Okul Malzemeleri

Okul Malzemeleri Fiyatları

5857 Ürün gösteriliyor.
Okul Malzemeleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Okul Malzemeleri modelleri ve Okul Malzemeleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Okul Malzemeleri kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Kalemlik (Kalem Kutusu), Suluk, Pano, Okul Etiketi, Harita & Küre. 5857 adet Okul Malzemeleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Okul Malzemeleri

Çocuklarının okul hayatı yeni yeni başlayan ebeveynler, okulda çocuklarının kullanması gereken bir sürü araç gerek olduğunu fark eder. Bu okul malzemelerinin temin edildiği dönemler, anne ve babalar için zorlu olabilmenin yanında keyif dolu zamanlardır. İlkokul dönemi, bu okul malzemesi ihtiyaçlarının en yoğun olduğu dönemdir. Çok çeşitli ve farklı türlerdeki okul malzemeleri ile çocuklar derslerini daha iyi anlar ve okul hayatını konforlu geçirir. Bazı okul malzemeleri iste dersler için birer gerekliliktir. Özellikle çocuklar kullandığı için kolay zarar görebilen bu okul malzemelerinin kaliteli ve işlevsel olması anne ve babalar için oldukça önemlidir. Bunun yanında, çocuklar okul malzemelerini birbirlerine göstermeyi ve aralarında paylaşmayı sever. Bu yüzden okul malzemelerinin güzel görünümlü ve istedikleri renklerde olmasını isterler. Örneğin; birçok ilkokul çocuğu, suluk modelleri arasında hoşlarına giden renk ve deseni tercih etmek ister. Aynı şekilde kalemlik (kalem kutusu) modelleri de hayvan figürleri, çizgi film kahramanı desenleri ve farklı aksesuarlar gibi farklı detaylara sahip olabilir. Siz de çocuklarınızın ihtiyaçlarını liste haline getirerek okul hazırlığına başlayabilirsiniz.

Okul Malzemesi Çeşitleri

Okul malzemeleri farklı alanlara, işlevlerine, kullanıldıkları yer ve derse göre çeşitlendirilebilir. Örneğin; suluk ve kalemlik gibi okul malzemeleri çocukların her gün kullandığı ve yanında taşıdığı genel malzemelerdendir. Bu çeşitlerde çocuklar işlevselliğin yanında güzelliğe de önem verir. Aynı şekilde kaplama kağıdı gibi ürünler de estetik görünümleri çocuklar tarafından önemsenen ürünler arasındadır. Çocuklar her eğitim öğretim yılının başında kaplama kağıdı ile kapladıkları kitap ve defterleri, tüm yıl boyunca kullanır. Bu yüzden çocuğunuzun zevklerine ve ilgi alanlarına uygun kaplama kağıdını seçmek önemlidir. Kaplama kağıdının üzerine genelde öğrencinin adını soyadını ve dersin adını yazdığı okul etiketi ürününün de uyumlu olması tercih edilir. Bu iki ürünün de çizgi film kahramanları, hayvanlar ve çiçek desenleri gibi birçok modeli bulunur. Bunlar dışında belirli derslerde kullanılması gereken ve öğretmenlerin istediği okul malzemeleri de bulunur. Akla ilk gelenlerden bir tanesi blokflüt modelleridir. Blok flüt, müziği yeni yeni keşfedecek olan ilkokul çocuklarının eğitimde genelde ilk adım olarak kullanılır. Hem kolay taşınması, özel bir bakım gerektirmeden kullanılabilmesi ve birçok melodiyi çalabilmesi blok flütü çocuklar için ideal kılar. Özellikle birinci sınıfta, çocuklar sayı saymayı yeni öğrenirken bol bol faydalanılan abaküs de okul malzemelerinden bir tanesidir. Sayıları, toplama ve çıkarma gibi basit işlemleri boncuk ve benzeri materyaller kullanarak öğreten abaküsler, matematik dersinde oldukça faydalıdır. Derslerde sık sık kullanılan başka bir materyal ise harita ve küre ürünleridir. Bu ürünler ağırlıklı olarak ilkokul hayat bilgisi derslerinde öğretmenler tarafından kullanılır. İlkokul öğrencileri dünyanın şekli gibi temel bilgileri bu ürünlerden öğrenir. Aynı şekilde şehirler, ülkeler, kıtalar, okyanuslar ve birçok coğrafi şekille ilgili ilk ve temel bilgiler bu ürünler yardımı ile daha rahat öğretilir. Öğrencilerin kullandığı ürünler dışında öğretmenler tarafından kullanılan ve çocukların eğitim sürecini destekleyen birçok farklı ürün bulunur. Akıllı tahta ve pano gibi ürünler bunlar arasında bulunur. Öğretmenler, bunlardan faydalanarak görsel materyaller ile öğrencilerin görsel zekasını ve hafızasını destekler.

Okul Malzemesi Fiyatları

Okula başlama ve ilkokul sürecinde çocukların ihtiyacı olan okul malzemeleri her yıl değişiklik gösterebilir. Temel gereksinimlerin yanında öğrencinin öğrenim sürecini destekleyecek ekstra materyaller de bulunur. Bu yüzden anne ve babalar hem kaliteli hem de bütçe dostu ürünlere yönelmek ister. Okul malzemelerinin fiyatları değişebilmek ile birlikte birçoğunun fiyatı kullanım süreleri ve kaliteleri düşünüldüğünde oldukça uygundur. Okul malzemesi fiyatları arasındaki farklılıklar genelde ürünün türüne ve kullanım alanına göre belirlenir. Örneğin; mikroskop gibi teknolojik ürünler diğer birçok okul malzemesine göre daha pahalı olabilir. Aynı şekilde akıllı tahta, eğitim sistemine son yıllarda giren oldukça karmaşık ve teknolojik bir üründür ve bu durum fiyatlarını da ciddi şekilde etkiler. Ancak öğrencinin günlük kullanımı için tasarlanmış küçük ürünler genelde çok daha uygun fiyatlıdır. Çocuğunuzun okul malzemesi ihtiyaçlarını belirledikten sonra bütçe planlamanızı ayrıntılı şekilde yapıp alışverişinize başlayabilirsiniz. Okul malzemesi ürünleri arasında fiyat karşılaştırmaları yapıp uygun ürünleri bulmak istiyorsanız Cimri.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Okul Malzemeleri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Anne ve babalar, okul malzemesi alışverişi sırasında birçok farklı detayı dikkate alarak en ideal ürünü seçmek ister. Öncelikle ihtiyaçlarınızın tam olarak ne olduğunu belirlemek bu süreci oldukça kolaylaştırır. Ürünün kalitesi ve fiyatı gibi önemli özelliklerin yanında çocuğunuzun zevklerini de dikkat almak ürünlerin kullanım süresini arttırır. Okul malzemelerinin çeşitleri çoğu zaman renkleri ve desenleri üzerinden belirlenir. Defter ve kitapların yanında kaplama kağıdı ve okul etiketi gibi ürünlerin de renk, desen ve modelleri oldukça önemlidir. Kalem türlerinde de aynı şekilde belirleyici nokta genelde renktir. Aynı durum, birçok farklı rengi bulunan tebeşir ürünlerinde de geçerlidir. Okul malzemelerini temin ederken dikkat edilmesi gereken başka bir detay ürünün şekli ve ebatı da olabilir. Bu malzemelerin birçoğu öğretmenler tarafından belirli modeller ve ebatlarda istenir. Örneğin; fen bilgisi dersinde kullanılacak bir büyüteç ürününün hangi büyüklükte olduğu önem teşkil edebilir. Tüm bunların dışında ürünlerin üretiminde hangi materyalin kullanıldığına bakmak da anne ve babalar için mantıklı bir karar olur.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery