Anne Bebek Oyuncak

En Ucuz Anne Bebek Oyuncak Fiyatları

86887 Ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
    bebek arabasıpuset
Anne Bebek Oyuncak fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Anne Bebek Oyuncak modelleri ve Anne Bebek Oyuncak fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Anne Bebek Oyuncak kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Anne, Bebek, Oyuncak. 86887 adet Anne Bebek Oyuncak fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Wellgro Golden Horn Q3 Çift Yönlü 25 Kg Kapasiteli Travel Sistem Bebek Arabası Gold
Wellgro Golden Horn Q3 Çift Yönlü 25 Kg Kapasiteli Travel Sistem Bebek Arabası Gold
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Bebek Bezinde Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bebek bezi kullanımı bebeğinizin 2,5-3 yaşına kadar kullanacağı en temel ihtiyaçlardan biridir. Bebek için verilecek tuvalet eğitiminin 2 yaş civarında olması gerekiyor ve bu süreye kadar bebeğiniz aralıksız her gün bebek bezi kullanmak durumunda kalacaktır. Bebeğin gösterdiği hazırım sinyallerine kadar tercih edeceğiniz bebek bezlerini seçerken dikkatli olmakta yarar var. Her bebeğin cildi bebek her marka bebek bezini tercih etmeyecektir ve ciltte kızarıklık gibi tepkiler olabilir. Bu gibi durumları annelerin takip ederek uygun bebek bezine geçmeleri son derece önemlidir. Bebeğiniz tuvalet eğitim dönemine kadarki sürede altı bezli olacak ve bebeğinizin bezini seçerken onun cildine uygun bez markalarını tercih etmek gerekiyor. Bebeğiniz her gün biraz daha büyücektir ve onun gelişim özelliklerini uygun ürünü seçmek gerekiyor. Doğru bez seçimi ile bezden çiş ve kaka geçmeyeceğinden bebeğiniz ve siz daha mutlu olacaksınız. Bebeğinizin neşesi kaçmasın ve istediği hareketleri özgürce yaparak sağlıklı büyüsün istiyorsanız kilosuna uygun bebek bezi tercih etmeniz gerekiyor.

Bebek için Hangi Bezler Kullanılmalıdır?

Bebek bezleri bebeğin ayına ve doğumuna göre farklı özelliklerle üretilmektedir. Farklı markalar farklı boylarda bebek bezleri üretimi ile bebeğinizin ihtiyacını görecek birçok bebek bezi çeşidi mevcuttur. Bebeğinizin doğum kilosu, ilk günden itibaren değişecek ve bu değişim doğal olarak zamanla bezde olacaktır. Buna göre bebek bezlerini 3 farklı kategori de ele alınmakta ve bebek bezleri seçimi buna göre yapılmaktadır. Prematüre bebekler için, yenidoğan bebekler için, büyüyen bebekler için bebek bezi seçiminde bebeğinizin rahat hareket etmesi ve mutlu olması için anneler her zaman en iyi bebek bezini tercih etmek istiyor.

Bebek Gelişiminde Oyuncak Tercihinin Önemi Nedir?

İlk aydan itibaren bebeklerimize farklı oyuncaklar alırız. Her aya uygun bebekler için farklı oyuncak kategoriler vardır. Bu oyuncaklar bebeğinizin gelişim aşamasında eğlenerek öğrenme yeteneklerini geliştirmesine yardımcı olacaktır. Uzmanlar çocuk gelişimi konusunda bebeklerin oyuncaklarla daha kolay öğrenebildiğini ve yeteneklerini daha kolay geliştirebildiğini söylüyor. Bu nedenle her yaş grubuna uygun oyuncak seçimi ile bebeğinizin gelişimine katkı sağlayarak kısa sürede yeteneklerini keşfetmesini sağlayabilirsiniz.

Oyuncaklar Bebeğinizin Gelişimine Ne Kadar Katkı Sağlar?

Günümüzde bebekler için anne ve babalar her zaman en iyisini yapmak istiyor ve bu konuda zeka geliştirici oyuncak seçimi bu süreçte anne ve babaların en çok dikkat ettiği ayrıntılar arasında yer alıyor. Bebeğinizin yaşına uygun oyuncak seçimi ile siz de bebeğinizin gelişimi için ona yardımcı olabilirsiniz. Anne ve babalar unutmamalı ki, bebeğiniz oynayarak ve dokunarak öğreniyor. Siz de bu süreçte ona dokunarak ve eğlenerek öğrenebileceği oyuncakları alabilirsiniz. Eşleştirme, hayvanları tanıma, parmak kaslarını kullanma, denge gibi zekâ ve yetenek geliştirici oyunlar bebeğiniz için son derece faydalı ürünlerdir.

Bebek Oyuncağı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebekler doğdukları andan itibaren yeteneklerini keşfetmeye başlarlar. Bu yeteneklerini daha hızlı keşfetmelerini sağlamak içinse onların bu dönemde ihtiyacı olacak oyuncakları almaya özen göstermeliyiz. Yeni doğan bir çocuğa alınacak oyuncakla bir yaşında ve iki yaşında ki çocuğun oynayacakları oyuncaklar bir olmayacağından her dönem uygun oyuncak seçimi yapmaya özen göstermeliyiz. Bebekler daha ilk aydan öğrenmeye ve yeteneklerini ortaya çıkarmaya başlarlar. Onlara yardımcı olmak içinse özel olarak bebeklerin bu dönemlerine uygun olarak dizayn edilen bu oyuncakları tercih etmek gerekiyor. İlk altı ay aslında çocukların parmak ve kaslarını kullandıkları dönem olarak görülse de bu dönemde bebekler zekâ gelişimi konusunda da hızlı bir şekilde öğrenmeyi sürdürmektedirler. Ancak en çok bebekler için alınacak zeka oyun dönemi altı aydan sonradır, çünkü bebekler bu dönemde zeka gelişimlerini vücut yetenekleri ile kullanmayı öğreniyorlar. Siz de bebeğiniz için en ideal oyuncakları seçerken bunlara dikkat ederek tercih yapabilir ve bebeğinizin gelişimi olan bu dönemde ona destek olabilirsiniz.

Bebek Büyürken Nelere İhtiyaç Duymaktadır?

Bebeğin dünyaya geldiği andan itibaren annelere büyük sorumluluk ve yükümlülükler düşmektedir. Bu dönemi en kolay şekilde atlatmak isteyen anneler tavsiyelere ve önerilere kulak kabartarak bu konuda kendini geliştirmek istiyor. Peki, bebek gelişimi ve yetiştirilmesi döneminde anneler nelere dikkat etmeli ve ne gibi konulara uyarak bu dönemi en kolay şekilde atlatabilir. İşte anneler için altın değerinde tavsiye öneriler. Bebeğin ilk doğduğu anlarda bebeğiniz emmek istemeyebilir, bu dönemde sabırlı olmak ve bebeğinizin emme yeteneği kazanması için ona yardımcı olmalısınız. Bebeğiniz büyüdükçe yeni şeyler öğrenmek isteyecektir, ona bu dönemde uygun oyuncaklar seçerek gelişimlerine katkı sunabilirsiniz. Bebeğiniz ile sık – sık konuşarak diyalog kurmaya ve sizi dinlemesini sağlamaya gayret edin. Bebeğiniz emeklemeye başladığında evde bulunan köşe ve sivri yerlere kafasını çarpa ve diğer sakatlanma durumları ile karşı karşıya kalabilir. Bunu engellemek için evin belirli yerlerini köşe koruyucular alabilir ya da bu eşyaları bir süre ortadan kaldırabilirsiniz. Bebeğiniz ile konuşmaya özen gösterin bu bebeğinizin daha çabuk konuşma isteğini artıracaktır. Bebeğiniz büyüdükçe ayaklanacak ve yürümeye başladığı ilk zamanlarda ilk adım ayakkabısı alarak ona bu dönemde yardımcı olabilirsiniz. Kendi kendine yemek yiyen bebeklerin kendine güveni geleceğinden bırakın bebekler yemeklerini dökse de kendileri yesinler. Anneler için bebeğin gelişiminde ki bu süreç zorlu geçebilir. Bu süreci anneler sabırlı ve sakin geçirmeye özen göstererek sağlıklı bireyler yetiştirebilir. Günümüzde annelerin en büyük hatalarından biri kuşku yok ki, sabırlı ve anlayışlı olamamaktır. Siz de bebeğiniz için sabırlı bir anne olarak onun gelişimine katkı sunacak şekilde davranışlar gösterebilirsiniz.

Bebeklerin Beslenmesindeki Değişiklikler Ne Zaman Görülmektedir?

Bebek gelişiminde ki önemli değişim dönemlerinden biri de kuşku yok ki, bebeğin beslenmesinde ki değişimlerdir. Bu dönemler bebekten bebeğe göre değişiklik gösterse de uzmanların önerilerine kulak asarak bebeğinizin beslenme dönemlerini uzmanların tavsiyelerine göre belirleyebilirsiniz.

Anne Sütünün Önemi Nedir?

Bebek gelişimine önemli derecede katkısı olan anne sütü bebeklerin gelişimi ve hastalıklara karşı daha dirençli olması bakımından son derece önemlidir. Anne sütünün gelmesi halinde ve bebeğin istemesi halinde anne sütünün iki yıl boyunca bırakılmadan düzenli olarak bebeğin alması gerekiyor. Anne sütünde hiçbir besinde olmayacak kadar yüksek değerde besinler ve vitaminler yer almaktadır. Anneler bu süreçte iyi beslenerek sütün daha sağlıklı ve vitaminli olmasını sağlayabilirler. Uzmanlar tarafından anne sütüne destek olarak gösterilecek birçok gıda gösteriliyor. Anne sütünü artırmak için protein tüketmek ve süt ürünleri tüketmek oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra ceviz tüketimi de anne sütü artırması bakımında oldukça önemlidir. Bebekler için anne sütü çok önemli olsa da bir süre sonra anne sütü yeterli gelmeyecek ve bebek için ek gıdaya geçiş olacaktır. Bu sürecin ise titizlikle olması bebek sağlığı ve gelişimi için son derece önemlidir.

Anneler bebeklerinin en güzel şekilde beslenmesini ister ve bu konuda birçok uzmanın tavsiyelerine uyarak çeşitli besinleri ve gıdaları bebeklerinin almasını sağlarlar. Bu sürecin başlaması için bebeklerin ek gıdaya geçmeleri gerekir. Ek gıdaya, devam sütüne ne zaman başlanır ve anneler bu süreci neye göre belirlerler? Bebekler ilk dört ay aralıksız olarak anne sütü ile beslenmeli ve dört ayın sonunda yavaş yavaş anne sütünden ek gıdaya geçmesi gerekir. Bazı bebekler üç ay sonra ek gıdaya geçse de bu süreç genellikle dört ay kadar olmaktadır. Bebekler ilk dört ayın sonunda takviye edici gıdalara geçebilirler. Bu konuda son derece dikkatli olmakta yarar var ve bu dönemde annelere önemli görevler düşmektedir. Verecekleri ek gıdaların sindirilmesi kolay olan besinlerden seçilmesi gerekir. Bebeklerin dişleri olmadığından verilen tüm gıdaların püre olarak verilmesi bebeğin bağırsakları için oldukça önemlidir.

Bebeğimin Ek Besinlere Hazır Olduğunu Nasıl Anlarım?

Anne sütünün yetmediğini anlamak için bebeğinizi takip etmeniz yeterlidir. Anne sütünün gelmesi halinde ve bebeğin istemesi halinde anne sütünün iki yıl boyunca bırakılmadan düzenli olarak bebeğin alması gerekiyor. Anne sütünde hiçbir besinde olmayacak kadar yüksek değerde besinler ve vitaminler yer almaktadır. İl dört ve altı ay arasında her bebek hazır gıda ihtiyacı olacaktır, fakat bunu anlayabilmek için bebeğinizi takip etmeli ve hareketlerini analiz etmelisiniz. Bunun için bebeğinizin ek gıda almaya hazır olduğunu gösteren ip uçları vardır bu ip uçlarına dikkat ederek siz de bebeğinizin ek gıdaya hazır olup olmadığını anlayabilir ve ona anne sütünün dışında takviye gıda verebilirsiniz. Anne sütünün gelmesi halinde ve bebeğin istemesi halinde anne sütünün iki yıl boyunca bırakılmadan düzenli olarak bebeğin alması gerekiyor. Anne sütünde hiçbir besinde olmayacak kadar yüksek değerde besinler ve vitaminler yer almaktadır. Ağza verilen yiyecekleri dili ile dışarı atmak yerine ağzında eveliyor ve yemeye çalışıyorsa, Isırma, çiğneme-yutma hareketlerini olması gerektiği gibi yapmaya başladıysa bebeğiniz ek gıdaya geçebilir.

Günümüzde anneler bebeklerin birçok vitamini tüketebilmesi için besinleri püre halinde vermeyi tercih ediyor. Bu sayede bebekler birçok gıdadan tüm vitaminleri alabilmektedir. Anneler meyveleri, sebze ve yemekleri püre haline getirerek bebeğine verebilir. Ek gıdaya geçiş döneminde bebeğinize kesinlikle katı gıdalar vermeyin. Bebeğinizin çiğnemeye ve yutmasına uygun halde gıdayı vererek yemelerini sağlayabilirsiniz. Anneler için bu dönem oldukça önemli olup, uzmanların ve bu konuda bilgili kişilerin yorum ve tavsiyelerine uyarak bu dönemi sorunsuz şekilde atlatabilirler.

Beşik Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebeğiniz dünyaya gelmeden önce onun kullanacağı kıyafet ve eşyaları alıp, onun dünyasını hazır etmek isteriz. Bu dönemde en önemli ihtiyaçlardan biri de kuşku yok ki, bebek beşik modelleridir. Bebeğiniz için beşik seçiminde birkaç konuya dikkat ederek siz de en ideal ve uygun beşiği tercih ederek evlerinizde ve bebek odasında beşiği kullanabilirsiniz. Bebek beşik seçimini yaparken bebeğinizin cinsiyetine uygun renk ve tasarımları tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra alacağınız beşiğin kendi kendine sallanma özelliğinin de olması bebeğinizin daha rahat uyumasını sağlayacaktır. Eğer beşiği odanızda kullanmak isterseniz ve odanız küçükse ona uygun en küçük beşik modellerini tercih edebilirsiniz. Birçok beşik modeli günümüzde mevcut olup, bu modelleri internet üzerinden araştırma yaparak kolayca satın alabilirsiniz. Beşikte çekmece olması annelerin işlerini kolaylaştıracağından beşik alırken beşiğin altında ya da yan tarafından çekmece olan beşikleri tercih edebilirsiniz.

Bebek beşikleri mobilya, taşınabilir özelliklere göre satışa sunulmaktadır. Mobilya beşikler sabit olup, istenildiğinde yer değiştirmesi zor olan ve bebeğin daha rahat yatmasını sağlayan ürünler arasında yer almaktadır. Taşınabilir beşikler ise gün içerisinde bebeğinizin yanınızda yatmasını sağlayacak beşiklerdir ve bunları dilediğiniz gibi istediğiniz yere götürebilir ve katlayarak kenara kaldırabilirsiniz. Mobilya beşik seçiminde aileler dikkatli ve seçici olmaları gerekir. Bebeğin büyüdükçe beşikte harekete edeceğini ve hatta ayaklanacağını hesap ederek mobilya beşik seçimini yapmak gerekir. Günümüzde beşik modellerinin fiyatlarına baktığımızda beşiklerin 500 TL’den tutunda 3000 TL’ye kadar çıktığını görmekteyiz. Kaliteli ve uzun süre kullanım imkanı sunan beşikleri almak istiyorsanız, bu konuda güvenilir adreslerin sunmuş olduğu ürünleri tercih etmelisiniz. Bebeğinizin rahat etmesi ve güzel bir uyku uyuması için siz de beşik seçiminde kaliteli malzemelerin kullanıldığı beşikleri tercih etmelisiniz. Yatağından tutunda beşiğin ağaç kalitesine kadar birçok konuda araştırmacı olarak siz de bebeğiniz için en ideal beşiği seçerek satın alabilirsiniz.

Beşik Modelleri Nelerdir?

Günümüzde her zevke hitap eden birçok ürünü artık internette kolayca bulabiliyoruz. Günümüz şartları göz önüne getirildiğinde aradığını bulmak isteyenlerin daha çok internete göz attıklarını görüyoruz. Kaliteli ve uygun fiyatlı beşik modellerine bakarak siz de aradığınız beşiği kolayca bulabilirsiniz. Beşik seçiminde sadece beşik modellerinden tutunda beşiğin yatağa dönüştüğü modelleri de tercih edebilirsiniz. Kaliteli ve kullanışlı beşik modelleri ile siz de bebeğiniz gelmeden ona uygun ve beklentinizi karşılayacak beşik modellerini internette kolayca bulabilirsiniz. Her bütçeye hitap eden beşik modelleri siz de yaşam alanlarınızda kullanacağınız beşiği seçerek satın alabilirsiniz. Erkek ve kız bebekleri için özel olarak dizayn edilen ve tasarlanan beşik modellerine baktığımızda siz de en kaliteli ve birbirinden şık beşikleri internet üzerinden inceleyerek satın alabilirsiniz. Bebeğinizin rahat etmesi için siz de en uygun beşik modelini tercih etmeli ve beşiğin içinde ki yatağı da bebeğinizin rahat edeceği özelliklerde seçmeye özen göstermelisiniz.