarların kullanım rahatlığıdır. Dizüstü bilgisayarların amacı masaüstü bilgisayarlar için kullanılan alanı minimuma indirirken, bilgisayarınızın taşıma kolaylığı sayesinde yapacağınız tüm işlemler için sizlere farklı mekânlarda da kullanım olanağı sağlamaktır. Dizüstü bilgisayar seçiminde önemli kriterler bulunmaktadır. Bunlar sırası ile işlemci hızı, RAM belleğinin kapasitesi, ekran çözünürlüğü, ekran boyutu, ekran kartı gibi özelliklerdir. Fiyatları da malzemesine, kalitesine, işlemci hızına, ekran çözünürlüğüne, RAM bellek kapasitesine, ekran boyutuna ve renklerine göre değişen dizüstü bilgisayarları istediğiniz pek çok mekânda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Günümüzde zaman önemli bir nakit olduğundan dolayı otobüs ya da taksi seyahatiniz esnasında bile dizüstü bilgisayarınızın dolu bataryası sayesinde bilgisayar üzerinden işlemleriniz vakit kaybetmeden yapabilir ve böylece vaktinizi planlı ve verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Dizüstü Bilgisayar Çeşitleri Nelerdir?

Dizüstü bilgisayarların pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlilik bir dizüstü bilgisayardan ne beklediğinize göre sizi şekillendirebilir. Eğer üniversite öğrencisiyseniz okuduğunuz bölüme göre bile alacağınız dizüstü bilgisayar değişkenlik gösterebilir. Örnek olarak mimarlık - iç mimarlık ya da mühendislik öğrencisiyseniz alacağınız dizüstü bilgisayarlarında, çeşitli çizim programlarının sorunsuz bir şekilde çalışması dizüstü bilgisayar alımında sizin için bir kıstas olabilir ve çizim programlarını kullanırken dizüstü bilgisayarının çabuk ısınmaması gerekmektedir. Başka bir örnek olarak ise bilgisayar oyunlarına meraklı biriyseniz dizüstü bilgisayarlarınızın işlemci hızı oldukça önemli bir seçim parametresidir. Dizüstü bilgisayarlarınızın yüksek işlemci hızına sahip olmasını istiyorsanız i7 işlemcili dizüstü bilgisayarları sizi için ideal olabilirler, aynı zamanda orta işlemci hızına sahip bir dizüstü bilgisayarı almak istiyorsanız i3 ya da i5 işlemcili dizüstü bilgisayarları tercih edebilirsiniz. Diğer önemli bir özellik ise ekran çözünürlüğüdür, seçtiğiniz dizüstü bilgisayarlara göre ekran çözünürlükleri farklılık gösterebilir bu yüzden alacağınız dizüstü bilgisayarın ekran çözünürlüğünün yüksek olması bilgisayar kullanım esnasında size rahat bir görüş alanı sağlamaktadır. Bununla birlikte gözlerinizin sağlığı için yüksek çözünürlüğe sahip dizüstü bilgisayarı tercih edebilirsiniz. Ayrıca ekran boyutu da en az ekran çözünürlüğü kadar önemli bir seçim kriteridir. İhtiyacınıza göre istediğiniz ekran boyutuna sahip dizüstü bilgisayarları seçebilirsiniz. RAM bellekleri dizüstü bilgisayarınızın işlemcisiyle doğru orantılı olarak çalışmaktadır, daha açık anlatmak gerekirse RAM belleğiniz dolu olması ya da RAM bellek değerinin düşük olması dizüstü bilgisayarınızın kullanım esnasında programların ya da oyunların daha yavaş çalışmasına neden olmaktadır. Bu yüzden RAM bellek seçimi ve kapasitesi aynı zamanda dizüstü bilgisayarınızın seçiminde oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca RAM bellek seçimi ekran kartı seçiminde de sizlere yardımcı olmaktadır. Dizüstü bilgisayarların kullanımında oluşabilecek ısı problemi sizi korkutmasın bu problem masaüstü bilgisayarlarında da yaşanmakta olup, dizüstü bilgisayarları için dizayn edilen soğutucular bu ısı problemini ortadan kaldırmanıza yardımcı olur ve böylece dizüstü bilgisayarınızı ısınma problemini ortadan kaldırarak kolayca ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir Dizüstü Bilgisayardan Beklentiler Neler Olmalıdır?

Bir dizüstü bilgisayarından neler beklediğiniz, dizüstü bilgisayarı ne amaçla kullandığınıza göre değişmektedir. Eğer üstün performanslı ve yüksek hızlı işlemciye sahip bir dizüstü bilgisayar istiyorsanız tüm modellerin özelliklerine bakarak hangi bilgisayarı alacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Günümüzde ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte pek çok dizüstü bilgisayar modelleri üretilmeye devam etmektedir. Bu modeller arasında karşılaştırma yaparken dizüstü bilgisayar kullanım amacınız doğrultusunda seçim yapmalısınız. Örnek vermek gerekirse sadece oyun oynamak için bir dizüstü bilgisayarı almak istiyorsanız sadece bu amaca hizmet eden dizüstü bilgisayar markaları arasından seçim yapabilirsiniz çünkü bilgisayar oyunlarına meraklı insanlar için, dizüstü bilgisayarlarda ultra gelişmiş oyun klavyeleri bulunmaktadır ve bu klavyelerdeki oyun oynarken kullanacağınız pek çok tuş, klavye renginden farklı bir renkte olmakta olup sizlere oyun sırasında daha eğlenceli ve rahat bir oyun oynama imkanı sunmaktadır. Başka bir örnek olarak da çizim programlarına ilgi duyuyor ve çizim programları ile ilgili işlem yapmak istiyorsanız yüksek işlemci hızına sahip ve çabuk ısınmayan dizüstü bilgisayar marka ve modelleri arasından amacınıza en uygun dizüstü bilgisayarı tercih edebilirsiniz.

Dizüstü Bilgisayarların Faydaları Nelerdir?

Dizüstü bilgisayarlar, normal bir masaüstü bilgisayarın yapabildiği tüm işlemleri yapabilmektedirler. Ayrıca bu işlemleri yaparken, kullanım alanında minimum yer kaplamaktadırlar. Bir bilgisayarın taşınma amacına yönelik olarak, dizüstü bilgisayarları üretilmiş ve üretilmeye de devam edilmektedir. Bu özellik diğer önemli özellikler olan ekran çözünürlüğünü, işlemci hızını, ekran boyutunu ve RAM bellek kapasitesini gibi birçok özelliğin de gelişmesine yardımcı olmuştur. Bu teknolojik parçalar küçüldükçe bilgisayar performansı düşünülenin aksine artmış ve işlemci hızı gelişimi sayesinde de dizüstü bilgisayarlar günümüzde oldukça ileri bir teknoloji harikası haline gelmişlerdir.

Dizüstü Bilgisayar Nasıl Kullanılmalıdır?

İhtiyaçlarınız doğrultusunda ve bütçenize göre uygun olarak aldığınız dizüstü bilgisayarınızın en büyük problemi daha önce de belirttiğim gibi ısınma problemi olacaktır. Bu yüzden dizüstü bilgisayarınızı kullanırken düz bir zeminde, örnek vermek gerekirse bir sehpa ya da masada kullanmanız önerilmektedir. Bunun nedeni ise dizüstü bilgisayarınızın alt kısmında bulunan soğutucu yani soğutma fanının verimli bir şekilde çalışmasını sağlamaktır. Ayrıca dizüstü bilgisayarınızı yatağınızın için de film izlerken ya da çizim yaparken de kullanabilirsiniz, ama burada dikkat etmeniz nokta yine ısınma problemi olacağı için dizüstü bilgisayarınızın alt kısmında soğutucu görevi gören ekstra bir fan kullanmanızdır ve bu soğutucular bilgisayar üzerinde işlem yaparken dizüstü bilgisayar servis ömrünün uzun ömürlü olmasına yardımcı olmakla birlikte bilgisayarın ana kartını korumaktadır. İster masaüstü ister dizüstü bilgisayar kullanın fakat bu kullanım sırasında fizyolojik olarak özellikle omurganıza, boynunuza yani oturma şeklinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Bilgisayarınızda işlem yaparken ve işleminiz bittikten sonra vücudunuzda ağrı ve yorgunluk hissetmemelisiniz. Dizüstü bilgisayarların taşıma kolaylığı sayesinde masaüstü bir bilgisayardan daha çok kirlenmektedir. Bu yüzden bilgisayarda yapacağınız işlemler sırasında tüketeceğiniz içecekler ya da yiyecekler dizüstü bilgisayarınızın klavyesinin içine girmekte ve klavye tuşlarının zamanla yavaş çalışmasına neden olmaktadır. Bu nedenle yapacağınız işlemleri yiyecek ya da içecek tüketimini bilgisayarınıza dikkat ederek dikkatli bir şekilde yapmanız önerilmektedir. Dizüstü bilgisayarınızın kullanım esnasında yarım saat aralıklarla gözlerinizi dinlendirmeniz göz sağlığınız için oldukça önemlidir. Ayrıca dizüstü bilgisayar seçiminde yüksek ekran çözünürlüğü önemli bir seçim parametresi olduğundan gözleriniz için dizüstü bilgisayarınızın ekran çözünürlüğüne dikkat edin.

Dizüstü Bilgisayarların Masaüstü Bilgisayarlarından Farkları Nelerdir?

İlk üretilen bilgisayar büyük bir oda büyüklüğüne sahipti ve teknolojinin ilerlemesi sayesinde bilgisayarlara ait tüm parçalar küçültülerek masaüstü bilgisayarlardan daha küçük ve bilgisayar kullanıcılarına taşıma kolaylığı sağlayan dizüstü bilgisayarlar dizayn edilerek üretildi. Bu yeniliğe öncülük eden çoğu marka hala dizüstü bilgisayarların gelişimi için çalışmalarına devam etmektedir. Genel hatlarıyla karşılaştıracak olursak; dizüstü bilgisayarlar da normal bir masaüstü bilgisayarının yapabileceği tüm işlemleri rahatlıkla ve kolayca yapabilmektedir. Dizüstü bilgisayarı almak isteyen tüm tüketicilerde parçalar küçüldükçe performans da düşüyor mu gibi bir önyargı sorusu olabilir, fakat günümüz dizüstü bilgisayarları hem işlemci hızı hem de RAM bellek kapasitesi sayesinde normal bir masaüstü bilgisayardan daha hızlı ve etkili işlem yapabilmektedir. Günümüz dizüstü bilgisayarların önemli iki sorunu bulunmaktadır. Bunlar sırası ile ısı ve şarjdır. Modern teknoloji bu ikisi için de çözümler üretmiş ve bu problemleri yaşamayan dizüstü bilgisayarlarını piyasaya sürmüşlerdir. Dizüstü bilgisayarın ısınma problemi için bilgisayar altına konulan soğutucular işlem sırasında ısınma problemini ortadan kaldırır ayrıca dizüstü bilgisayarların alt kısımlarında bataryaları bulunmaktadır. Bataryayı kullanmadan bile dizüstü bilgisayarınızı güç kablosuyla şarj ederek çalıştırabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarlar sizlere taşıma kolaylığı sağlamaktadır bu sayede bilgisayarınızı kütüphanede, ofiste, yolculuk esnasında da kullanabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarlar olarak adlandırdığımız Laptoplar masaüstü bilgisayarlarına göre daha seçici olarak üretilmektedir. Örnek vermek gerekirse sadece oyun oynamak için kullanılan dizüstü bilgisayarları vardır ayrıca bu özel amaca hizmet eden dizüstü bilgisayarların klavyeleri, oyun klavyeleri olarak bilinir bu sayede dizüstü bilgisayarlar size istediğiniz konuda işlem yapmak için sizlere rahatlık sağlamaktadır. Herhangi bir dizüstü bilgisayarı aldığınız takdirde, bilgisayar için mouse yani faresini ve hoparlörünü de almış olacaksınız çünkü normal bir masaüstü bilgisayar satın alırken hoparlör, mouse, ekran, kasa gibi bilgisayar parçalarını teker teker almanız gerekmektedir. Bu sayede dizüstü bilgisayar normal bir bilgisayarın çalışması için gereken tüm araçları bünyesinde barındırdığı için sizlere toptan bir teknolojik alışveriş imkânı sağlamaktadır. Dizüstü bilgisayarlar yani Laptoplar da günümüz teknolojinin ilerlemesi sayesinde birçok donanıma sahip, gerek ekran kartı gerek de ekran çözünürlüğü açısından sektör içerisinde oldukça büyük ve gelişmekte olan bir pazara sahiptir. Özet olarak normal bir masaüstü bilgisayarında yapacağınız tüm işlemleri normal bir dizüstü bilgisayarında da kolaylıkla yapabilirsiniz.

Notebook ile Netbook Arasındaki Farklar Nelerdir?

