Çamaşır Makineleri

Çamaşır Makineleri Fiyatları

537 Ürün gösteriliyor.
Kullanım Tipi
Yıkama Kapasitesi
Maksimum Sıkma Devri
Enerji Sınıfı
Program Sayısı
Zaman Erteleme
Soğuk Yıkama
Hızlı Yıkama
Dokunmatik Ekran
Program Sonu Uyarısı
Buharlı Yıkama
Duşlama Sistemi
Wİ-Fİ
Kalan Süre Göstergesi
Kurutma Özelliği
Çocuk Kilidi
Renk
Çamaşır Makineleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Çamaşır Makineleri modelleri ve Çamaşır Makineleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Çamaşır Makineleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Samsung, Arçelik, Siemens, Beko. 537 adet Çamaşır Makineleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Bosch WDU28560TR A +++ Sınıfı 1400 Devir 10 Kg Yıkama 6 kg Kurutmalı Çamaşır Makinesi Beyaz
Karşılaştırmaya ekle

Bosch WDU28560TR A +++ Sınıfı 1400 Devir 10 Kg Yıkama 6 kg Kurutmalı Çamaşır Makinesi Beyaz

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Çamaşır Makineleri Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Çamaşır Makineleri markası:

2021 yılı Çamaşır Makineleri Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
24 Haziran 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 538 Çamaşır Makineleri modeli içerisinde en ucuz Çamaşır Makineleri fiyatı 545.0 TL iken, en yüksek Çamaşır Makineleri fiyatı 26490.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Çamaşır Makineleri fiyatlarının ortalaması alındığında ise 24 Haziran 2021 tarihinde ortalama Çamaşır Makineleri fiyatı ise 3492.37 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Çamaşır Makineleri Ürünleri Hangileridir?

Çamaşır Makineleri Fiyatları Ne Kadardır?

Cimri.com
Çamaşır Makineleri Fiyatları 545.0 TL İle 26490.0 TL Arasında Değişmektedir.

Çamaşır Makineleri Enerji Sınıfları Nelerdir?

Cimri.com
Çamaşır Makineleri Enerji Sınıfları A, A+, A++, A+++, B, C, D, E Şeklinde Değişiklik Göstermektedir.

Çamaşır Makineleri Yıkama Kapasitesi Ne Kadardır?

Cimri.com
Çamaşır Makineleri Yıkama Kapasitesi 10 Kg, 11 Kg, 12 Kg, 13 Kg, 14 Kg, 17 Kg, 5 Kg, 6 Kg, 7 Kg, 8 Kg, 9 Kg Şeklinde Değişiklik Göstermektedir.

Çamaşır Makineleri Sıkma Devri En Yüksek Kaçtır?

Cimri.com
Çamaşır Makineleri Sıkma Devri 1000 Devir, 1200 Devir, 1300 Devir, 1400 Devir, 1500 Devir, 1600 Devir, 600 Devir, 800 Devir, Belirtilmemiş Şeklinde Değişiklik Göstermektedir.

Çamaşır Makineleri Markaları Nelerdir?

Cimri.com
Çamaşır Makineleri Markaları Altus, Ariston, Arçelik, Beko, Bosch, Electrolux, Grundig, Hoover, Hotpoint-Ariston, LG, Miele, Profilo, Regal, SEG, Samsung, Siemens, Silverline, Vestel, Vestfrost, Windsor Şeklindedir.
Cimri'nin Seçimi
Bosch WAT28480TR A +++ Sınıfı 9 Kg Yıkama 1400 Devir Çamaşır Makinesi Beyaz
Bosch WAT28480TR A +++ Sınıfı 9 Kg Yıkama 1400 Devir Çamaşır Makinesi Beyaz
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Çamaşır Makinesi

Çamaşır makinesi son yılların en büyük avantajları arasında bulunur. Elde çamaşır yıkama devrini sonlandıran bu teknolojik cihaz özellikle evlerde kullanıcıların sırtındaki yükü hafifletir. Teknik anlamı ise kimyasal temizleme sabunlarının kullanımıyla, çalkalama, yıkama ve sıkma işlemlerini yaparak çamaşırları yıkayan elektrikli ev aleti denilebilir. Yıllar içerisinde çok sayıda değişime uğrayan makineler boyutları, işlevleri açısından epeyce farklılaşır. Sahip olduğu teknolojiler ile son yıllarda bambaşka bir forma bürünür. Bu teknolojiler yardımıyla çamaşırların hijyeni daha da artar. Sahip oldukların antibakteriyel özellikler çamaşırların fazlasıyla temiz olmasına yardımcı olur. Çamaşırların fazla kırışmasını, yıpranmasını engelleyen teknolojileri de bulunur. Çamaşır makinelerinde bulunan program çeşitleri de çamaşırların istenildiği şekilde yıkanmasına olanak sunar. Renkliler ve beyazların ayrı ayrı yıkanmasını sağlar. Aynı zamanda çamaşırların ne kadar sürede yıkanacağı, sıkma seviyesinin ne kadar olacağı gibi durumlarda kontrol edilebilir. Evlerde, otellerde, kuru temizleme dükkanlarında akla gelebilecek pek çok yerde kullanılır. Kullanım alanının bu kadar yaygın olması ve sahip olduğu işlevler çamaşır makineleri gündelik hayatın vazgeçilmezi haline gelir. Piyasada pek çok çamaşır makinesi üreten marka bulunur. Bu markaların ürettiği çamaşır makineleri birbirinden farklı özelliklere sahip denebilir. Boyutları, program sayıları, kaç kg çamaşırı aynı anda yıkayabileceği gibi özellikler her markada ve her modelde değişir. Her ihtiyacı karşılayan, her türlü çamaşırın yıkanmasına yardımcı olan çamaşır makineleri kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılır. 

Çamaşır Makinesi Modelleri ve Özellikleri

Piyasada çamaşır makinesi üreten pek çok marka bulunur. Bu çeşitlilik ile beraber makinelerin sahip olduğu özellikler de değişir. Makinelerde bulunan ilk özellik kapasitesi denilebilir. 9 kg çamaşır makinesi büyük kapasitesi yardımıyla battaniye, yorgan gibi yükte ağır olan eşyaların yıkanmasına olanak sağlar. Maksimum 1400 devir ile çalışır. Yani sıkma kapasitesi oldukça yüksek denilebilir. Bu sayede yıkanan çamaşırların ıslak kalması problemini ortadan kaldırır. Çamaşır makinesi kurutmalı modelleri yıkamanın yanı sıra aynı zamanda kurutma özelliğine sahip olabilir. Su yoğuşturmalı ve hava yoğuşturmalı teknolojiler yardımıyla çamaşırları kurutabilir. Hava yoğuşturmalı kurutma makinesinde su kullanılmaz. Bunun yerine kurutma için dış ortamda bulunan hava kullanılır. Condenser içindeki soğuk ve kuru havayla temas eden nem, hızlı bir şekilde yoğunlaşarak kuruma sağlar. Su yoğuşturmalı modellerde ise çamaşırların kurumasında havanın yoğunlaştırılması için su kullanılır. 8 kg çamaşır makinesi modelleri kalabalık aile ortamları için uygun kapasiteye sahip denilebilir. İsteğe bağlı olarak biriktirilmiş çamaşırların ya da fazla çıkan çamaşırların bir kerede yıkanmasını sağlar. Çamaşır makinesi ölçüleri fazlasıyla geniş olabilir. Çamaşır makinesi satın alınırken bu özellikler dikkat edilmesi gereken özellikler arasında bulunur. Makinenin evde konulacağı yerin ölçülerine uyum göstermesi gerekir. 60 x 55 x 84 cm değerleri yakın ölçülerde üretilen çamaşır makineleri ekstra dar alan olmadığı sürece her yere uyum sağlayabilir. 7 kg çamaşır makinesi modelleri piyasada pek çok marka tarafından üretilir. Bazı markalarının ürettiği çamaşır makineleri enerji verimi özelliğine sahip denebilir. Bu sayede çamaşırların yıkanmasında az elektrik kullanarak tasarruf sağlar. Bu durum faturalara da yansır. Aynı zamanda su tasarrufu sağlayan makineler de bulunur. Az su kullanarak çok sayıda çamaşır yıkayan çamaşır makineleri büyük bir avantaj sağlar. LED gösterge ekranı ile program süreleri kontrol edilebilir. Çamaşır yıkama işleminin bitmesine ne kadar kaldığı da gözlemlenebilir. Makinelerin sahip olduğu antialerjik programları sayesinde çamaşırlar hijyenik bir şekilde yıkanır. Buharlı yıkama, ekstra durulama, suda bekletme gibi pek çok özellik bulunur. Beyaz eşya sektöründe bulunan çamaşır makinelerinin sahip olduğu özellikler daha da fazla denilebilir. 

Çamaşır Makinesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Çamaşır makinesi modelleri satın alırken hem ihtiyaçları karşılaması hem de uzun ömürlü olması için bazı özelliklere dikkat etmek gerekir. Öncelikle makinenin konacağı yer belirlenebilir. Buna göre çamaşır makinesinin ölçüleri de karşılaştırılarak alınabilir. Çamaşır makinesinin kapasitesi de dikkat edilmesi gerekenler listesinde bulunur. Eğer çamaşırlar çok birikmeden sık sık yıkanacaksa 6-7 kg çamaşır makinesi yeterli olur. Daha kalabalık ortamlarda yaşayanlar ise 8-9 kg olan modelleri satın alabilir. Battaniye, yorgan gibi ağır yükler yıkanacaksa 10-12 kg arasında makineler tercih edilebilir. Makinenin sahip olduğu devir hızı da önem taşır. Devir sayısının çok fazla olması sıkma işlemininde çok olmasına neden olur. Bu durumda kıyafetler zarar görebilir ve daha fazla kırışabilir. En iyi sonucu, 1.000 – 1.200 devir arasında değere sahip olan makineler sunar. Kullanılan çamaşır makinelerin aynı zamanda faturalara da destek olması gerekir. Bu nedenle enerji tasarrufuna da dikkat edilebilir. Makine seçiminde A enerji sınıfına sahip olan makineleri tercih edilmesi fazlasıyla önemli denilebilir. Yeni nesil makinelerde önemli olan yıkama ve sıkma da A+ enerji sınıfına sahip olan modeller bulunur. Rezistanslar ve kazan türüne de dikkat etmek gerekir. Çamaşır makinesinde en önemli konular arasında yıkama, durulama, sıkma işlemlerini yapan program sayısı bulunur. Sıkma devri, sıcaklık, yıkama süresi, durulama gibi seçeneklerin düzenlenebiliyor olmasına dikkat edilmesi gerekir. Yük sensörü, yük dağıtım sensörü, hata - uyarı sensörü gibi ekstra özelliklerin varlığı da kontrol edilebilir. Inverter motor bulunan çamaşırlar tercih edilebilir. Böylece elektriği daha az yakar, daha sessiz ve daha dayanıklı olur. Evinde küçük çocuğu bulunanlar ise mutlaka çocuk kilidi bulunan makineleri tercih etmesi gerekir. Kolay ütü fonksiyonu bulunan makineler yıkanan çamaşırların daha kolay ütülenmesine yardımcı olur. Çamaşır makinesi satın alırken tüm bu özelliklere dikkat edilmesi gerekir. 

Çamaşır Makinesi Fiyatları

Beyaz eşya sektöründe pek çok çamaşır makinesi üreten marka bulunur. Bu kadar fazla çeşitlilik beraberinde modellerin ve sahip olduğu özelliklerin fazla olmasını da sağlar. Çamaşır makinelerinin sahip olduğu özellikler ve teknolojiler onların fiyatlarını belirler. Çamaşır makinesi fiyatlarını belirleyen faktörlerin başında makinenin sahip olduğu kapasite gelir. Makinenin kapasitesi ne kadar fazla olursa yıkayabileceği çamaşır miktarı da o kadar fazla olur. Bu noktada ihtiyaçların göz önünde bulundurulması gerekir. Gereğinden fazla büyük kapasiteli çamaşır makinesi satın almak ekstra masraf olabilir. Çamaşır makinelerinin sahip olduğu teknolojiler de bu noktada önem taşır. Antibakteriyel teknolojisi gibi daha fazla hijyen sağlayan çamaşır makinelerinin fiyatı daha farklı olabilir. Çamaşır yıkama özelliğinin yanı sıra kurutma imkanı sunan makinelerde bu farklılığa dahil olabilir. Enerji ve su tasarrufunda bulunan çamaşır makineleri aynı zamanda faturaya destek olur. Satın alırken bu özelliği barındıran çamaşır makinelerinin satın alınması ekonomik anlamda destek olur. Makinenin devir sayısı da bu anlamda önemli denilebilir. Çamaşırların ıslak kalmasını engelleyen bu özellik fiyat faktörünün belirleyen teknik detaylar arasında yer alır. Program sayısının fazla olması, buharlı yıkama, ekstra durulama, suda bekletme gibi pek çok özellik de yine fiyatların belirlenmesinde yardımcı olur. İhtiyaç duyulan makineye karar vermek için Cimri.com sayfasından çamaşır makinesi markaları araştırılabilir. Aynı zamanda markaların verdiği fiyatlar karşılaştırılabilir. Ürün özelliklerini inceleme fırsatı bulurken çamaşır makinesini kullanan kişilerin memnun kalıp kalmadığını anlamak için kullanıcı yorumları okunabilir.

Karşılaştır
Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery