• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Kedi Maması ve Kedi Ürünleri Seçimi Nasıl Olmalı?

Kedi Kategorisinde, kedi kumu, kedi mama kabı, kedi su kabı, kedi vitamini gibi kedi beslenme ürünlerini ve kedi oyuncakları, kedi tırmalama aksesuarları, kedi ödülleri gibi kedilerin ihtiyaç duyduğu malzemeleri kolayca bulabilirsiniz. Bunlara ek olarak kedi bakımı için gerekli olan kedi tırnak fırçası, kedi şampuanı, kedi tüy toplayıcı, kedi tırnak makası, kedi kulak bakım ürünleri, kedi göz bakım ürünleri de aynı kategoride bulabileceğiniz ürünler.

Kedi Maması Seçimi Nasıl Olmalı?

Kedi maması çeşitleri ve farklı kedi maması markaları bazen çok kafa karıştırabiliyor. Onlarca çeşit ürün içinden kediniz için en uygun olanı seçmek tahmin ettiğinizden daha zor olabiliyor. Burada en doğru seçim için kedinizin yaşı, sağlık durumu ve damak tadı dikkate alınabilir. Veterinerinizle de görüşerek kedinizi nasıl ve ne tür bir kedi maması ile beslemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Kedi mamalarının içerikleri de birbirinden farklıdır. Biftekli kedi maması, tavuklu kedi maması, ciğerli kedi maması, somonlu kedi maması gibi farklı ürünler söz konusudur. Kedi maması markaları oldukça zengin bir çeşitlilik gösteriyor. Royal Canin Kitten kedi maması çeşitleri, Whiskas biftekli kedi mamaları, Miglior Gatto kedi mamaları, Schesir kedi maması, Felix kedi maması, Migilor kedi maması, Miamor kedi mamaları, Hollandia kedi mamaları gibi farklı seçenekler arasından sevimli dostunuza uygun olanı seçerek alabilirsiniz. Aldığınız kedi mamasını kediniz severse fazlaca alıp stoklayabilirsiniz.

Kedi Kumu Seçimi Nasıl Olmalı?

Kedi bakımında beslenme kadar hijyen ve diğer bakım işlemleri de önemlidir. Kedi kumu, hem ev sahibi için hem de kedisi için oldukça önemli bir yardımcıdır. Sanicat kedi kumu, Pisipisi kedi kumu, Leo’s kedi kumu, Lindo cat kedi kumu gibi farklı markaların kedi kumu gibi farklı markaların farklı özelliklerdeki kedi kumları arasından seçim yapabilirsiniz. Peki, kedi sağlığı için iyi bir kedi kumu nasıl olmalıdır? Kaliteli kedi kumunda inşaat molozu, harfiyat kumu gibi bir içeriğe yer yoktur. Bentonit ve sepiolit içeriği olan kedi kumları tercih edilmelidir. Kedi kumu asla sadece dışkı saklama alanı ya da bir çeşit kedi tuvaleti gibi düşünülmemelidir. Çünkü kediler için kedi kumu, özel ve kişisel bir alan demektir. Burada vakit geçirip, eşelenme, tırmalama eylemlerini de gerçekleştirirler. Bu nedenle kimyasal kumlar, çakıllı kumlar ve fırınlanmadığı için mikroplu olma olasılığı yüksek olan kumlar kediniz için tehlikeli olabilir. Uzmanlar, beyaz renkteki, tozlu olmayan, fırınlanmış, topaklanan kumların kedi sağlığı için en uygun ürün olduğunu belirtiyorlar. Kokulu kedi kumları konusunda çelişki yaşıyorsanız kesinlikle deneme yanılma yolunu seçmeniz gerekiyor. Çünkü bazı kediler kokulu kumlardan hiç hoşlanmazken bazıları bu kokulu ürünlere alışıp özellikle kokulu olanı tercih edebiliyor. Kedinizin alışkanlıklarına göre kedi bakım ürünleri ve temel ihtiyaç malzemelerini şekillendirebilirsiniz.