Kitap, Müzik, Hobi

En Ucuz Kitap, Müzik, Hobi Fiyatları

213185 ürün gösteriliyor.
Kitap, Müzik, Hobi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kitap, Müzik, Hobi modelleri ve Kitap, Müzik, Hobi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kitap, Müzik, Hobi kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Kitaplar, Oyun & Hobi, Müzik Aletleri. 213185 adet Kitap, Müzik, Hobi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Çocukların Okuma Alışkanlığı Kazanması İçin Neler Yapılabilir?

Kitap etkileri ile çocukların dil becerilerini geliştirir onları bilişsel olarak, duygusal olarak ve ahlaki olarak geliştiren önemli bir araçtır. Çocuklar kitaplar ile düşünmeyi ve etrafındaki şeyleri sorgulama alışırlar. Çocuklar için okumanın belli bir yaşı yoktur. Bebeklere bile kitap okunması durumunda eğlenir ve öğrenir. Kitap okuma alışkanlığı ise kitap okumayı öğrendikten sonra bu işi zevk ve sürekli olarak devam ettirebilmektir. Bunun olması için kitaplara aşk ile bağlanmak öğrenme isteğinin had safhada olması gerekmektedir.

Kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasındaki amaç okumayı öğrenen çocukların bunu sürekli olarak yapmasını sağlamaktır. Bu alışkanlığın kalıcı olması için çocuk kitaplarla çok erken tanıştırılmalıdır. Çocuklar için kitap seçerken çocuğun yaşı ve cinsiyeti göz önünde bulundurulmalıdır. Bu işte anne ve baba rehberdir. Evde kütüphane oluşturmalı ve çocuğa sadece oyuncak alınmamalı kitaplar alınarak ona kitapların değeri yavaş yavaş aktarılmalıdır. Ve en önemlisi sözden ziyade hal ile etkidir. Çocuğun yanında sık sık kitap okumak onu etkileyecektir. Çocuğun erken yaşlarından itibaren çocuğa yatarken masal okuyun, ona kitap sevgisini kazandırın. Gelişen teknoloji ile birlikte artık kitap okumak çok zorlaşmıştır. Çocuklar bilgisayar ve televizyonda çok aşırı zaman geçirmektedir. Aile TV ve bilgisayar ile kendi geçirdiği zamanı kısıtlayarak çocuğuna güzel örnek olmalıdır. Çocuk boş kaldığı vakitlerde önce tablet ve bilgisayara değil kitaplara yönelmelidir bunun için evde kitapların sayısının çok olması önemlidir. Çocuk etrafında ne kadar fazla okuyan görürse kitap okuma alışkanlığı da o oranda artacaktır. Doğum günlerinde çocuğa kitap hediye edilmeli birisine hediye alacağı zaman da kitap alması teşvik edilmelidir. Aileden sonra çocuğun öğretmenleri kitap okuma alışkanlığı kazandırmada oldukça etkili olmaktadırlar. Kreşlerden başlayarak eğitim verilen tüm alanlarda kitap okumak sevdirilmelidir. Kitapçılar, fuarlar ve kütüphaneler çocuklara tanıtılmalı ve sık sık ziyaretler yapılmalıdır. Ödev yapan çocuklar internet yerine kitaplara yönlendirilmeli ana kaynaktan bilgi almalarının yanı sıra okuma ve araştırma özelliklerinin artması desteklenmelidir.

Dikkat Eksikliği Olan Çocuklara Kitap Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır?

Dikkat eksikliği olan çocuklar bir konuya uzun süre odaklanamazlar. Dikkatleri kısa sürede dağılır. Bu dikkat eksikliğinin dereceleri vardır ağırdan hafife kadar sıralanır bu eksiklik durumu. Ağır derecede bir dikkatsizlik var ise bu hastalık olarak tanımlanmaktadır. Hafif ve orta formlar ise genelde çocukların okuma öğrenmesi ile ortaya çıkmaktadır. Dikkat eksikliği olan kişiler kitap okumaktan kısa sürede sıkılırlar. İstekleri çok sınırlıdır. Ayrıca yaşlarına göre okumaları gereken kitap sayfasına erişemezler. Kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için belli zaman aralıklarında belli sayfalarda kitap okumayı çocuklara kazandırmak gerekmektedir buna kitap okuma alışkanlığı denilir. Dikkat eksikliği olan çocuklar kitaba başlayamazlar ya da kısa sürede beş altı sayfa sonra okumaya veda ederler. Kitap okurken dikkatleri dağıldığı için başka şeylere dalarlar. Eğer dikkat eksikliği olan bir çocuğa sahip iseniz ona kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için kendi ilgisini çeken kitaplar almasına izin verin. Kitap okuma saatleri yaparak katkıda bulunun. Bu saatlerin çok uzun olmamasına dikkat edin. Yavaş yavaş süreyi artırın. Ona kitap okurken size de özet çıkarmasını isteyin. Okuduğunuz hikâyeyi birden keserek çocuktan yardım almaya çalışın. Fırsat buldukça egzersiz ve oyunlar ile çocuğun dikkat kazanmasını sağlamak için çalışın.

Tavsiye Edilen Kitaplar Nelerdir?

Huzursuzluk - Zülfü Livaneli

Zülfü Livanelinin birçok kitabı bestseller yani en çok satılan listelerinde yer almaktadır halen daha durum değişmemiştir. Zülfü Livaneli bu kitabında Mardin’li Hüseyin ve Işıd zulmunü iliklerine kadar yaşamış Ezidi kız Meleknazı’ın ve kelamın çocuklarının hikayesini yazmıştır. Okuyucu bu eserde hem acıyı hem sevdayı harmanlayarak yaşaracak ve Ortadoğunun acı gerçeklerine tanıklık edecek.

Olağanüstü Bir Gece - Stefan Zweig

Bu kitapta yazar Stefan Zweig seçkin bir burjuva iken rahat ve tasasız olan bir adamın giderek duyarsızlaşan adamın hikayesini anlatmaktadır. Kitabın ana kahramanı bir Pazar gününü at yarışlarında geçirmekte iken yıllardır sahip olduğu burjuva ahlakından çıkarak ilk kez suç işler. Böylece sınırlarından çıkarak hislerinin canlandığını düşünür. Kötücül ve ateşcil hazları devreye girer ve böyle bir insan olduğunu kabullenir. İçindeki haz dolu insan onu önce gece âleminin en uç noktalarına sürükleyecek sonradan hayatın en dibindeki lağımlara kadar inecektir. Varış noktası ise ruhani bir uyanış olarak dikkat çekici şekilde bitmektedir.

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi-Yuval Noah Harari

İnsanların küresel olarak yer aldıkları küresel ekosistemden tutun da imparatorlukların yükselişine ve modern dünyaya dair pek çok konuyu detaylandıran Sapiens tarihle bilimi bir araya getiriyor ve kabul görmüş anlatıları kendi tarzı ile yeniden ele almakta. Kitabın bazı yanıt aradığı sorular ise; homo sapiens neden ekolojik bir katile dönüşmüştür?, para neden herkesin en çok güvendiği şeydir?, kadınların üstün sosyal becerileri varken neden erkek egemen olarak yaşarlar?, gücü elde eden çoğu insan neden bunu mutluluğa çeviremiyor?, insanların miladı doldu mu çok uzun süre önce?

Elia ile Yolculuk - Zülfü Livaneli

Dünyaca ünlü olan sinema ustası ve yazar olan Elia Kazan kendini bir Yunan veya Amerikalı hissetmez Anadolulu birisi hissedermiş. Pek çok oyuncuyu çalışmak için ise kendi isim babası olduğu Anadolu Gülüşü yöntemi ile ikna etmekte idi. Bu yetenek yüzünden hayatı boyunca işbirlikçi sıfatı üzerinde asılı kaldı. Bazı dönemlerdeki hataları onu ömrü boyunca yordu ve kovaladı. Üç kez Oskar almasına rağmen üçüncü alışında bile üzüntülü idi. Arınmak ve avunmak amacı ile annesinin dizlerine atlayan bir çocuk gibi memleketi Kayseri’ye döndü. Kaderini bilen ama yinede savaşan bir Yunan trajedi kahramanı gibi. Kadim Anadolu hayatları farklı olan ilkeleri değişik olan 2 insanı bir araya getiriyor. Ortak yolculuklarına çıkmalarına vesile oluyor. Bu kitapta bu yolcuğunu bulacaksınız.

Hobiye Sahip Olmanın Faydaları Nelerdir?

Günümüzde iş ve özel hayatın beklentilerine cevap vermekte zorlanan insan sayısı giderek artmaktadır. Bu beklentilere doğru tepkiler verememek insanların dengesini bozuyor. Hepimiz fiziksel olarak dengede olmanın yanı sıra manevi ve psikolojik olarak dengede olmak isteriz. Hepimiz içimizden gelen bir şekilde hayatımızdaki tüm dengesizlikleri bitirmek ahenge dengeye kavuşmak isteriz. Hobiler ise hayatımızdaki dengeyi sağlamamızda çok önemli etkiler sağlar. İş dünyası çok yönlü insanlara ihtiyaç duyarlar hobiler ise bu tür insanlara kaynaklık eden dipsiz bir beslenme kaynağı olmaktadır. Bugunlerde neredeyse tüm endüstriler mekanik işlerden yenilikçi işlere kaymıştır. Bu yüzden kişilerin ofis dışında ne yaptıkları ve kendilerini nasıl besledikleri önem kazanmaya başladı. Şirketler artık sadece çalışanların çalışma saatleri ile ilgilenmeyi terk etti ve hobileri konusunda onlara destek olmaya başladılar. Hobilerin sadece boş zamanları doldurmaktan öte çok daha önemli işlevleri olmaktadır. Hobiler kişilerin görsel işitsel ve sözel yeteneklerini geliştirir. Karar alma ve iletişim becerilerini artırır. Ayrıca takım çalışmasına katkılarını da artırır. Ayrıca hobiler sayesinde insanlar çevresindeki insanlarla daha kolay iletişim kuruyorlar ve çevre edinmeleri kolaylaşıyor. Pedagojik araştırmalar çocukların hobileri ile uğraştığı zaman örneğin oyuncakları ile zaman geçirdikleri zaman bu hobi ile birlikte tek başına yetebilme, doyumlu hayat yaşama, yalnızlıkla başa çıkma yeteneklerinin geliştiğini saptamıştır. Hobilerin yetişkinlere etkisi çocuklara oyuncak ile kazandırılan etkileri kazandırır. Hobiler ile kendimize yetme seviyemiz artar, yalnızlık zor gelmez ve doyumlu, daha yenilikçi insanlar oluruz. Her birimizin özel yeteneği olmayabilir, ancak herkesin uğraşmaktan zevk aldığı bir hobisi kesinlikle bulunmaktadır. Yeni hobi edinmek isteyenlerin ilk başlarda aklına bir şey gelmemesi normaldir fakat karakterleri doğrultusunda yaptıkları araştırmalar ile çok güzel hobiler edinebileceklerdir. Eğer hayatınızı doğru planlar iseniz hem hobilerinize hem de sorumluklarınıza güzel vakitler ayırabilirsiniz.

Evinizde Kolayca Uğraşabileceğiniz Hobiler Nelerdir?

Evinizde en kolay şekilde hobi ile uğraşarak zaman geçirmek istemeniz oldukça normaldir. Çünkü gündelik hayat içerisinde insanlar yorulmakta özellikle yoğun iş ve okul temposu zihinlerini doldurmaktadır ve hobileri ile zaman geçirerek zihinlerini boşaltmak istemektedirler. Hobilerin bir sınırı yoktur. Erkekler için stres atmanın ve hobilerin başında Play Station oynamak gelmektedir. Özellikle Play Station’da Pes ve Fifa oyunlarını oynamayan erkek nerdeyse yoktur. Bu oyunlar ile erkekler çok büyük desarj olmaktadır. Her şeyi unutup hobileri ile beraber zihinlerini boşalmaktadırlar. Ayrıca etkili bir hobi de Play Station’da need for speed oyununu oynamaktır. Bu oyun ile araba ve hız tutkunuzu sanal olarak da dizginlersiniz. Böylece üzerinizdeki negatif etkileri ve zararlı enerjiyi atarsınız. Ayrıca çocukluğumuzun efsane oyunlarından olan Grand Theft Auto City oyunu da stres atmak için mükemmel bir seçimdir. Mükemmel oyunlar arasından size en çok uyan oyunu satın alarak stres atabilirsiniz. Son yıllarda ünlü olan stres çarkı satın alarak da stresten kurtulma yolunda önemli bir hobi elde edebilirsiniz. Eğer teknolojiye merakınız var ise ve maddi gücünüz de yerinde ise drone satın alarak çılgın maceralara adım atabilirsiniz. Drone ile birçok şey yapabilirsiniz. Bir lego satın alarak zihninizi ve düşünme gücünüzü geliştirebilirsiniz. Bir paintbal silahı alarak heyecanlı atışlar ile arkadaşlarınız ile harika vakitler geçirebilirsiniz. Ünlü bir markanın direksiyon setini alarak sanal ve gerçekliği birleştirerek araç ve tır sürme keyfini sınırsız olarak yaşabilirsiniz. Çok kişi oynanan oyunlardan bir tanesini satın alarak arkadaşlarınız ile hem sosyalleşirsiniz hem de hobilerinizi geliştirmek adına adım atmış olursunuz.

En Keyifli Hobi Fikirleri Nelerdir?

İnsanlar genelde hobi seçimlerinde en eğlenceli hobileri seçer ama seçtiğiniz hobi hem size bir şeyler katmalı hem de eğlenceli vakit geçirmenizi sağlamalı değil mi? Vaktinizi değerlendirebileceğiniz çok aktiviteler bulunuyor. Yabancı dil herkes için gerekli olan önemli bir unsurdur. Ben şu dili biliyorum gerek yok demeyin bir dil daha öğrenmeye gayret edin. Yeni bir dil zarar getirmez. İtalyanca, Rusça, İspanyolca ve Fransızca güzel seçimler olabilir. Yemek yemek ve yapmak güzel bir hobidir. Hiç denemediğiniz bir yemeği bularak yapmayı denemek güzel bir hobi olabilir ve sürekli bunu yapmanız güzel olacaktır. Farklı tatlar için binlerce kitap bulunmaktadır. Bu kitaplar ile dünya mutfaklarından harika lezzetlere ulaşabilir ve deneme yapabilirsiniz. Fakat ilk denemelerde istedikleriniz olmasa da zaman ile kaliteniz oldukça artacaktır. Müzik dinlemeyi her insan sever fakat müzik aleti çalmayı herkes beceremez denememek için hiçbir sebep yok! Fırsatınız olmadı ise artık bir deneme yapmanın tam zamanı… Seçenekler oldukça fazla saz, gitar, piyano, keman, davul ve benzeri müzik aletleri sizleri bekliyor. Size en uygun aleti seçin. Çizim yapmak mükemmel bir uğraştır. Ve harika bir sanat dalıdır. Aklınıza gelen ve hayalinizdeki birçok şeyi resimlere dökebilirsiniz. Eğer hiç yeteneğim yok diyorsan kurslara giderek gelişebilirsin. Ben yapamam demek en büyük engeldir yaparsınız. Bahçe işleri ile uğraşmak harika bir hobidir. Fiziksel açıdan da size çok şey katar. Yeterince alanım yok nereye ekim yapacağım demeyin. Küçük bir alan size ekim yapmak için yetecektir örneğin balkon bile ekim için yeterli olabilir. Su bitkileri, çiçek, meyve, sebze yetiştirmek çok zevkli ve eğlenceli olabilir. Bisiklet doğa ile iç içe olmak adına ve fiziksel olarak size kattıkları ile harika bir hobidir. Bisiklet sürerek eğlenceli vakit geçirirsiniz ve birçok bisiklet sevdalısı arkadaş ile kamp düzenleyebilirsiniz. Eğer bisiklet için vaktiniz yoksa evde sportif faaliyetler yapın.

 

Kitap Müzik ve Hobi Kategorisindeki Ürünleri Nasıl Satın Alınabilir?

Size birçok fikir sunduk fakat bu fikirleri gerçekleştirmek için bu ürünlere ihtiyacınız olacak. Hobiler için, kitaplar için, müzik aletleri için bir şeyler satın almanız gerekecek. Ve bu satın alma işlemi seçenek çok fazla olduğu zamanlarda oldukça yorucu ve sinir bozucu olabiliyor. Özellikle fiyatlar yüksek seyirde seyrediyorsa. Sizler için harika bir çözüm yolu sunacağız. Öyle bir site düşünün ki ilgi alanız için size birçok seçenek sunuyor bu seçenekleri sizler için filtreliyor ardından en uygun ürünleri orijinal sitelerden karşınıza getiriyor. Örneğin bir kitap almak istiyorsanız o kitabın tüm sitelerde fiyatlarını analiz ederek size sunuyor sizde en uygun olanı almak üzere ana siteye yönlendiriliyorsunuz. Ayrıca bütçenizi seçerek ona göre ürünler sunulmasını sağlayabilirsiniz. Bu sitenin adı ise Cimri.com’dur. Bu site vasıtası ile zahmetli olan birçok ürünü kıyaslama ve seçim yapma zorluğu ortadan kalkacak kaliteli ve ucuz ürünlere ulaşmanız oldukça kolay olacaktır.