Marka
Profilo
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
 • Her evin vazgeçilmez beyaz eşyası çamaşır makineleridir. Evde kaç kişi yaşıyor olursanız olun, çamaşırların kolayca ve tasarruf yaparak temizlenmesi, çamaşır makineleri sayesindedir. Gelişen teknoloji ile birlikte de çamaşır makinelerinin pek çok farklı çeşidi bulunmaktadır. Cimri’de de sizin tercihlerinize en uygun onlarca marka ve çamaşır makinesi modellerine, en ucuz fiyatlar ile sahip olmak çok kolay!

 • Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Beyaz eşya seçiminde en önemli nokta bütçenizdir. Öncelikle çamaşır makinesi için ayıracağınız bütçeyi ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirlemelisiniz. Bunun nedeni, önünüzde çok fazla seçeneğin ve fiyatlandırmaların olmasıdır. Çamaşır makinelerinin yıkama kapasitesi de seçiminizi etkileyecek önemli faktörlerden biridir. Evin içerisinde 3 kişiden fazla birey bulunmaktaysa ya da haftanın bir günü çamaşır yıkamaya fırsatınız oluyorsa, yıkama kapasitesinin yüksek olduğu çamaşır makinelerini seçmeniz sizin için yararlı olacaktır. Çamaşır makinelerinde yıkama kapasiteleri 5 kg’dan başlarken ideal olanın ise 8 kg olduğu belirtilmektedir.

  Çamaşır makinelerinde bulunan su girişleri de, yıkama kapasitesi kadar önemlidir. Yeni modellerde bulunan sıcak su girişi, doğal gaz bulunan evlerde tasarruf sağlamaktadır. Seçeceğiniz çamaşır makinesinin çift su girişinin olması da bu noktada size büyük avantajlar sağlayacaktır.

 • Çamaşır Makinelerinde Sıkma Devrinin Önemi Nedir?

  Çamaşır makinesini ihtiyaçlarınıza göre belirlemeden önce, ilk bakmanız gereken kriter devir hızıdır. Makinelerin devir hızı, çamaşırlarınızı ne kadar sıkacağını belirleyen bir özelliktir. Örneğin 800 devirli bir çamaşır makinesi seçecekseniz; bir dakika içerisinde, çamaşırlarınızı 800 kere döndürerek sıkacağı anlamını taşımaktadır. Sıkma devirlerinin ideal olanı 1000 devir ve üstünde olan çamaşır makineleridir.

 • Çamaşır Makinelerinde Harflerin Anlamı Nedir?

  Genellikle çoğu çamaşır makinesinin üzerinde ortak bulunan harfler vardır. A harfi, pamuklu çamaşırlarınız için ön yıkamalı program anlamına gelmektedir. B ise yine pamuklular için ön yıkaması olmayan program anlamını taşırken, ikisi de 30-90 derece arasındadır. J harfi yünlü yıkama programını ifade eder, K ise yünlüleri sıkma anlamını taşır.

  Çamaşır makinelerindeki P harfi makinenin içindeki suyu boşaltmaya yarar. Elde yıkamanın verdiği özeni gösteren N harfi ise narin yıkama ile eşdeğerdir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda seçeceğiniz en uygun çamaşır makinelerine; Arçelik, Samsung, LG, Ariston, ve Vestel gibi onlarca marka ve model içerisinden, Cimri’de en ucuz fiyatlar ile ulaşabilirsiniz.