Pet

En Ucuz Pet Fiyatları

28032 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Pet Ürünleri Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Evcil hayvanlar, insan yaşamına değer katarlar. Dostluk, sevgi, birlikte olmanın verdiği keyif onların varlığıyla güçlenir. Sevimli dostlarınız için pet ürünlerini internetten de kolayca alabilirsiniz. Hızlıca siparişinizi oluşturarak istediğiniz kedi maması, köpek kulübesi, tırmalama minderi gibi malzemelerin adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz.

Pet Ürünleri Seçiminde Nelere Dikkat Edilebilir?

Evcil hayvanlar için gıda alırken ilk defa denenecek ürünler söz konusuysa temkinli davranmak faydalı olabilir. Hemen büyük hacimli paketler yerine önce küçük bir paketle deneme yapmak, kedinizin ya da köpeğinizin tepkisini ölçmek faydalı olacaktır. Böylece evcil hayvanınızın yeni aldığınız ve onun ilk defa tattığı mamaya tepkisini ölçerek söz konusu ürünün büyük boyunu almaya yönelebilirsiniz. Evcil hayvanlara oyuncak alırken de onlarla daha fazla vakit geçirmenizi sağlayacak, paylaşımınızı arttıracak ürünler tercih edebilirsiniz. Böylece hem sevimli köpeğiniz ya da kediniz sizinle vakit geçirmenin keyfine varacak hem de siz oyuna dahil olacaksınız. Evcil hayvanlar için evde kendilerini ortama ait hissetmelerini sağlayacak malzemeler kullanmak da çok önemlidir. Kedi tırmalama minderi, köpek yastığı, köpek kulübesi, mama kabı gibi ürünler genellikle işlevlerine ek olarak bu amaca da hizmet ederler. Köpek ya da kedi gibi evcil hayvanlar, kendilerine ait olduğunu bildikleri eşyaları her gün kullanarak evi ve ev halkını daha fazla benimser. Bu nedenle kedi tırmalama tahtası çeşitleri, köpek mama kapları gibi malzemeleri seçerken özenli davranmak önemlidir.

Akvaryum Malzemeleri Nasıl Kullanılmalı?

Pet hayvanları denilince akla hemen kedi ve köpekler gelir. Ancak akvaryum balıkları ve sürüngenler de sıklıkla ev ve ofislerde besleniyor. Özellikle son bir kaç yıldır ev ve ofislerde akvaryumlarla hem çok huzurlu verici hem de çok dekoratif bir etki yaratılabiliyor. İşten yorgun bir şekilde eve döndüğünüz bir gecede akvaryumunuzun karşısında dinlenmek, çocuklara izleyecekleri canlı bir ortam sunmak sandığınızdan daha fazla değer katabilir hayata. Bu amaçla küçük bir akvaryum ya da dev bir akvaryum planı yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan şey, biraz su ürünleri bilgisi biraz da teknik bilgi. Siz de kendi küçük akvaryumunuzu tasarlayabilirsiniz. Bunun için doğru akvaryumu, akvaryum malzemelerini ve hazırladığınız ortamda yaşayabilecek su canlılarını tercih etmeniz yeterli. Çocuklarınız için de çok öğretici olacak bu süreçte onlarla birlikte akvaryumu hazırlamanız çok faydalı olabilir. Akvaryumlarda su pompası, hava filtresi gibi cihazların doğru konumlandırılması çok önemlidir. Ayrıca genellikle sadece dekoratif birer öğe olarak görülen akvaryum aksesuarları da bazen balıkların ya da söz konusu su canlılarının yaşamı için büyük önem taşıyabilir. Bir akvaryumda iç ve dış filtresine, akvaryum ısıtıcısına, akvaryum pH yükselticiye, sifona, yosun önleyiciye, dalga yapıcıya, hava filtresine, tepe filtresine, akvaryum tuzuna, dezenfektana, klor gidericiye ihtiyaç duyulabilir. Bunların yanı sıra akvaryum aksesuarları, bitkiler, taşlar da akvaryumunuzun doğal bir yaşam alanı haline gelmesine ya da en azından öyle görünmesine yardım eder.