Günümüz dizüstü bilgisayarları notebook olarak adlandırılmaktadır. Notebook ya da netbook almadan önce araştırmanız gereken bir konu vardır ki o da Notebook ile Netbook arasındaki farklar'dır. Dizüstü bilgisayarlar Laptop ya da Notebook olarak bilinirler. Bu iki teknoloji harikasının arasında performans gücü farkı çok olmamakla birlikte fiyat farkı oldukça fazladır. Netbooklar da normal bir dizüstü bilgisayar gibi sizlere taşıma kolaylığı sağlamaktadır ayrıca bu bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlarından daha hafiftirler. Netbookların başka bir özelliği ise, yine dizüstü bilgisayarlar yani Notebooklar gibi kablosuz internet imkânıdır. Dezavantaj olarak ise Netbooklar flash bellek ya da usb ile kullanılıyor yani CD için ekstra bir bölme bilgisayar üzerinde bulunmamaktadır. Pahalı bir dizüstü bilgisayar mı yoksa ucuz bir dizüstü bilgisayar mı almalıyım? Bir dizüstü bilgisayar alımında bakmanız gereken önemli bir özellik, bilgisayarınızı ne amaçla kullanacağınızdır. Kullanacağınız amaç doğrultusun da dizüstü bilgisayarınızın modeli ve markası değişiklik gösterebilir. Alacağınız gerekmektedir. Dizüstü bilgisayarları sahip oldukları özelliklere göre fiyatları değişmektedir. Bu dizüstü bilgisayarı için araştırma yaparken fiyattan çok fiyat - performans ilişkisine önem vermeniz gerekir. Bir dizüstü bilgisayar seçimi için önemli özellikler dizüstü bilgisayarın markası, modeli, işlemci hızı, ekran boyutu, ekran çözünürlüğü, işlemci tipi, hard diskin kapasitesi, RAM kapasitesi, ekran kartı, ekran kartı belleğinin kapasitesi ve işletim sistemi gibi pek çok özelliktir. Önemli olan bir husus ise bu özelliklerin ucuz maliyetinden çok işlevine, sağlamlığına ve hızına para vermeniz gerektiğidir. İhtiyacınız ve dizüstü bilgisayar kullanım amacınıza göre birbirinden farklı, renkli ve kaliteli dizüstü bilgisayarlar Cimri.com ’ da yer almaktadır. Bu sayede Lenovo, Apple, HP, Asus, Acer, Sony, Dell, Casper, MSI, Packard Bell, Grunding, Xiaomi, Ezcool, Dark Evo, Nextbook ve Hometech gibi pek çok markanın en uygun fiyatlı dizüstü bilgisayarlarını aynı zamanda laptoplarını tek bir sitede kolaylıkla bulabilir ve bütçenize en uygun aynı zamanda kaliteli dizüstü bilgisayarlar arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. Sitemizde bulunan dizüstü bilgisayarların her biri farklı işlemci hızına, ekran boyutuna, ekran çözünürlüğüne, işlemci tipine, hard diskin kapasitesine, RAM bellek kapasitesine, ekran kartına, ekran kartı belleğinin kapasitesine ve işletim sistemine sahiplerdir. Hayal ettiğiniz dizüstü bilgisayarı da tüm bu önemli özellikleri göz önünde bulundurarak satın alabilir ve memnuniyetle kullanabilirsiniz. Bilgisayar satın alırken diğer bir dikkat etmeniz konu ise dizüstü bilgisayarınızın garanti belgesi ve tercih ettiğiniz markanın müşteri hizmetlerinin kolay ulaşılabilir olmasıdır. Dizüstü bilgisayarınızı aldıktan sonra kullanım sırasında istenmeyen durumla karşılaştığınız zaman örnek olarak bilgisayar ekranının kırılması, çabuk ısınması ya da yavaş çalışması gibi durumlarda bilgisayarın söz konusu markasıyla iletişime geçebilir ve garanti belgenizle dizüstü bilgisayarınızı tamir ettirebilirsiniz. Fakat şunu hatırlatmak da fayda vardır ki garanti belgesi dizüstü bilgisayarınızı aldıktan sonraki 2 ile 5 yıl arasında geçerli olabilmektedir. Bu garanti belgesinin geçerliliği bilgisayarınızın markasına ve modeline göre değişmektedir.

Dizüstü Bilgisayarların Fiyatları Nasıldır?

Dizüstü bilgisayarların fiyatları hem markasına hem de malzemesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Genellikle dizüstü bilgisayarların fiyat performans ilişkisi doğru orantılı olmaktadır. Ayrıca dizüstü bilgisayarların fiyatlarını belirleyen önemli bir kaç unsur vardır ve bu unsurlar bilgisayarınızın servis ömrünün belirlenmesinde rol oynamaktadır. İşte sizlere dizüstü bilgisayarın fiyatlarını belirleyen özellikler sırasıyla şunlardır; işlemci hızı, Ram bellek kapasitesi, ekran çözünürlüğü, ekran boyutu gibi özelliklerdir. Örnek vermek gerekirse büyük ekran boyutuna, yüksek hızlı işlemciye, yüksek ekran çözünürlüğüne ve yüksek RAM bellek değerine sahip dizüstü bilgisayar fiyatları diğerlerine göre daha fazladır. Unutmamanız gereken bir konu ise şudur ki dizüstü bilgisayar alırken fiyatından daha çok alacağınız bilgisayarın özelliklerine önem vermeniz gerektiğidir. Bunun nedeni ise dizüstü bilgisayarınızın servis ömrünün uzun olması ancak ve ancak alacağınız bilgisayarın özelliklerine bağlı olmasıdır. Bütçenize ve kullanım amacınıza göre en uygun dizüstü bilgisayarlar sizler için daha avantajlı olmakla birlikte sizlere kullanım kolaylığı sağlamaktadır. İhtiyacınıza göre en uygun dizüstü bilgisayarlar modellerine Cimri.com ’ dan dan ulaşabilirsiniz aynı zamanda çeşitli dizüstü bilgisayarların fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Karşılaştır