track source
track source

Bavul / Valiz

Bavul / Valiz Fiyatları

891 Ürün gösteriliyor.
Tekerlek Sayısı
Bölme Sayısı
Su Geçirmezlik
Boyut
Bavul / Valiz fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bavul / Valiz modelleri ve Bavul / Valiz fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bavul / Valiz kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Daniel Klein, Pierre Cardin, U.S. Polo Assn., Fossil. 891 adet Bavul / Valiz fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Bavul / Valiz Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Bavul / Valiz markası:

En Çok İncelenen Bavul / Valiz Ürünleri Hangileridir?

2022 yılı Bavul / Valiz Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
30 Haziran 2022 tarihinde Cimri.com’da yer alan 891 Bavul / Valiz modeli içerisinde en ucuz Bavul / Valiz fiyatı 47.42 TL iken, en yüksek Bavul / Valiz fiyatı 11229.9 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Bavul / Valiz fiyatlarının ortalaması alındığında ise 30 Haziran 2022 tarihinde ortalama Bavul / Valiz fiyatı ise 445.78 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Bavul / Valiz Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
ÇÇS 077 Siyah Kumaş Büyük Boy Valiz
ÇÇS 077 Siyah Kumaş Büyük Boy Valiz
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bavul-Valiz

İnsanlar bilinen tarihlerinin ilk günlerinden beri bir yerlere gitme ihtiyacı içinde var olur. Günümüzde bu biraz daha şekil değiştirmiş olsa da hala  geçerli bir şeydir. Eskiden eşyaları taşımak için pek çok farklı yöntem kullanılmış olsa da temel prensipte aslen değişen bir şey yoktur. Ancak bavul çeşitleri ve valiz çeşitleri ile bu ihtiyaç eskiye oranla daha pratik bir hale gelmiştir. Kısaca eşyalarınızı koyup rahatça bir yerden başka bir yere götürmenizi sağlayan bu çanta tipleri uzun mesafe yol edenlerin veya bir yerlere taşınacak olanların en önemli gereçlerinden birisidir. Ama zamanla değişen ihtiyaçlar neticesinde bu taşıma ihtiyaçlarına istinaden bavul seti ve valiz seti  kavramları hayatımıza girmiştir. Bu set yapıları sayesinde yapacağımız her türlü seyahate uygun bir tane bavul veyahut valizi her zaman elimiz altında tutabiliriz. Her ne kadar güncel zamanlarda çeşitli şekillere bürünmüş olsalarda aslen eski zamanlardan beri benzer yapıdadırlar. Çünkü işlevsellikleri ve pratik yapıları onları çok büyük bir değişim olmadan günümüze kadar taşınmalarını sağlamıştır. 

Bavul-Valiz Özellikleri

Öncelikle pek çok yanlış algının aksine bavul ve valiz iki aynı kelime değildir. Bavul içine eşya konulan ve genellikle yolculuklarda kullanılan büyük çanta anlamına gelir. Valiz ise genellikle yolculukta içine çamaşır ve benzeri eşya konulan bavul olarak bilinir. Yani bavul biraz daha geniş bir tabir iken valiz biraz daha özelleşmiş bir tabirdir. Aralarındaki fark valizin kullanıldığı alanda bavulun kullanılmaması ile belirlense de ikisi de duruma göre bir diğerinin işini yapabilir. Eşya taşıma amaçlı kullanıldıkları için de özelliklerindeki temel farklılık boyutları ile oluşur. Boyutları oldukça değişkenlik gösterse de tanımlamalarda kullanılacak bazı temel ölçüler ile anılırlar. Bavul ile valiz boyutlandırma tanımlamalarında aynı sabitleri kullanırlar.  Bavul büyük boy veyahut valiz büyük  boy ise hacmi genellikle yüz on litredir. Bavul orta boy  veyahut valiz orta boy  ise genellikle hacmi 70 litredir. Son olarak  bavul kabin boy   veyahut  valiz kabin boy  ise genellikle hacmi elli litredir. Ama bavullara kıyasla valiz küçük boy olarak çok daha az eşya taşınmasında da kullanılan bir şeydir. Şimdi eşyalarımızı koyduk lakin bunların rahatça taşınabilmesi lazım. Eğer küçük boy valiz kullanıyor isek sadece elde taşıma aparatı vardır. Lakin biraz daha büyük boyutlar beraberlerinde ister elde taşımak için kısa olarak durabilecek, ister uzatılarak iki tekerlek üstünde taşınabilecek bir halde bir tutamaç ve onlara bağlı olarak bir tekerlek sistemine sahiptir. Bazı modellerde yolculuklarda eşyalarımızın çalınmasını engellemek için küçük kilit sistemlerine de sahiptirler. Ufak bir anahtar ile açılabilecek bir kilit de olabilir buy a da bizim belirleyeceğimiz bir şifre ile açılan bir kilit de. Kilit özelliği her modelde bulunmayıp sadece belli başlı modellerde bulunabilir. Bunun yanı sıra iki tekerlekli sistemler genellikle yaygın olarak kullanılsa da 4 tekerlekli bavul yapısına da sahip olanları vardır. Son olarak bavullar farklı hava koşullarında taşınması gerekebilir veyahut daha sağlam olması istenebilir. Bu yüzden kumaş yapılarından oldukça sert yapılara kadar özelliklere sahip olabilirler. Lakin kumaş yapıların daha hafif olmasından daha rahat taşınabileceği gerçeğini de unutmamak lazım.

Bavul-Valiz Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Bavul modelleri veya valiz modelleri  arasında seçim yaparken ilk bakmanız gereken şey neye ihtiyacınız olduğudur. Yani bir diğer deyişle içinde ne taşınır. Zira satın alacağınız ürünün taşıyacağınız şeyin rahatça taşınmasını sağlaması ve dayanıklılığının taşıyacağınız şeyin ağırlığına karşı iyi olması lazım ki taşıma işlemi sırasında bavulumuz veyahut valiziniz zarar görmesin ya da onların içine koyduğunuz eşyalar. Onun dışında taşıyacağınız hava koşulu da önemli bir etmen. Yani kullanacağınız bavul ya da valiz kullanılacak ortamdaki hava şartlarında en azından taşıma kısmında ne kadar dayanıklı. Bir diğer etmen de rahat olması yani rahatça taşınabilmesi. Sonuçta bunları bir yerden başka bir yere eşya taşımak için kullanacağınız ve taşınabilirlik bu noktada rahatlığımı için oldukça önemli bir unsur. Son olarak da hacim bu konuda önemli. Çünkü ne kadar eşya taşıyacağınız almanız gerekecek bavul ya da valiz boyutunu seçtirir. Eğer küçük bir boyut alırsak istediğiniz miktarda eşya taşıyamayacağınız gibi daha büyük boyutlar içerisinde az eşya taşımak gereksiz yük ve hacime sebebiyet verir.

Bavul-Valiz Fiyatları

Bavul fiyatları  veyahut  valiz fiyatları seçeceğiniz bavul markaları veyahut  valiz markaları  üstünden değişim gösterir. Yani siz belli bir boyutta bir bavul ya da valiz almak istediğiniz vakit marka seçimine göre fiyat seçenekleriniz de değişir. Bunun haricinde boyut burada büyük bir etmen. Boyut artar ise doğal olarak onunla beraber fiyat da artar. Bunların yanı sıra alacağınız ürünün yapıldığı malzeme ve dayanıklılık seviyesi de fiyatlarda değişken değerler görmenizi sağlar. Bir de tabi ki kilit sistemi varlığı ile yokluğu da fiyata yansır. Eğer kişisel aracınızla yolculuk yapıyorsanız veya içindeki şeyler çok önemli değilse kilit sisteminin verdiği fiyat artışına bakmadan bu system olmayan aynı valizi daha uygun fiyata alırsınız.  Son olarak tek tek almak yerine daha uygun bir çözüm olarak set şeklinde satışlarla aradığınız miktardaki ürünü çok daha uygun bir fiyata satin alabilirsiniz ki eğer bu tarz bir ihtiyacınız var ise oldukça iyi bir çözüm. Dilerseniz siz de Cimri.com'u ziyaret ederek ürünlerin fiyatlarına göz atabilir, en uygun ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery