track source
track source

Aksiyon Figürleri

Aksiyon Figürleri Fiyatları

2916 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Figür Türü
Aksiyon Figürleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Aksiyon Figürleri modelleri ve Aksiyon Figürleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Aksiyon Figürleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Lego, Barbie, Sunman, Bestway. 2916 adet Aksiyon Figürleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Aksiyon Figürleri Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Aksiyon Figürleri markası:

En Çok İncelenen Aksiyon Figürleri Ürünleri Hangileridir?

2022 yılı Aksiyon Figürleri Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
30 Haziran 2022 tarihinde Cimri.com’da yer alan 2916 Aksiyon Figürleri modeli içerisinde en ucuz Aksiyon Figürleri fiyatı 9.99 TL iken, en yüksek Aksiyon Figürleri fiyatı 65000.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Aksiyon Figürleri fiyatlarının ortalaması alındığında ise 30 Haziran 2022 tarihinde ortalama Aksiyon Figürleri fiyatı ise 361.07 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Aksiyon Figürleri Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Aksiyon Figürleri

Aksiyon figürleri, genellikle plastikten üretilen ve bir film, çizgi roman, video oyunu veya televizyon programındaki karakterleri temel alan karakter bebekleridir. Aksiyon figürü terimi ilk kez 1964 yılında Hasbro Şirketinde çalışan Don Levine tarafından yeni G.I. Joe oyuncaklarını tanımlamak için kullanılır. Levine’nin bebek yerine aksiyon figürü terimini tercih etmesinin nedeni ise, bu terimin genç erkeklere daha çok hitap etmesidir. Aksiyon figürlerinin eklemleri oyuncak bebeklere göre daha iyidir ve bu özelliği ile çekici bir yanı bulunur. Örneğin; asker figürü olan Joe’nin farklı pozisyonlara bükülmesi mümkündür. Ayrıca Joe, gerçek askeri ekipmana dayalı çok fazla sayıda kıyafet ve aksesuar ile donatılır. Bu nedenle oldukça rağbet gören aksiyon figürlerinden biridir. Aksiyon figürleri, çocuklar için bir oyuncak olarak nitelendirilir iken, yetişkin bireyler için koleksiyon ürünleri olarak değerlendirilebilir. Birçok yetişkin, özellikle film, çizgi roman, veya oyun aksiyon figürlerinin koleksiyonunu yapar. Bu nedenle aksiyon figür pazarı, yalnızca çocuklara değil yetişkinlere de hitap eder. 

Aksiyon Figürleri Çeşitleri

İlk çıkış noktası Joe oyuncak bebekleri olan aksiyon figürlerinin Joe tarzı oyuncak bebeklerinin dışında üç farklı türü mevcuttur. Bunlar; Barbie tipi bebekler, tamamen vinil figürler ve heykel figürleridir. Barbie tipi bebekler arasında en yaygın olanları Bratz, BJD ve Only Hearts Club gibi karakterlerdir ve bu tür bebeklerin birçok varyasyonu mevcuttur. Tamamen vinil figürler, koleksiyon ve oyuncak pazarlarında görülen en yaygın aksiyon figürleridir. Tamamen vinil terimi, kıyafetler ve aksesuarlar da dahil karakter bebeğin yalnızca vinil plastikten üretilmiş olduğunu ifade eder; boyutlar, renkler, artikülasyonlar üzerinde herhangi bir sınırlama bulunmaz. Heykel aksiyon figürleri ise, oldukça geniş bir terimdir. Çizgi roman veya insan karakterleri figürleri genel olarak, kalay, pirinçle kaplanmış kalay, plastik, bronz ve ahşaptan üretilebilir; boyutlar, renkler ve stiller üzerinde sınırlandırma yoktur. Aksiyon figürleri pazarında farklı aksiyon figürü çeşitleri yer alır. Bunlar arasında farklı oyun, çizgi film, film, oyun, anime aksiyon figür modelleri mevcuttur. Ayrıca, çizgi film aksiyon figürleri kategorisinde değerlendirilen Ben 10 aksiyon figürleri de bulunur. Bunun yanı sıra Marvel aksiyon figürleri de oldukça popülerdir. Marvel aksiyon figürlerinden olan Avengers aksiyon figürleri, son yıllarda sıklıkla tercih edilir. Batman aksiyon figürleri de Marvel aksiyon figürleri kapsamında değerlendirilir. Bu çeşitler arasında oyun aksiyon figürleri de yer alır. LOL aksiyon figürleri, oyun aksiyon figürleri kapsamında öne çıkar. Ayrıca, bir diğer popüler oyun olan Fortnite’ın da Fortnite aksiyon figürleri vardır. Ben10 çizgi filminde yer alan karakterlerin aksiyon figürleri, genel olarak 4-12 yaş grubuna hitap eder. Marvel aksiyon figürleri ise 2-12 yaş grubuna hitap ettiği gibi, yetişkinlere de hitap edebilir. Çünkü; Marvel filmlerini izleyen, takip eden birçok yetişkin de vardır. Yetişkin kullanıcılar genel olarak Avengers aksiyon figürleri ve Batman aksiyon figürleri gibi ürünleri koleksiyon yapma amacıyla edinir. LOL aksiyon figürleri ve Fortnite aksiyon figürlerinin hitap ettiği oldukça geniş bir kitle vardır. Belirli bir yaş aralığı bulunmayan LOL ve Fortnite oyunları, çocuklar ve yetişkinler tarafından oldukça rağbet görülen oyunlardır. Anime filmlerinin hayranı olan kullanıcılar, anime karakterlerin figürlerini koleksiyon yapma amacıyla edinerek, anime aksiyon figürlerine oldukça rağbet gösterirler.

Aksiyon Figürleri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Aksiyon figürü satın alınırken öncelikle ürünün kaliteli olmasına ve sahte veya yapay malzemelerden yapılmamış olmasına dikkat edilmelidir. Ürünlerin üretiminde kullanılan malzemeler, aksiyon figürlerinin kullanım sürelerinin uzun olması konusunda oldukça önemlidir. Çünkü kalitesiz bir malzemeden üretilen figürler, çok kısa süre zarfında deforme olabilir, eklem yerlerinden kopabilir. Bu nedenle satın alma sürecinde ürünün malzemesi ve kalitesi göz önünde bulundurulmalıdır. Aksiyon figürlerini satın alan kullanıcılar, eğer çocukları için alıyorlar ise, çocuklarının sevdiği çizgi film karakteri veya oyun karakteri olmasına dikkat etmelidirler. Ayrıca ebeveynler, çocukları için alacakları aksiyon figürünün, çocuklarının yaş grubuna, gelişimlerine, becerilerine uygun olmasına dikkat etmelidirler. Çocuklar, oyuncaklarına karşı yumuşak bir tutum sergilemezler. Bu nedenle, öncelikle satın alınacak aksiyon figürünün sağlam olmasına dikkat edilmelidir. Aksiyon figürü satın alınırken, yalnızca bir siteden veya mağazadan değil, farklı sitelerden ve mağazalardan gerekli araştırmalar yapılmalıdır. Çünkü aksiyon figürleri gerek kalite, gerekse fiyat olarak oldukça değişiklik gösterir. Siz de cimri.com sayesinde farklı sitelerde yer alan aksiyon figürlerine göz atabilirsiniz.

Aksiyon Figürleri Fiyatları

Aksiyon figürü fiyatları, figürlerin boyutlarına göre değişim gösterebilir. Bununla birlikte üretim materyaline ve üretim kalitesine göre de değişiklik gösterebilir. Küreselleşme ile birlikte hızlı bir şekilde gelişim gösteren teknolojinin, aksiyon figürlerinin üretim sürecinde oldukça önemli bir rol oynadığı görülür. Teknolojinin gelişmesi, özellikle üretilen aksiyon figürlerinin daha gerçekçi bir yapıya sahip olması konusunda önemli bir rol oynar. Aksiyon figürlerinin üretim malzemelerinin kaliteli olması ve gerçekçi bir görünüme sahip olması ürünlerin fiyatlarında belirli bir artışın olmasına neden olur. Ürün kalitesiz bir malzemeden üretilmiş ise veya gerçekçi bir görünüme sahip değilse genel olarak daha düşük şekilde fiyatlandırılır. Bundan dolayı, aksiyon figürlerinin satışa sunulduğu mağazalarda veya sitelerde belirli bir fiyat ortalaması bulunmaz. Ancak aksiyon figürleri, bütçe farklılıkları bulunsa da her bütçeden kullanıcıların satın alabileceği ürünler arasında bulunur. Bunun yanı sıra satın alınan ürünlerin kullanım kurallarına uyulması halinde aksiyon figürlerinin oldukça uzun ömürlü olmasını mümkün kılar. Cimri.com sitesinden aksiyon figürleri modellerine bakarak araştırma yapabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery