Pet

En Ucuz Pet Fiyatları

21688 ürün gösteriliyor.
Pet fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Pet modelleri ve Pet fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Pet kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Köpek, Kedi, Balık-Akvaryum, Kuş, Kemirgen-Sürüngen. 21688 adet Pet fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Her geçen gün evcil hayvanlar olan petler daha da çok ailede kendilerine yer bulmaktalar. Gerek aileler gerek yalnız yaşayan bireyler günün yorgunluklarını atacakları, her anı paylaşacakları bu masum dostlarla beraber yaşıyorlar. Hiçbir çıkar gözetmeksizin sadece sizinle eğlenmek isteyen bu evcil dostlarımız olan petler hayatımıza renk katmaktadır.

Pet Türleri Nelerdir?

Günümüzde kedi ve köpeğin dışında artık birçok pet türü evlerde beslenebilmektedir. Bu evde beslenebilen yeni pet türleri özellikle sürüngen türler olarak karşımıza çok sık çıkar. Evde beslenebilecek pet türlerine baktığımız zaman geniş bir yelpaze bulunmaktadır. Kişinin zevkine göre değişen bu pet türlerini başlıca şu şekilde sıralayabiliriz; kedi, köpek, kuş ve türleri özellikle de muhabbet kuşu, kanarya ve papağan, iguana, hamster, tavşan ve hatta timsah ve örümcek. Bu pet türlerine bakıldığı zaman tabii ki de en çok tercih edilenlerin başında kedi ve köpekler gelmekte ve onlar da kendi içlerinde türlere ayrılmaktadır. Köpek türlerinden en çok tercih edilen petler de Sibirya kurdu, Golden, Çin aslanı, Fino yer alırken kediler de ise renkli gözlere sahip olduğundan Van kedisi ve İran kedisi gelmektedir.

Pet Nasıl Alınır?

Pet alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus evinize alacağınız yeni dostunuzun sağlıklı olmasıdır. Hayvanların da önemli bir sağlık takipleri bulunmaktadır. Bu doğrultuda sağlıklı kalabilmeleri için gerekli aşılarının ve bakımlarının eksiz bir şekilde yapılmış olması gerekir. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise alınacak petin doğal yaşam koşullarını sağlayan iklimine ters bir coğrafyada tercih edilmemesi gerektiğidir. Örneğin Sibirya kurtları soğuk havaya alışıkken ortalama sıcaklığı çok yüksek olan bir coğrafyada tercih edilmemelidir.

Pet Fiyatları Nelerdir?

Piyasada kedi, köpek, kuş ve türleri; muhabbet kuşu, kanarya ve papağan, iguana, hamster, tavşan, timsah ve örümcek gibi cinsleri bulunan farklı türlere sahip petin geniş bir fiyat aralığı yelpazesi bulunmaktadır. Türüne ve cinsine göre düşük bütçeden yüksek fiyatlara kadar değişiklik gösteren pet fiyatlarının 100 ile 1500 Türk Lirası arasında değiştiği görülmektedir. Ortalama düzeyde hayvan sevgisi ihtiyacınızı karşılayabilecek bir pet fiyatı 350 Türk Lirası civarındadır. Detaylı bir araştırma yaparak en kaliteli ve sağlıklı petleri en uygun fiyata bulmak mümkündür. Pet için en kaliteli ürünlerin ve markaların en uygun fiyatlarda karşılaştırmalı bir analizini yapabileceğiniz Cimri.com adresini ziyaret edebilirsiniz.