Beyaz Eşya

En Ucuz Beyaz Eşya Fiyatları

6327 ürün gösteriliyor.
Beyaz Eşya fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Beyaz Eşya modelleri ve Beyaz Eşya fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Beyaz Eşya kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Buzdolapları, Çamaşır Makineleri, Bulaşık Makineleri, Ankastre Setler, Ocaklar. 6327 adet Beyaz Eşya fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Beyaz Eşya

Günlük hayatı devam ettirmeyi sağlayan temel ihtiyaç olarak kabul edilen ve hayatı daha kolay sürdürmeye yarayan aletlerin tamamını beyaz eşya olarak tanımlayabiliriz. Buzdolabı, ocak, fırın, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi yeni bir ev kurulurken temel ihtiyaç kalemleri olarak listede yerini almaktadır. Günümüz hayatı içerisinde bu sayılan aletler olmadan hayatı sürdürmek pek olası değildir. Buzdolabı olmadan yiyecekler bir gün bile muhafaza edilemeyeceği için satın alınması elzem eşyalar arasındadır. Çamaşır makinesi ve ocak da aynı şekilde gereklidir. Bu ürünlere günbegün yeni beyaz eşyalar eklenmiştir. Bu beyaz eşyalar mevcut olan aletlerin türevi şeklinde de onlardan bağımsız modeller olarak da üretilmiş aletlerdir. 

Buzdolabının bir türevi olarak derin dondurucular, çamaşır makinesinin bir sonraki aşaması olan kurutma işlemini gerçekleştirmek için üretilmiş olan çamaşır kurutma makineleri gibi. Bir de tamamlayıcı ürünlerden bahsedilebilir. Fırın, ocak gibi aletlerle birlikte kullanılan aspiratörler ve davlumbazlar bu ürünlerdendir. İhtiyaç kalemleri çağa göre değiştikçe bu beyaz eşyalara yenileri eklenmektedir. Özellikle yaz aylarında çok yaygın olarak kullanılmaya başlayan su sebili bu eşyalar arasındadır. Buzdolabının ve kullanıcının yükünü azaltan bir alettir. Soğuk su elde etmek için şişe kullanarak buzdolabında soğutma sağlamak yerine istenildiği zamanda soğuk suyun hazır olması büyük kolaylıktır. Şişe soğutucular da aynı şekilde yaz aylarında çok faydalı bir kullanım sağlamaktadır. 

Beyaz Eşya Modelleri

Beyaz eşya modelleri, günlük temel kullanılması gereken ve günlük işleri kolaylaştıran aletler olarak en yalın haliyle iki grupta toplanabilir. Temel beyaz eşyalar bir evde mutlaka bulunması gereken aletlerdir. Mağazalarda da bu grup genelde beyaz eşya takımı olarak geçmektedir. Topluca alındığı gibi tek tek almak da tercih edilebilir. Bu beyaz eşyaların başında buzdolabı gelir. Ara vermeden sürekli çalışan belki de evdeki tek alettir. Buzdolapları kapı sayısı, boyutu, no frost özelliğe sahip olup olmaması gibi özellikler ile farklı çeşitlere sahiptir. 

Ocak ve fırınlar da günlük olarak çok sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle ocaklar yemek yapmak, çay gibi içecekleri hazırlamak için günlük olarak mesai harcamaktadır. Ocaklar da gazlı, elektrikli, cam, metal diye çeşitlere ayrılır. Fırınlar da normal boyuttakiler dışında mikrodalga ve mini, midi fırın diye çeşitlere ayrılır. Mikrodalga fırınlar elektrikli olarak üretilen aletlerdir. Fırınlara göre daha farklı bir çalışma prensibi vardır. Ocak, fırın, davlumbazların ankastre denilen mutfağa gömme yöntemiyle eşyaları yerleştirerek kullanımı da günümüzde çok yaygındır. Bu beyaz eşyalar bu şekilde beyaz eşya seti olarak satın alınabilir. 

Çamaşır makineleri ise daha çok çamaşır kapasitesine göre çeşitlilik göstermektedir. Bu genellikle en az 5 kilo ile en çok 17 kilo arasında değişmektedir. Çamaşır makineleri sadece evde değil, kuru temizleme, çamaşırhane, otel, pansiyon gibi işletmelerde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Bulaşık makineleri ise daha çok sahip olduğu program sayısına göre çeşitlilik göstermektedir. Çamaşır makinesi gibi bulaşık makineleri de ev dışında kullanılmakta olan beyaz eşyalar arasındadır. Restoran, otel, pansiyon, kafe gibi işletmelerde de oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir. Günlük hayatı kolaylaştıran çamaşır kurutma makineleri, derin dondurucular, su sebilleri de temel kullanılan beyaz eşyalar gibi sık kullanılmaya başlanmıştır. Şişe soğutucu olarak geçen dolaplar da evde çok yaygın olmasa da market, otel, restoran gibi alanlarda işlevsel bir şekilde kullanılmaktadır. 

Beyaz Eşya Fiyatları

Beyaz eşya fiyatları, markalara göre farklılık göstermektedir. Aynı zamanda fiyatlarda model özellikleri de marka kadar önemli bir faktördür. Örneğin herhangi bir ürünün a+ beyaz eşya olması fiyatını etkilemektedir. Buzdolabı fiyatları 450-54000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyat aralığı içerisindeki farklılık buzdolabının a+ beyaz eşya sınıfından olup olmaması, kapı sayısı, ev tipi, büro tipi olup olmaması, iç hacmi, soğutma kapasitesi, markası, dokunmatik ekran özelliğine sahip olup olmaması, hızlı dondurma, no frost özelliklerinin olup olmamasına göre değişkenlik göstermektedir. 

Çamaşır makinelerinde ve çamaşır kurutma makinelerinde kurutma ve çamaşır kapasitesi fiyatı etkileyen özelliklerin başında gelmektedir. Çamaşır makineleri fiyatları yıkama kapasitesine, yine a+ beyaz eşya olup olmamasına, markasına, sıkma devrine, kurutma özelliği ve ek özelliklerine göre 1000-24000 TL arasında değişen bir fiyat aralığına sahiptir. Çamaşır kurutma makineleri de benzer ayrımlar nedeniyle 1350-22000 TL arasında değişen fiyatlara sahiptir. 

Mutfakta en gerekli eşyalardan biri olan ocaklarda ise göz sayısı, kullanılan malzeme, elektrikli ya da gazlı oluşu, ek özellikler ve markası fiyatını etkilemekte ve bu beyaz eşya ürünlerinde fiyat 65-22000 TL arasında seyretmektedir. Fırınlar ise diğer beyaz eşyalar ile marka gibi ortak özellikler dışında göz sayısı, pişirme programlarına sahip olup olmaması ya da sayısına, fırın çeşitlerine göre 220-119000 TL arasında bir fiyat aralığına sahiptir. Davlumbazlar 158-40000 TL, ankastre setler ise 556-22000 TL arasında bir fiyat aralığına sahiptir. Bulaşık makileri de program sayısı, yıkama kapasitesi, su tüketimi, hızlı yıkama ve ek özelliklerine göre 950-10000 TL arasında bir fiyata aralığında seyretmektedir.

Beyaz Eşya Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Genellikle yeni evlenen çiftler beyaz eşya çeşitleri alırken aynı markaya ait ürünleri set olarak satın almayı tercih etmektedir. Beyaz eşya markaları bu sebeple set olarak hazır ürünler sergilemektedir. İlk etapta alınması gereken tüm ürünleri kapsadığı için çiftler açısından kolaylık sağlamaktadır. Yeni ev kuracak kullanıcılar için bu pratik bir çözüm olmaktadır. Set ya da tek tek alınan beyaz eşya çeşitlerinde a+ beyaz eşya seçimi oldukça önemlidir. Buzdolabı gibi gün boyu çalışan ve ocak, fırın, çamaşır makinesi gibi sık sık çalıştırılan aletlerin enerji tasarruflu modellerden tercih edilmesine dikkat edilmelidir. Buzdolabı seçiminde gıdaları en uzun süre koruyacak modellerin tercih edilmesi gerekmektedir. Geniş aileler için dolabın iç hacmi de önemli bir özelliktir.

Mutfakta kullanılacak ocak, fırın ve davlumbazın ankastre olarak kullanımı da son zamanlarda oldukça yaygındır. Satın almadan önce ankastre olup olmayacağına karar vererek bu beyaz eşyaları satın almak daha sağlıklı olacaktır. 

Çamaşır makinesi alırken çamaşır kapasitesine göre bir tercih yapılması gerekmektedir. Çok kalabalık olmayan aileler için 5,7 kilo kapasiteli modeller, kalabalık aileler ve ev dışı kullanımlar için daha yüksek kapasiteli modellerin kullanılması daha işlevsel olacaktır. Çocuklu aileler için çamaşır makinesi ve çamaşır kurutma makilerinde çocuk kilidi gibi özelliklerin olması tercih sebebi olabilir. Bu güvenlik açısından rahatlatıcı bir etki yaratacaktır. Bulaşık makinesi tercih ederken kişi ve program sayısı göz önünde bulundurulmalıdır. Beyaz eşyalar uzun süreli kullanılan aletlerdir. Bu sebeple marka, model gibi özellikler önemlidir. Tercih yapılırken bunlar göz önünde bulundurulmalıdır. 

Eşyanın konulacağı yerin almadan önce kararlaştırılması çok daha iyi olacaktır. Çünkü eşyanın konulduğu yer sebebiyle çalışma randımanı düşük olabilir. Örneğin çamaşır kurutma makinelerinin çok soğuk bir odada bulunması sıkıntı yaratabilir. Son zamanlarda beyaz eşyalarda teknik özellikler kadar dış özellikleri de önemli bir hale gelmiştir. Bu sebeple ankastre gibi ya da beyaz dışında renk seçenekleri sunarak da çeşitlilik artırılmıştır. Kullanacağınız oda ya da mutfağın rengine göre beyaz eşya seçimi de yapılabilmektedir.

Beyaz Eşya Ürünleri Nelerdir?

Ocak, fırın, davlumbaz, buzdolabı, çamaşır makinesi, ankastre setler, derin dondurucu, bulaşık makinesi, aspiratör, mini fırın, mikrodalga fırın, su sebili, şişe soğutucu, ankastre sıcak tutma çekmecesi, şarap dolabı gibi çok farklı konularda ihtiyaç duyabileceğiniz beyaz eşya ürünlerini alırken ihtiyacınıza özel çözümlere odaklanmanız önemlidir. Böyle tercihler yapmak, alacağınız ürünü uzun yıllar kullanmanıza olanak verecektir. İlk kez ev döşerken, yeni bir eve taşınırken, öğrenci evi kurarken, bekar evinize eşya alırken beyaz eşyalar hep önceliklidir. Bu önceliğin nedeni çamaşırların yıkanması, yemeğin pişmesi, gıdaların bozulmadan saklanması gibi elzem ihtiyaçlara seslenmeleridir. Peki, alındığında yıllarca kullanılan beyaz eşyaları alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Beyaz Eşya Ne İşe Yarar?

Gelişen teknolojiyle birlikte artık günlük yaşamımız kolaylaşmaktadır. Bununla birlikte aynı zamanda gelişen şehir yaşamıyla birlikte zorlaşmaktadır. Gelişen dünyaya uyum sağlamak ve hızlı kent yaşamını yakalayabilmek için ev içinde geçirdiğimiz zamanı minimuma indirmemiz gerekir. Bunun için de mutlaka evde bir yardımcıya ihtiyaç duyarız. Bu yardımcılar da artık her evde kolayca bulabileceğimiz beyaz eşyalardır. Beyaz eşya teknolojisi her hem geçen gün ilerlemektedir hem de sürekli olarak tercih edilmektedir. Ürünler evlerde, farklı yaşam alanlarında, iş yerlerinde, işletmelerde, iş hanlarında kolayca bulunur.

Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır?

Hemen her ev ve ofiste mutlaka bulunan beyaz eşyalardan biri olan buzdolapları, aile ve toplum sağlığı için büyük önem taşırlar. Gıdaların bozulmadan, sağlıklı bir biçimde tüketilmesi için buzdolabının sunduğu serin ortam önemlidir. Peki, gıdaların sağlıklı bir biçimde saklanabilmesi için buzdolabı temizliği nasıl yapılmalı? Buzdolabının içini temizlemeden önce mümkünse tamamen boşaltın. Böylece daha rahat bir biçimde temizlik yapabilirsiniz. Deterjan kullanmadan tüy, iplik bırakmayan bir bezi ıslatarak dolabın içini silin. Dilerseniz temizlik amacıyla üretilmiş olan beyaz sirkelerden alıp temizleme suyuna biraz ilave ederek mikropların kırılmasına yardımcı olabilirsiniz. Ardından gıdaları kontrol ederek, bozulmuş olanları ayırarak tekrar dolaba yerleştirin. Bu işlemi alışveriş öncesinde tekrarlayarak dolabınızı sürekli temiz ve düzenli tutabilirsiniz.

Beyaz Eşya Kullanırken Karşılaşılabilecek Sorunlar Nelerdir?

Öncelikle yapmanız gereken şey sorunu bulmaktır. Daha sonra kullanma kılavuzuna bakmak size küçük sorunlarda yardımcı olacaktır. Eğer sorun devam ediyorsa veya başa çıkamayacak kadar büyük bir sorunsa teknik servisle iletişim kurmalısınız. Beyaz eşyanızın garanti kapsamı içinde olması bütçeniz açısından size yardımcı olacaktır. Eğer kullandığınız beyaz eşya garanti süresi içindeyse ve ürün elinizde olamayan sebeplerden dolayı bozulduysa kullandığınız beyaz eşyayı değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. Ola ki arıza çıktığında garanti süresi dolduysa ve teknik servis yeterli değilse ürünü değiştirmeniz sizin için en iyisi olacaktır.

Beyaz Eşya Fiyatları ve Beyaz Eşya Kampanyaları Nasıl Takip Edilir?

Beyaz eşya fiyatları, genellikle kura endekslidir. Bununla beraber enerji tüketim alışkanlığı, tasarım, malzeme kalitesi, marka algısı, yeni sezon ürün etiketi gibi pek çok detay fiyata etki eder. Yıl boyunca devam eden beyaz eşya kampanyaları genellikle bahar ve yaz döneminde yoğunlaşır. Markaların beyaz eşya kampanyalarını takip etmek, aradığınız beyaz eşyaları en uygun fiyatlarla almak üzere Cimri.com ile kolayca fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Ayrıca mağazaların kredi kartlarına sağlamış olduğu taksit imkânlarından da yararlanabilirsiniz. Beyaz eşyaya olan taksit sayısının da arttırılmasıyla beraber taksitle beyaz eşya sahibi olmak artık daha kolay. Taksit imkânıyla aylık ödemeleri size çok fazla yük oluşturmayacak şekilde ayarlayarak dilediğiniz beyaz eşyayı gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Ne kadar beyaz eşya alırken önemli olan fiyatından çok işinize ne kadar yarayacağı olsa da, fiyatı da kararımızı etkileyen faktörlerden biridir. Alacağınız beyaz eşyaya, markasına ve modeline göre fiyat değişir. 38 TL’den 59.811 TL’ye kadar çok geniş bir fiyat yelpazesine sahip olan Beko, Vestel, Ariston ve Arçelik gibi onlarca marka arasından birçok ürüne Cimri.com aracılığıyla ulaşabilir, bütçenize en uygun beyaz eşyayı rahatlıkla bulabilirsiniz. İster peşin ister şimdi alıp sonra ödemeye başlayacağınız taksitli beyaz eşya fırsatlarını kaçırma.