track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Kedi Yatakları Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kedi Yatakları markası:

En Çok İncelenen Kedi Yatakları Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Kedi Yatakları Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 188 Kedi Yatakları modeli içerisinde en ucuz Kedi Yatakları fiyatı 44.99 TL iken, en yüksek Kedi Yatakları fiyatı 1749.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kedi Yatakları fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Kedi Yatakları fiyatı ise 80.68 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Kedi Yatakları Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kedi Yatağı

Tüm canlılar uyku sayesinde gereken enerji ve sağlığa kavuşur. Bir doğal dinlenme biçimi olan uyku, kediler için de oldukça önemlidir. Gün içindeki aktivitelerini gerçekleştirebilmek için uzun bir süre uyuyan kediler, uykularını aldıklarında daha mutlu ve sevecen olurlar. Kedilerin uyku süreleri, aktivite ve yaşa bağlı olarak 14-18 saat arasında değişir. İnsanlara oranla kedilerin iki kat daha fazla uyudukları görülür. Bu uykuyu gün boyunca belirli aralıklar ile yapan kediler, beden ve ruh sağlıklarını bu sayede dengede tutarlar. Uykuları geldikleri zaman aklınıza gelebilecek her yerde uyuyabilirler. Kaliteli bir uyku kedinin alışkanlıklarını da etkiler. Bu nedenle uyuduğu yerin temiz, düzenli ve rahat olması gerekir. Markalar tarafından tasarlanan Kedi yatakları, bu noktada pratik çözümler sunar. Kedinin kanepelerin, koltukların üzerinde uyuması yerine kendi yatağında uyuması sahipler için de büyük avantaj sağlayacaktır. Huzurlu bir uyku sunan kedi yatakları ile siz de hem kendinizi hem de kedinizi mutlu edebilirsiniz. Evin bir ferdi olarak kabul edilen kedilerin kendi yatağına sahip olması eğitimi açısından da önem teşkil eder. 

Kedi Yatağı Modelleri ve Özellikleri

Kediler kendilerine özgü doğası ve kişilikleri ile dikkat çekerler. Özgür karakterleri, bireysel alanlarına hâkimiyetleri, titiz ve temiz olmaları onları iyi bir ev arkadaşı yapar. Gününün çoğunu uykuda geçiren bu sevimli varlıkların iyi bir uyku yerine ihtiyaçları vardır. Kedi yatakları bu konuda akıllı yöntemler sunar. Kedilere istemedikleri bir şeyi yaptırmak oldukça zordur. Bu nedenle istediği yerde uyumayı tercih eden kediler için doğru yatak seçimi oldukça önemlidir. Kedi yatakları modelleri farklı renkler, ebatlar, özelliklerde ürünler sunar. Kedinin kendini eve ait hissetmesi ve yaşam alanını benimsemesine yardım eden kedi yatakları tasarımında ön plana çıkan rahatlıktır. Genellikle polar malzemeden üretilen kedi yatakları kedilerin özel ve güvende hissetmesini sağlar. İçi elyaf dolu kedi yatağı minderi sıcak tutar. Radyatör askılığı ile hizmete sunulan modeller, kedilerin kalorifer yanında uyumalarına imkân tanıyor. Askılığın sahip olduğu metal iskelet yapı, yatağın duruşunu düzenler ve sağlamlık katar. En çok tercih edilen yatak modelleri arasında yer alan simit yatak, kediniz için gereken konforu sunar. Genellikle 48 cm olarak üretilen simit yataklar, geniş yapısı ile kedileri bunaltmaz. Çift taraflı kedi yatağı modelleri ise fonksiyonel özellik taşır. Bir taraf ile ilgili oluşan bir problem diğer taraf çevrilerek kolayca çözülebilir. Cama asılan yataklar ise kedinizin gün ışığından daha çok faydalanmasını sağlar. Son derece güvenilir olan bu yatak modellerinin kurulumu da oldukça basittir. Kediler meraklı yapıları gereği izlemeyi severler. Cam ve pencere önüne yerleştireceğiniz yataklar ile ona daha keyifli bir yaşam alanı sunabilirsiniz. Kir ve leke tutmayan yatak kumaşları kedilere özgür hareket kabiliyeti verir. Dilediği gibi davranabilen kediler, psikolojik açıdan daha rahat hissederler. İç minderi çıkabilir formda olan yatak modelleri başka kullanım amaçlarına da uyum sağlar. Kediler daha kapalı korunaklı alanlarda vakit geçirmekten hoşlanır. İç mekânlar için tasarlanan kedi mağara yatakları, kedinin kendine ait bir bölge oluşturabilmesine imkân tanır. Gün içinde yalnız kalmak isteyen kedi, bu yataklar sayesinde kendi özgür alanında dinlenebilir.

Kedi Yatağı Kullanımı

Kediler için bir uyku alanı oluşturmak amacı ile tasarlanan kedi yataklarının kullanımı pratiktir. En önemli olan şey kedinizin yatağa alışma sürecidir. Kediler istedikleri yerde uyuması oldukça severler. Bu nedenle onları bir yerde uyumaya ikna etmek biraz zor olabilir. Fakat kedinizin karakter özellikleri doğrultusunda seçtiğiniz bir yatak modeli bu sorunu ortadan kaldıracak onun rahat ve güvende hissetmesini sağlayacaktır. Yumuşak ve dokulu kumaşları seven kediler için bu yataklar avantaj sunar. Radyatör yatağı modelleri, demir askı aparatları yardımı ile peteklere kolay bir biçimde asılır. Birden fazla kedi dostunuz varsa İki katlı kedi yatakları, daha kolay bir kullanım yöntemi sunar. Kedi yataklarının temizlik aşamaları da kullanıcılara pratik yöntemler sağlar. Çamaşır makinesinde 30 derecede yıkanabilen ürünler, kurumaya bırakılır. Kuruduktan sonra hemen kullanıma devam edilebilir. Sağlam dikişler ve kumaşlar ile üretilen yatakları yıkamak istemezseniz, temiz bir bez yardımıyla silebilirsiniz. Minderin sahip olduğu özelliklere göre yıkama programını ayarlayabilirsiniz. Tay tüyü vb. tüylerden elde edilen minderler bu sayede uzun süren kullanım sağlar. 

Kedi Yatağı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kedilerin her biri kendine ait özellikler taşır. Bu nedenle yatak seçiminde kedinizin alışkanlıklarını göz önünde tutabilirsiniz. Kediniz eğer kapalı alanlarda uyumayı tercih ediyorsa ev tarzında ki yataklar daha doğru bir seçim olur. Sıcağı seven kediler için ise radyatör yatakları mükemmel bir seçimdir. Yüksek yerlerde uyuyan kediler için de radyatör yatakları daha iyi olur. Yatağın dayanıklı olması oldukça önemlidir. Uzun süre kullanıma dayanabilecek bir yatak seçimi, kedinin uyum sağladığı ve alıştığı yatağı değiştirmek zorunda bırakmaz. Kediler genellikle kendi renklerine daha yakın yerlerde uyumayı tercih ederler. Kedinizin tüylerinin renginde bir yatak seçimi yaparak, daha rahat hissetmesini sağlayabilirsiniz. Yatağın hantal ve büyük olmaması, yerini değiştirmenize olanak tanır. Kedi yataklarında minder kısmının yıkanabilir olması da önem taşır. Bu sayede temizliği seven kedilere daha temiz ve hijyenik bir ortam sunabilirsiniz. Kedi yatak örtüsü sert ve rahatsız eden kumaşlardan seçilmemelidir. Kedi yatağı fiyatları Cimri.com' da bulunur. Dilediğiniz yatak modellerinin fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery