• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Beyaz Eşya Ürünleri Nelerdir?

Ocak, fırın, davlumbaz, buzdolabı, çamaşır makinesi, ankastre setler, derin dondurucu, bulaşık makinesi, aspiratör, mini fırın, mikrodalga fırın, su sebili, şişe soğutucu, ankastre sıcak tutma çekmecesi, şarap dolabı gibi çok farklı konularda ihtiyaç duyabileceğiniz beyaz eşya ürünlerini alırken ihtiyacınıza özel çözümlere odaklanmanız önemlidir. Böyle tercihler yapmak, alacağınız ürünü uzun yıllar kullanmanıza olanak verecektir. İlk kez ev döşerken, yeni bir eve taşınırken, öğrenci evi kurarken, bekar evinize eşya alırken beyaz eşyalar hep önceliklidir. Bu önceliğin nedeni çamaşırların yıkanması, yemeğin pişmesi, gıdaların bozulmadan saklanması gibi elzem ihtiyaçlara seslenmeleridir. Peki, alındığında yıllarca kullanılan beyaz eşyaları alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Beyaz eşya seçiminde ilk dikkat edilmesi gerekenlerden biri, alacağınız ürünün sizin ihtiyacınıza cevap verip veremeyeceğidir. Örneğin evde küçük çocuk varsa sıcak su kilidi olan bir sebil, nemli havası olan şehirlerde kurutma özelliği olan çamaşır makinesi, güney illerinde geniş buzdolabı seçimi önem kazanır. Çünkü ihtiyaca ancak bu özelliklerdeki ürünler gerçekten cevap verebilir. Bu sebeple her hangi bir ürünü değil sizin ihtiyacınıza en iyi cevabı sunacak ürünü seçmelisiniz. Diğer bir konu da enerji verimliliğidir. Beyaz eşyalarınızın enerji tüketim alışkanlığı hem aylık elektrik faturanız için hem de gelecek nesillere daha az tüketilmiş kaynaklar sunabilmek için önemli. Dolayısıyla A+ beyaz eşyaları almak, uzun vadede daha karlı çıkmanızı sağlayacaktır. Bunlara ek olarak tasarımla ilgili detayları da dikkate alabilirsiniz. Mutfaktaki beyaz eşyaların hepsinin renginin aynı olması hoş bir bütünlük sağlar. Bu amaçla beyaz eşya seti alırken renk uyumuna dikkat edebilirsiniz. Ayrıca son yıllarda retro tasarımlı beyaz eşyalar da çok trend. Bunlarla da çok şık bir mutfak tasarımı elde edebilirsiniz.

Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır?

Hemen her ev ve ofiste mutlaka bulunan beyaz eşyalardan biri olan buzdolapları, aile ve toplum sağlığı için büyük önem taşırlar. Gıdaların bozulmadan, sağlıklı bir biçimde tüketilmesi için buzdolabının sunduğu serin ortam önemlidir. Peki, gıdaların sağlıklı bir biçimde saklanabilmesi için buzdolabı temizliği nasıl yapılmalı? Buzdolabının içini temizlemeden önce mümkünse tamamen boşaltın. Böylece daha rahat bir biçimde temizlik yapabilirsiniz. Deterjan kullanmadan tüy, iplikçik bırakmayan havsız bir bezi ıslatarak dolabın içini silin. Dilerseniz temizlik amacıyla üretilmiş olan beyaz sirkelerden alıp temizleme suyuna biraz ilave ederek mikropların kırılmasına yardımcı olabilirsiniz. Ardından gıdaları kontrol ederek, bozulmuş olanları ayırarak tekrar dolaba yerleştirin. Bu işlemi alışveriş öncesinde tekrarlayarak dolabınızı sürekli temiz ve düzenli tutabilirsiniz.

Beyaz Eşya Fiyatları ve Beyaz Eşya Kampanyaları Nasıl Takip Edilir?

Beyaz eşya fiyatları, genellikle kura endekslidir. Bununla beraber enerji tüketim alışkanlığı, tasarım, malzeme kalitesi, marka algısı, yeni sezon ürün etiketi gibi pek çok detay fiyata etki eder. Yıl boyunca devam eden beyaz eşya kampanyaları genellinle bahar ve yaz döneminde yoğunlaşır. Markaların beyaz eşya kampanyalarını takip etmek, aradığınız beyaz eşyaları en uygun fiyatlarla almak üzere cimri.com ile kolayca fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.