Okul Çantası

En Ucuz Okul Çantası Fiyatları

3706 ürün gösteriliyor.
Markalar
Okul Çantası fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Okul Çantası modelleri ve Okul Çantası fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Okul Çantası kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Kitap, Koton, Adidas, Lc Waikiki. 3706 adet Okul Çantası fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Nike BA5190-010 Club Team Swoosh Unisex Spor Okul Çantası Siyah
Nike BA5190-010 Club Team Swoosh Unisex Spor Okul Çantası Siyah
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
iBag 13838 Erkek Çekçekli Okul Çantası Gri
iBag 13838 Erkek Çekçekli Okul Çantası Gri
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Nike BA5381-431 Sportswear Elemental Unisex Günlük ve Okul Çantası Mavi
Nike BA5381-431 Sportswear Elemental Unisex Günlük ve Okul Çantası Mavi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Luma Dynamic Spor Okul Sırt Çantası
Luma Dynamic Spor Okul Sırt Çantası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Okul Çantası

Anasınıfından ilkokula, ortaokuldan liseye, hatta üniversite çağlarına kadar her öğrencinin eğitim öğretim hayatı süresince, uzun ders saatleri boyunca ihtiyaç duyacağı kitaplarını, defterlerini, kalemlerini, yiyecek ve içeceklerini taşımak için bir okul çantasına ihtiyacı vardır. Eğitim öğretim hayatı boyunca öğrencilerin yanından ayrılmayacak olan okul çantaları özellikle çantayı kullanacak olan öğrencinin yaşına, boyuna, kısacası vücut yapısına ve ihtiyaçlarına göre farklı boyutlarda ve modellerde çeşitlilik gösterebilir. Örnek vermek gerekirse, daha küçük çocuklar için çoğu zaman çantanın görünüşü işlevlerinden daha ön planda olduğu için anne babalara düşen görev hem çocuklarının ihtiyaçlarına hem de beğenilerine hitap eden çantalar bulmaktır. Kişinin yaşı ilerledikçe beğenileri ve ihtiyaçları da o yönde değiştireceğinden çantaların tasarımları ve özellikleri de aynı şekilde değişim gösterecektir. Birçok okul çantası modeli ve seçeneğini arasında çocuk ya da genç fark etmeden her öğrencinin ihtiyaçlarına ve zevklerine uygun okul çantasını bulmak zor ve uzun bir süreç gibi gözükse de ürünleri markalarına, ihtiyaçlarınıza ya da bütçenize göre filtreleyerek sizin için en uygun ürünü bulmanız mümkündür.

Okul Çantası Modelleri

Okul çantası modellerinden seçtiğimiz çantayı kullanırken dikkat etmemiz gereken birkaç önemli nokta vardır. Okul çantasını bu noktaları göz önünde bulundurarak kullandığınızda hem kullanım ömrü uzamakta hem de kullanım hatalarından doğabilecek sorunlar sebebiyle öğrencinin konforu bozulmamaktadır. Öncelikle gerek yetişkinler gerekse çocukların kullanımı açısından en önemli nokta okul çantasının sırt askılarının doğru bir biçimde ayarlanmasıdır. Bu şekilde çantanın ağırlığından ya da yanlış kullanımından kaynaklanabilecek sırt, boyun ve omurga ağrılarının önüne geçilebilir ve okul çantasını kullanan öğrenci daha sağlıklı ve konforlu bir kullanım deneyimlemiş olur.

Okul çantasını kullanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise çantanın içine yerleştirilen eşyalar ve bu eşyaların çanta içerisinde nasıl konumlandırıldığıdır. Öncelikle çantanın satılma amacı ve üretilirken kullanılan malzemenin yapısı ve kalitesi göz önünde bulundurularak çantaya kaldırabileceğinden fazla yük yerleştirmemeye özen gösterilmelidir zira kaldırabileceğinden fazla yüklenen her eşya çantayı ve içerisindeki diğer eşyaları zedelemenize yol açacaktır. Buna ek olarak çanta içerisinde taşınacak eşyaların nasıl yerleştirildiği de çantanın kullanım ömrünün uzaması açısından son derece önem teşkil etmektedir. Unutulmamalıdır ki düzenli bir şekilde yerleştirildiğinde çanta daha fazla eşya taşınabileceği gibi özellikle sivri köşeli eşyaların çantayı zedelemesi, delmesi ya da bu eşyaların kullanan öğrencinin sırtına batması gibi durumlar da engellenmiş olur. Tablet, laptop, telefon ve benzeri dijital aletleri çantanızda taşımak istediğinizde gerekli önlemleri almanız, elektronik aletleri çantanın farklı bir gözüne yerleştirmeye dikkat etmeniz yine hem eşyalarınızın hem de çantanızın kullanım ömrünü uzatacak bir yandan da çantayı kullanımınızı daha konforlu kılacaktır.

Kısacası okul çantasında taşınacak olan eşyalar çantanın kullanım süresi, yapısı ve çantanın üretim amacı doğrultusunda seçtiğiniz sürece hem çantanızın kullanım ömrü uzayacak hem de gerekli ayarlamalar sayesinde konforlu bir kullanım deneyimi yaşamış olacaksınız. Böylece hem çantanızın kullanım ömrünü uzatarak bütçenizi zorlamamış olacak hem de konforunuzdan ödün vermemiş olacaksınız.

Okul Çantası Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Yetişkinler ya da gelişme çağındaki çocuklar için doğru okul çantasını seçmek omurga sağlığı ve gelişimi gibi konular açısından son derece önemli bir noktadır. Piyasadaki okul çantalarının sırt çantası, tekerlekli okul çantası, postacı çantalar ya da el çantaları gibi pek çok farklı modeli bulunmaktadır. Bu okul çantası modellerinin arasından yanlış bir seçim yapmak ise duruş bozuklukları, bel, sırt ya da omuz ağrıları gibi çeşitli sağlık problemlerine yol açabilir. Bu sebepten doğru okul çantasını seçmek özellikle gelişme çağındaki çocuklar başta olmak üzere, okul çantasını kullanacak tüm yaş gruplarından öğrenciler için son derece önemli bir husustur. 

Doğru okul çantasını seçerken dikkat edilmesi gereken ilk noktalardan biri okul çantasının ne kadar ağır olduğudur. Okul çantası seçimlerinizi yaparken özellikle hafif fakat sağlam olmasına dikkat etmenizde fayda vardır zira öğrenci okul çantasının kendi ağırlığına ek olarak içine konulacak kitaplar ve diğer okul araç gereçlerinin ağırlığını da taşımak durumunda kalacaktır.

Bir diğer önemli nokta ise, okul çantalarının askılarıdır. Okul çantasını seçerken konforlu ve kullanışlı olması açısından askıların mümkün olduğunca kalın tasarlanmış ve yumuşak bir malzemeden üretilmiş olmasına ve aynı zamanda da bu askıların ayarlanabilir olmasına özen gösterilmelidir. Bu şekilde çantanın kullanımı daha konforlu ve keyifli olacaktır.

Okul çantalarını kullanışlı yapan bir diğer önemli özellik ise çantanın bölmeleridir. Okul çantası seçerken içine ne kadar eşya koyacağınıza, bu eşyaları nasıl birbirinden ayıracağınıza göre seçim yapmanız daha kolay karar vermenize olanak sağlayacaktır. Almayı düşündüğünüz çantanın işinizi kolaylaştıran ve beklentilerinizi karşılayacak bölmeleri bulunup bulunmaması gibi hususlara dikkat etmeniz büyük bir önem arz etmektedir. Çantanıza yerleştireceğiniz eşyaların ortalama ağırlığına göre seçtiğiniz malzeme ve kalitede okul çantalarının özellikle sap ve taban kısımlarının kolay aşınmayı önleyecek sağlam ve dayanıklı malzemelerden yapılmış olmasına dikkat edinir. 

Bu hususlar göz önünde bulundurulduğunda zevkinize ve kullanım amacınıza göre en uygun gördüğünüz çantayı uzun süreler boyunca severek ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle de okul çantasını ilkokula giden bir çocuk kullanacaksa en kullanışlı okul çantası beslenmeli olan olacaktır.

Okul Çantası Nasıl Temizlenmelidir?

Her ne kadar okul çantası modelleri malzeme kalitesine göre zaman içerisinde oluşabilecek deformeler en aza indirilse de okul çantaları gibi çok sık kullanılan çantaların uzun zaman boyunca temiz kalmasını sağlamak pek mümkün olmayabilmektedir. Bu noktada anne babalar çocuklarının okul çantalarını nasıl temizleyecekleri konusunda tereddüt edebilmektedir. 

Çoğu okul çantası, çantanın içerisinde bulunan kullanım talimatlarında aksi belirtilmediği sürece çamaşır makinesinde yıkanmaya uygun olarak tasarlanmıştır. Yine de üretildikleri malzeme açısından geniş bir yelpazeye sahip olan okul çantalarının temizlik açısından da çeşitli yöntemlere ihtiyaç duyulmasını gerektirebileceği unutulmamalıdır. Okul çantalarını tavsiye edilen temizlik yöntemlerine uyarak temizlediğinizde hem görsel hem de sağlamlık açısından üretim malzemesine zarar vermekten kaçınmış olursunuz. Yıkanılabilir okul çantaları içi güzelce boşaltıldıktan sonra, iç kısmını dışarıya doğru çıkararak tercih ettiğiniz bir deterjan ve yumuşatıcı ile yıkama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Okul Çantası Fiyatları

Okul çantalarının fiyatları marka, model, boyut ve malzeme kalitesi ile doğru orantılı olarak değişebilmektedir. Küçük yaş grubundan çocuklara hitap eden çantalar boyut olarak diğer okul çantalarından daha küçük olduğundan fiyat olarak da diğer okul çantalarına göre çok daha ucuz olmaktadır. İnternetten yaptığınız alışverişlerde çantaları birbiriyle marka, fiyat, malzeme ve kullanım kolaylığı açısından kıyaslayabilir böylece farklı satıcılar tarafından satışa sunulan okul çantaları arasından kendinize en uygun olan okul çantasını seçebilirsiniz. 

Okul çantası markalarından bahsetmek gerekirse; Nike, Adidas, U.S POLO, Reebok, Puma gibi birçok markaya ait ürünleri bulabilirsiniz. Aynı zamanda da çocuklarınız için Mickey Mouse, Barbie, Hello Kitty, Pepe, Calliou, Star Wars, Frozen ve benzeri çizgi film karakterlerinden tutun da spor kulüplerine ait ürünlere kadar yüzlerce okul çantasına kolayca ulaşabilirsiniz. Ortalama 15 TL gibi bir fiyatla satışa sunulan okul çantaları 800-900 TL’yi bulan geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Siz de bütçenize ve beğeninize göre en uygun çantayı karşılaştırma yaparak bulabilirsiniz.

Okul Çantası Nasıl Kullanılır?

Okul çantası kullanımında da dikkat edilmesi gereken bazı hususlar olmaktadır. Öncelikle çocuklar için sırt askılarının doğru ayarlanması önemli bir etken olacaktır. Bu sayede bel ağrılarının önüne geçilmiş ve daha rahat bir kullanım sağlanmış olabilir. Aynı zamanda çanta içerisine yerleştirilen eşyalar ve bu eşyaların yerleştirilme biçimi de önemlidir. Öncelikle çantanın kaldırabileceği yük dikkate alınmalı ve bunun üzerine çıkacak ağırlıkta eşyalarla çantaya zarar verilmemelidir. Bunun haricinde çanta içerisine eşyaların yerleştirilmesi de önemlidir. Düzgün yerleştirildiğinde daha fazla eşya konulacağı gibi özellikle köşeli eşyaların sırta batması gibi durumların da önüne geçilmiş olunmaktadır. Yine tablet ya da laptop gibi dijital aletlerin bu çantalarda taşınması esnasında gerekli korunmalar alınmalı, bu eşyaları farklı bir göze yerleştirmeye dikkat edilmelidir.