track source
track source
track source

Bilgisayarlar

Bilgisayarlar Fiyatları

375140 Ürün gösteriliyor.
Bilgisayarlar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bilgisayarlar modelleri ve Bilgisayarlar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bilgisayarlar kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Dizüstü Bilgisayar, Laptop Yedek Parçaları, Tablet Pc, Monitör, Oyun Bilgisayarı. 375140 adet Bilgisayarlar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Asus X540UA DM3498 Intel Core i3-7100U 4 GB Ram 256 GB SSD 15.6 inç Laptop - Notebook
Asus X540UA DM3498 Intel Core i3-7100U 4 GB Ram 256 GB SSD 15.6 inç Laptop - Notebook
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bilgisayar

İlk keşfedildiği 70li yıllardan günümüze hem görsel hem de kapasite açısından oldukça değişime uğrayan bilgisayar veri depolama ve saklama konusunda kişilerin tercih ettiği teknolojik bir alettir. Televizyon ve radyonun yapabildiği şeyleri yaptığı için evlerde ilk kullanılmaya başlandığında televizyon ve radyonun kullanımını ortadan kaldıracağı düşünülen bilgisayar sadece ev değil işyerlerinde de kullanılan bir üründür. Masaüstü ve diz üstü olmak üzere iki çeşidi bulunan bilgisayarları kullanım amacınıza uygun olarak seçerseniz hem verimli bir kullanım sağlarsınız hem de doğru ürünü aldığınız için tekrar tekrar masrafa girmezsiniz. Bilgisayar seçiminde marka kadar ürünün sahip olduğu işlemci gücü yani teknik donanımlar da çok önemlidir. Ürünün uzun ömürlü olmasını sağlayan ayrıca işlerinizi de daha rahat halletmenize yardımcı olan bilgisayarın kaç çekirdek işlemcili olduğu ve hafıza kapasitesidir. Eğer bankacılık sektörü gibi sürekli depolama yapmanız gereken bir sektörde kullanılacaksa bilgisayar 128 gb tercih edilmesi daha uygundur. Ayrıca bilgisayarın işlemci gücünün yüksek olması ürünün donmadan ve daha hızlı çalışması için oldukça önemlidir.    

Bilgisayar Modelleri

Ev veya işyerlerinde tercih edilen hem bilgi depolama hem de kişisel aktivitelerde kullanılan bilgisayar modelleri bilgisayarın markasına, masaüstü ya da laptop olmasına, hafıza kapasitesine, işlemci gücüne, ekranına göre farklı ürün gruplarından meydana gelir. Bilgisayar teknolojik bir ürün olduğu için bilgisayar teknolojisi konusunda öncü olan markalar ürettikleri her yeni modelde kullanıcıya avantaj sağlarlar. Fakat kullanım amacınıza uygun bir model almak sizin için daha avantajlıdır. Eğer iş için bilgisayar tercih ediyorsanız oyun bilgisayarında olması gereken ses ve görüntü özelliklerine sahip olmasanız da olur. Ya da grafik tasarım öğrencisiyseniz ya da profesyonel anlamda bu işi yapıyorsanız çizim konusunda size yardımı dokunacak bir bilgisayar modeli tercih etmeniz gerekir. Bilgisayarınızın kullanım alanına uygun olması kadar uzun ömürlü olması için de işlemci gücüne dikkat etmeniz gerekir. Bilgisayar İntel core i3 işlemci ile bilgisayarınızın hızını belirlersiniz. İntel işlemcisinin başlangıç seviyesi olan i3 sahip olduğu çekirdek sayısına göre bilgisayarın hız ve hafızasını belirler. Bilgisayarın modeli ve kullanım alanına göre işlemci seçimi yapmanız gerekir. Örneğin evde kişisel kullanım için tercih edeceğiniz bir bilgisayarın i7 işlemci hızında olmasının o kadar büyük bir önemi yoktur. Ama oyun bilgisayarlarında hız ve indirme kapasitesi oldukça önemli olduğu için i3 işlemciler yetersiz gelebilir. Tabi işlemci gücünü çekirdek sayısı da etkilediği için 4 çekirdekli bir i3 core işlemci de hız açısından kullanıcıyı memnun edebilecek kapasiteye ulaşabilir. Ama gene de bilgisayarda işlemci seviyesini için bilgisayarı kullanım amacınıza uygun olarak seçerseniz sizin için daha kaliteli bir ürün kullanımı sağlamış olursunuz. Bilgisayar 64 gb bilgisayarın depolama ve hafıza kapasitesini gösterir. Yapacağınız iş ya da kullanım amacınıza göre depolama kapasitesine sahip bir marka ve model seçebilirsiniz. Bilgisayarınızdan yüksek verim almak için işlemci gücü ve hafıza kapasitesi kadar bilgisayarınızın çeşidine de dikkat etmeniz gerekir. Masaüstü ve laptop bilgisayarların kullanım amacı çoğunlukla farklıdır. Masaüstü bilgisayarların ekran boyutu laptoplara oranla daha fazla olduğu için işyeri kullanımı veya oyun için daha uygundur. Laptop bilgisayarlarda ise şarj süresi önem kazanır.  

Bilgisayar Fiyatları

Bilgi depolama, kişisel aktiviteler için ev veya işyerlerinde kullanılan bilgisayar fiyatları ürünün marka, model ve sahip olduğu çeşitli özelliklere göre farklılaştığı için piyasadaki tüm bilgisayar fiyatları aynı değildir. Bilgisayarın kaç çekirdek işlemci gücüne sahip olduğu, hafıza kapasitesi, depolama alanı, ekran boyutu, ekran çözünürlüğü, laptopsa şar ömrü, masaüstü bilgisayarda Mouse özellikleri fiyat farkı oluşumunda oldukça önemli faktörlerdir. Bilgisayarın sahip olduğu teknik daha doğrusu teknolojik özellikler arttıkça fiyatta da birtakım değişmeler olması normaldir. Örneğin i3 işlemci gücüne sahip bir bilgisayar ve i7 işlemci gücüne sahip bir bilgisayarın fiyatı iki ürünün işlemci hızından dolayı farklılık gösterir. Ayrıca 64 gb hafızaya sahip bir bilgisayar ile 128 gb hafızaya sahip bir bilgisayar da fiyat olarak farklılık gösterir.  Gene masaüstü bilgisayar modelleri ile dizüstü diye adlandırılan taşınabilir bilgisayarların fiyatları da aynı olmaz. Taşınabilir bilgisayarların ekran boyutu ve şarj ömrü arttıkça fiyatı da değişir. Masaüstü bilgisayarların ise tek veya set halinde satışa sunulması fiyatının değişimine katkı sağlar.   

Bilgisayar Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bilgisayar hayatımıza girdiği günden beri birçok konuda kullanıcılara yardımcı olan bir ürün olmasına rağmen bilgisayar seçiminde dikkatli olmak gerekmektedir. Öncelikle bilgisayarı eviniz için mi yoksa işyeriniz için mi satın aldığınızı belirlemeli ona göre bir seçim yapmalısınız. Şahsi ihtiyaçlarınız için seçeceğiniz bir bilgisayar ile işyeri kullanımı için size lazım olan bilgisayar aynı olmaz o yüzden bilgisayar seçiminde kullanım alanınızı belirlemelisiniz. Laptop mu yoksa masa üstü bilgisayar mı almak istediğinizi de belirlemeli ve ona göre bilgisayar seçmelisiniz. Kullanım amacınızı belirledikten sonra bilgisayarınızın ekran boyutunu belirlemelisiniz. Ekran kullanıcı için oldukça önemlidir ve ekranın boyutu da kullanım amacına uygun olmalıdır. Eğer grafik ya da tasarım tarzı bir işiniz varsa tercih edeceğiniz bilgisayarın ekran boyutu daha fazla olmalıdır. Laptop tercih ederken ihtiyaç duymazsınız ama masa üstü bilgisayar satın alıyorsanız mause özelliklerine de dikkat etmelisiniz. En önemlisi de alacağınız bilgisayarın donanım özelliklerine hafızasına, kaç çekirdek işlemciye sahip olduğuna dikkat etmelisiniz.    

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery