track source
track source

Dizüstü Bilgisayar

Dizüstü Bilgisayar Fiyatları

5214 Ürün gösteriliyor.
Ekran Boyutu
İşlemci Serisi
Ekran Kartı Serisi
Ram(Bellek) Boyutu
Ekran Çözünürlük Biçimi
İşlemci Markası
İşlemci Çekirdek Sayısı
Harici Ekran Kartı
SSD
Sabit Disk(HDD) Boyutu
İşletim Sistemi
Dokunmatik
Ekran Kartı Bellek Arayüzü
Optik Okuyucu
Optik Okuyucu Özellikleri
Pil Tipi
Klavye Aydınlatma
Kart Okuyucu
USB 2.0
USB 3.X
USB Type-C
Kart Okuyucu Özellikleri
Kamera
Kamera Özellikleri
Numpad
Klavye Aydınlatma Tipi
Parmak İzi Okuyucu
Ethernet
Ethernet Versiyonu
Wİ-Fİ
Wİ-Fİ Versiyonu
HDMI
Bluetooth
Bluetooth Versiyonu
Işık Sensörü
İvme Ölçer
Jiroskop
Pusula
Yakınlık Sensörü
Hızlı Şarj Özelliği
Ayrılabilir Klavye
Bağımsız Aydınlatmalı Tuşlar
Tüm Tuşlara Aynı Anda Basabilme
360 Derece Katlanabilme
Yansımasız Mat Ekran
Dizüstü Bilgisayar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Dizüstü Bilgisayar modelleri ve Dizüstü Bilgisayar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Dizüstü Bilgisayar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: HP, Apple, Xiaomi, Samsung, Asus. 5214 adet Dizüstü Bilgisayar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Dizüstü Bilgisayar Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Dizüstü Bilgisayar markası:

2021 yılı Dizüstü Bilgisayar Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
14 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 5214 Dizüstü Bilgisayar modeli içerisinde en ucuz Dizüstü Bilgisayar fiyatı 1147.15 TL iken, en yüksek Dizüstü Bilgisayar fiyatı 90584.99 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Dizüstü Bilgisayar fiyatlarının ortalaması alındığında ise 14 Nisan 2021 tarihinde ortalama Dizüstü Bilgisayar fiyatı ise 4930.39 TL olarak sitemizde yer alıyor.

Dizüstü Bilgisayar Markaları Nelerdir?

Cimri.com
Dizüstü Bilgisayar Markaları Acer, Apple, Asper, Asus, Casper, Dell, EXA, Grundig, HP, Hometech, Huawei, I-Life, Lenovo, MSI, Microsoft, Monster, Samsung, TechnoPC, Toshiba, Xiaomi Şeklindedir.

Dizüstü Bilgisayar Fiyatları Ne Kadardır?

Cimri.com
Dizüstü Bilgisayar Fiyatları 1147.15 TL İle 90584.99 TL Arasında Değişmektedir.

Dizüstü Bilgisayar Ekran Boyutu Nelerdir?

Cimri.com
Dizüstü Bilgisayar Ekran Boyutu 10 - 11 İnç , 11.1 - 12 İnç, 12.1 - 13 İnç, 13.1 - 14 İnç, 14.1 - 15 İnç, 15.1 İnç ve Üzeri Şeklinde Değişmektedir.

Dizüstü Bilgisayar Ram(Bellek) Boyutu Nelerdir?

Cimri.com
Dizüstü Bilgisayar Ram Boyutu 12 GB, 16 GB, 3 GB ve Altı, 32 GB, 4 GB, 64 GB, 8 GB Şeklinde Değişmektedir.

Dizüstü Bilgisayar Ekran Çözünürlükleri Nelerdir?

Cimri.com
Dizüstü Bilgisayar Ekran Çözünürlükleri 4K, Full HD, HD, HD+, QHD, QHD+ Şeklinde Değişmektedir.
Cimri'nin Seçimi
Lenovo V330 81AX00DPTX Intel Core i5 8 GB 2 GB Ram AMD 1 TB 128 GB SSD 15.6 İnç Laptop - Notebook
Lenovo V330 81AX00DPTX Intel Core i5 8 GB 2 GB Ram AMD 1 TB 128 GB SSD 15.6 İnç Laptop - Notebook
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Dizüstü Bilgisayar

Dijitalleşme ile beraber teknolojik aletlere olan ilgi ve ihtiyacın giderek artmasıyla, dizüstü bilgisayar ihtiyacı da evlerde giderek elzem bir hale gelir. Piyasada yüzlerce marka ve model var olduğundan, kullanıcılar geniş yelpazede karar verme şansı bulabilir. Bilgisayarlar boyutları, dokunmatik özellikleri, hafızaları, ağırlıkları, işlevleri ve işlemcileri olmak üzere farklı kategorilerde bulunur. Bilgisayarlar her kullanıcıya hitap etmesi açısından farklı tasarım ve işlevlerde üretilir. Bu sayede tek tip bir bilgisayar yerine kullanıcı ihtiyacı odaklı çözümler geliştirilir ve fiyat performans ürünü olarak adlandırılan modeller ortaya çıkar. Bu tip ürünlerin temel amacı, kullanıcının istek ve ihtiyaçlarını karşılarken fiyatı kullanıcı bütçesine en uygun seviyede tutmak olarak şekillenir. Notebook’lardan üst seviye bir performans beklemeyen kullanıcıların eğilimi de fiyat performans odaklı olabilir. Harmanlanmış özellikleri sayesinde eğitimlerden, oyunlardan ve iş odaklı çalışmalardan en yüksek verimi, en uygun dizüstü bilgisayarlardan alabilirler. Ayrıca, çantada taşınabilir olması sayesinde ev dışındaki alanlarda da rahatlıkla çalışmak mümkün hale gelir.

Dizüstü Bilgisayar Modelleri ve Özellikleri

Dizüstü bilgisayarlar envai çeşit model ve özelliklerde yer alırlar. Bu dizüstü bilgisayar özelliklerinin başında işlemci gelir. İşlemci bir bilgisayarın beyni olarak adlandırılabilir. Yani, verilerin akışını ve bütün bilgisayar birimlerinin çalışmasını kontrol eder. Bu sebeple iyi bir işlemciye sahip olmak bilgisayara hız ve stabilite katar. İki büyük marka olmak üzere belli başlı iki işlemci vardır. Bu üreticiler İntel ve AMD’dir. Sıklıkla tercih edilen İntel’in serileri i5, i7 ve i9 olarak belirtilir. Bu sayılar işlemcilerin çıkış sırasına göre sıralanır. Şu an mevcut 11 işlemci olmasına karşın ürünlerde 10. nesile kadar olanlar bulunur. Piyasada bulunan dizüstü bilgisayar i7 işlemcili bilgisayarlar, genel olarak i5 ve i3 işlemcilerden daha iyi performans sunar. Ayrıca dizüstü bilgisayar i5 işlemcili modeller de kullanıcının isteklerine cevap verebilir ve 10. nesil işlemciler ile performans bakımından yeterlilik sağlayabilir. Dizüstü bilgisayarlar taşınabilir kompakt tasarıma sahip, aynı zamanda hafif makineler olarak bilinir. Bu sebeple kullanıcıların bir diğer kriteri de ağırlık ve tasarım olarak öne çıkar. Oyun bilgisayarları, normal bilgisayarlardan daha renkli veya ışıklı tasarımlarıyla oyuncuların göz zevkine hitap etmeyi amaçlarken, belirli markaların bilgisayarları sade ve şık tasarımlarıyla iş dünyasına hitap eder. Bilgisayarların taşınabilir olması karşısında kullanıcılar hafif bir ağırlık beklentisine girer. Bazı bilgisayarlar bünyelerinde barındırdıkları malzeme ve araçların ağırlıklarından dolayı 3 kilo ve üzerine çıkabilirler. Bir diğer önemli özellik ise çeşit çeşit boyutlarda olan ekranlardır. Ekran boyutu da dizüstü bilgisayar seçimlerini ciddi derecede etkileyebilir. Tasarım veya oyun için daha geniş ekranlı bilgisayarlar üretilirken, iş veya eğitim odaklı bilgisayarlar daha küçük ekran boyutlarında olabilir. Bir diğer önemli özellik ise bilgisayarların içerisinde barındırdığı depolama alanı olarak öne çıkar. Belgeleri, fotoğrafları, videoları barındıran bu depolama alanları SSD ve HDD ile sağlanır. Bilgisayarın hızına etki eden donanımların başında RAM gelir ve dizüstü bilgisayar 4 GB RAM olan modeller günlük işlemler için yeterlidir. Ayrıca dizüstü bilgisayar 6 GB RAM özellikli olan modeller de bulunur. Daha fazla hıza ihtiyacı olan kullanıcılar için ise 8 GB RAM dizüstü bilgisayar modelleri üretilir.

Dizüstü Bilgisayar Fiyatları

Laptop fiyatları dönemsel olarak farklılık gösterebilir. Bunun yanı sıra donanımsal farklılıklar da fiyatlandırmada etkili olur. Dizüstü bilgisayarlarda, en önem parçaların başında işlemciler gelir. İşlemci gücü, bilgisayar performansını doğrudan etkiler. İşlemci gücü arttıkça fiyatlarda da yükselme meydana gelir. Dizüstü bilgisayar fiyatları, ayrıca diğer donanımsal özelliklere göre de değişebilir. Grafiksel işlemler yapan ya da oyun oynayan kişiler için en önemli parçalardan biri ekran kartlarıdır. Üst düzey performans sunan ekran kartları, maliyet olarak daha yüksektir. Bu da yine fiyatlara yansıyan detaylar arasında yer alır. RAM değeri, harddisk kapasitesi ve ürün tasarımı da fiyatlandırmada etkili olur. Bu sebeple laptop satın almak isteyen kullanıcılar, bilgisayarın hayatlarında yer alacağı kullanım alanına, özelliklerine ve boyutuna karar verdikten sonra iyi bir araştırması yapmak için Cimri.com’u ziyaret edebilir.

Dizüstü Bilgisayar Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bir dizüstü bilgisayarı satın alırken bilgisayarı kullanacak olan kişinin hangi amaçla kullanacağını belirlemesi gerekir. Bu sayede dizüstü bilgisayar özelliklerini araştırmaya başlaması daha kolay hale gelir. Kullanım amacı ve bilgisayardan beklentilerine karar veren kullanıcılar için bir sonraki aşama bilgisayarı taşıma konusundaki beklentiler ve istekler olarak sıralanır. Daha ağır programları kullanmak isteyen veya yüksek grafikli ve performans isteyen oyunları oynamak isteyen kullanıcılar, daha yüksek segmentlerdeki bilgisayarları tercih etmesi gerekir. Eğer sürekli depolama yapmanız gerekiyorsa kapasitesi yüksek olan modellere yönelebilirsiniz. Ayrıca bilgisayarda yaptığınız işlemler de seçim noktasında önemlidir. Eğer aynı anda birçok programı çalıştırıyor ve kullanıyorsanız işlemci gücü ve RAM miktarı oldukça önemlidir. Bazı kullanıcılar sık sık seyahat edebilir. Seyahat sırasında ise şarj noktası bulmak zordur. Bu noktada sık sık yolculuk yapıyorsanız uzun süre şarj tutan modelleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda hafif ve küçük modeller taşımak için de ideal olur. Siz de cimri.com’dan dizüstü bilgisayar modellerine göz atabilir, kendinize en uygun modeli kolaylıkla bulabilirsiniz.

Karşılaştır
track source
Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery