track source
track source

Oyuncak

Oyuncak Fiyatları

39685 Ürün gösteriliyor.
Oyuncak fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Oyuncak modelleri ve Oyuncak fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Oyuncak kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Legolar ( Yapım Oyuncakları ), Akülü Araba, Oyuncak Bebekler, Açık Hava, Deniz ve Spor Oyuncakları, Eğitici Oyuncak. 39685 adet Oyuncak fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Oyuncaklar

Çocukların vazgeçilmez eğlence unsurlarından olan oyuncaklar zengin çeşitleri ile her kullanıcıya hitap eder. Özellikle sosyal ve bilişsel gelişime destek olan ürünler, çocukların zekalarını arttırır. Oyun yoluyla öğrenme yöntemi benimsenerek tasarlanan ürünler, birçok kullanıcının beğenisini kazanır. Çocukların hayal dünyalarını geliştirmelerine yardımcı olan oyuncak çeşitleri, eğitici ve öğretici unsurlar barındırır. Kız ve erkek çocukları için özel olarak tasarlanan ürünler, bazı zamanlarda ortak kullanılabilir. Özellikle legolar hem kız hem de erkek çocuklarının kullanımına sunulur. Lego, zekayı arttırıcı ve konsantrasyon sağlayıcı özellikleri ile ebeveynlerin de ilgi odağı olur. Birçok aile çocuklarının bu özellikleri kazanabilmeleri adına onları çeşitli oyuncak türleri ile destekler. Legoların hayal gücünü arttırıcı özellikleri daha geniş bir bakış açısı sağlar. Çocukların sorun çözme becerilerine destek olan ürünler, hareketli ve aktif hayatlarına uyum sağlar. Ürünlerde birçok renk ve sayı seçeneğinin bulunması, çocuklara temel kavramları öğretmede yardımcı olur. Ayrıca ürün modellerinin yaş aralığına bağlı olarak çeşitlilik kazanması, zeka gelişimini destekler.

Oyuncak Çeşitleri

Günümüzde birçok çeşidi ve modeli bulunan oyuncaklar, farklı özellikler içerir. Oyuncak arabalar çocukların hareket kabiliyetlerinin arttırılmasına yardımcı olur. Arabalarla hayali oyunlar kurulabilir, garaj gibi öğeler yapılarak yaratıcılığa olanak sağlanır. Bunun yanı sıra özellikler erkek çocukları tarafından sıklıkla tercih edilen arabalar, çocukların el becerilerinin gelişimine destek olur. Akülü araba modelleri hem kız hem de erkek çocukları için eğlenceli oyuncak çeşitleri arasında bulunur. Akülü arabalardaki gaz ve fren sistemi, çocukların kontrol mekanizmalarını geliştirir. Bunun yanı sıra akülü arabaların genellikle uzaktan kumanda edilebilir olması, çocukların daha güvenli bir şekilde oynamalarına imkan sağlar. Birçok aile uzaktan kumanda seçeneği bulunan araba modellerini tercih eder. Araba modellerindeki hız ayarları değiştirilebilir. Ayrıca birçok modeldeki emniyet kemeri, çocukların daha güvende olmasına yardımcı olur. Oyuncak bebek çeşitleri ise genellikle kız çocukları tarafından tercih edilir. Bebeklerin çeşitlilik kazanması, hayal güçlerinin artmasını destekler. Bebek çeşitleri çocukların hayal dünyalarının gelişmesine yardımcı olur. Birçok bebek modelinin yanında minyatür eşyaları bulunur. Çocukların bebeklere kıyafet giydirme- çıkarma gibi detayları gerçekleştirmesi, küçük kas gelişimlerini destekler. Oyuncak evler hem kız hem de erkek çocuklar için ideal ürünler arasında bulunur. Evlerin birçok modelindeki geniş yapı, içine girerek oyun oynamalarını destekler. Ayrıca bazı modellerin 1+1 ev şeklinde dizayn edilmesi, oyun zevkini arttırır. Büyük ve ferah olan evlere masa ve sandalyeler koyulabilir. Grup oyunlarına olanak sağlayan evler, çadır kampları için de uygundur. Puzzle, jenga gibi ahşap oyuncaklar çocukların zeka gelişimlerine yardımcı olur. Grup oyunlarına olanak sağlayan ürünler, sosyal yaşamın hareketliliğini kolaylaştırır. Ayrıca çocukların sosyal ortamlarda kendilerini daha iyi ifade etmelerini sağlar. Peluş oyuncaklar birçok çocuğun vazgeçilmez uyku arkadaşları arasında bulunur. Oyuncakların yumuşak yapıları, sevgi dolu oyunların kapılarının aralanmasına yardımcı olur. Peluş oyuncak ayıcık modellerinden bazıları teknolojik özellikler içerir. Eline ya da karnını bastırıldığında konuşan ayıcıklar, çocukların keyifli vakit geçirmelerini sağlar. Üç tekerlekli bisikletler ilkbahar ve yaz aylarında çocukların eğlenceli zamanlar geçirmelerine destek olur. Bisiklete binmeyi yeni öğrenen çocukların gelişimlerini destekleyen modeller farklı renk tasarımları ile göz kamaştırır.

Oyuncak Fiyatları

Her beğeniye uygun olarak tasarlanan oyuncaklar, farklı özellikler içerir. Bu nedenle modeller arasında fiyat farklılıkları bulunabilir. Oyuncak fiyatlarını etkileyen unsurlar arasında çizgi film karakterlerinden oluşup oluşmamaları bulunur. Bazı modeller, çizgi film karakterlerinin tasarımları ile oluşturulur. Orijinal niteliğe sahip olan bu ürünler, diğerlerine nazaran yüksek fiyatlı olabilir. Bunun yanı sıra oyuncak boyutu ve türü fiyatları etkileyebilir. Özellikle eğitici ve öğretici niteliğe sahip olan ürün modelleri, yüksek fiyat içerebilir. Oyuncakların yaş aralıklarına göre sunulması, fiyatları etkileyen detaylar arasındadır. Oyuncak çeşitleri genellikle 0-2 yaş, 3-4 yaş ve 5-6 yaşa uygun olarak hazırlanır. Yaşın artması modeldeki detayları geliştirir. Bu nedenle büyük yaş grupları için tasarlanan oyuncak fiyatları, diğer ürünlere nazaran yüksek olabilir. Oyuncakların kız ve erkek cinsiyetleri için özel olarak tasarlanması fiyatta farklılığa yol açabilir. Oyuncak müzik aletleri yapımları detaylı ve zor olan ürünler arasındadır. Bu nedenle diğer oyuncaklara göre yüksek fiyatlı olabilir. Sizler de oyuncak modelleri fiyatları için cimri.com internet sitesini takip edebilir, hızlı ve kolay bir şekilde fiyat araştırması yapabilirsiniz.

Oyuncak Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Oyuncak çeşitleri, çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerinin desteklenmesi açısından oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra oyuncak satın alırken birtakım unsurlara dikkat etmek, çocukların sağlığının korunmasında önemli rol oynar. Oyuncak çeşitlerinin bazıları kimyasal madde içerebilir. Bu bağlamda ürün içeriklerine dikkat edilmeli ve minimum kimyasala sahip olan ürünler tercih edilmelidir. Ayrıca ahşap gibi daha doğal malzemelerden oluşmuş olan ürünler, çocukların sağlığını riske atmaz. Üzerinde CE işareti bulunan oyuncak çeşitleri, yönetmeliğe uygun olarak hazırlanır.  Bu nedenle oyuncak satın alırken dikkat edilmesi gereken detaylardandır. Bunun yanı sıra oyuncak türünün şiddet içerikli olmaması, çocukların ruh sağlığı açısından önemlidir. Ayrıca oyuncak satın alınırken çocukların yaş aralığına dikkat edilmelidir. Onları zorlayacak ya da yeteneklerini köreltecek modeller alınmamalıdır. Bunun yanı sıra bazı oyuncak modelleri küçük parçalar içerebilir. Büyük yaş grupları için tasarlanan bu tür oyuncaklar, yeni doğan bebekler ya da iki yaşına kadar olan çocuklar için uygun değildir. Bazı durumlarda cinsiyet de oyuncak satın alırken dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında bulunur.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery