track source

Okul Çantası

En Ucuz Okul Çantası Fiyatları

3672 ürün gösteriliyor.
Markalar
Okul Çantası fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Okul Çantası modelleri ve Okul Çantası fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Okul Çantası kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Kitap, Koton, DeFacto, Adidas. 3672 adet Okul Çantası fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Nike BA5190-010 Club Team Swoosh Unisex Spor Okul Çantası Siyah
Nike BA5190-010 Club Team Swoosh Unisex Spor Okul Çantası Siyah
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
iBag 13838 Erkek Çekçekli Okul Çantası Gri
iBag 13838 Erkek Çekçekli Okul Çantası Gri
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Nike BA5381-431 Sportswear Elemental Unisex Günlük ve Okul Çantası Mavi
Nike BA5381-431 Sportswear Elemental Unisex Günlük ve Okul Çantası Mavi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Luma Dynamic Spor Okul Sırt Çantası
Luma Dynamic Spor Okul Sırt Çantası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Okul Çantası Nedir?

Her öğrencinin eşyalarını ve araç gereçlerini daha rahat taşımak için bir okul çantasına ihtiyacı vardır. Okulda kullanılacak eşyaların evden götürüp getirilmesi bu durumu zorunlu kılar. İlkokullardan liselere hatta üniversitelere değin her öğrencinin bu tür ihtiyaçları vardır. Okul çantaları kullanacak öğrencinin yaşı ve ihtiyaçları doğrultusunda farklı boyut ve tasarımlara bürünebilir. Özellikle küçük çocuklar için çantalarının tasarımları önemlidir. Onların hoşuna gidecek bir tasarım bulmak ebeveynler için bazen zor olsa da Cimri.com üzerinden yüzlerce ürünü kıyaslayarak çocuğunuzun istediği ürünü bulabilirsiniz.

Okul Çantası Nasıl Kullanılır?

Okul çantası kullanımında da dikkat edilmesi gereken bazı hususlar olmaktadır. Öncelikle çocuklar için sırt askılarının doğru ayarlanması önemli bir etken olacaktır. Bu sayede bel ağrılarının önüne geçilmiş ve daha rahat bir kullanım sağlanmış olabilir. Aynı zamanda çanta içerisine yerleştirilen eşyalar ve bu eşyaların yerleştirilme biçimi de önemlidir. Öncelikle çantanın kaldırabileceği yük dikkate alınmalı ve bunun üzerine çıkacak ağırlıkta eşyalarla çantaya zarar verilmemelidir. Bunun haricinde çanta içerisine eşyaların yerleştirilmesi de önemlidir. Düzgün yerleştirildiğinde daha fazla eşya konulacağı gibi özellikle köşeli eşyaların sırta batması gibi durumların da önüne geçilmiş olunmaktadır. Yine tablet ya da laptop gibi dijital aletlerin bu çantalarda taşınması esnasında gerekli korunmalar alınmalı, bu eşyaları farklı bir göze yerleştirmeye dikkat edilmelidir.

Okul Çantası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Doğru okul çantasının seçimi, çocuğunuzun gelişimi ve sağlığı için büyük öneme sahiptir. Sırt çantası, tekerlekli okul çantaları, postacı çantalar ya da el çantaları gibi pek çok okul çantası modeli bulunmaktadır. Bu okul çantası modellerinin içerisinden yanlış bir seçim yapmak ise; çocuğunuzda duruş bozukluklarına, bel ya da sırt ağrılarına neden olabilir. Çocuklarınız belirli bir yaşa gelene kadar henüz gelişme çağında olduğu için bu rahatsızlıkların oluşmasını engellemek adına doğru okul çantası seçimi büyük önem taşımaktadır. Okul çantası seçerken ilk dikkat edilmesi gerekilen nokta okul çantasının ağırlığıdır. Okul çantası seçimlerini yaparken özellikle hafif olmasına dikkat etmelisiniz. Bir diğer önemli nokta ise, okul çantalarındaki askılardır. Askıların mümkün olduğunca geniş ve yumuşak olması aynı zamanda da ayarlanabilir olması hem uzun ömürlü kullanım hem de sağlık açısından yine büyük önem arz etmektedir. Okul çantalarına fonksiyonellik katan bir diğer özellik ise bölmelerdir. Okul çantası seçiminde, eşyaları düzgün bir şekilde ayırabileceği ve pratik kullanımı sağlayan bölmelerin bulunmasına dikkat etmelisiniz. Son olarak ise okul çantasının taban malzemesine dikkat edilmesidir. Yıpranmaya karşı dayanıklı ve sağlam bir malzemeden oluşan okul çantası tabanları, kolay aşınmayı engelleyecektir.

Okul Çantaları Nasıl Temizlenmelidir?

Zaman içerisinde oluşabilecek yıpranmaları her ne kadar malzemeler engellese de, kirlenmesini engellemek pek mümkün olmuyor. Çoğu okul çantası çamaşır makinesinde yıkanmaya uygundur, ancak aksi durumları okul çantasının içerisinde bulunan ibarelere göre kullanmanız gerekmektedir. Yapıldıkları malzemelere göre temizlenme biçiminde de değişiklik gösteren okul çantalarını temizleyerek kullanım süresini uzatabilirsiniz. Yıkanabilir okul çantalarının içerisini boşalttıktan sonra, iç kısmını dışarıya doğru çıkararak çamaşır makinesine atabilir ve deterjan ile yıkama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Okul Çantası Fiyatları Nasıldır?

Çantaların boyutları ve tasarımları fiyatları üzerinde etkilidir. Küçük yaş grubundaki çantalar boyut olarak da daha küçük olduğundan fiyat yelpazesinin alt kısmını genellikle bu çantalar oluşturmaktadır. Cimri.com sizler için yerel ağ üzerindeki birçok ürünü bir arada bulma, inceleme ve kıyaslama fırsatı oluştururken aynı ürün için de farklı satıcılar arasında seçim yapmanıza ve bütçenize korumanıza yardımcı olur. Nike, Adidas, Hummel, U.S. POLO gibi birçok markaya ait ürünleri inceleyebileceğiniz Cimri.com’da, aynı zamanda çocuklarınız için Mickey Mouse, Barbie, Hello Kitty vb. çizgi film karakterlerinden spor kulüplerine ait ürünlere kadar yüzlerce ürünü bulabilirsiniz. Ortalama 15 TL gibi bir fiyatla satışa başlayan okul çantaları, 900 TL’yi bulan geniş bir fiyat yelpazesine de sahiptir.