track source

Kalem & Yazı Gereçleri

Kalem & Yazı Gereçleri Fiyatları

19828 Ürün gösteriliyor.
Kalem & Yazı Gereçleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kalem & Yazı Gereçleri modelleri ve Kalem & Yazı Gereçleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kalem & Yazı Gereçleri kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Mekanik Kurşun (Versatil) Kalem, Tükenmez Kalem, Dolma Kalem, Jel Mürekkepli (Roller) Kalem, Keçe Uçlu Kalem. 19828 adet Kalem & Yazı Gereçleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Kalem ve Yazı Gereçleri

Yazmak, edinilen bilgilerin aktarılması ve teknolojinin gelişmesindeki en önemli unsurlardan olur. Bu nedenle insanlığın gelişiminde kalemlerin büyük bir rol üstlendiğini söylemek yanlış olmaz. İlk kalem tasarımları 1600’lü yıllarda kullanıcılarla buluşturulur ve yavaş yavaş bugünkü kalem formatını almaya başlar. Kalemler oldukça fazla çeşit, renk ve özelliklerle kullanıcılara sunulur. Bu sayede kalem çeşitlerinden Mekanik kurşun kalem gibi ihtiyacınıza uygun seçimler yapabilir, günlük rutin işlerinizi daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Kalemler oldukça fazla kullanım alanı sunar ve geniş kitlelere hitap eder. Öyle ki her evde bulunabilen kalem çeşitlerinden olan kurşun kalemler ile Tahta kalemleri okul gibi alanlarda kullanım imkanı sunar. Günlük yaşama nüfuz etmiş kalem çeşitleri hayatın bir parçası haline gelir. Mekanik kurşun kalemler değiştirilebilir uçları sayesinde öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen kalem çeşitlerinden olur. Okul yıllarında herkesin bir dönem mutlaka kullandığı ya da kullanacağı kalem çeşitleri kullanıcıların beğenisine sunulur. Kelem çeşitleri bazı meslek gruplarında kullanımı sürekli gerçekleştirilebilir. Teknik çizim kalemleri  bu noktada çizim işleri ile ilgilenen, Ressamlık gibi meslek gruplarının en önemli unsuru haline gelir. 

Kalem ve Yazı Gereçleri Çeşitleri

Kalemler tasarımları ve özellikleri ile farklı kullanım seçeneklerine imkan sunar. Mekanik kurşun kalemler değiştirilebilir uçları ve ince yapıları ile sürekli aynı kalınlıkta yazılar yazmamızı mümkün kılar. Sizde bir mekanik kurşun kaleme sahip olabilir, simetrik ve aynı boyda göze hitap eden yazılar yazabilirsiniz. Kurşun kalemler pratik ve kolay kullanımı sayesinde çok tercih edilir. Üstelik kurşun kalemlerinizi kalemtraş çeşitleri ile kolaylıkla daha sivri hale getirebilir, günlük kullanım sağlayabilirsiniz. Silgi kalem denilince akla ilk gelen ürünlerden olur, silgi çeşitlerinden birine sahip olabilir, yanlış yazdığınız yazıları kolaylıkla düzeltebilirsiniz. Kurşun kalemlerden yapı itibari ile farklı olan tükenmez kalemler resmi kurumlara yazdığınız yazıda,  mecbur olma durumundan önemli notlarınızı almaya kadar geniş bir kullanım aralığı sunar. 

Dolma kalemler Geniş tasarlanmış uç dizaynı sayesinde daha spesifik kullanımlara olanak verir. Mürekkepli kalem çeşitlerinden olan jel mürekkepli kalemler, değişik renk imkanları sunarak görsel zevki yüksek yazılar yazmanızı sağlar. Renkli yazılar yazmanın diğer bir alternatifi olan keçe uçlu kalemler ile nispeten daha kalın ve renkli çizimler elde edebilirsiniz. Fosforlu kalem çeşitleri parlayan yapıları sayesinde dikkat çeker. Bu nedenle fosforlu kalemler ile önemli notlar alabilir, işlerinizi unutma ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz. Kesik uçlu kalemler nispeten düz yapıları nedeni ile bu şekilde isimlendirilir. Bu sayede kesik uçlu kalemlerden birini edinebilir, düz yapısı sayesinde üç boyut görünümünde görsel yazılar yazabilirsiniz. Mürekkep kaygan yüzeylerde tutunamaz ve silinir. Bu gibi durumlarda asetat kalemi yapısı gereği kaygan yüzeylerde yazı yazmanıza olanak verir. Asetat kalemi ile benzer bir yapıda kullanıcılara sunulan yazı tahtası kalemleri ile parlak yüzeylere işaretlemeler yapabilir, işleriniz bittiğinde kolaylıkla silebilirsiniz. Silinebilir kalemler bir tükenmez kalem görseli sunarak kurşun kalem gibi yanlış yazılarda yazınızı silme imkanı sunar. Silinebilir kalemler yazım işlemi bittikten belirli bir süre sonra kalıcı hale gelir. Kalem mürekkepleri ile mürekkebi biten kaleminizi tekrar doldurabilirsiniz. Bu bağlamda  kalem mürekkepleri aynı mürekkepli kaleminizi uzun süreler kullanmanıza olanak sunar. 

Kalem ve Yazı Gereçleri Fiyatları

Kalem fiyatları kalemlerde kullanılan malzemenin cinsine ve birim maliyeti ne göre değişir. Bu bağlamda satın almayı düşündüğünüz kalemin fiyatı üzerinden kullanılan malzemenin cinsine ve kalitesine göre değişiklik gösterir. Tamamen metalden dizayn edilmiş bir kalemin fiyatı plastik kaleme oranla daha yüksek olur. Kalemler kişiye özel tasarım içerebilir. Bu bağlamda özel dizayn edilmiş kalemlerde oldukça farklı fiyatlar görülebilir. Kalemler değişik kullanım amaçlarına uygun farklı özelliklerde kullanıcıların beğenisine sunulur. Farklı kalem çeşitleri farklı tasarım süreçlerinden geçer ve farklı geometrilerde kullanıcılara sunulur. Bu nedenle kalem fiyatları belirlenirken tasarım önemli bir etken olur. 

Markör kalemi metal gibi yüzeylere işaretleme yapabilmenize olanak verir ve kesim işlemleri gibi işaretleme gerektiren işlerde kolaylık sağlar. Kalemler farklı kullanım amaçları sunar bu nedenle kalem fiyatları kullanım amaçlarına göre farklı fiyatlarda kullanıcılara sunulabilir. Dilerseniz sizde Cimri.com’u ziyaret edebilir zevkinize uygun en ucuz kalemleri karşılaştırabilirsiniz.

Kalem ve Yazı Gereçleri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kalem yazı gereçleri satın alırken dikkat edilecek en önemli nokta kalemi hangi amaçla kullanacağınız olur. Eğer parlak bir yüzeyde kullanmak için kurşun kalem alırsanız efektif bir kullanım elde edemezsiniz. Bu bağlamda satın alacağınız kalemin parlak yüzeylere tutunabilen bir mürekkep yapısına olmasına dikkat edebilirsiniz. Cd kalemi gibi kalemler bu bağlamda parlak yüzeylere tutunabilen  mürekkep yapısı sunar. Böylece bir Cd kalemi satın alabilir parlak yüzeylere yazı yazabilirsiniz. Eğer günlük kullanımda sürdürmeyi düşündüğünüz bir kalem satın almak istiyorsanız  Çok fonksiyonlu kalem çeşitlerin seçimlerinizi yapabilir, günlük kullanımda farklı kullanım amaçları doğrultusunda kullanabilirsiniz. Kalem setleri içerisinde Tükenmez ve kurşun kalem gibi en çok kullanılan kalem çeşitlerini barındırır. Bu sayede bir kalem seti satın alabilir yazı yazarken en çok ihtiyaç duyduğunuz  kalem çeşitlerine sahip olabilirsiniz. Bir uçlu kalem almayı düşünüyorsanız alacağınız kalemin uç kalınlığı yazdığınız yazıların görselini etkileyebilir. Bu nedenle yazım stilinize uygun ince ya da kalın bir kurşun kalem ucu seçimi yapmanız daha doğru olur.

track source
Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle Play