Isıtma & Soğutma

En Ucuz Isıtma & Soğutma Fiyatları

9215 Ürün gösteriliyor.
Isıtma & Soğutma fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Isıtma & Soğutma modelleri ve Isıtma & Soğutma fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Isıtma & Soğutma kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Kombiler, Klimalar, Isıtıcılar, Vantilatörler, Radyatör. 9215 adet Isıtma & Soğutma fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Isıtma ve Soğutma Cihazları Kullanımı Nasıl Olmalı?

Mevsime göre iklimi konforlu kılmak yaşadığımız yüzyılın mühendislik hediyesi gibidir. Klimaların ısıtma ve soğutma kapasitesi, vantilatörün ferahlatan etkisi, radyatörün hızlıca ısı veren güvenli sıcaklığı olmasa hayat ne kadar da konforsuz olurdu. Günün kim bilir kaç saati kömür sobası yakmakla ve yazın da sıcaktan şikayet etmekle geçebilirdi. Yaşamı kolaylaştıran ısıtma ve soğutma cihazlarını alarak evde ve ofiste hava koşullarından etkilenmeden konforlu bir biçimde vakit geçirebilirsiniz. Radyatör çeşitleri, klima modelleri, vantilatörler, ısıtıcılar, kombiler, şofbenler, doğalgaz sobaları gibi ürünler farklı alanlarda farklı ihtiyaçlara özel çözüm üreten ısıtma ve soğutma ürünleridir. Bunlara ek olarak kombi aksesuarları, hava perdeleri, termosifonlar, nemlendirme cihazları, genleşme tankı gibi ürünler de bu kategoride değerlendirilebilir. Baymak kombi çeşitleri, Mitsubishi klimalar, Vestel marka klimalar, Daikin klima modelleri, Airfel klimalar ile yaz aylarında istediğiniz serinliği elde ederek yaşam alanınızda ya da çalışma alanınızda konfor sağlayabilirsiniz. Ayrıca vantilatör çeşitleri ile de istenen serinliği sağlamak mümkün. Klimanın yoğun serinletme etkisini sevmeyenler için vantilatörler, tavan vantilatörleri mükemmel çözüm sunabiliyorlar. Ortamdaki havayı sirküle ederek fepah bir esinti sağlayan vantilatör çeşitleri, nemi arttırma, havanın kurumasını önleme gibi ek özellikler de sunabiliyor.

Klima ve Vantilatör Kullanımında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Hem klima modelleri hem de vantilatörler için geçerli olan ilk kural, direkt olarak cihazın önünde oturmamaktır. Bu şekilde aşırı serin bir etkiye maruz kalarak tıpkı açık alanda rüzgarın neden olacağı gibi tutulmalar ya da terli iken birden soğuma sonucu soğuk algınlığı söz konusu olabilir. Vantilatör pervanesini çevreleyen kafes asla çıkarılmamalı, pervaneye elle müdahale edilmemeli ya da çok fazla yaklaşılmamalıdır. Klima bakımı her yıl yapılmalı, klima temizliği sağlanarak klimanın ortama verdiği havaya bakteri karışmasına engel olunmalıdır. Vantilatörler zaman zaman temizlenmelidir. Özellikle pervanenin temizlenmesi üzerine yapışan toz ve bakterinin her çalışma sırasında ortama yayılmasına engel olur. Klima temizliği için uzman yardımı almak gerekebilir. Klima filtresi, borusu ve kapakçıkları en az yılda bir kez temizlenmelidir. Böylece hem klimanın ömrü uzar hem de hava yoluyla ortama bakteri yayılması önlenebilir.

Radyatör ve Isıtıcı Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Radyatörler, elektrikli ısıtıcı çeşitlerinden biridir. Elektrikli ısıtıcılar, temiz enerji ile çalıştıkları için kömür sobası, gazlı sobalara göre daha konforlu bir kullanım sunarlar. Ancak yine de onları çalıştırırken bebeklerden ve çocuklardan uzak tutmaya, yakınlarına kumaş, battaniye gibi kolayca tutuşabilecek malzemeler koymamaya özen göstermek gerekir. Küçük odalarda elektrikli ısıtıcı modelleri çok iyi sonuç sunar. Hızlı bir biçimde ortamı ısıtarak kısa sürede istenen sıcaklık etkisini sunabilirler. Doğalgaz sobaları da bir tür ısıtıcı cihazdır. Doğalgaz petekleri ve kombinin olmadığı ortamlarda son derece ekonomik bir ısınma seçeneği olarak doğalgaz sobası tercih edilebilir.