track source
track source

Beyaz Eşya

Beyaz Eşya Fiyatları

9645 Ürün gösteriliyor.
Beyaz Eşya fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Beyaz Eşya modelleri ve Beyaz Eşya fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Beyaz Eşya kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Buzdolapları, Derin Dondurucular, Çamaşır Makineleri, Ankastre Setler, Bulaşık Makineleri. 9645 adet Beyaz Eşya fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Uğur UED 5170 DTK A ++ Sınıfı 170 lt 5 Çekmeceli Derin Dondurucu Beyaz

Uğur UED 5170 DTK A ++ Sınıfı 170 lt 5 Çekmeceli Derin Dondurucu Beyaz

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Beyaz Eşya

Gelişen teknolojiyle birlikte, geçmişte binbir meşakkatle karşılanan bazı zaruri ihtiyaçlar, bugün üretilen çeşitli makineler yardımıyla çok daha kolay bir şekilde karşılanabilmektedir. Özellikle evimizde, yanı başımızda bulunan çeşitli teknolojik gereçler bu konuda bize büyük kolaylıklar sağlıyor. Artık etlerimizin bozulmaması için tütsülenmesine gerek yok, çünkü buzdolapları var. Artık çamaşır yıkamak için bir kuyu ya da dere bulmaya gerek yok, çünkü hemen yanı başımızda, banyoda bir çamaşır makinesi bulunmakta. Şüphesiz ki yeni bir eve yerleşileceği zaman, alınması planlanan ilk eşya gruplarından biri beyaz eşyalardır. İlk üretildiklerinde hepsinin beyaz renkli olması sebebiyle “beyaz” eşya olarak adlandırılan bu eşya grubunun, günümüzde çok farklı renk seçeneklerinde ulaşılabilir. Kısaca tanımlamak gerekirse; beyaz eşyalar, ev işlerinde kullanılmak üzere fabrikalarda üretilmiş, ev içi ihtiyaçlarımızı gidermeye yönelik makinelerdir. Onlar sayesinde alışılagelen rahatlık, artık onların yokluğunun düşünülemeyeceği bir durum yaratmıştır. Artık beyaz eşya kullanımı o kadar yaygınlaşmıştır ki, bilimsel araştırmalar toplum içerisindeki beyaz eşya kullanım oranını, bir kalkınmışlık göstergesi olarak değerlendirmektedir. Daha fazla beyaz eşya kullanan toplumların kalkınmışlık seviyesinin yüksek, az kullananların ise kalkınmışlık seviyesinin düşük olduğu söylenmektedir. Yani artık bir beyaz eşya setine sahip olmak, kalkınmış toplumlar için olmazsa olmaz haline gelmiştir.

Beyaz Eşya Çeşitleri

Beyaz eşya çeşitleri; buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, fırınlar, set üstü ocaklar, aspiratörler, ütüler, vantilatörler, ısıtıcılar ve soğutuculardır. Halk içerisinde ise beyaz eşya dendiğinde sadece yukarıda sayılanların ilk dördü akla gelmektedir. Hatta bunlar 4’lü beyaz eşya seti şeklinde satılmaktadır. 

Buzdolapları, termodinamik yasaları göz önünde bulundurularak üretilmiş, kendi içini soğuk tutabilen dolaplardır. İçlerindeki soğutma motoru ve soğutma sıvısı sayesinde, içerisindeki ısıyı dışarı salarak, kendi içini soğuk tutar. Böylece bozulmasını istemediğimiz gıdaların, yeterli soğuklukta muhafaza edilmesini sağlar. Gelişen teknolojiyle birlikte çok farklı model ve işlev seçenekleriyle birlikte üretilmektedir. Bulaşık makineleri ise, adından da anlaşılabileceği üzere, kullanıcılarını bulaşıkları tek tek elleriyle yıkama zahmetinden kurtarır. İçinde bulunan raflara bulaşıklar dizilir, kendileri için özel üretilmiş detarjanlar içine yerleştirilir. Düğmesine basılır. Yeterli süre geçtiğinde artık bulaşıklar tertemizdir. Kullanıcının yapması gereken tek şey, bulaşıkları içine dizmek, deterjanı koymak ve düğmeye basmaktır. Çamaşır makineleri ise, yine adından anlaşılacağı üzere, kullanıcılarını çamaşırları tek tek elle yıkama zahmetinden kurtarır. Gelişen teknolojiyle birlikte özelleşen çamaşır makineleri, maksimum performans için artık çamaşır tiplerine özel yıkama ayarlarına bile sahiptir. Fırınlar; buzdolabının işlevinin tam tersini gerçekleştirir denebilir. İçerisindeki motor ve rezistanslar yardımıyla, iç haznesini önceden ayarlanan ısıya getirir. Böylece içine koyduğumuz gıdaların sabit ısıda pişmesini sağlar. Çoğu fırının içine konan havalandırma sistemi sayesinde, ısının içeride dağılımı sağlanarak daha dengeli bir pişme ortamı sağlanır. Ocaklı ve ocaksız fırın gibi farklı seçenekleri bulunmaktadır. Set üstü ocaklar, tava tencere gibi gereçleri üstlerine koyarak yemek pişirebilmemize olanak tanır. Gazlı, tüplü ve elektrikli çalışan seçenekleri bulunmaktadır. Aspiratörler; yemek pişirme sürecinde ortaya çıkan duman, buhar vs. gibi gazların emilerek dışarıya atılmasını sağlayan bir mutfak gerecidir. İçerisinde bulunan motor ve pervaneler vasıtasıyla istenmeye dumanı emer ve bir boru yardımıyla dışarı aktarır. Isıtıcılar ve soğutucular, adından da anlaşılabileceği gibi evimizin ısınma ve soğuma ihtiyaçlarını karşılarlar. Vantilatör de bu grupta yer almaktadır. Ütüler sayesinde ise, yıkanan ve kuruyan çamaşırlarımızın pürüzsüz görünmesini sağlanır.

Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Artık çok fazla gelişen ve çeşitlenen beyaz eşya sektörü, alışveriş yaparken dikkat etmemiz gereken faktörlerin oluşmasına olanak sağlamıştır. Piyasada boy gösteren onlarca, belki de yüzlerce beyaz eşya markaları bulunmaktadır. Bu yüzden seçim yaparken dikkatli olunmalıdır. Düşünülmesi gereken öncelikli şeylerden biri, hangi beyaz eşyalara ihtiyacımız olduğudur. Bu ihtiyaç belirlendikten sonra, gerekirse 3’lü beyaz eşya seti ya da 4’lü setler gibi toplu ama ekonomik beyaz eşya takımlarına yönelinebilir. Bu ihtiyaçlar belirlendikten sonra, evde bu eşyaların konulacağı yerler ölçülmeli ve bu ölçümlere uygun beyaz eşya modellerinin arayışına girilmelidir. Her ne kadar beyaz eşyalar belirli ölçü standartlarına göre üretiliyor olsa da, ufak tefek farklılıklar meydana gelebilmektedir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör ise, beyaz eşya ürünlerinin verimleridir. Verim, enerjiden faydalanabilme oranı manasına gelir. Yani kabaca örnek vermek gerekirse, bir bulaşık makinesinin belirli bir elektrik enerjisi miktarıyla kaç sefer bulaşık yıkayabileceğinin ölçütüdür. Sadece bulaşık makinesi değil, bütün beyaz eşyalar için verim konusu geçerlidir. Ekonomik olarak verim konusu, kesinlikle düşünülmesi gereken bir faktördür. Aynı zamanda bir makinede karar kılmadan önce, performansları hakkında kullanıcı yorumlarını incelemekte de fayda vardır.

Beyaz Eşya Fiyatları

Çok fazla değişik model ve marka üretildiği için beyaz eşya fiyatları çok geniş bir skalada yer almaktadır. Burada ihtiyaçlara uygun ürünü seçmek kullanıcının inisiyatifine kalmaktadır. Eğer bütün temel beyaz eşyalar alınacaksa beyaz eşya setleri, tek tek almaya göre çok daha ekonomik fırsatlar sunabilmektedir. Eğer sıfırdan ev dizilecekse, beyaz eşya setlerine bir göz gezdirmek oldukça yarar olacaktır. Yukarıda da bahsettiğimiz verim konusu ise, fiyat konusunda göz önünde bulundurmanız gereken bir husustur. Yüksek verimli beyaz eşyalar (yani daha az enerjiyle daha çok iş yapabilen beyaz eşyalar) diğerlerine göre bariz bir fiyat farkına sahip olmaktadır. Ama uzun vadede bu cihazlar kullanıldığında, elektrik faturalarına getirdikleri hafiflikle birlikte bu fiyat farkını belirli bir süre sonra amorti edip sizi karlı hale getirebilir. Burada düşünülmesi gereken şey, ilk alışta yüksek bir fiyat ödeyip sonradan ekonomik olarak rahat bir kullanım veya ilk başta düşük bir fiyat ödeyip daha sonra ekonomik olarak biraz daha zor bir kullanım arasında yapacağınız tercihtir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery