Ev, Yaşam, Ofis, Kırtasiye

En Ucuz Ev, Yaşam, Ofis, Kırtasiye Fiyatları

1626560 Ürün gösteriliyor.
Ev, Yaşam, Ofis, Kırtasiye fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Ev, Yaşam, Ofis, Kırtasiye modelleri ve Ev, Yaşam, Ofis, Kırtasiye fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Ev, Yaşam, Ofis, Kırtasiye kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Ofis & Kırtasiye, Mobilya & Dekorasyon, Ev Tekstili, Mutfak Gereçleri, Elektrikli Mutfak Aletleri. 1626560 adet Ev, Yaşam, Ofis, Kırtasiye fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Adore PRT-09-NB-2 Antre Plus Sürgülü Portmanto
Adore PRT-09-NB-2 Antre Plus Sürgülü Portmanto
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Mobilyaları Nasıl Modern Tarza Uygun Kullanılabilir?

Ev, Yaşam, Ofis ve Kırtasiye kategorisi içinde var olan ev dekorasyonundan kullandığımız objelere, kıyafetlerimizden endüstriyel tasarıma kadar hayatımızın her alanında kendini belli eden modernizm anlayışı, özellikle son dönemlerde oldukça popüler bir hal almaya başladı. Modern tasarımın amacı; her döneme uyan, her şeyle birlikte gidebilen, kaba olmayan, kıvrımlara sahip, mutlak güzelliği yakalamak ve yaratmaktı. 1960'larda şahit olduğumuz lamba tasarımlarının günümüz dünyasında halen kullanılır vaziyette olması bu amacın gerçeğe dönüştüğünün bir kanıtı olma niteliğindedir. Modern tarz mobilyalarda ilk dikkat çeken noktalar tasarlanan tasarımlarda belirli bir sürekliliğin olması, avant-garde modellerden daha uzak fakat minimalist bir anlayışa daha yakın tasarımların öne çıkması olarak nitelendirilebilir.

Başlıca Mobilya TÜrleri Nelerdir?

Çekirdek aile evinden geniş aile evine, öğrenci evinden stüdyo daireye; bir evi ev yapan, evin olmazsa olmazı haline gelen mobilyalar vardır. Bu mobilyalar bizim ihtiyaçlarımızı karşılayan mobilyalar oldukları gibi, estetik algımıza hitap eden ve göz zevkimiz için evin içerisinde bulundurduğumuz küçük objeler de olabilir. Bir evin olmazsa olmazı olan, ihtiyaçlarımızı karşılayan mobilyalar şu şekilde sıralanabilir: dışarıdan eve gelince kendinizi bırakabileceğiniz rahat bir koltuk, watt seviyesi iyi ayarlanmış bir lamba, mevcut alana uygun büyüklükte bir yatak, (eğer yoksa) duşakabin veyahut bir duş perdesi, mutfak araç gereçleri, beyaz eşyalar ve onların getirileri olan çamaşır sepeti, çamaşırları asmak için çamaşırlık, banyo dolabı veyahut banyoya yapılacak raflar olarak sıralanabilir. Bunların yanı sıra tablolar, resimler, çerçevelenmiş fotoğraflar, küçüklü büyüklü sıralanmış saksılar ve çiçeklerle evinizi daha iç açıcı ve modern görünümlü bir ev haline getirmeniz de mümkün.

Dekoratif Tabloları Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev dekorasyonunda sanat eserleri, yağlı boya tabloları, tuvallere yapılan ışıklandırılmış çalışmalar özellikle son birkaç yılda bir hayli dikkat çekmeye başladı. İyi bir ev dekorasyonu için tercih ettiğimiz tablolar ve onları neye göre tercih ettiğimiz en önemli noktalardan biri sayılabilir. Çünkü sanat, her nerede karşımıza çıkarsa çıksın bulunduğu yerin atmosferini ve o yere bakış açımızı değiştirecek güce sahiptir. Bu seçimi yaparken seçeceğiniz tablonun özelliklerine hakim olmanız gerekir. Tablodaki sanat eseri kim tarafından yapılmış, teması nedir, nasıl yapılmıştır, hangi döneme aittir; bunların bilinmesi gerekir. Bunun yanı sıra seçtiğimiz tablonun asılacağı oda ile de uyumlu olması estetik açıdan daha iyi olacaktır. Mesela duvarın ya da odada bulunan eşyaların renkleri ile tabloda kullanılan renklerin uyumlu olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Aynı zamanda yaratmak istediğimiz atmosferi göz önünde bulundurarak tablo ebatı seçimi yapmamız da sağlıklı bir karar olacaktır. Zira tablo seçimi kadar, tablonun asılacağı yer de oldukça önemlidir.

Ofis Malzemeleri Nelerdir?

Ofisler, uzun çalışma saatleri olan insanlar için zamanla ikinci bir ev haline gelebilen mekanlardır. Böyle çalışma yerlerinde rahatlık ve alan genişliği de önemli bir rol oynar, fakat aynı zamanda bir ofiste her zaman bulunması gereken belli başlı bazı eşyalar ve malzemeler vardır. Bunlar: fotokopi makinesi, çalışma masalarına nazaran biraz daha büyük olarak üretilen ofis masaları, gelen misafir ya da müşteriler için sandalyeler, kağıt ve kalem, zımba, flash bellek, imza defteri, koli bandı, yazıcı, imha makinesi, masaüstü ya da dizüstü bilgisayar, toplantılarda kullanılmak üzere beyaz yazı tahtaları, not defterleri, ajanda, yapışkan kağıtlar, masa isimliği şeklinde sıralanabilir.

Evrak Çantası Nedir ve Modelleri Nelerdir?

Evrak çantaları genelde erkekler tarafından tercih edilen en önemli aksesuarlardan biridir. Evrak çantaları son dönemlerde kadınlar arasında da yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Kitapları, defterleri, kalemleri, ajandaları, tabletleri ve hatta mini bilgisayarları taşımıza yarayan bu çantaların genellikle dikdörtgen bir görünümü vardır. Son dönemlerde yeniden moda olan evrak çantaları, zamanla küçülüp kombinlerimizi tamamlayan bir aksesuar görevini de görmeye başladı denilebilir. Kişilik ve tarzlara göre binbir çeşit evrak çantası bulabilmek mümkün. Bu modeller; toplantılara ve iş yemeklerine giderken kullanılmak üzere klasik modelli evrak çantaları, geniş hacimde olan spor modelli evrak çantaları, ayarlanabilir omuz askılı evrak çantaları, bol bölmeli evrak çantaları şeklinde özetlenebilir.

Çizim Yapmak İçin Gereken Malzemeler Nelerdir?

Ressamlar, mimarlar, mimarlık öğrencileri, güzel sanatlar fakültesi öğrencileri, mühendisler çizim yaparken bir kalem ve kağıttan çok daha fazlasını kullanırlar. Genel olarak çizim yapan insanlar tarafından kullanılan bu malzemeler; çeşitli kalınlıklarda ve renklerde çizim kalemleri, karakalem çizimlerde kullanmak için mekanik kurşun kalem, resim kalemlerinin ucunu sivriltmek için zımpara, koyu çalışmalarda kullanmak üzere kömür kalemler ya da kömür, resim fırçaları, maket bıçağı, sanatsal bıçak, detaylarda kullanmak üzere otomatik silgi ve kalem silgi, daha basit boyuttaki yanlışlar için yumuşak silgi, kalemtıraş, kıskaç, koruyucu sprey şeklinde sıralanabilir.

Yatak Odası Dekore Edilirken Neler Kullanılabilir?

Klasik, vintage, modern tarzda yatak odası takımları artık her yerde karşımıza çıkıyor. Yatak çeşitleri de bir hayli çoğalmaya başladı: su yatakları, ortopedik yataklar, medikal yataklar, yaylı yataklar, yaysız yataklar… Aynı zamanda artık boyutlara karar vermek de çok kolay. Tek kişilik, bir buçuk kişilik, çift kişilik yataklar dışında king size yataklara kadar yataklarımız büyüyebiliyor. Peki huzurlu bir uyku çekmek için yatağımız ve yatak odası dekorasyonumuz nasıl olmalı? Evin en canlı, en aktif mekanının yatak odası olmamasına dikkat edilmelidir. Örneğin, evin girişinden ziyade evin girişe en uzak odaları yatak odası tercihinde daha iyi bir seçim olabilir. Böyle daha rahat bir uyku uyuyup daha iyi dinlenebilirsiniz. Giyinme odaları da rahat bir uyku çekmek için önemli bir faktördür. Günümüzde giyinme odaları kullanılmamakta, yatak odalarında büyük gardıroplarda bu durum halledilmektedir fakat aslen yatak odaları dinlenebilinecek yerler olmalıdır. Ayrı bir giyinme odanızın olması, odanın kalabalık görünmemesini sağlayacağından estetik açıdan da iyi bir seçim olabilir. Yatağın odadaki konumu pencerenin hemen yanı olmasından ziyade daha duvar kenarları olmalıdır. Kullanılan perde ne kadar koyu renk olursa olsun, hava aydınlandığında içeri sızan güneş ışığı sizi uyandırabilir. Şifonyerler ise yatağın hemen yanında yer almalıdır. Üzerine kitap okumak için bir lamba yerleştirilebilir. Böylece odada lambader kullanımına gerek kalınmamış olur. Yatak odaları çok koyu renkte olmamalıdır. Çünkü günü sonlandırırken ve güne başlarken gördüğünüz ilk yer odanız. Eğer yatak odasında fazla koyu renkler tercih edilirse bu gün içindeki modunuzu etkileyebilir. Onun yerine sarı, krem, kahverengi gibi daha soft renk kullanımları daha iyi bir seçim olacaktır. Pastel tonlar gerginliği azaltır. Eğer küçük bir odanız varsa, raylı ya da kayar kapaklı gardırop kullanmanız daha uygun olacaktır. Bu hem alanı daraltmaz hem de dolabı kullanış açısından size kolaylık sağlayacaktır. Güneş almayan bir odanız var ise dolap içinde aydınlatma kullanmak da iyi bir seçim olabilir.

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılabilir?

Kendinizi en rahat hissetmeniz gereken iç mekan, temizliğin simgesi banyolardır. En mahrem yerlerden biri olmakla beraber aynı zamanda her gün kullanmak zorunda olduğumuz mekanlardan biridir. Peki banyo dekorasyonu nasıl olmalı? Öncelikle kullanmadığınız havlu ya da bornozlarınızı banyoda tutmak yerine gardırobunuza ya da bazalarınıza kaldırmakla başlayabilirsiniz. Kullanılmayan eşyaların banyoda tutulması banyoyu karmaşık gösterecektir. Banyonuzda kullandığınız duvar renginin fayanslarla uyumlu olması da önemli bir detaydır. Eğer koyu renk fayanslarınız varsa açık ve pastel, açık renk fayanslarınız varsa biraz daha koyu bir renk kullanabilirsiniz. Benzer tonda çiçekli sabunluklarla da bu görüntüyü tamamlayabilirsiniz. Banyoda raflı ayna kullanmak hem banyonun toplu görünmesini sağlar hem de az alan kaplanmasına sebep olacağı için banyoda size bir avantaj sağlar. Bu raflı aynalara pamuk, kulak çubuğu, yüz yıkama jeli gibi ürünler konulabilir. Bunun yanı sıra sabunluk, fırçalık ve diğer eşyaların birbiriyle uyumlu olması karmaşayı azaltıp daha sakin bir atmosferin oluşmasında etkili olacaktır. Eğer duşunuzda bir duş perdesi varsa, perdenin renginin de fayanslar ve duvar rengiyle uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Bunun yanı sıra banyoda küçük kokulu mumlar bulunması da hem atmosferi güzelleştirecektir, hem de banyonun her zaman ferah olmasını ve temiz kokmasını sağlayacaktır.

Perde Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oda dekorasyonunun en önemli tamamlayıcısı perdelerdir. Odanın modunu belirleme görevi perdelere kalmıştır: isterseniz koyu renk perdelerle daha loş bir ortam da yaratabilirsiniz, açık renk perdelerle daha canlı bir atmosfer de yaratabilirsiniz… Düz renkli bir perde kullanarak ortamı daha ferah da gösterebilirsiniz, desenli ve canlı renklerde perdeler kullanarak dikkati camlara, manzaraya ve perdelere de çekebilirsiniz. Peki doğru perde seçimi nasıldır? Perdenizi modern de seçebilirsiniz, klasik de. Fakat asıl kilit nokta perdenin odanın geri kalanıyla ne kadar uyumlu olduğu, rengi ve desenidir. Aynı zamanda odanın ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Perdenin boyutunu odadaki cam düzeyine göre ayarlayabilirsiniz: yerden tavana uzanan cam pencerelere sahipseniz açık renkli uzun perdeler tercih etmeniz ferah bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olacaktır, fakat küçük pencerelere sahipseniz daha kısa ve desenli perdeler seçmeniz daha olumlu bir sonuç verecektir. Kullandığınız eşyalar desenliyse karmaşa yaratmaması açısından sade perdeler kullanmanız daha iyi olabilir. Modern bir atmosfer yaratmak için salonunuzda stor perdeler kullanabilirsiniz. Kumaş seçimi ise perde seçimi konusunda önemli bir faktör. İçeriye almak istediğiniz güneş ışığını göz önünde bulundurarak bir kumaş seçimi yapmalısınız. Uzun ömürlü, kolayca kırışmayan kumaşlar seçmeniz de sizin açınızdan olumlu olacaktır.

Sağlıklı ve Sağlıksız Tencereler Hangileridir?

Yediğimiz yemek kadar yemeğimizi pişirdiğimiz kap da önemli. Bazı tencereler zamanla aşınmaya uğrar ve yemeğe kanserojen madde karışmasına sebebiyet verebilir. O nedenle tencere seçiminde dikkatli olmakta fayda var. Peki yemek pişirmek için en sağlıksız tencereler hangileridir? Öncelikle teflon tencereler sağlığa oldukça zararlıdır. Yüzeyleri yapışmaz olduğundan hemen hemen her evde bulunur fakat bu tencerelerin yüzeyleri zamanla aşınma yapmakta ve zararlı maddelerin yemek pişerken yemeğe geçmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle teflon tencerelerin tercih edilmesi pek fazla önerilmemektedir. Granit tencereler ise aynı şekilde aşınma yaparlar. Yalnızca bu süre teflona kıyasla biraz daha uzundur. Alüminyum tencereler ise bir diğer zararlı tencere çeşididir. Bakır tencereler ise gıda zehirlenmelerine yol açabilir. Sağlıklı tencerelere en büyük örnek çelik tencerelerdir. Çelik, dayanıklı bir malzemedir ve oldukça sağlıklıdır. Yüksek ısıda bile paslanmaya ve aşınmaya karşı gelir. Seramik ise bir diğer sağlıklı tencere modelidir. Yemeğe kanserojen madde geçmesini önler ve yemeğin tencereye yapışmasını önler. Yüksek sıcaklığa dayanıklı camlar da oldukça sağlıklıdır.

Salon Odası Nasıl Geniş Gösterilebilir?

Öncelikle duvar rengi seçimi oldukça önem taşıyor. Salon olarak kullanmak için küçük bir odaya sahipseniz bu odanın duvarlarının açık renk olduğundan emin olmalısınız. Çünkü koyu renkler ortamı daha kasvetli ve küçük gösterecektir. Bu da özellikle klostrofobisi olan insanlar için oldukça sakıncalı bir durum olabilir. Beyaz, krem, bej, latte köpüğü, toz pembe, somon gibi açık ve pastel tonların kullanılması psikolojik olarak odanın daha geniş algılanmasına sebep olacaktır. Ortamın daha ferah algılanmasına da yardımcı olur. Fayanslar, karolar ve parkeler ise yine açık renkte tercih edilmelidir. Duvar renginde olduğu gibi zeminde açık renk olması da odanın daha geniş algılanmasına yardımcı olur. Bu açık renk zeminin görünmesi de önem teşkil eder. Küçük bir salona sahipseniz halı kullanımı çok doğru bir tercih olmayabilir. Küçük, sade halılar dışında desenli halılar ortamı boğacak ve yaratmaya çalıştığımız büyük salon algısını tamamen yok edecektir. Küçük salonlarda L koltuk tercih etmek kesinlikle mantıklı bir seçim olacaktır. Çünkü iki uzun koltuk yerine L koltuk köşeye de oturacağından daha az yer kaplayacak ve odayı daha derli toplu gösterecektir. Bazalı bir koltuk seçimi de küçük ev sahipleri için kullanışlı olabilir. Sehpa ise olmayabilir, fakat illa olacaksa küçük sehpalardan yana tercih yapılmalı. Renk olarak ise duvar ve yer renkleriyle uyumlu bir seçim yapılması önemlidir. Perde seçimine gelecek olursak içeri güneşin dolmasına yardımcı olacak perde seçimleri olumlu bir sonuç verecektir. Aynı zamanda aydınlatmada ise sarı ışık kullanılması ortamın daha sıcak bir hal almasını sağlayacaktır. Küçük salonlarda ayna kullanımı da hem ışığı yansıtması hem de ortama derinlik vermesi açısından önemlidir. Odadaki bir duvarın küçük bir bölümünü baştan aşağıya ayna ile kaplatabilirsiniz. Bunlar dışında az sayıda çerçeve ve biblolar ile salonunuzun görünümünü tamamlayabilirsiniz. Süslü, parıltılı, simli, gösterişli tasarımları aksesuarlarınızda tercih edebilirsiniz. Mobilya seçiminizde sadelikten yana olsanız da avizelerde ve minik eşyalarda gösterişten kaçınmayabilirsiniz.