Çamaşır Makineleri

En Ucuz Çamaşır Makineleri Fiyatları

447 Ürün gösteriliyor.
Kullanım Tipi
Yıkama Kapasitesi
Maksimum Sıkma Devri
Enerji Sınıfı
Program Sayısı
Zaman Erteleme
Soğuk Yıkama
Hızlı Yıkama
Kalan Süre Göstergesi
Kurutma Özelliği
Çocuk Kilidi
Renk
Çok Arananlar
Çamaşır Makineleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Çamaşır Makineleri modelleri ve Çamaşır Makineleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Çamaşır Makineleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Samsung, Bosch, Arçelik, Vestel, Beko. 447 adet Çamaşır Makineleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
5
Bosch WAT28480TR A +++ Sınıfı 9 Kg Yıkama 1400 Devir Çamaşır Makinesi Beyaz
Bosch WAT28480TR A +++ Sınıfı 9 Kg Yıkama 1400 Devir Çamaşır Makinesi Beyaz

Çamaşır Makinesi Modelleri

Çamaşır makineleri kullanıldığı her evde zaman kazandırdığı için ve normalde çok daha uzun süren, yoran çamaşır yıkama işlemini kısa bir sürede tek başına hallettiği için evlerde baş tacı yapılan beyaz eşyalardan biridir. Gerek kalabalık ailelerde olsun gerekse de tek başına yaşayan ya da öğrenci evinde yaşayan tüketicilerde olsun çamaşır makinesi herkesin baş yardımcısıdır diyebiliriz.

Ev tipi çamaşır makineleri genellikle önde cam bir kapağa ve içinde çamaşır yıkanırken iyice temizlenmesini sağlayan dönen bir hazneye sahiptir. Bir başka model olan üstten doldurulan çamaşır makinelerine bizim ülkemizde daha az rastlanmaktadır. Çamaşır makinelerinde genellikle sol üst köşede bir deterjan ve yumuşatıcısı bölmesi bulunmaktadır. Sağ tarafta ise genellikle yıkayacağınız çamaşır tipini, su sıcaklığını ve devir hızını seçebileceğiniz birtakım düğmeler ve göstergeler bulunmaktadır. 

Çamaşır makinelerinin çalışma prensibi oldukça kolay anlaşılır bir yapıdadır. İçine attığınız kirli çamaşırlarınızı dönen haznesi içinde önce deterjanlı su ile çalkalamakta daha sonra da temiz su ile durulamaktadır. Sonrasında gelen sıkma programı ile de seçtiğiniz programa göre daha yüksek bir devir hızı ile çamaşırlarınızın suyunu süzerek onların neredeyse kuru olarak çıkmasını sağlayabilir. 

Çamaşır makinesi modelleri bazı faktörlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu faktörlerden bazıları; yıkama kapasitesi, sıkma devri, enerji sınıfı, program sayısı, zaman erteleme, soğuk yıkama, hızlı yıkama, kalan süre göstergesi, kurutma özelliği ve çocuk kilidi gibi özelliklerdir.  Örneğin çamaşır kurutmak için yeriniz ve zamanınız yoksa kurutmalı çamaşır makinelerine bakabilirsiniz. Ya da genellikle kısa program kullanmanız gerekiyorsa mutlaka hızlı programı da olan modelleri tercih etmenizde fayda vardır. 

Çamaşır makinesi modellerinde duyulan ihtiyaçlara yönelik olarak birbirinden farklı programlar kullanılmakta ve program türleri de çamaşır makinesi markaları ve modelleri arasında oldukça farklılık göstermektedir. Çamaşır makinelerinde en çok tercih edilen program türlerine gelecek olursak eğer; bu makinelerde belli programlar sabit olup bu programlara ek olarak başka programlar da eklenerek işlerin kolaylaştırılması sağlanmak istenmiştir. Bu bahsedilen İlave program türleri; ekstra hijyen için bebeği olan ailelerin tercih ettiği yüksek ısıda yıkanan bebek programı aynı zamanda uzun süre ısıtma süresi ve ekstra durulama özelliği ile daha fazla hijyen sağlamaktadır. Bunun dışında; ekonomik program hem kısa sürmekte hem de tasarruf sağlamaktadır, günlük hızlı program en aceleniz olan anlarda kullanmanız için hızlı bir programdır, perde programı perde gibi hassas çamaşırların daha az kırışmasını sağlamak amacı gütmektedir, hassas programı daha düşük ısıda ve daha düşük devirli sıkma gücünde çalışır ve hassas çamaşırlarınızın yıpranmasını önlemeye yöneliktir. 

Çamaşır Makinesi Fiyatları

Çamaşır makinesi fiyatları, genel olarak döviz kuruna endeksli olarak belirlenmektedir. Tabi ki fiyatı belirleyen tek şey döviz kuru değildir; bununla beraber tasarım, belli başlı özellikler, malzeme kalitesi, marka algısı, yeni sezon ürün etiketi gibi pek çok detay fiyatlara etki etmektedir. Yıl boyunca farklı farklı seviyelerde seyreden fiyatlar ve yıl boyu devam eden çamaşır makinesi kampanyaları genellikle düğün sezonu dediğimiz dönemde yani bahar ve yaz döneminde yoğunlaşır. Bu durumda tüm bu faktörlere göre seçtiğiniz çamaşır makinesinin, markasına ve modeline göre fiyatlar değişiklikler göstermektedir. 

Yalnızca fiyatına bakarak kaliteli ya da diğerlerine kıyasla daha ucuz bir ürün seçmeden önce, özellikle küçük banyolarda ve de ankastre banyolarda alacağınız çamaşır makinesi ölçüsüne dikkat etmeniz gerekmektedir. Kalabalık bir evde yaşıyorsanız muhtemelen yıkama hacmi geniş olan bir makine isteyeceksinizdir ancak bu yıkama hacmi geniş çamaşır makineniz banyonuza sığmadıktan sonra bir işe yaramaz. 

Bahsedilen bu özellikleri dikkate alarak bir fiyat verecek olursak eğer markalara göre de değişmekle birlikte ortalama olarak 1.129 TL ile 24.190 TL arasında değişiklikler göstermektedir. Bu fiyatları etkileyen özelliklerden bazıları kurutmalı çamaşır makinesi, a+ çamaşır makinesi gibi daha iyi özelliklere sahip makinelerin tercih edilmesi olabilmektedir. Ülkemizde en çok tercih edilen ve en popüler olan çamaşır makinesi markalarından bazıları; Samsung, Siemens, Arçelik, Beko, Bosch, Vestel gibi markalardır. Tabi ki bunlara ek olarak daha onlarca marka saymak mümkündür. Hepsi farklı özelliklere, farklı tasarımlara ve farklı fiyatlara sahip ürünler üretmektedirler. 

Çamaşır Makinesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli

Her ne kadar basit bir seçim gibi görünse de çamaşır makinenizi alırken de dikkat etmeniz gereken belli başlı birkaç nokta vardır. Bunlardan ilkinin makineyi koyacağınız alan olduğunu söylemek mümkündür. Yani yeni aldığınız çamaşır makinesi koyacağınız alanı iyice değerlendirmeli ve o alanın tam ölçülerine hâkim olmalısınız. Çünkü hiçbir çamaşır makinesi birbiri ile aynı standart bir ölçüye sahip değildir. Bu durumda siz de mevcutta bulunan kendi alanınıza uygun boyutta bir çamaşır makinesi seçmelisiniz. 

Eğer çamaşır makinesi koyacak yeriniz genişse ama siz yine de alacağınız çamaşır makinesi boyutuna karar veremiyorsanız muhtemelen bunun sebebi ihtiyaç duyduğunuz yıkama kapasitesine karar verememeniz olabilir. Bazı çamaşır makinesi modellerinde görebildiğimiz geniş kapasite ve kg seçenekleri bu noktada seçim yapma işlerini biraz daha zorlaştırıyor. Örneğin farklı modellerin beş kg ile on iki kg arasında değişen farklı alternatiflerini tercih edebilirsiniz. Ancak genel olarak hemen hemen her markada 5 kg, 6 kg, 7 kg, 8 kg, 9 kg, 10 kg ve 12 kg yıkama kapasitesine sahip çamaşır makinesi modelleri ile karşılaşılabiliyor.

En iyi çamaşır makinesi hangisidir gibi bir soruya cevap vermek tam da bahsettiğimiz tüm bu kriterlere bağlıdır. Çünkü doğal olarak herkesin tercihleri de ihtiyaçları da farklıdır. Belirlenen bu faktörlere göre en iyi çamaşır makinesinin özellikleri de kişiye göre değişmektedir. Mesela beyaz çamaşırlara özel yıkama programı ile beyaz yıkama çamaşır makinesi olarak ifade edilen makineler, daha çok beyaz çamaşırlara sahip olanlar için en iyi seçim olacaktır. Örneğin bu bir yurt ya da otel benzeri, restoran benzeri mekân olabilir. Aynı şekilde renkli çamaşırlara özel yıkama programlı çamaşır makinesi de ihtiyaca bağlı olarak tercih edilebilir. Sürekli renkli çamaşır yıkamanız gerekiyor ise ve bu konuda daha verimli sonuç veren bir makineye ihtiyaç duyuyorsanız, seçim yaparken özellikle bu konuya dikkat etmelisiniz.

Günümüzde çamaşır makinelerinde sıkça görmeye başladığımız yıkamayla birlikte bir de çamaşırı kurutma özelliği ise hem hayatlarımızı kolaylaştırıyor hem iki ürün satın almaktan kurtararak yer tasarrufu sağlıyor hem de fiyat çeşitliliğini artırıyor. Ancak söylemek de fayda vardır ki kurutmalı olan çamaşır makineleri genellikle pahalı çamaşır makinesi modelleri arasında yer almaktadır. 

Son olarak; yaşanması muhtemel herhangi bir sorunda, yarı yolda kalmak istemezseniz ve çamaşır makinenizin garanti kapsamı altında olmasını isterseniz satın aldığınız markanın garanti ağını araştırmanızı öneririz. Çamaşır makinesi seçimi de diğer eşyalara verilen özen gibi oldukça dikkatlice yapılmalı, beğenilen markanın ve modelin olumlu ve olumsuz yönleri göz önünde bulundurulmalıdır. Ancak bu şekilde her kullanışta keyif veren, aldığına pişman etmeyen ve uzun ömürlü bir beyaz eşyaya sahip olabiliriz. 

Karşılaştır