Çamaşır Kurutma Makineleri

En Ucuz Çamaşır Kurutma Makineleri Fiyatları

115 ürün gösteriliyor.
Kalan Süre Göstergesi
Renk
Kurutma Kapasitesi
Kullanım Tipi
Çocuk Kilidi
Hızlı Kurutma
Zaman Erteleme
Mevsim
Çamaşır Kurutma Makineleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Çamaşır Kurutma Makineleri modelleri ve Çamaşır Kurutma Makineleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Çamaşır Kurutma Makineleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Samsung, Bosch, Arçelik, Vestel, LG. 115 adet Çamaşır Kurutma Makineleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Çamaşır Kurutma Makinesi 

Çamaşır kurutma makinesi, balkonda çamaşır asma alanları ufak olan evler ya da balkonsuz evler dolayısıyla kullanımı son zamanlarda yaygınlaşmaya başlamış bir beyaz eşyadır. Çamaşır asmak için uygun alan olsa dahi kışın çamaşır kurutmak zor olduğu için bu ihtiyaç artmıştır. Çamaşırlar dışarı asıldığında olumsuz hava koşullarına da maruz kalabilmektedir. Örneğin yağmur gibi bir sürprizle karşılaşılabilir. Yine dışarı asıldığında çamaşırlar yemek kokusu, egzoz gibi üzerine sinebilecek kokularla da baş etmek zorunda kalmaktadır. 

Ebat olarak büyük olan çarşaf, örtü gibi çamaşırların asılması da zor olduğu için çamaşır kurutma makinesi sayesinde bu zorluk da ortadan kalmış olmaktadır. Ayrıca asılan çamaşırlardan çok daha hızlı bir kurutma sağladığı ve zamandan tasarruf ettiği için de tercih edilmektedir. Çamaşır kurutma makinesi markaları, teknoloji ile paralel bir şekilde değişiklik göstererek bu ortaya çıkan ihtiyaca yeni modeller ekleyerek çeşitliliğini arttırmıştır. 

Kırışma önleyici, hassas program, kolay ütüleme, hızlı kurutma, bitiş zamanı ayarlama gibi özellik ve modlar eklenerek daha da pratik bir hale getirilmiştir. Çamaşır kurutma makinelerinin kuru temizleme sektöründe de oldukça yaygın bir kullanım alanı mevcuttur. Hızlı ve pratik bir kurutma sağladığı için otel, pansiyon, çamaşırhanelerde de aynı şekilde yaygın bir kullanıma sahiptir. Bu tarz işyerlerinde çamaşırları asarak doğal kurutma esasıyla kurutmaları mümkün değildir. Kalabalık, çocuklu aileler için oldukça kolaylık sağlayan bir ev aletidir. Günümüzde çamaşır makinesine duyulan ihtiyaç kadar çamaşır kurutma makineleri de aynı ölçüde ihtiyaç vardır. Zamanın kişiye kalması açısından gerekli ev aletlerinden biridir. 

Çamaşır Kurutma Makinesi Modelleri

Çamaşır kurutma makinesi modellerini, imal ediliş şekillerine göre en bilenen çeşitler üzerinden şu şekilde sınıflandırabiliriz:

Bacalı çamaşır kurutma makinesi bu çeşitlerden biridir. Bu kurutma makineleri çalışma esnasında ortaya çıkan nemli havayı bir baca yardımı ile dışarı atmaktadır. Bu makineler tercih edildiğinde makinenin kullanıldığı alanda bir baca da olması gerekmektedir. Olmadığı taktirde ortaya çıkan nemli hava ortama yayılacaktır. Havalandırma sistemi mevcut olan alanlarda sorun yaşanmasa da ufak ya da havalandırma mevcut olmadığında nemli hava ortamda bulunan eşyalara nem ile zarar verebilmektedir. Ayrıca kullanım sırasında dışardan hava temin ettiği için enerji tüketimi fazlalık gösterebilir.

Bir diğeri ise bacasız çamaşır kurutma makinesidir. Bu çamaşır kurutma makineleri kondenserli kurutma makinesi olarak da bilinmektedir. Bu makinelerde kurutma sırasında ortaya çıkan nem tambur yardımı ile kondenser adı verilen bir yoğunlaştırıcı bölüme iletilir. Oluşan nem tekrar suya dönüşerek oradan da çalışma şekli dolayısıyla mevcut olan su tankına iletilir. Bu kurutma makinelerinde ayrıca fan da bulunur. Su tankı suyu muhafaza etmektedir. Sıkıntı yaşamamak için su tankının zaman zaman kontrol edilmesi gerekebilir.

Isı pompalı çamaşır kurutma makinesi de en yalın tabir ile klima mantığıyla çalışan modellerdir. Kompresör makinedeki gazı bazı aşamalardan geçirerek kurutmasını sağlar. Çamaşır üzerine gönderilecek olan hava aşamalar sonucu nemi giderilerek iletilmektedir. Bu sebeple kuruturken daha düşük bir enerji tüketimi sağlamaktadır. Ayrıca nemi dışarı atmak için bacaya ihtiyaç duymadığı için konulacağı alan tamamen kullanıcının seçimine kalmıştır. Bu sebeple kullanım alanı daha yaygındır. Ev ya da işyeri içinde birçok beyaz eşya ile birlikte kullanıldığı için enerji tasarrufu ne kadar düşük olursa o kadar tercih edilme sebebine sahip olmaktadır. 

Çamaşır Kurutma Makinesi Fiyatları

Çamaşır kurutma makinesi fiyatları tüm ürünlerde olduğu gibi başta markaya göre farklılık göstermektedir. Ayrıca çamaşır kurutma makinelerinin iç hacmine ve sahip olduğu enerji sınıfına göre de fiyatlar değişmektedir. Kullanılan program sayısı ve ek özellikleri arttıkça fiyatta da artış gözlenmektedir. Ağırlıkları aşağı yukarı aynı olan çamaşır kurutma makinelerinin dış hacimleri de benzer boyuttadır. Marka, model ayrımı gözetmeksizin çamaşır kurutma makinelerinin fiyatı 1350-22000 TL arasında değişmektedir. A+ çamaşır kurutma makinesi modelleri arasındaki fiyat 2300-4000 TL arasında değişmektedir. Kurutma kapasitesi 7 Kg olan modeller arasında ise fiyatlar 1650-6000 TL arasında değişmekte, kapasitesi 8 Kg ve üzeri olan modellerde ise fiyat 1700- 22000 TL arasında seyretmektedir. Isı pompalı çamaşır kurutma makineleri arasındaki fiyat dağılımı ise 2300-11000 TL arasındadır. Bacasız çamaşır kurutma makinesi modellerinde ise bu oran 1400-8000 TL seyrindedir. 

Çamaşır Kurutma Makinesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Çamaşır kurutma makinesi satın alırken enerji tasarrufu göz önünde bulundurulmalıdır. A+ çamaşır kurutma makineleri tercih edilerek enerji tasarrufu en aza indirilebilir. Özellikle sık çamaşır yıkayıp çamaşır kurutma makinesini de aynı sıklıkta kullanacak olan kullanıcılar için tasarruf oranı en düşük kurutma makinesini almak doğru olacaktır. Günümüzde kuru temizleme ve çamaşır yıkama amaçlı kurulan mağazalar da mevcut olduğundan çamaşır kurutma makineleri sadece evde değil bu tarz yerler için de ideal olarak kullanılmaktadır. Kuru temizleme ya da çamaşır yıkama üzerine olan mağazalar için çamaşır kurutma makinesi alınırken öncelik fiyat gibi düşünülse de enerji tüketiminin en az olduğu ve uzun zaman kullanılabilecek nitelikte, servis ve kurulum bakımından sorun yaşanmayacak bir makineyi tercih etmek daha uygun olacaktır. 

Çamaşır kurutma makinesi alırken ayrıca konulacak alanın şekli ve boyutu da önemlidir. Çünkü bacalı bir model tercih edilecek ise alanda baca bulunmalı ya da havalandırma mevcut olmalıdır. Baca ya da havalandırma yok ise alanın dar olmaması gerekmektedir. Makineden dışarı çıkacak olan nem ortama yayılacağı için alandaki eşyalara uzun vadede zarar verebilir. Hatta kurutma makinesi de zaman içinde aynı şekilde zarar görebilir. Enerji tasarrufu açısından en uygun makineler ısı pompalı çamaşır kurutma makineleridir. Kalabalık aileler için iç hacmi geniş olan çamaşır kurutma makinelerini, iş gereği ütü gerektiren kıyafetler giyen kullanıcılar için de kırışıklık önleme ya da azaltma özelliği olan modelleri tercih etmeleri daha faydalı olacaktır. 

Sonbahar ve kış aylarında çok daha yoğun kullanılan çamaşır kurutma makinelerinin günlük kıyafetler, iş kıyafetleri için kullanılan buharlı programları, yünlüler, pamuklular, iç giyim, sentetikler dikkate alınarak hazırlanmış özel programları mevcut modelleri vardır. Yoğun kullanılan kıyafetlere göre programları uygun olan bir model seçimi yapılabilir. Yeni evlenen çiftler için tercih, kullanılacak ev seçimi yapıldıktan sonra olursa daha sağlıklı olacaktır. Çamaşır makinesi ile eş zamanlı alınmasında da fayda vardır. Çamaşır kurutma makinelerinin ses desibeli de önemli bir kriterdir. Sık kullanımda rahatsız edici olmaması için mümkün olduğunca sessiz çalışan bir model tercih edilmelidir. Küçük çocukların çamaşır kurutma makinesi le yakından teması tehlikeli sonuçlara sebep olabilir. Bu sebeple modellerin bazılarında çocuk kilidi özelliği de mevcuttur. Çocuklu aileler bu modelleri tercih edebilirler. Ayrıca evde evcil hayvan besleyen kullanıcılar için de geçerlidir. 

Çamaşır kurutma makinelerini kullanırken fişini prize direk takmak daha mantıklıdır. Isınma dolayısıyla uzatma kablosu gibi aletler kullanıldığında sorun yaşanabilir. Çamaşır kurutma makinesinin konulduğu zemine kilim, halı gibi eşyalar kullanılmadan zemin üzerine konulması daha sağlıklı olacaktır. Bu makinenin hava alabilmesi için gerekli bir uygulamadır. Çamaşır kurutma makinelerinin çok soğuk olan odalara kurulmaması daha sağlıklı olacaktır.

Çamaşır Kurutma Makinesi Nasıl Çalışır?

Zamandan büyük tasarruf sağlayan, kış aylarında yardıma koşan ve çamaşır kurutmak için yeri olmayan insanlar için cankurtaran görevi gören çamaşır kurutma makinelerinin türüne göre değişik çalışma prensipleri vardır. Bacalı çamaşır kurutma makineleri, çamaşırların içinden aldığı nem ve buharı bir baca yardımı ile dışarıya atar. Kullanımı için dışarıya bir baca çıkışı yapmanız gerekir. Aksi taktirde evinizdeki mobilya ve ahşaplar nem yüzünden zarar görebilir. Bacalı kurutucularda dışarıdan hava alınır. Alınan hava ısıtıcılardan geçerek tamburun arka kısmındaki süzgeçlerden çamaşırların üzerine verilir. Tamburdan çıkan hava çamaşırın nemini alarak filtreden dışarı çıkar. Kondanserli yani bacasız kurutma makineleri daha gelişmiştir. Bacalı makinelerin aksine, havayı ve nemi dışarıya atmaz tekrar kullanılır. Çift fan mekanizması vardır. Son olarak ısı pompalı kurutucularda ise enerji tasarrufu ön plandadır. Klimalardaki sisteme benzer bir sistem kullanan ısı pompalı kurutucular, enerji tasarrufu sağladığı gibi giysilere verilen zararı da minimuma indirger.

Çamaşır Kurutma Makineleri Zararlı Mıdır?

Bu makinelerin herhangi önemli bir zararı yoktur. Genellikle elektrik faturalarının yüksek gelmesinin sebebi olarak gösterilen makineler, günümüzde, enerji tasarrufları ile fazla miktarda enerji harcamaz ve elektrik faturasının şişkin gelmesine sebebiyet vermez. Diğer bir yandan elbiselere zarar verdikleri öne sürülen kurutma makinelerinin elbiselere herhangi bir zararı bulunmaz.

Çamaşır Kurutma Makineleri Kıyafetleri Çok Kırıştırır Mı?

Çamaşır kurutma makineleri çamaşırların kurutulurken bir yandan da kırıştırdığı kanısı yanlış bir yaklaşımdır. Birçok çamaşır makinesinde olduğu gibi son yıllarda kurutma makinelerinde de kırışık önleme özellikleri kullanılmaktadır. Bu da sanıldığı gibi kurutma makinelerinin çamaşırları kırıştırmasını önlemektedir.

Çamaşır Kurutma Makinesi Fiyatları ve Kampanyaları Nasıl Takip Edilir?

Çamaşır kurutma makinesi fiyatları, genellikle kura endekslidir. Bununla beraber enerji tüketim alışkanlığı, tasarım, malzeme kalitesi, marka algısı, yeni sezon ürün etiketi gibi pek çok detay fiyata etki eder. Yıl boyunca devam eden çamaşır kurutma makinesi kampanyaları genellikle bahar ve yaz döneminde yoğunlaşır. Markaların çamaşır kurutma makinesi kampanyalarını takip etmek, aradığınız çamaşır kurutma makinelerini en uygun fiyatlarla almak üzere Cimri.com ile kolayca fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Ayrıca mağazaların kredi kartlarına sağlamış olduğu taksit imkânlarından da yararlanabilirsiniz. Beyaz eşyaya olan taksit sayısının da arttırılmasıyla beraber taksitle çamaşır kurutma makinesi sahibi olmak artık daha kolay. Taksit imkânıyla aylık ödemeleri size çok fazla yük oluşturmayacak şekilde ayarlayarak dilediğiniz çamaşır kurutma makinesini gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Ne kadar çamaşır kurutma makinesi alırken önemli olan fiyatından çok işinize ne kadar yarayacağı olsa da, fiyatı da kararımızı etkileyen faktörlerden biridir. Alacağınız çamaşır kurutma makinesinin, markasına ve modeline göre fiyat değişir. Geniş bir fiyat yelpazesine sahip olan onlarca marka arasından birçok ürüne Cimri.com aracılığıyla ulaşabilir, bütçenize en uygun çamaşır kurutma makinesini rahatlıkla bulabilirsiniz. İster peşin ister şimdi alıp sonra ödemeye başlayacağınız taksitli çamaşır kurutma makinesi fırsatlarını kaçırma.