Üç Tekerlekli Bisikletler

En Ucuz Üç Tekerlekli Bisikletler Fiyatları

151 ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
    bebek arabasıpuset
Üç Tekerlekli Bisikletler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Üç Tekerlekli Bisikletler modelleri ve Üç Tekerlekli Bisikletler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Üç Tekerlekli Bisikletler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Pilsan, Babyhope, Yabidur, Kraft, Fisher Price. 151 adet Üç Tekerlekli Bisikletler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Wellgro Golden Horn Q3 Çift Yönlü 25 Kg Kapasiteli Travel Sistem Bebek Arabası Gold
Wellgro Golden Horn Q3 Çift Yönlü 25 Kg Kapasiteli Travel Sistem Bebek Arabası Gold
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Üç Tekerlekli Bisiklet

Bisiklet sürmek hem keyifli hem de sağlıklı bir spordur. Bisiklet deneyiminin ilk kez üç tekerlekli bisiklet ile yapıldığını düşünürsek, bu bisikletleri süren çocukların hem güzel vakit geçirmelerini hem de fiziksel olarak aktif ve sağlıklı olmalarını sağladığını da söyleyebiliriz. Çocukların vücut koordinasyonunun gelişmesinde oldukça etkili olan üç tekerlekli bisiklet, çocukların kemik ve kas gelişimlerini de desteklemektedir. Bisiklet modelleri arasında üç tekerlekli bisiklet çeşitleri ayrı bir yere ve öneme sahiptir. Çünkü üç tekerlekli bisiklet modelleri genel olarak çocukların ilk bisikletidir. Üç tekerlekli bisiklet çeşitleri de tıpkı diğer bisiklet modellerinde olduğu gibi tekerlekler üzerinde gitse de, diğer bisiklet modellerine nazaran denge ve ağırlık merkezi iki tekerleğin üzerinde değil onun yerine daha sağlam olan üç tekerleğin üzerindedir. Ayrıca üç tekerlekli bisikletlerin birçok modelinde hem pedal hem de küçük çocukların rahatça binebilmesi için ayak koyma yeri vardır.

Üç Tekerlekli Bisiklet Modelleri

Üç tekerleğe sahip olan bu bisiklet modellerinde önde bir tekerlek arkada ise iki tekerlek bulunmaktadır. Arkada bulunan 2 tekerlek önde yer alan tek tekerleğe göre daha küçük bir boydadır. Bu modellerde pedallar öndeki tek tekerin üstünde bulunur ve bisiklet hareket kabiliyetini ön tekerleğe sabitlenmiş olan pedallardan alır. Yani bu durumda tekerlek de pedalın döndürülme sayısı kadar döner. Bu durum genelde ufak çocukların kullandığı bu bisikletin çok hızlı gitmesini önler ve istenmeyen kazalar da bu şekilde engellenmiş olur. Bu pedal ön tekerleğe sabit olduğu için aynı zamanda bisikletin geri manevra yapabilmesine de olanak tanır. 

Bazen kullanıma bağlı olarak bu bisikletlerin dengesi bozulsa dahi çocuklar ayakları ile yere basarak bisikletin dengesini kolaylıkla sağlarlar ve bu müdahaleler de hem çocukların özgüvenlerini geliştirir hem de güvenliklerini sağlar. Çocuklar üç tekerlekli bisikletleri yalnızca dışarda, parkta ya da sokakta sürmez, ayrıyeten onlarla evde çeşitli eşyaları taşırlar ve oyuncaklarını gezdirme gibi oyunlar da kurarlar. Bu oyunları oynadıklarından dolayı üç tekerlekli bisiklet modelleri çocukların yaratıcı oyunlar oynamalarında da oldukça etkilidir.

Üç tekerlekli bisiklet çeşitleri çocukların ilgisini çekecek ve onların beğenilerini kazanacak geniş bir ürün yelpazesine ve çeşitliliğe sahiptir. Üç tekerlekli çocuk bisikletleri genellikle çocukların ilgisini cezbedebilmek için canlı renklere sahip olan modellerde üretilmektedir. Erkek çocuklar için mavi gibi renkler; kız çocukları için de daha çok pembe tonlarda bisiklet seçenekleri bulunmaktadır. Tabi ki bu renkler dışında her iki cinsiyet için de tercih edilebilecek sarı, turuncu, yeşil, beyaz ve siyah renk tonlarına sahip modeller arasından da seçim yapılabilir. Renk çeşitliliğinin yanı sıra bu üç tekerlekli bisiklet modelleri aynı zamanda çocuklar tarafından oldukça beğenilecek resimlere, tasarımlara ve figürlere de sahiptir. Bu tarz modellerde en çok tercih edilen figürler ise genellikle çizgi filmlerde karşımıza çıkan sevimli hayvanlar yani ayı, kedi, köpek ve tavşan figürleridir.

Üç tekerlekli bisiklet modelleri arasında ebeveynler tarafından en çok tercih edilen modeller arasında itmeli üç tekerlekli bisiklet modelleri de bulunmaktadır. Bu modeller genel olarak henüz kendi başına bisiklet sürebilecek kadar büyümemiş olan küçük çocuklar için aileleri tarafından kontrol sağlanması amacıyla tercih edilmektedir ve güvenlik açısından oldukça tatmin edicidir. Yani bu itmeli bisikletlerde diğer bisikletlerden farklı olarak ebeveyn direksiyonu bulunur. Ayrıca ufak kullanıcılar için emniyet kemeriyle onların düşmesini engelleyen itmeli üç tekerlekli bisikletler en güvenli çocuk bisikletleri kategorisinde yer almaktadır. Bu bisikletler üç tekerlekli bebek bisikleti olarak da oldukça talep görmektedir.

Üç Tekerlekli Bisiklet Fiyatları

Üç tekerlekli bisiklet fiyatları da diğer tüm ürünler gibi bisikletin kullanıldığı materyale, malzeme kalitesine ve sahip olduğu diğer özelliklerine göre değişen fiyat yelpazesine sahiptir. Bisiklet gövdesinde kullanılan plastik, kauçuk, alüminyum ve çelik gibi materyaller fiyatlandırma aşamasında da doğrudan etkilidir. Bu materyallerin önemi yalnızca fiyat aşamasında karşımıza çıkmaz. Örneğin; ürünün kolaylıkla hasar görmemesi ve daha uzun süreli kullanılabilmesi için öncelikli olarak çelik gövdeli ürünler tercih edilmelidir. Sonuçta bunu ufak çocuklar kullanacak ve düşme ihtimalleri yüksek. Ana gövde dışında bisikletin tekerleklerinin özellikleri de ürün fiyatını etkilemektedir. Mesela daha düşük fiyat etiketlerine sahip ürünlerde kullanılan daha ucuz materyallerden yapılan tekerlekler genel kullanım için yeterlidirler. Ama tabi ki diğer ürünlerde tercih edilen şişme tekerlekler fiyatı etkiler ama bisiklet kullanımının da diğerlerinden daha konforlu ve sessiz olmasını sağlar. 

Üç tekerlekli bisiklet fiyatları bahsettiğimiz gibi ürünün modeline, materyaline ve markasına göre farklılık göstermektedir. Bu bisikletler daha ufak oldukları için genellikle diğer çocuk bisikletlerine ve iki tekerlekli bisikletlere göre daha uygun fiyatlıdır. Birkaç fiyat örneği vermek gerekirse 100 TL ile 1250 TL arasında değişen fiyat yelpazesi ile dilediğiniz kalite ve özelliğe sahip üç tekerlekli bisiklet bulabilirsiniz. Son yıllarda en çok tercih edilen üç tekerlekli bisiklet markalarından bazıları; Kraft, Chicco, Fisher Price, Sunny Baby, Pilsan, Kanz, Crystal Baby gibi markalardır. 

Üç Tekerlekli Bisiklet Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Üç tekerlekli bisiklet seçerken ve satın alırken dikkat etmeniz gereken pek çok faktör bulunmaktadır. Çocuk bisikletleri ve üç tekerlekli bisikletler tehlike oluşturmaması ve çocukların güvenliğinin sağlanması açısından oldukça dikkatli seçilmesi gereken ürünlerdir. Genel olarak üç tekerlekli bisikletler çocukların ilk bisikletleridir ve ilk kez bisiklet ile tanışacak çocuğunuz için seçeceğiniz modelin ve seçimlerinin de doğru bir şekilde yapılması hem çocuğunuzun güveni hem de güvenliği açısından oldukça önemlidir. 

Bu ürünleri satın almadan dikkat edilmesi gereken faktörlerden ilki tercih edeceğiniz üç tekerlekli bisiklet modelinin sizin çocuğunuzun yaşı ile ve fiziksel özellikleri ile uyumlu olması gerekmektedir. Örneğin çocuğunuz oturacak yaşta ve bilinçteyse ancak üç tekerlekli bisikleti kullanacak durumda ya da yaşta değilse özellikle de çocuğunuzun güvenliği açısından sizin de arkasından itebileceğiniz bir tutma noktasının bulunması faydalı olacaktır. Bisikleti sürecek olan çocuğun boyu da bisiklet seçimlerinizi etkileyecek bir diğer unsur olacaktır. İlk defa bisiklete binecek çocuğunuz için seçtiğiniz üç tekerlekli bisiklet modelinin de güvenlik için özellikle daha dayanıklı ve sağlam olması gerekmektedir. Üç tekerlekli bisikletlerin genellikle 10 aylık ile 5 yaş arasındaki çocukların kullanımı için daha uygun olmaktadır. Bu kadar ufak sürücülerin kullandığı aracın direksiyonunun kolay kullanıma sahip olması da çocuğunuzun kontrol edebilmesi ve motor gelişimini sağlayabilmesi açısından oldukça fazla önem arz etmektedir.

Kısaca bir özet bilgi vermek gerekirse eğer çocukların motor becerilerinin tam olarak gelişmediği bu 10 aylıktan 4-5 yaşına kadar olan yaşlarda, denge kurma konusunda sorun yaşanabileceğinden üç tekerlekli bisikletler daha çok tercih edilmektedir. Bu bisikletlerin pedalları ön tekerleğe bağlıdır ve aynı zamanda da küçük çocuklar için güvenlik sorunu yaratabilecek bir sele yerine daha güvenli ve konforlu olan alçak bir koltuğa sahiptir. Bu şekilde hem bisiklete binen çocukların konforu daha iyi sağlanmakta hem de çocuğunuzun da güvenliğinden emin olunmaktadır.