Akıllı Tahta

Akıllı Tahta Fiyatları

7 Ürün gösteriliyor.
Windows
Mac
HDMI
VGA
Wİ-Fİ
USB
Ağırlık
Akıllı Tahta fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Akıllı Tahta modelleri ve Akıllı Tahta fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Akıllı Tahta kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Vestel, Smart, Smart Kapp, Jedi. 7 adet Akıllı Tahta fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Akıllı Tahta Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 4 Akıllı Tahta markası:

En Çok İncelenen Akıllı Tahta Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Akıllı Tahta Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 7 Akıllı Tahta modeli içerisinde en ucuz Akıllı Tahta fiyatı 2399.0 TL iken, en yüksek Akıllı Tahta fiyatı 49273.18 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Akıllı Tahta fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Akıllı Tahta fiyatı ise 11270.29 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Akıllı Tahta Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Akıllı Tahta

Profesyonel yaşamda üretilen hizmet ve ürünlerin belirli standartlar içerisinde hedef kitleye sunulması beklenir. Alıcı olan kitleye hizmet veya ürünü çıkarmadan önce ise sunum ve onay aşamaları bulunur. İş ve eğitim hayatında sıklıkla gerçekleştirilen sunum faaliyetleri sırasında kullanılan pek çok yardımcı araç-gereç vardır. Bu araçların olmazsa olmazlarından birisi de sunum yansıtılacağı yüzeydir. Bir bilgisayar veya projektörden yansıtılan ekran görüntüsünün düşeceği akıllı tahta yüzeyleri, görüntünün aktarılmasının yanı sıra görüntü üzerinde doğrudan işlem yapmayı da sağlar. Dijital eğitimlerde sıklıkla tercih edilen akıllı tahtalar aynı zamanda video konferans, toplantı ve workshoplarda kullanıma elverişlidir. İnternet bağlantısı ve kızılötesi algılama sistemiyle çalışan akıllı tahtaların modeline göre özel kalemi bulunur. Akıllı teknolojiyi kullanarak ürünlerini geliştiren pek çok firma içerisinde yer alan Vestel, GoTouch ve Smart gibi akıllı tahta markaları kullanıcı ihtiyaçlarına göre modellerini çeşitlendirir. Genel olarak yüksek maliyetler sunan çoğu akıllı tahta modeli daha çok profesyonel alanlarda aktif kullanımlara yönelik bilgi aktarımlarında yüksek performans sağlar.

Akıllı Tahta Modelleri

Geçmişte bilgi aktarımı nesilden nesile yazı ve sözlü olarak gerçekleştirilirken günümüzde bilgiyi muhafaza eden, aktaran ve paylaşan kaynak tek bir cihazda toplanabilir özelliktedir. Eğitim ve iş yaşamında bilgiyi işleyerek aktaran akıllı sistemler gittikçe daha yaygın kullanılmaya başlar. İleri teknolojiye sahip ürünler farklı teknik ve çalışma sistemleri ile birlikte kullanıcılara bambaşka deneyimler sunmayı amaçlar. Bunlar arasında akıllı tahta modelleri yüzey niteliklerine, ağırlığına, çözünürlüğüne, yazılımına ve aktif alanlarına göre ayrı olarak sınıflandırılır. Aktif yüzey alanları genellikle 42 ile 84 inç olan akıllı tahtalar kullanım tercihlerine ve ortamın durumuna göre farklı boyutlara sahiptir. Ekranın aktif alanı büyüdükçe kullanım alanı da genişler ve sunum sırasında ifade özgürlüğünü artırır. Akıllı tahtaların dokunmatik ekran çözünürlükleri ortalama 1920 x 1080 ile 3840 x 2160 pixel çözünürlük arasında değişir. Görüntü kalitesini doğrudan etkileyen çözünürlük değerleri yükseldikçe sunumun görsel kalitesi de artış gösterir. Düz bir duvar zeminine yerleştirilen akıllı tahtalar çoğunlukla dayanıklı ve parlamayan polyester yüzeye sahiptir. Polyestere alternatif olan dokunmatik cam ekrana sahip modelleri bulmak da mümkündür. Bir kısmı özelleştirilebilen fonksiyon tuşlarının miktarı 10 ile 15 arasında modeline göre farklılık arz eder. Aynı zamanda bir kısayol tuşu işlevi gören fonksiyon tuşları sunumun başından sonuna kadar kullanıcı dostu olarak tasarlanır. Tuş ve işlev çeşitliliğinin fazla olması kullanıcılara hizmet ve ürün konusunda özel bir sunum tarzı oluşturabilmelerine yardımcı olur. İnteraktif eğitim, görüşme ve toplantılarda yararlanılan bazı dijital akıllı tahta modelleri birden fazla kişinin aynı anda kullanımına uygun olarak hazırlanır. Dijital tahtaların yaklaşık ağırlıkları çeşidine göre 15 ile 25 kilogram arasında bulunur. Android, İOS ve Windows işletim sistemlerine uyumlu olarak çalışma imkanı sağlayan yeni nesil tahtalar klasik tahtalar yerine yazı ve çizim yönünden zaman tasarrufu kazandırır. Okul ve firmaların kullanım amacına yönelik geliştirilen onlarca dijital tahta modeli arasından ideal olan modeli belirlemek için ön araştırma gerçekleştirmek gerekebilir. Cimri.com üzerindeki kategori alanından dilediğiniz akıllı tahta modellerini fiyatlarıyla beraber kıyaslayabilirsiniz.

Akıllı Tahta Fiyatları

Akıllı tahtaların yaşamın pek çok alanında online ile canlı olarak gerçekleştirilen eğitim ve buluşmalara açısından geniş ölçekte kullanımı bulunur. Dokunmatik tahtalar yazma, silme ve yeniden yazma gibi zaman alıcı işler ile her türlü multimedya içeriklerini doğrudan belirtilen ekrana aktarılmasına yaratıcı bir çözüm olarak geliştirilir. Günümüzdeki akıllı tahta fiyatları modellerine, yazılımına, ekran özelliklerine ve işlevlerine göre değişiklik gösterir. Başta Android işletim sistemi olmak üzere Windows ve İOS gibi yazılımlara sahip monitör ve cihazlara uyumlu çalışan akıllı tahtaların fiyatları birbirinden farklıdır. Ekran özellikleri içerisindeki boyut, çözünürlük ve ağırlık gibi etkenler tahta fiyatlarını doğru orantılı olarak etkiler. 1920 x 1080p gibi daha düşük çözünürlüklü akıllı tahta modellerinin fiyatları yüksek çözünürlüklü modellerin fiyatlarından daha hesaplı görünür. Ekran üzerindeki aktif alanların genişliği arttıkça kullanım alanı ile akıllı tahta maliyetleri de aynı derecede artış gösterir. Yaklaşık 10 ile 15 adet arasında değişen fonksiyon tuşlarına sahip modeller içinde yalnızca temel fonksiyon tuşları sunan modellerin ücretleri daha düşüktür.

Akıllı Tahta Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Sunum ve bilgi aktarımları sırasında görsel materyal kullanımı mesajın etkili bir şekilde iletilmesi açısından son derece önem taşır. Bu aktarımlar sırasında kullanmak üzere bir akıllı tahta edinmeden önce bazı özelliklere dikkat etmek gerekir. Öncelikle akıllı tahta özellikleri içinden aktif kullanım alanı, tuş çeşitliliği, yardımcı araçları, bağlantı özellikleri ve diğer işlevleri incelenmelidir. Profesyonel ve yoğun kullanım durumlarında yüksek çözünürlük ve bağlantı özelliği sunan modeller idealdir. İnteraktif eğitim alanlarında ise çözünürlüğün yanı sıra akıllı tahtanın birden fazla kişinin kullanımına olanak sağlaması öne çıkan özelliklerindendir. Dijital tahtaların çoğu düz zemine yerleştirilirken birçoğu da taşınabilir formda bulunur. Ağırlık ve form açısından uygun bir modeli kişisel tercihlere ve kullanım amacına göre belirleyebilirsiniz. Fonksiyon tuş çeşitliliği sunum tarzını ve akışını doğrudan etkileyen önemli seçim kriterleri arasında yer alır. Temel fonksiyon tuşları yaklaşık 10 adet iken özelleştirilebilir 15’e yakın tuş seçeneği olan modelleri de bulmak mümkündür. Tüm bu detaylara dikkat etmek sizin en doğru ürünü seçmenize yardımcı olacaktır. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery