track source
track source
track source

Isıtıcılar

Isıtıcılar Fiyatları

1384 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Renk
Kontrol Şekli
Buhar Fonksiyonu
Yükseklik
Genişlik
Maximum Isıtma Gücü
Etki Alanı
Filament Sayısı
Derinlik
Kullanım Pozisyonu
Isıtıcı Konumu
Devrilme Emniyeti
Kademe Sayısı
Soğuk Hava Üfleme
Dilim Sayısı
LED Gösterge
Isıtıcılar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Isıtıcılar modelleri ve Isıtıcılar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Isıtıcılar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Samsung, Bosch, Xiaomi, Arçelik, Beko. 1384 adet Isıtıcılar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Isıtıcılar Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Isıtıcılar markası:

En Çok İncelenen Isıtıcılar Ürünleri Hangileridir?

2022 yılı Isıtıcılar Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
30 Haziran 2022 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1384 Isıtıcılar modeli içerisinde en ucuz Isıtıcılar fiyatı 53.0 TL iken, en yüksek Isıtıcılar fiyatı 113450.63 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Isıtıcılar fiyatlarının ortalaması alındığında ise 30 Haziran 2022 tarihinde ortalama Isıtıcılar fiyatı ise 407.17 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Isıtıcılar Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Isıtıcı

Kalorifer ve soba gibi ısıtma yöntemlerinin yetersiz kaldığı yerlerde sıklıkla başvurulan yöntemlerden birisi ısıtıcılardır. Sürekli olarak bulunulan odada ek ısıtma yöntemi olarak kullanılabilir. Bazı durumlarda soba tek odada ise farklı odada da ısınmış şekilde oturabilme imkanı sunar. Aynı zamanda restaurant gibi yerlerde de açık alanda ısıtmayı sağlarlar. Direkt masaların üstüne yönlendirilen ısıtıcılar soğuk havalarda bile açık havada oturabilme lüksünü sunar. Bu amaçlarla kullanılan ısıtıcılar genellikle elektrikli olarak çalışır. Daha önceleri farklı alternatifleri daha yaygın olsa da elektrikli seçenekler zamanla daha ekonomik ve daha kullanışlı hale gelmiştir. Elektrikli olan ısıtıcılar yaygınlaştıkça ise modelleri daha da gelişmiş hale getirilir. Gelişmişlikten kasıt ısıtıcının özellikleridir. Isıtıcılar önceleri tek kademe iken öncelikle birçok ısıtıcı 2 kademeli gibi modellerle gelişmiş sonrasında ise 5 ve 6 gibi kademelere kadar yükselmiştir. Böylelikle kullanıcılar ihtiyacına yönelik ısı miktarını kendi keyiflerine göre ayarlayabilir hale gelir. Genellikle tek bir tuş veya çevirmeli bir kısım yardımı ile bu ayarlama gerçekleştirilir. Isıtıcı seçerken alanın ve ürünün özelliklerini mutlaka bir arada değerlendirmek gerekir. Boyut ve yayabildiği ısı açısından ısıtıcının odanın büyüklüğüne yeterli olması şarttır. Aksi takdirde ısıtıcı yalnızca kısıtlı bir alanı ısıtır. Kullanışlılık adına bu durum oldukça dezavantajlı bir durumdur. Doğru özellikte ürün seçildiğinde ise kimi zaman farklı bir ısıtıcıya gerek bile duymadan ısınmak mümkün olur. Bu tür ısıtıcılar onlarca farklı marka tarafından yüzlerce farklı model olarak üretilir. Seçim sürecinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Fiyat da o noktalardan birisidir. Bu kategorideki ürün fiyatları ürünün kapsamına göre değişkenlik gösterebilir. Ürün özellikleri muhakkak fiyat çerçevesinde de değerlendirilmelidir.

Isıtıcı Modelleri ve Özellikleri

Günümüzde ısıtıcılar hızlı ve kolay şekilde kullanılan ısıtma yöntemlerinden biri haline gelir. Buna yol açan temel şey ise ısıtıcıların genellikle elektrik ile hızlı şekilde ısınıp çevresini de ısıtmasıdır. Farklı güçte ve şekilde modellerinin üretilmesi ise ısıtıcıları birçok ortamda kullanılabilir hale getirir. Bu birçok ortamdan kasıt kafe ve restoran gibi işletmeler, evler ve okullardır. Hızlı şekilde belli bir bölgeyi ısıtabildikleri için sıklıkla tercih edilirler. Tabi bahsi geçen tüm ortamlar için uygun olan ısıtıcı modeli farklıdır. Piyasadaki markalar ise bu ihtiyaca uyum sağlamak adına yüzlerce farklı model ısıtıcı üretirler. Kumtel KS-2763 1800 w ısıtıcı 3 kademeli modellerinden birisidir. Yerde durmak için tasarlanmış bir modeldir. 3 ayrı ısıtıcı barı sayesinde ortamı hızlıca ısıtır. 1800w gücünde olması 18 metrekare civarında yani orta büyüklükte bir odayı kolaylıkla ısıtabileceği anlamına gelir. Bu ısıtıcıyı çalıştırmak oldukça kolaydır. Yan tarafında bulunan tuşlar sayesinde kapatılıp açılabilir. Isı kademeleri de yine bu tuşlar yardımıyla kolaylıkla yapılabilir. Arka plakasının hafif eğimli olması sayesinde sıcak havayı yukarı doğru verir. Böylece yalnızca ön kısmını değil yukarı ve ön kısmı rahat şekilde ısıtır. Fiyat anlamında ekonomik bir model olduğunu söylemek yanlış olmaz. 

Kumtel markasının kule tipinde olan bir diğer ısıtıcısı ise MH-1800 Orbit model adı ile bulunabilir. Dikey olması sayesinde çok daha az yer kaplar. Tam anlamıyla dikey bir model değildir. Bu nedenle kule tipi olarak geçer. 2 kademeli bir üründür. Yine 1800 w gücü ile yaklaşık 24 metrekarelik alanı ısıtır. 114 cm uzunluğa sahiptir. Zeminde kapladığı alan ise yalnızca 40 cm olarak bilinir. Böylece geniş bir alanı minimum yer kaplayarak ısıtır. Isıtıcı tipi olarak infrared kullanılır. Isınan barlardan yayılan ısı sayesinde etraf ısınır. Elektrikli bir modeldir. Tam olarak dikey kullanılan modellerden birisi Ufo Star S/24 2400 w ısıtıcıdır. Bir ayağın üzerinde yatay şekilde konumlanan ısıtıcı yine infrared barlar sayesinde ısı yayar. Elektrik ile çalışır. 2400 w çalışma gücü sayesinde yaklaşık 24 metrekarelik alanı ısıtır. Isıtıcının yerleştirildiği ayak yüksekliği ayarlanabilir özelliktedir. Böylece kullanıcıya olan mesafe çok rahatlıkla ayarlanabilir. Öte yandan bu ayağın zeminle birleştiği yerde devrilmeye karşı emniyet açısından geniş 4 ayağı bulunur. Böylece devrilme tehlikesi minimuma indirilmiş olur. 

Bütün bu modellerin dışında duvara ya da tavana monte edilebilen modeller de bulunur. Genellikle restoran veya teras gibi alanlarda kullanımı tercih edilir. Luxell EX 23 Luxray duvar tipi ısıtıcı bu modellere başarılı bir örnektir. İnfrared ısıtıcı yardımıyla ısıtır. 2300 w gücü sayesinde geniş bir alanı ısıtır. Isı ayar düğmesi bulunur. Yatay şekilde konumlandırılır. Böylece daha geniş bir alanı ısıtabilir. Buhar fonksiyonu ve soğuk hava üfleme özellikleri bulunmaz. Tek bir filament ile ısıtma işlevini yerine getirir. Isıtıcı modelleri arasında bu ve benzeri onlarca farklı model bulunur. Arasından en kullanışlı olanı kullanıcı kendi ihtiyacına yönelik seçmelidir. Kullanım kolaylığı ve ekonomik oluşu sayesinde birçok kişinin tercihi ısıtıcılardır. 

Isıtıcı Fiyatları

İrili ufaklı birçok odaya ve bazen açık alanlara, yerleştirilen ısıtıcılar gün geçtikçe kullanımı yaygınlaşan araçlardandır. Bunun en büyük sebebi kısmi bir alanda kısıtlı süre kullanılmasının yeterli olması sayesinde ekonomik bir avantaj yaratmasıdır. Özellikle çok soğuk olmayan günlerde yalnızca bir ısıtıcı ile oturulan alanı ısıtmak yeterli olur. Bu da doğalgaz gibi diğer gider kapılarına bakılarak çok daha uygun fiyatta bir hizmet almak anlamına gelir. Tabi ısıtıcılar farklı ortama göre çeşit çeşit üretildikleri için fiyatları değişken olabilir. Kullanıcının öncelikle odasına uygun güçteki ve özellikteki ısıtıcıyı seçmesi gerekir. Bunun ardından fiyat kıyaslaması yaparken benzer ürünler arasındaki özellik farkları değerlendirilir. Örneğin iki ısıtıcı aynı güçte ise kademe sayısı yüksek olan daha yüksek fiyatlandırılabilir. Ya da tam tersi şekilde iki ürünün kademe sayısı aynı iken güçleri birbirinden farklı ise daha güçlü olan daha fiyatlı bulunabilir. Bu anlamda ısıtıcı fiyatlarını değiştiren temel noktanın ürünün gücü olduğunu bilmek gerekir. Yüksek güçte çalışan ısıtıcılar fiyat olarak daha yüksek etiketlenir. Bununla birlikte ürünün ek özellikleri de fiyatları etkiler. İki üründen birisinin kademe ayarı elle çevirerek açılıyor iken bir diğeri dokunmatik ise dokunmatik olan daha yüksek fiyatlandırılabilir. Bundan da öte kademe ayarını otomatik şekilde düzenleyen makinelerin fiyatları bir miktar daha yüksek olabilir. Hemen her ısıtıcı güç kaynağı olarak elektriği kullanır. Ancak nadir de olsa bazı ürünler tüp gibi farklı güç kaynaklarını kullanabilir. Bu nokta da ısıtıcı fiyatlarını değiştiren noktalardan birisidir. Genel olarak ısıtıcı fiyatlarına bakıldığında ise çok uygun fiyatlı modeller ile yüksek fiyatlıları bir arada görmek işten değildir. Buna sebep olan en belirgin sebep ise ürünün üretiminde kullanılan malzeme kalitesi, ısıtıcı gücü ve ürünün ek özelliklerinin kapsamıdır. 

Isıtıcı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Elektrikli ısıtıcılar birçok alanda hayatı kolaylaştıran ekipmanlardan biridir. Bazı ortamları tek başına ısıtır. Bazı ortamlarda ise destek ekip olarak devreye girer. Böylelikle sıcaklık olarak ideal ortam daha kolay oluşturulur. Tabi ısıtıcıların da birçok modeli bulunur. Bu modeller arasındaki değişkenlikler ürünlerin kimileri için uygun olup kimileri için uygun olmamasına sebep olur. Bu nedenle ısıtıcı satın alacak kişilerin öncelikle ihtiyacını çok net şekilde belirlemesi gerekir. Sonrasında değerlendirdiği modeller arasında nihai kararı verebilir. İhtiyacı belirleme noktasında ilk yapılacak şey yalnızca ısıtıcı kullanımının yeterli olup olmayacağını değerlendirmektir. Örneğin kafelerde açık alanlar yalnızca ısıtıcılarla ısıtılabilir. Öte yandan bir evde hem kalorifer hem de ısıtıcı ayrıca bulunabilir. Eğer yalnızca ısıtıcı kullanılacak bir ortam ise ısıtıcının gücü yüksek olmalıdır. Böyle bir durumda ısıtıcı 5 kademeli gibi gücünü artırma olanağı yüksek olan modellerden tercih edilebilir. Eğer ısıtıcı evde ek olarak kullanılacak bir ısıtma kaynağı ise en güçlü modellere gerek olmayabilir. Bir ısıtıcı satın alırken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer nokta ürünün dikey olup olmayacağıdır. Bazı ısıtıcılar ayarlanabilir ayaklı şekilde dikey olarak satılır. Bazıları ise yerde duran ısıtıcılardır. Yine ürünün kullanılacağı alan göz önünde bulundurularak tercih yapılmalıdır. Ayaklı olan ürünler daha geniş alanı daha kolay ısıtırken yerde duran ısıtıcılar daha kısıtlı kalır. Isıtıcı satın alırken mutlaka elektrik girişleri kontrol edilmelidir. Bunun sebebi ise başarılı bir elektrik aksamı olmayan ürünlerin sigorta ile ilgili sıkıntılar çıkarabiliyor olmasıdır. Eğer ürün seçilirken bu durum da göz önünde bulundurulursa ürünü kullanırken daha az sorun ile karşılaşılır. 

Isıtıcı Kullanımı

Isıtıcılar ev, ofis, kafe ve restoranlar gibi çeşitli alanlarda kullanılır. Bu ortamlarda hızlı şekilde ısınmayı sağlar. Güçlü olanları uzaktan da ısıtma yapabildiği için birçok işletme tarafından tercih edilir. Ev tipi olanları ise bir odayı rahatlıkla ısıtacak güçtedir. Genellikle elektrikli olan ısıtıcıların kullanımı ise sanılandan daha hassastır. Isıtıcılar güç kaynağına bağlı olduğunda çalışmaya başlar. Genellikle birden fazla kademesi olan ürünleri kullanıcı kendisi ayarlar. Genel anlamda kullanımı bu kadar basit olsa da dikkat edilmesi gereken birden fazla nokta bulunur. Isıtıcı dikey ya da yatay olabilir. Her iki durumda da yanıcı ürünlere yakın alanda kullanmamak gerekir. Aksi takdirde ufak bir yanlış harekette yanıcı ürün alev alabilir. Bir diğer dikkat edilecek nokta ise ürünü güç kaynağına takılı bırakıp uzaklaşmamak gerektiğidir. Benzer şekilde ürün çalışıyor iken uyumamak gerekir. Olası sigorta kazalarına karşı ürünü belli aralıklarla kontrol ettirmek iyi olur. Bakımı yapılan ürünlerin hem ömrü daha uzun olur hem de performansı artar. Bir ısıtıcı kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken diğer nokta ise termostatlı bir odada olup olunmadığıdır. Eğer termostata bağlı bir ısıtma sistemi varsa oda sıcaklığına uyum sağlamak adına kalorifer ısısını düşürebilir. Bu sebeple ısıtıcıyı daha uzun süre kullanma ihtiyacı doğabilir. Bu da enerji sarfiyatı açısından dezavantajlı bir durumdur. Odanın boyutu ve kullanılan ısıtıcının gücü de birbiriyle alakalıdır. Bu detay ürün kullanımını doğrudan etkiler. Isıtıcının kontrolü için yapılması gereken bir diğer kontrol ise ürüne giden elektriğin kontrolüdür. Voltaj değerinin ısıtıcıya uygun olduğu mutlaka kontrol edilmelidir. Bunun için alanında uzman olan kişilerden destek alınabilir. Kontrolü ve bakımı yapılan ve doğru kullanılan ısıtıcılar çok daha uzun süre keyifle kullanılır. 

Isıtıcı Bakımı Nasıl Gerçekleştirilir?

Isıtıcılar birçok alanda kullanılan portatif ısınma araçlarıdır. Genellikle elektrikli aletler oldukları için bir ısıtıcının bakımını bu alanın uzmanı tarafından yapılması en uygunu olur. Ancak eğer bu mümkün değilse kişinin temel bakımı kendisi yapması gerekebilir. Bakımı yapılmayan ısıtıcı modelleri zaman içerisinde tehlike oluşturabilir. Bu tehlike yangına kadar varabilir. Dolayısıyla ısıtıcıların bakımını ve kontrolünü düzenli şekilde yapmak gerekir. Eğer bu bakımı yapacak biri bulunamadı ise kullanıcı öncelikle ısıtıcının fişinin takılı olmadığını kontrol etmelidir. Sonrasında ısıtıcının sıcak olmadığından emin olunmalıdır. Elektrikli ısıtıcılar genellikle en fazla tozdan etkilenir. Bu nedenle öncelikle ısıtıcı tozdan arındırılmalıdır. Isıtıcıdan maksimum performans almak isteyen kişilerin yılda 2 defa bu işlemi yapması gerekir. Aksi takdirde elektrikli ısıtıcı barları sağlıklı şekilde ısınmayabilir. Isıtıcıyı tozdan arındırmak için hava girişinin sağlandığı kısımları temizlemek gerekir. Bunu yapabilmek için ise çekim gücü yüksek olmayan bir süpürgeye ihtiyaç duyulur. Mevcut süpürgenin çekim gücü en düşüğe alınarak da bu sağlanabilir. Süpürgenin başlığı çıkarılmalı ve boru kısmı hava girişi bölgesine yerleştirilmelidir. Böylece nazik şekilde tozlar temizlenir. Aynı işlemi ısıtıcının rezistansının olduğu kısıma da uygulamak gerekir. Temizlik yapıldıktan sonra ise ısıtıcı hemen çalıştırılmamalıdır. Yarım saate yakın beklemek uygun olur. Tüm bu işlemlerden sonra ısıtıcı kontrollü şekilde kullanılmaya devam edilebilir.

Isıtıcı İndirim ve Kampanyaları

Evlerde ve ofislerde sıkça kullanılan kalorifer gibi ısıtma yöntemleri dışında farklı yöntemlere de ihtiyaç duyulabilir. Zaman zaman kaloriferlerin yetersiz kaldığı noktada ısıtıcılar destekleyicidir. Bazı küçük ofislerde de yalnızca ısıtıcı ile ısınma sağlamak avantajlı hale gelebilir. Tüm bu gibi durumlar için ısıtıcı alışverişi yapacak kişiler ise en uygun fiyata alabilecekleri en iyi ürünü ararlar. Yeterli güce sahip, uzun süre az enerji ile çalışabilen ve küçük olmasına rağmen fazla alan ısıtan ısıtıcılar herkes tarafından istenir. Tüm bu özellikleri bir arada bulundurmaya en çok yaklaşan ısıtıcılar aranır. Bu araştırma içerisinde fiyat da oldukça önemli bir konudur. Kullanıcı satın alacağı ısıtıcı modelini belirlediyse onu en uygun fiyata satın almanın yollarına bakar. İnternet üzerinden alışveriş ise fiyat anlamında birçok avantaj sunar. Bu nedenle birçok kullanıcının tercihi olur. Tabi internet alışverişinde de en uygun fiyatı bulmak gerekir. Bunu yapmanın en pratik yöntemi Cimri.com internet sitesinden faydalanmaktır. Cimri.com internet sitesinde karar verilen ısıtıcı aratıldıktan sonra ürünün sayfasında fiyat avantajlarını sıralı şekilde görmek mümkün olur. Düşük fiyatlıdan yüksek fiyatlıya doğru siteler listelenir. Bunların yanında bazı ek kampanyalar da bu listede kullanıcı ile paylaşılır. İndirim ve kampanyaların takibi haricinde kullanıcılar Cimri.com sitesinde ürünün son üç ay içerisindeki fiyat değişimlerini de görür. Bir grafik halinde kullanıcıya sunulan bu bilgi ürünü doğru zamanda alabilme olanağı tanır.

Isıtıcı Modellerini Tüm Özellikleriyle Cimri’de İncele

Havaların soğuması ile birlikte farklı ısınma yöntemlerine olan ilgi artar. Soğuk günlerde yaygın ısıtma sistemleri çoğu zaman yetersiz kalabilmektedir. Bu durumda devreye ısıtıcılar girer. Farklı onlarca modeli olan ısıtıcılar farklı yöntemlere ek ya da tek başına kullanılabilirler. Kullanılan ortamın büyüklüğü ve ısıtıcının gücü bu durumlara göre değişmektedir. Ancak ısıtıcı alışverişinde yalnızca ortam büyüklüğü ve ısıtıcı gücü dikkate alınmaz. Isıtıcıların birçok özelliği göz önünde bulundurulur. Ürünün kaç kademesi olduğu, ürünün boyutu ve enerji kaynağı gibi detaylar bir ısıtıcı için önemli olan ve irdelenmesi gereken noktalardır. Ne yazık ki kullanıcılar bu özellikleri araştırma noktasında internet sitelerinde oldukça fazla zaman kaybederler. Bunun en büyük sebebi birçok internet sitesinin ürün özelliklerini tam şekilde vermiyor olmasıdır. Cimri.com internet sitesi ise fiyat analizi dışında ürün özelliklerini listelemesi ile de ünlüdür. Bir ürün seçtiğinizde sayfasının içerisinde üreticinin bildirdiği teknik özellikler listeli şekilde bulunur. Isıtıcılar adına konuşulursa ürünün gücü, boyutu, kablo uzunluğu gibi detayları bulabileceğinizi söylemek yanlış olmaz. Seçilen ürün üzerinden bu bilgiler tek tuşla saniyeler içerisinde elde edilir. Bunlara ek olarak kullanıcı yorumları okunabilir. Ürünü satın almış olup kullanan kişilerin yorumları karar verme aşamasına yardımcı olur. Böylelikle kullanıcı satın aldığı ürünü gerçek manada tanıyarak satın almış olur. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery