track source
track source

Kurşun (Ahşap) Kalem

Kurşun (Ahşap) Kalem Fiyatları

1309 Ürün gösteriliyor.
Kurşun (Ahşap) Kalem fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kurşun (Ahşap) Kalem modelleri ve Kurşun (Ahşap) Kalem fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kurşun (Ahşap) Kalem kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Faber Castell, Bigpoint, Gıpta, Barbie. 1309 adet Kurşun (Ahşap) Kalem fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Kurşun (Ahşap) Kalem Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kurşun (Ahşap) Kalem markası:

En Çok İncelenen Kurşun (Ahşap) Kalem Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Kurşun (Ahşap) Kalem Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
27 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1309 Kurşun (Ahşap) Kalem modeli içerisinde en ucuz Kurşun (Ahşap) Kalem fiyatı 0.75 TL iken, en yüksek Kurşun (Ahşap) Kalem fiyatı 4936.04 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kurşun (Ahşap) Kalem fiyatlarının ortalaması alındığında ise 27 Eylül 2021 tarihinde ortalama Kurşun (Ahşap) Kalem fiyatı ise 16.58 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Kurşun (Ahşap) Kalem Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kurşun Kalem

Kalemler geçmiş tarihlerden bu yana kullanılan en eski aletlerdir. Yazı yazma işleri için kullanılan bu ürünler, teknolojinin de gelişimi ile farklı türlerde üretilseler de en eski bilinen türleri kurşun kalemlerdir. Dünyaca ünlü birçok marka tarafından üretilen ve her yaştan insanın günümüzde hala yoğunlukla kullandığı kurşun kalem çeşitleri, birçok farklı kullanım alanına sahiptir. Ana üretim malzemesi grafit madeni olan kurşun kalemler, kırk ayrı madenin birleştirilmesi ile meydana gelir. Uçlarına yayma özelliğini veren ise grafit madeni ile kilin birleştirilmesidir. Okulda, evde, iş yerlerinde, sanat ve resim atölyelerinde kullanılan kurşu kalemler yazmanın yanı sıra çizim işleri için de kullanılan ürünlerdir. Resim sanatında karakalem çalışmaları, mimarlık ve benzeri tasarım işlerinde de şablon oluşturma, teknik çizimler ve benzeri işler için farklı uçlara sahip kurşun kalemler kullanılabilir. Dünya genelinde birçok farklı üretici marka tarafından tasarlanan kurşun kalem numaraları yapılacak işe göre çeşitlenebilir. Bu ürünler genel olarak siyah renkli olarak bilinseler de kurşun kalem renkli seçenekleri de temin edilebilir. Türkiye’de en çok çeşide sahip  kurşun kalem markaları için dünyaca ünlü Faber-Castell markasının yanında Stabilo, Gıpta, Adel gibi marka örnekleri verilebilir. Tüm bu markalara ait ürün çeşitleri cimri.com sayfalarında da incelenebilir. 

Kurşun Kalem Çeşitleri

Kurşun kalemler dünya üzerinde en çok kullanılan kalem çeşitleridir. Bu ürünler, birbirinden ayrı numaralar ve renklerde tasarlansalar da genel formları birbirine benzerdir. Hemen her kalem markasının ürettiği bu ürünler, ahşap dış yüzeye sahip ürün çeşitleridir. Genelde sedir ağacının oyularak yerleştirildiği kalem uçları, grafit denen maddenin kil ile birleştirilip sıkıştırılması ve ip haline getirilmesi ile elde edilir.  Bu yöntemler teknoloji geliştikçe farklı boyutlarda üretilir hale gelmiştir. Böylelikle eski dönemlerde kullanılan yazı aletleri yerini  daha modern tasarımlara bırakmıştır denilebilir. Kurşun kalem kullanımı; amaçları ve biçimleri bakımından değişken olabilir. Bu sebeple günümüzde her kişi farklı bir kurşun kalem çeşidini temin edebilir. Okullarda yazma işlemleri için kullanılacak kurşun kalem silgili modellerdir. Bu ürünler genelde hızlı yazı yazılması gereken durumlarda kullanılabilir. Silgili kalem seçenekleri neredeyse her marka tarafından üretilen ürünlerdir. Öğrencilerin en çok kullandıkları silgili kurşun kalemler, siyah ve kırmızı renklerdir. Öğrencilerin hızlı not almasını gerektiren derslerde olası yazım yanlışlarını temizlemek için bu ürünler idealdir. Kurşun kalem numaraları hakkında bilgi vermek gerekirse, bu numaralar tamamen uçların kalınlığını belirten numaralar olarak bilinmelidir. Kurşun kalemlerin siyah seçeneklerinde iki farklı kod bulunduğundan  öncelikle bu kodların anlamlarından bahsetmek gerekir. B seri black yani siyah seridir ve bu, ürünlerin koyu siyah renkli ve yumuşak uçlu olduğu anlamına gelir. Kurşun kalemlerin Black serileri 9 dan 2 ye kadar farklı numaralarda bulunabilir. 2B numara bilindiği üzere sınavlarda ve okullarda en çok kullanılan kurşun kalem çeşididir. Bu noktada bilinmesi gereken en önemli nokta numaralar yükseldikçe kalem ucunun sertlik derecesinin yumuşadığı olabilir. Hard serisi ise anlaşılacağı üzere sert demektir. Hard seri alınan kalemlerde yine numaralarına göre en yumuşak uçtan sert uca doğru ilerleyebilir. Bu ürünlerin renkleri de Black serilerine göre daha açık tonlara sahiptir ve genelde grafik ve benzeri çizim işlerinde kullanılan ürünlerdir. Tüm bu kalem çeşitleri, markaların hizmet türlerine göre kimi zaman setler halinde de satılabilen ürünlerdir. Dileyen kullanıcılar ihtiyaçları doğrultusunda farklı numaralı kalem çeşitlerini tek tek ya da set halinde satın alabilir. Cimri.com sayfalarında ofis ve kırtasiye malzemeleri içinde de bulunabilecek kurşun kalem çeşitleri, bu sayfalar üzerinden incelenerek çeşitli seçeneklerle temin edilebilir. 

Kurşun Kalem Fiyatları

Kırtasiye ve ofis malzemeleri içinde yer alan kurşun kalemler kullanım alanlarına göre farklı seçeneklerde temin edilebilen ürünlerdir. İlkokul çağlarından itibaren kullanılmaya başlanan kalemler, tüm yaşam boyunca yazı işlerinde kullanılan ürünlerdir. Bu sebeple her yaştan kişinin sürekli olarak temin ettiği bu ürünlerin fiyatları da sürekli araştırılan konular içindedir. Ancak kalemlerin fiyatları hakkında bilgi verebilmek için kullanıcıların ürün tercihlerini bilmek gerekir. Kurşun kalemler kullanım alanları ve amaçlarına göre de çeşitlendiklerinden ürünlerin fiyatları çeşitlerine göre belirlenir. Aynı zamanda ürünlerin serileri ve numaraları da fiyatları etkileyen etmenler arasında gösterilebilir. Genel olarak iki farklı seride üretilen ürünler çeşitli kalınlıklarda ve renklerde olabilir. Bu durumlarda fiyatları etkileyen detaylar olarak gösterilebilir. Son olarak bu ürünler tek tek ya da kurşun kalem seti olarak da alınabilir oldukları için fiyatlar ancak bu detaylara göre belirtilebilir. Tüm etkenler düşünüldüğünde kurşun kalem fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler, cimri.com sayfalarında inceleme yapabilir. 

Kurşun Kalem Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kurşun kalem modelleri ve çeşitleri incelendiğinde ürünlerin hem üretici markaları hem de üretim biçimlerinde göre farklılaştığı söylenebilir. Dünya genelinde birçok farklı marka tarafından üretilen ve milyonlarca insan tarafından kullanılan bu ürünleri satın almadan önce dikkat edilecek detaylardan ilk ürünlerin uçlarının kalitesidir. Yazı yazmak, teknik çizim yapmak ya da karakalem çalışmaları yapmak için kullanılan kurşun kalemler farklı uç seçenekleri sayesinde birçok ihtiyaca karşılık verebilen ürünlerdir. Bu sebeple doğru uç numarasını satın almak isteyen kullanıcıların kullanım amaçlarına uygun ürünleri önceden araştırması gerekir. Örneğin; Black seri kurşun kalemler 2 numaradan 9 numaraya kadar çeşitlenen ürünlerdir. Bu ürün serilerinde numara yükseldikçe uçların dokuları yumuşadığından kullanıcıların buna göre seçim yapması gerekir. 2B kalemler yazı yazmak, sınavlarda kodlama yapmak gibi işlemler için kullanılırken 9B kalemler karakalem çalışmaları için daha idealdir. Yine sert uçlu kalemler olarak bilinen Hard serileri 2H olarak başlayıp yukarı doğru numaralanan ürünlerdir. Bu ürünlerde de sertlik derecesi numara  küçüldükçe azalabilir. Bu ürünlerde genelde teknik çizim işlerinde kullanılan ürünlerdir. Dolayısı ile kalem satın alırken, ürünlerin numaralarını dikkatli incelemek ve buna göre tercih yapmak oldukça önemlidir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery