Tebeşir

Tebeşir Fiyatları

87 Ürün gösteriliyor.
Tebeşir fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Tebeşir modelleri ve Tebeşir fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Tebeşir kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Faber Castell, Bigpoint, IKEA, Edding, Atlas. 87 adet Tebeşir fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Tebeşir Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Tebeşir markası:

2021 yılı Tebeşir Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 87 Tebeşir modeli içerisinde en ucuz Tebeşir fiyatı 3.3 TL iken, en yüksek Tebeşir fiyatı 99.99 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Tebeşir fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Tebeşir fiyatı ise 22.98 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Tebeşir Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Tebeşir

Okullarda en çok kullanılan ürün ya da malzemelerden biri de tebeşirlerdir. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte pek çok okulda akıllı tahtalar bulunurken bazı çalışma ortamlarında ise hala tebeşir çeşitleri kullanılır. Birbirinden farklı renk ve boyutları bulunan tebeşir çeşitleri tek tek satılmanın yanı sıra koca bir kutu şeklinde de satışa sunulur. Satın almak isteyen kişiler özellikle kırtasiye ya da ofis malzemeleri kategorilerinde bu gibi ürünleri kolaylıkla bulabilirler. Buna ek olarak pek çok marka kendine ait tebeşir çeşitlerinin de üretimini yapar. Her biri birbirinden son derece farklı kalite ve renklerde olan tebeşir çeşitlerinin kutular içerisinde 100’lük olarak satılan çeşitleri de mevcuttur. Ayrıca tahta tebeşiri sert cisimlerin üzerine yazmak için kullanılan en önemli malzemeler arasında da yer alır. Bunun yanı sıra normal tebeşirin aksine bazı tebeşir çeşitleri de kalsiyum sülfattan elde edilir. Bu şekilde son derece dayanıklı ve sert bir hal alırken hemen hemen her zeminde de kolaylıkla kullanılabilir.

Tebeşir Çeşitleri

Okula hayatı hemen hemen herkes için unutulmaz birbirinden güzel bazı anıları da beraberinde getirir. Bunun yanı sıra okul denilince akla gelen en önemli ürün ya da malzemelerden biri de tebeşirlerdir. Tebeşir kırtasiye malzemeleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden birine örnek olarak verilebilir. Özellikle geçmişte sıklıkla kullanılan tebeşir çeşitleri günümüzde de halen kullanılır. Tebeşir kalemi çeşitleri de özellikle plastik tahta veya zeminler üzerinde sıklıkla kullanılır. Buna ek olarak çocuklar tarafından çizim amaçlı olarak da tercih edilebilir. Genel olarak pek çok okulda akıllı tahta bulunduğu ve tebeşire gerek kalmadığı da bilinebilir. Ancak buna ek olarak farklı alanlarda da halen tebeşir kullanılır. Sınıflarda kullanılan bu gibi tebeşir çeşitleri de sadece tebeşir tahtası denilen modellerde kullanılabilir. Tahta kalemlerinin kullanıldığı tahta modelleriyle tebeşirlerin kullanıldığı tahta çeşitleri de aynı değildir. Bu gibi diğer ürünlerin aksine isminden de anlaşıldığı üzere genel olarak tahta malzemeler kullanılarak yapılır. Bunun yanı sıra tebeşir modelleri de farklı boyutlarda üretilir. Büyük tebeşir çeşitlerinin aksine genellikle kara tahta tebeşirleri olarak da satışa sunulan tebeşir çeşitleri, 5 cm uzunluğuna sahiptir. Çocukların yerlere yazabilmesi için daha büyük boyutlarda tebeşirler de bulunur. Bahçe ya da farklı oyun alanlarında kullanılan tebeşirlerin kalıcı olmaması, yağmur veya su ile kolaylıkla temizlenmesini sağlar. Bunun yanı sıra tebeşir sadece okullarda kullanılan bir üründe de değildir. Somaki olarak bilinen bilardo tebeşiri de bu bahsi geçen tebeşir çeşitlerinden biridir. Zımpara zerrecikleri ve tutkal içeren ıstaka tebeşir çeşitleri ıstaka ucunun yumuşamasına ve düz olmasına da olanak sağlar. Ayrıca jimnastik tebeşir denilen ürün de pek çok spor dalında da kullanılır. Bu tür tebeşirlerin toz, sabuna benzeyen katı blok hali ve sıvı hali olmak üzere üç formu da mevcuttur. Kullanılma nedeni özellikle kavrama kabiliyetini arttırdığı içindir. Ayrıca kişilerin özgürce hareket etmesine yardımcı olmasının yanı sıra ellerin terlememesine olanak sağlaması da hemen hemen her jimnastik dalında kolaylıkla kullanılmasına yol açar. 

Tebeşir Fiyatları

Tebeşir boya fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak çeşitlilik gösterir. Kendine has renk ve boyut farklılıkları ile tebeşir çeşitleri, hemen hemen her alanda sıklıkla tercih edilen ürün modellerinden biri olarak bilinir. Bunun yanı sıra diğer ürün çeşitleri gibi tebeşirler de bazı faktörlere bağlı olarak farklı fiyat seçeneklerine sahiptir. Okullarda kullanılan tebeşirlerle jimnastik alanında kullanılan tebeşir çeşitleri kendi içerisinde farklı görevleri bünyesinde barındırır. Farklı mineral ya da katılıkta olmaları da bu bahsi geçen özellikleri arasında sıklıkla yer alır. Bu nedenle de ürünler arasında fiyat farkının olması oldukça doğaldır. Bunun yanı sıra ürün boyutları da fiyatlandırmada etkilidir. Büyük tebeşirler daha uzun süreli bir kullanım sunar. Büyük tebeşirler daha yüksek fiyatlı olsa da uzun vadede daha ekonomiktir. Ayrıca tebeşirler genellikle paket halinde satılır. 5’li olarak satılan tebeşirler ile 100’lü olarak satılan tebeşirler arasında fark bulunur. Tebeşir rengi de fiyatlandırmada önemlidir. Klasik, yani beyaz tebeşirler renkli olanlara göre daha uygun aralıklarda sunulur. 

Tebeşir Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Hemen hemen her üründe olduğu gibi tebeşir seçimi yaparken de bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Farklı alan ya da mekanlarda da sıklıkla tercih edilen tebeşir çeşitleri de bu ürün modellerinden birine örnek olarak verilebilir. Farklı doku ve görevlere sahip olan tebeşir çeşitleri arasından seçim yaparken öncelikle kullanım alanı belirlenmelidir. Böylece seçiminiz için ihtiyacınız olan özellikleri belirleyebilirsiniz. Bu durum satın alınmak istenen alan ya da konu ile ilgili olarak değişiklik gösterebilir. Bunun yanı sıra ürün miktarı da seçim esnasında önemlidir. Tekli mi yoksa set olarak mı satıldığı da dikkat edilmesi gerekilen detaylardan birine örnek olarak verilebilir. Kullanım sıklığını göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz. Sık sık tebeşir kullanmanız gerekiyorsa 100’lük paketler ideal bir seçim olabilir. Az kullanımlarda tekli seçimler yapılabilir. Ayrıca eğer tek bir renk istemiyorsanız farklı renkleri barındıran tebeşirleri seçebilirsiniz. Dilerseniz rahat bir kullanım için tebeşir kalemi seçiminde de bulunabilirsiniz. Tüm tebeşir seçeneklerini cimri.com’dan kolaylıkla inceleyebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery