Kalem & Yazı Gereçleri

En Ucuz Kalem & Yazı Gereçleri Fiyatları

17111 ürün gösteriliyor.
Kalem & Yazı Gereçleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kalem & Yazı Gereçleri modelleri ve Kalem & Yazı Gereçleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kalem & Yazı Gereçleri kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Mekanik Kurşun (Versatil) Kalem, Dolma Kalem, Tükenmez Kalem, Jel Mürekkepli (Roller) Kalem, Keçe Uçlu Kalem. 17111 adet Kalem & Yazı Gereçleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Dymo Letratag Elektronik Etiket Makinesi
Dymo Letratag Elektronik Etiket Makinesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Kalem ve Yazı Gereçleri Ne İşe Yarar?

Kalem ve yazı gereçleri okul, işyeri ya da teknik çizimler için kullanılan malzemelerin tümüne verilen genel bir isimdir. Genellikle öğrenciler ve ofis çalışanları tarafından kullanılan bu malzemeler çocuklar tarafından da kullanılmaktadır. Yazı yazma, çizim yapma ve boyama gibi işlemleri yapmayı sağlamaktadır.

Kalem ve Yazı Gereçleri Nelerdir?

Kalem ve yazı gereçleri ürünleri arasında yer alan ve en çok tercih edilen tükenmez kalem, kağıdın üzerinde kayan yapısıyla yazı yazmanızı kolaylaştırmaktadır. Yazdığınız yazıyı silgi silemediği için kaybolma ya da silinme riski taşımamaktadır. İçinde mürekkep bulunan ve özel bir ucu olan dolma kalem özel yazılar için kullanılmaktadır. Yazı yazmak dolma kalem ile keyifli bir iş olmaktadır. Birçok renkli ve hoş görünümlü dolma kalem modeli vardır. Satın alırken dikkat edilecek noktalara göz atalım. Kalemi sol ya da sağ elde kullanım önemli bir konudur. Dolma kalemin sağlamlığı ve üretildiği malzeme ise diğer bir seçim konusudur. Mürekkep kalitesi ve kartuşun kapasitesi ise dikkat edilmesi gereken bir diğer konudur. Kalem ergonomisinin ele uygunluğu da seçime yön verecektir. Kalemin hafifliği, eli yormaması ve mürekkep kartuşlarının rahat bulunabilmesi tercih sebeplerindendir. Kalem seti satın alarak ihtiyacınıza uygun kalemlere sahip olabilirsiniz. Keçeli kalemler ile birlikte önemli olan notlarınızı renk çeşitleriyle birlikte çizebilir ve unutmamanızı sağlayabilirsiniz. Su bazlı ve farklı kalınlıkta seçenekleri olan bu kalemlerle birlikte çizim yapmanızda mümkündür. Öğrenciler tarafından en çok kullanılan kurşun kalem, silinebilir özelliği nedeniyle tercih edilmektedir. Ahşap bir kaplama içinde genelde kil ya da grafit mineralinden imal edilmiş yazma kısmı bulunan kalemlerdir. Yazı yazıldığında körelen uç, kalemtıraş vasıtasıyla açılarak yeniden kullanılır hale getirilir. Teknik çizim ve grafik kalemi olarak bilinen kalemler ise isminden de anlaşıldığı gibi profesyonel çizimlerde kullanılmaktadır. Kurşun kalemle yazılmış ve yanlış olan yazıları silgi sayesinde silebilirsiniz. Kurşun kaleminizin ucu köreldiyse bunu kalemtıraş sayesinde düzeltebilirsiniz. Cam, ahşap, seramik ya da yazı tahtası üzerine yazabilmeniz için üretilen markör kalemler rahatlıkla silinebilir özelliktedir. Sizde bu ürünleri incelemek istiyorsanız ofis ve kırtasiye kategorisi adı altında sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Fosforlu kalem ile birlikte önemli gördüğünüz notlarınızı işaretleyebilirsiniz. Karbondan yapılmış uçların kullanıldığı, basmalı mekanizması ile kullanım kolaylığı sağlayan bir kalem türüdür. Uçlu bir kalem çeşidi olan mekanik versatil kalem, normal kurşun kalemden daha ince uçlara sahip olması özelliğiyle ayrılır. Versatil kalem ucu çeşitleri; 0.3 mm, 0.5 mm, 0.7 mm, 0.9 mm ve 1.00 ölçülerindedir.

Kalem ve Yazı Gereçleri Ürünlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Kalem ve yazı gereçleri ürünlerinin fiyat aralığı markaya, modele ve ürüne göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan kalem ve yazı gereçleri ürünlerini sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca sıraladığınız bu ürünleri fiyat alarmı butonu sayesinde fiyatlarında değişiklik olduğu anda haberdar olabilirsiniz.

İlk çağın insanlarından günümüzde, mağara duvarlarına bin bir zorlukla kazınan yazılar, günümüze kadar gösterdiği gelişmelerin sonunda, onlarca farklı şekilde yazı yazmaya yaran gereçlerin üretilmesine kadar evrilmiştir. En ucuz yazı ürünlerini cimri.com sitesinde bulabilir, fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

Yazı gereçleri nelerdir?

Yazı gereçleri, gem öğrenciler hem de çalışanlar tarafından kullanılan eşyalardır. Yazı tahtaları için üretilen silinebilir yazı tahtası kalemleri hemen hemen tüm dersliklerde bulunur. Siyah, kırmızı ve mavi renkleri, rahat okunabilirlik açısından sıklıkla kullanıldığı gibi farklı renk çeşitleri de vardır. Fosforlu yazı gereçleri, daha çok not almak, altını çizmek ve başlık atmak için kullanılır. Kitap okurken, önemli olan yerlerin altını fosforlu şekilde renklendirmek, akılda kalıcılığı artırır. Resmi yazışmalar ve imzalarda genellikle dolma kalemler kullanılır. Bu kalemlerin içerisinde bulunan haznede mürekkep yer alır. Mürekkep bittiğinde doldurulabilir. CD-DVD üzerine yazı yazmak için kullanılan ürünler ise özel olarak üretilirler. Bu yüzeyler herhangi bir yazı gereci ile yazdığımızda, yüzeyin kaygan olmasından ötürü kolayca silinir. Tüm bunların yanında, silgi de önemli bir gereçtir. Kurşun veya tükenmez uçlu yazı gereçleri için özel silgiler bulunur. Çok çeşitli renk ve boyutta silgiler vardır. Bazı masa üstü silgileri oldukça büyüktür ve sürekli masa üzerinde kullanılmak üzere uygundur. Kolayca bitmez. Küçük ve çantada kolayca taşınabilen silgiler de vardır. Bazı kokulu ve sevimli silgileri özellikle çocuklar çok sever. Kaligrafi yazıları için özel üretilen ürünler de vardır. Hat sanatında daha çok kesik uçlu kaligrafi yazı gereçleri kullanılır. Teknik çizimler için üretilen ürünlerde ise, değiştirilebilir özel uçlar yer alır. En ucuz kalem setlerini, Cimri.com sitesinde bulabilir, ürünleri kolayca karşılaştırabilirsiniz.

En ucuz yazı gereçleri nerede bulunur?

En ucuz kalem çeşitlerini Cimri.com sitesinde, ofis & kırtasiye kategorisi altında yer alan kalem & yazı gereçleri sekmesini tıklayarak görüntüleyebilir, ürünleri listeleyerek, ihtiyacınız olan ürünü en uygun fiyatlarla nereden temin edebileceğinizi kolayca bulabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız ürünün satışını yapan online alışveriş sitelerini sizin için gezerek, en ucuz alternatifleri tek tıkla ekranınıza getirir.