Kalem & Yazı Gereçleri

Kalem & Yazı Gereçleri Fiyatları

28945 Ürün gösteriliyor.
Kalem & Yazı Gereçleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kalem & Yazı Gereçleri modelleri ve Kalem & Yazı Gereçleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kalem & Yazı Gereçleri kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Mekanik Kurşun (Versatil) Kalem, Keçe Uçlu Kalem, Tükenmez Kalem, Fosforlu Kalem, Jel Mürekkepli (Roller) Kalem. 28945 adet Kalem & Yazı Gereçleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kalem ve Yazı Gereçleri

Yazı, çizim, boyama gibi birçok eylemi gerçekleştirmek için bazı araçlara ihtiyaç duyulur. Kalem ve yazı gereçleri bu araçların arasında yer alır. Kalemler farklı alanlarda ihtiyaçlara göre birçok farklı şekilde üretilir. En basit kullanıma sahip yazı gereci olan kurşun kalemler olarak bilinir. Bu kalemler uçları köreldikçe kalemtraş yardımıyla traşlanarak kullanılır. Rahat kullanımı sayesinde geniş bir kullanıcı yelpazesine sahip olur. Belirli bir alan için  özelleştirilmiş kalemler veya başka gereçler de bulunur. Çizim alanlarında kullanılabilecek dereceli kalemler, veya boyama amaçlı kullanılabilecek renkli kalemler alanına göre özelleştirilebilen yazı gereçleri arasında yer alır. Yazı gereçleri aynı zamanda kullanılacağı zemine göre de özelleştirilebilir. Kağıt, asetat, eskiz kağıdı gibi farklı yüzeylere uygun olarak üretilen yazı araçları bulunur. Fosforlu kalemler de yaygın kullanıma sahip kalem çeşitleri arasında yer alır. Genellikle önemli bölümleri işaretlemek amacıyla kullanılır.  Bu sebeple de birçok alanda kullanıma uygun olur. Farklı alanlar için üretilen bu kalemlerin kendi içerisinde farklı renk ve desen seçeneklerini de bulabilmek mümkün olur. 

Kalem ve Yazı Gereçleri Çeşitleri

Çizim işlerinde kullanılmak üzere tasarlanan ve üretilen mekanik kurşun (Versatil) kalem modelleri bulunur. İnce uç yapılarıyla rahat yazı ve çizim yapma olanağı tanır. Basmalı mekanik iç düzenekleri bulunur. Farklı kalınlıklarda uçlara sahip versatil kalem modelleri bulunur. Yazıda istenilen çizgi kalınlıklarına göre uygun bir versatil kalem bulunabilir. Aynı zamanda versatil kalemlerin farklı renk ve şekil seçenekleri de bulunur. Kullanıcılar zevklerine hitap eden, aynı zamanda rahatça kavrayabilir konforlu kullanım sağlayabilecekleri versatil kalemlere ulaşabilir. Teknik çizim ve grafik kalemi modelleri, alanına özel olarak üretilen kalem çeşitleri arasında yer alır. Teknik çizimlerde çizgi kalınlıkları büyük önem taşır. Bu sebeple teknik çizim ve grafik kalemleri kalınlık dereceleriyle üretilir. Bu kalınlıklar mm cinsinden olabileceği gibi harflendirerek de olabilir. ‘h’ derecesinin artması ile incelen dereli kalemler ‘b’ derecesinin artması ile kalınlaşır. Bu arada bulunan kalınlıklara sahip kalemler de bulunur. Farklı kalınlıklara sahip mekanik özellikte çizim ve grafik kalemleri de bulunur. Bu çeşitlilik kullanıcılara rahat bir seçim yapma fırsatı tanır. Jel mürekkepli (Roller) kalemler de özelleştirilmiş yapıda olan kalemler arasında yer alır. İçerisindeki jel mürekkebi, özel mekanizmalı ucundan yayılarak kağıt üzerine düşer. Hızlı kuruma özelliği bulunur. Roller kalemlerin uç kısmı ve mürekkebi değiştirilebilir. Böylelikle farklı kullanım şekilleri sunar. Kolayca doldurulup uzun süreli kullanılabilecek Roller kalemler, tükenmez kalem ile dolma kalem arasında bir kullanım deneyimi sunar. Düz plastik yüzeylerde kullanılmak amacıyla geliştirilen, asetat kalemi adı verilen kalem çeşitleri bulunur. Plastik yüzeyde dağılmadan hızlıca kuruyabilem özelliği bulunur. Su geçirmez özelliklerde üretilir. Farklı kalınlıklarda uçlara sahip asetat kalemleri bulunur. Beyaz tahta üzerinde yazmaya uygun olarak geliştirilen yazı tahtası kalemi bulunur. Genellikle okullarda tercih edilen bu kelimelerin birçok farklı rengi bulunur. Mürekkebi bitince kolay doldurulabilen modelleri bulunur. Bu sayede uzun ömürlü bir kullanım sunar. Güzel yazı yazma amacıyla üretilen kesik uçlu (kaligrafi) kalemler bulunur. Farklı renk ve mürekkep seçenekleriyle kullanıcılara sunulan kesik uçlu kalemler el yazısının farklı boyutlara taşımak isteyen kullanıcılar için çokça tercih edilir.

Kalem ve Yazı Gereçleri Fiyatları

Farklı alanlarda kullanılmak üzere özel olarak üretilen kalem çeşitleri bulunur. Bu kalemler üretim malzemeleri ve sahip olduğu özellikler gibi faktörlere göre fiyatlandırılır. Uzun ömürlü, dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilen kalem ve yazı gereçleri yüksek fiyatlı olabilir. Plastik türevlerinden üretilen kalemler ise uygun fiyatlı olarak kullanıcılara sunulur. Daha özel kullanım alanlarına sahip kalemler de kendi içerisindeki özelliklere göre fiyatlandırılır. Örnek olarak fosforlu kalemler ve keçe uçlu kalemler ortak kullanım alanları taşır. Renkli ve saydam yapısıyla yazıların üstünden geçmeye yarayan iki türden kullanım süresi, üretim materyali gibi özellikler fiyatları belirler. Porselen, cam, seramik gibi yüzeylerde kullanılmaya uygun olan özel olarak geliştirilmiş markör kalemler bulunur. Özel kullanım alanı, mürekkep yapısı ve hassas ucuyla markör kalemler yüksek fiyatlı yazı gereçleri arasında yer alır. Günlük kullanımda yaygın olarak kullanılan kalemler arasında yer alan bir çeşit de tükenmez kalemler olarak bilinir. Birden fazla çeşitle kalem seti olarak kullanıcılara sunulan ürünler de uygun fiyatlı olabilir. Farklı bütçelere hitap edebilen kalem ve yazı gereçleri bulunabilir. 

Kalem ve Yazı Gereçleri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kalem ve yazı gereçlerinin oldukça geniş bir kullanım alanı bulunur. Bu nedenle uygun bir araç seçmek önem taşır. Belirli işler için özel olarak üretilen kalemler bulunur. Bu sebeple kullanım durumunu göz önünde bulundurarak en uygun araç tercih edilir. Dolma kalem, fosforlu kalem gibi doldurulabilir bir kalem alınmak istendiğinde, bunun yanında kaleme uygun diğer araçlar da göz önünde bulundurarak seçim yapılması gerekir. Kalem kartuşu ve mürekkebi kullanılacak kaleme uygun renk ve özelliklerde seçilerek alınabilir. Teknik çizim kalemleri için de farklı uç kalınlıklarına sahip kalemler göz önünde bulundurularak uygun bir seçim yapılabilir. Kalemlerin yanında sıkça kullanılan bir diğer araç da silgiler olarak ön plana çıkar. Kalemin türüne ve kullanılacağı yüzeye göre uygun bir silgi seçimi yapmak önem taşır. Bu gibi bazı noktalara dikkat ederek uygun bir yazı gereci bulunabilir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery