track source
track source

Bavul / Valiz

En Ucuz Bavul / Valiz Fiyatları

4598 Ürün gösteriliyor.
Tekerlek Sayısı
Bölme Sayısı
Su Geçirmezlik
Boyut
İlgili Etiketler
  bavul
Bavul / Valiz fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bavul / Valiz modelleri ve Bavul / Valiz fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bavul / Valiz kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, DeFacto, Pierre Cardin, Lumberjack, Fossil. 4598 adet Bavul / Valiz fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Cap Polo 808K-L Lila 3 Valiz
Cap Polo 808K-L Lila 3 Valiz
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Samsonite Spark Spinner 55 cm Kabin Boy Valiz
Samsonite Spark Spinner 55 cm Kabin Boy Valiz
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Fossil FS1119 4 Tekerlekli 3'lü Set Valiz
Fossil FS1119 4 Tekerlekli 3'lü Set Valiz
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
UK Polo Club M1 Siyah Kabin Boy Valiz
UK Polo Club M1 Siyah Kabin Boy Valiz
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Bavul ve Valizler

Tatil, iş seyahati, okul gezisi… Hangi yolculuk için olursa olsun, satın alınması gereken ilk şeylerden birisi bavul ya da valiz. Ama karar vermek zor. Dışı kumaştan mı olmalı, kalın kabuk gibi sert malzemeyle kaplı olanlardan mı? Çekçekli mi almalı, dört tekerlekli olanlara mı bakmalı, birçok bavul modeli ve valiz çeşidi arasından hangisini seçmeli? Valiz ya da bavul satın almadan önce yolculuğunuzun türünü, yolculuk ve konaklama süresinin uzunluğunu göz önünde bulundurmalısınız.  

Kampa gidiyorsanız engebeli arazide çekçekli ya da tekerlekli valiz pek kullanışlı olmayacağı için sırt çantası tercih etmeniz daha uygun olur. Kısa süreli bir seyahate çıkıyorsanız büyük bavul sizin için yük olacağından küçük, kabin boy ya da orta boy valiz tercih etmeniz rahatlık sağlar. İhtiyacınız doğrultusunda, tekli ya da valiz seti olarak satılan bavulları da satın alabilirsiniz.

Bavul - Valiz Modelleri

Bavullar büyüklüklerine göre isimlendirilir. Büyük boy bavul, orta boy bavul ve kabin boy bavul şeklinde sıralanabilir. Üretiminde kullanılan malzemesine göre de çeşitleri farklılık gösterir. Kumaş ya da plastik bavullar en çok kullanılanlardır. Tekerlekli valizler ve çekçekli bavullar da kullanıcıya taşıma kolaylığı sağlar. Bavul tekerleklerinin 360 derece dönen türleri, hem ileri-geri hem de sağ-sol manevrayla tek elle ve kolayca kontrol edilebilir. Çekçekli modellerde, bavul sapının uzunluğu kademeli olarak artırılabilir ve tek elle kolayca yerine konulabilir olmalıdır. Körüklü bavullar taşıma kapasitesini artırdığından, içine daha çok eşya sığdırma imkanı sağlar. 

Bavul - Valiz Fiyatları

Birçok bavul markası arasından seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Bavullarla valizlerin fiyatları markasına, büyüklüğüne, ağırlığına, kullanılan malzemenin kalitesine, çekçekli ya da tekerlekli olup olmamasına, modeline göre değişiklik gösterir. İhtiyacınıza uygun boyutta, sağlam ve kaliteli bir bavul seçerseniz, uzun yıllar kullanabilirsiniz. Çok uzun seyahatler dışında en büyük boy bavul yerine orta boy valiz tercih ederseniz, daha rahat kullanabilirsiniz. Önemli bir nokta olarak, satın alacağınız bavulun su geçirmez olmasına da dikkat etmelisiniz. 

Bavul - Valiz Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bavul ya da valiz alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalara özen gösterirseniz, kaliteli ve dayanıklı bir ürün satın alabilirsiniz. Valizin ağırlığı, büyüklüğü, körüklü olup olmaması, tekerlekler, dış yüzeyinin malzemesi, dikişinin kalitesi, çekçeğin boyu ve kalitesi gibi noktalara dikkat edildiğinde, sağlam ve uzun ömürlü bavul almak daha kolay hale gelecektir. Bazı ipuçları vermek gerekirse… Bavulun hem itilebilir hem çekilebilir olması, varsa tekerleklerinin 360 derece dönüyor olması, tek elle kontrol edilebilir olması kullanım açısından büyük rahatlık sağlar. 

 • Hafiflik
  Orta boy, kabin boy ya da büyük boy da alsanız, hafif bir bavul almaya dikkat etmelisiniz. Zaten içini eşyalarınızla dolduracağınız için boş halinin ağır olmamasına özen gösterin. Tekerlekli olsa bile indirip kaldırırken, taşırken sizi yormamalı. Üstelik uçak yolculuklarında, firmaların koyduğu bagaj sınırlarını da düşünmeniz gerekir. 
 • Dış Yüzey Malzemesi
  Alacağınız bavulu ilk kez gördüğünüzde desenini, rengini beğenmiş olabilirsiniz. Ama üretildiği malzemeye dikkat etmelisiniz. İnce, kolay kırılabilen bir malzemeden yapılmış bavul, ilk yolculuğunuzu tamamlamaya izin vermeden çatlayıp kırılabilir. Dış kısmı (kabuk) çok kalın ve sert olanlar ise ağır ve körüksüz olacağından kullanışlı olmayabilir. İyi bildiğiniz, kaliteli markaların ürünü değilse, sert kabuklu bavulları tercih etmeyin. Dışı kumaş olan bir valiz satın alacaksanız, su ya da nem geçirmeyen bir malzemeden üretilmiş olmasına özen gösterin.
 • Tekerlekler
  Büyük hacimli bavulları kolayca taşıyabilmek için tekerlekli modelleri tercih edin. Tekerlek sayısı, bavulu rahat taşıyabilmek için önemli bir özelliktir. İki tekerlekli olan çekçek bavullar ve tekerlekleri dönebilen 4 tekerlekli bavullar, rahat taşıma sağlar. Bavul alırken, tekerleklerin bavula nasıl monte edildiğini ve bağlantı parçalarının sağlam olup olmadığını kontrol edin. Bavulun gövdesi sağlam olsa bile, genellikle tekerlek kırılması nedeniyle bavul kullanılamaz hale gelebiliyor. Kalitesiz malzemeyle üretilen ve düzgün şekilde monte edilmeyen küçük tekerlekli bavulları tercih etmeyin.
 • Körükler
  Fermuarları açılarak genişleyebilen körüklü bavullar çok kullanışlıdır. Seyahate giderken sığdırdığınız giysilerin dönüşte sığmaması riskine karşı, bavulu patlatacak kadar zorlayıp eşyaları tıkıştırmak yerine, körük fermuarlarını açıp bavulunuzu genişleterek daha ferah bir kullanım sağlayabilirsiniz. Bazı bavullardaki körükler, bavulun hacminde yüzde 20’lik bir artış sağlayarak sizi ikinci bir bavul taşıma zahmetinden kurtarır. 
 • Çekçek Boyu ve Malzemesi
Çekçekli bir model alacaksanız, çekçekli kısmın bavula bağlanan parçalarının sağlam malzemeden üretilmiş olup olmadığına dikkat edin. Bu malzeme dayanıklı değilse ve iyi şekilde monte edilmediyse, çekçek sapı açılmaz ya da zorladığınızda kopabilir. Almadan önce herhangi bir takılma olup olmadığını kontrol edin, birkaç kez açıp kapatmayı deneyin. Kademeli olarak açtığınızda, yükseklik kademelerinin kendi boyunuza uygun olup olmadığını kontrol edin. Boyu kısa olan ya da yüksekliği ayarlanamayan bir model seçerseniz, yere eğilerek bavul taşımak zorunda kalabilirsiniz. Bavulu çekçekten tutarak taşımayın, çekçeği sadece sürüklemek için kullanın. Aksi halde çekçek sapı, dolu bir bavulu taşıyamayacağından kopabilir. 

 • Dikişin Kaliteli Olması
  Bavul alırken kalitesini anlamanın yollarından biri de dikişine dikkat etmektir. Dikişleri sağlamsa, fermuar kalitesi iyiyse, kilit dikişi kullanılmışsa, dıştaki ek (birleşme) yerlerinin kenarları dikilmişse, sapı kaliteli malzemedense ve valize sağlam bir şekilde dikilmişse bavulun kalitesi ve dayanıklılığı artar. Bavullarda kullanımı olumsuz etkileyen unsur, gövdeden çok aksesuarlardır. Bu yüzden sap, fermuar, tekerlek gibi detaylara dikkat edilmelidir.
 • İç Gözlerin Çokluğu
  Bavulun dışı kadar iç tasarımı da önem taşır. Yan bölmeler, iç cepler, fermuarlı kısımların çokluğu, küçük eşyaların da bavul içinde rahatça bulunabilmesini sağlar. Bavulun içindeki irili ufaklı bölmeler kullanım kolaylığı sunar ve iyi organize olmaya yardımcı olur.
 • Renk
  Uçak ya da otobüs yolculuğu yaparken yanınıza almayacağınız bavullarınızı sonradan kolayca bulmak için en önemli ayırt edici unsur, rengidir. Bavulların çoğu lacivert ya da siyahtır. Bu da, taşıma bandındaki ya da bagajdaki bavulların uzaktan kolayca seçilememesine ya da başkasınınki ile karışmasına neden olur. Farklı ve dikkat çekici renkleri seçebilir, bavul renginizden vazgeçmek istemiyorsanız renkli bir valiz kılıfı edinerek bavulunuzu farklılaştırabilirsiniz. Bavul kılıfları ayrıca bavulunuzun yıpranmasını ya da kirlenmesini önlemede de işinize yarayacaktır. 
 • İsim Kartı ve Kilit
  Valizinizin herhangi bir karışıklık yaşanarak kaybolmaması ya da kaybolsa bile size kolayca geri getirilebilmesi için üstündeki isim-adres kartını doldurmayı unutmayın. Üzerinde isim-adres-telefon bilgisi bulunmayan bavulların, hem bulunması hem de sahibinin üstünde herhangi bir hak iddia etmesi zordur. Bavulunuzun üstünde isim yazma bölmesi yoksa güvenliğiniz için kendiniz de isimlik takabilirsiniz. Ayrıca kilitli olması da güvenlik için önemli bir diğer unsurdur. 
 • Boyut
  Yolculuğunuz boyunca bavulunuzu yanınızda taşımanız, kırılma ya da kaybolma risklerini azaltır. Bu yüzden 55x40x23 cm ebatlarındaki kabin boy bavullar tercih edilir. Uçakla seyahat ettiğinizde kabin boy bavul kullanmanız, bavulu bekleme derdinden sizi kurtarır. Ancak yolculuk uzunsa büyük ya da orta boy bavulların körüklü olanlarını kullanmanız işinizi kolaylaştırır. Yolculuğa ailece çıkacaksanız ya da birden fazla valiz alacaksanız, valiz setinizin aynı model, aynı renkte olması bavullarınızı ayırt etmede size kolaylık sağlar. 

track source