track source
track source

Kombiler

Kombiler Fiyatları

443 Ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Eşanjör Yapısı
Mevsim
Verimlilik Derecesi
Isıtma Tekniği
Gaz Basıncı (Doğalgaz)
Gaz Basıncı (LPG)
Kombiler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kombiler modelleri ve Kombiler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kombiler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Arçelik, Beko, E.C.A, Baymak. 443 adet Kombiler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Kombiler Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kombiler markası:

2021 yılı Kombiler Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Mayıs 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 443 Kombiler modeli içerisinde en ucuz Kombiler fiyatı 3.88 TL iken, en yüksek Kombiler fiyatı 382240.18 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kombiler fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Mayıs 2021 tarihinde ortalama Kombiler fiyatı ise 4460.8 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Kombiler Ürünleri Hangileridir?

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Cimri.com
Kombi bakımlarında önce, sıcak su ve kalorifer yanma durumu kontrol edilir. Ardından kombinin su sızdırmazlık durumu kontrol edilir. Daha sonra kombinin içi açılır ve tozlanma durumu kontrol edilir. Tozlanma çok fazlaysa, kombinin tozları temizlenir.

Kombi Su Basıncı Nasıl Arttırılır?

Cimri.com
Kombi su basıncı değeri 1,5 bar değeri seviyesinde olmalıdır. Suyun eksik olması da fazla olması da sıkıntı oluşturabilir. Su basınç değeri 0,5 değerinin altında ise arıza lambası yanmaya başlar. Bu durumda acil olarak su takviyesi yapmalısınız. Bazı durumlarda kombi su basıncı değeri 2 değerine kadar yükselebilir.

Kombi Su Basıncı Nasıl Düşürülür?

Cimri.com
Yüksek olan basıncı düşürmede iki yöntem vardır. İlk yöntem kaloriferden hava almaktır. İkinci yöntem ise tahliye vanasını açmanız olacaktır. Bu şekilde yüksek olan baıncı düşürerek ideal basınç değerini ayarlamış olursunuz.

Kombi Basıncı Neden Düşer?

Cimri.com
su seviyesinin birkaç ayda bir düşmesi olağan bir durum kabul edilir. Kombinin üzerindeki elektronik veya analog bar göstergesi 1,5-2 bar arasında olmalıdır. Kombi, içinde bulunan suyun eşanjörden geçerek ısınması ve sisteme gönderilmesi ile çalışır.

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Cimri.com
Kombilerin özellikle kış aylarında petekler yakılmaya başlanmadan önce yılda bir kez yaptırılmalıdır.
Cimri'nin Seçimi
E.C.A Confeo Plus 24 HM 20640 Kcal/H Konvansiyonel Kombi
E.C.A Confeo Plus 24 HM 20640 Kcal/H Konvansiyonel Kombi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kombi

Sıcak su ve ısınma ihtiyacını karşılayan kombiler, günümüzde birçok evde bulunur. Kombiler doğalgaz, elektrik ya da sıcak su ile çalışarak kullanıcıları soğuk havaların olumsuz etkilerinden korur. Evinizde kombi yoksa ve yaptırmayı düşünüyorsanız, bina ölçülerinin buna elverişli olması gerekir. Kombiniz kurulduktan sonra mutfakta ve banyoda sıcak sorunu ile karşılaşmazsınız. Kombinizde yanma tepkimeleri meydana gelebilir. Bu durumu ortadan kaldırmak için zehirli gazın doğru bir şekilde çıkmasına olanak veren sistemlere sahip olmanız gerekir. Kombinizin baca bağlantısı sağlam olduğu sürece sistemsel hatalardan korunursunuz. Daireniz büyük ve petek sayınız fazla ise kombinizi yoğuşmalı olanlardan seçebilirsiniz. Küçük dairelerde de yoğuşmalı kombileri kullanabilir fakat yoğuşma sağlayamaz. Kombinizi kullanacağınız ayar dairenizin boyutuna ve ısınma durumunuza göre değişiklik gösterir. Eviniz 120 m2 ve aşağısında bir ölçüye sahip ise 17-20 bin kcal/h kapasitesinde bir kombi sizin için ideal olabilir. Birçok kullanıcı faturalar ve enerji tasarrufu nedeniyle evinde olmadığı zamanlarda kombisini kapatmayı tercih eder. Bu konuda yapılması gereken doğru uygulama kombiyi kapatmamaktır. Akşam evinize dönecekseniz açık bırakmak doğru bir uygulama olurken, uzun süreli gidişlerinizde kapatmak daha doğru olacaktır. 

Kombi Modelleri

Soğuk havaların vazgeçilmezi olan kombiler hem ısınma hem de sıcak su ihtiyacınızı karşılar. Sayı olarak fazla olan kombi markaları arasından seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. En doğru kararı verebilmek için markalar ve ürünler hakkında detaylı bir araştırma yapabilirsiniz. Kış mevsimi geldiğinde ya da soğuk havalarda kombinizi açtığınızda düşük enerji harcarsınız. Isınmaya ek olarak sıcak su kullanmaya başladığınızda ise yüksek enerji kullanımı oluşur. Sürekli açılıp kapanan kombiler daha çok enerji harcar ve faturanız iki katına çıkar. Kombiler tek ve çift eşanjörlü olarak ikiye ayrılır. Tek eşanjörlü kombilerde sadece bir tane eşanjör bulunur. Çift olanlarda ise ana eşanjörün yanı sıra bir tane daha yer alır. Tekli olanlarda su daha kısa sürede ısınırken çift olanlar da bu süre biraz daha uzayabilir. Fonksiyon olarak ikisi de aynı işlevi görür fakat konfor açısından çift eşanjörlüler daha iyidir. Kombinizin enerji tüketimi bina durumuna, izolasyona ve kullanım şeklinize göre değişiklik gösterir. Kombilerin yoğuşmasız versiyonları da mevcuttur. Mutfağınızda ve banyonuzda sıcak su kullanmak için ekstra bir bağlantıya ihtiyaç duymazsınız. Birçok kullanıcı kombisinin saatte ne kadar enerji ve gaz tükettiğini merak eder. Saatte ne kadar gaz tüketeceğini belirleyen etkenlerin başında kombinizin durumu gelir. Binanın iç durumu kadar dış hava şartları da kombinizin çalışma performansını etkiler. Kombiler için belirlenen ideal basınç seviyeleri vardır fakat uyulması gereken bir koşul değildir. Siz kombinizi bu ayara uymak istiyorsanız, su basınç seviyesini 1 ile 2 barın arasında kullanabilirsiniz. 

Kombi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Evin ısı ve sıcak su kaynağı kombiler özellikle kış mevsiminde sürekli kullanılır. Evine yeni kombi taktıracaklar ise çok sayıdaki  kombi çeşitleri arasından seçim yapmakta zorlanabilir. Kombi alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Bunları uygulayarak doğru tercih yapabilirsiniz. Öncelikle hangi kombi tipini satın almak istediğinize karar vermeniz gerekir. Yoğuşmalı, hermetik ve bacalı kombi çeşitleri arasından ihtiyacınıza ve bütçenize uygun kombiyi satın alabilirsiniz. Yakıt tasarrufu sağlamak sizin için ön planda ise yoğuşmalı kombileri tercih edebilirsiniz. Kombi seçiminiz yakıt tasarrufu sağlasa da dikkat etmeniz gereken başka kıstaslar da bulunur. Bunların başında kombinin kurulacağı dairenin ölçüleri gelir. Seçtiğiniz kombi ve evin ölçüleri orantılı değilse, soğuk havalarda hayalini kurduğunuz verimi alamayabilirsiniz. Dairenin büyüklüğüne ya da küçüklüğüne göre kombi tercihi yaparak ve petek sayısını artırarak dilediğiniz rahatlığa kavuşabilirsiniz. Kombinin yer alacağı dairenin katı ve baktığı yön de alacağınız verimi etkileyen faktörlerden biridir. Alacağınız kombiye karar verip kurulumunu gerçekleştirmekle sorumluluklarınız bitmez. Kombiniz için gereken bakımları yaptırmanız gerekir. Senede bir kere kendinizin belirleyeceği periyotlarla bakımını yaptırmak daha uzun ömürlü kullanım sağlar. Kombinizin teknik özellikleri kadar kombi su basıncı da önemlidir. Kullanım esnasında bu değerin 1’in altına düşmemesi gerekir. Sağlıklı bir kombi kullanım süreci geçirmeniz için bakım işlemini güvenli ellere teslim etmek gerekir. Aldığınız kombinin kendi markasına ait teknik ekibiyle de bakım işlemlerinizi halledebilirsiniz. 

Kombi Fiyatları

Yeni bir kombi almak ya da eskisini değiştirmek isteyebilirsiniz. Ürünü satın alma aşamasına geçmeden önce kombi fiyatları hakkında ayrıntılı bir araştırma yapmak daha ekonomik sonuçlar almanızı sağlar. Bu kısmı geçtikten sonra dilerseniz, iyi bir araştırma yaparak fiyat hakkında bilgi almayı da  tercih edebilirsiniz. Ürünlerin maliyetine göre fiyatlandırılmalar arasında farklılıklar görülebilir. Kombi fiyatları hakkında kısa bir araştırma yapıldığında ürünlerin fiyatının birbirine yakın olduğu görülür. Kombiler özelliklerine göre kategorilere ayrılır. Yoğuşmalı kombi, hermetik kombi ve bacalı kombi olarak sınıflandırılır. Bu kategoriye göre ürünler arasında fiyatlar değişiklik gösterir. Kombilerin fiyatında farklılıklar oluşmasının başlıca nedeni sunulan özelliklerdir. Yoğuşmalı kombiler kullanıcıya yakıt alanında tasarruf sağlarken satın alma noktasında biraz daha yüksek gelebilir. Kullanıcının beklentisine göre ürünlerin fiyatı artıp azalabilir. Kullanıcının istekleri fiyat kısmında etkin rol oynar. Üstün özellikli bir kombi satın almak istiyorsanız, özellikleri nedeniyle fiyatında artış olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Kombiler genel olarak her türlü bütçeye ayak uyduracak seviyede fiyatlandırılır. Orta segment bir kombi için bütçe ayırmış olabilirsiniz. Özellikleri nedeniyle de üst segmentten bir ürün seçmişseniz, bütçenizi aşan fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Kombi ölçülerine göre fiyatların artıp azaldığını görebilirsiniz. İhtiyacınızı karşılayan kombi ölçüsü hangisi ise onu almak ekonomik olarak daha karlıdır. Bütçe nedeniyle aldığınız kombiden memnun kalmadığınızda değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu aşamada iki kez değişiklik yaptığınız için ekonomik anlamda daha çok yıpranabilirsiniz. 

Kombi Kullanımı

Yağmurlu havalarda zaman zaman açtığınızı kombiler kış mevsiminde hiç kapanmaz hale gelir. Sağlığınız ve bütçeniz açısından kış mevsimi gelmeden kombi ayarlarını ve bakımını yaptırmak tasarruf etmenizi sağlar. Kombiler, kış mevsiminde açıp işiniz bittikten sonra kapatacağınız özellikte ürünler değildir. Periyodik olarak bakım isterler. Kombi ayarlarınızı soğuk havalar başlamadan yaptırırsanız, kışa hazırlıklı girmiş olursunuz. İlk kez kombi taktıracak bir kullanıcıysanız aldığınız markanın teknik ekibinden gerekli talimatları alabilirsiniz. Dilerseniz kendiniz de internette kısa bir araştırma yaparak kombi bakımı ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Kombinizin kurulumundan sonra kullanma kılavuzunu incelemeniz gerekir. Bu kılavuz sayesinde kombinizle ilgili her sorunu çözebilirsiniz. Kombi kullanımıyla ilgili bazı yanlış bilgiler vardır. Özellikle kombilerin açılış ve kapanışı ile ilgili hatalar sizi ekonomik olarak zorlayabilir. Birçok kombi kullanıcısı ürünü yanlış kullandığı için yüksek faturalarla karşılaşır. Kombinizi sürekli açıp kapatmak faturanızın normalden daha yüksek çıkmasına neden olabilir. Kısa süreliğine evden ayrılıyorsanız kombiyi açık bırakmak daha doğru olur. Uzun süreli bir tatil söz konusu ise kapatıp, döndüğünüzde açabilirsiniz. Kombiler sanılanın aksine evi ısıtırken yüksek enerji harcamaz. Isınma için kullanıldığında normal seviyededir fakat sıcak su kullanımına geçtiğinde normalden daha yüksek enerjiye ulaşır. Bu geçişi kombinizin üzerindeki ekrandan gözlemleyebilirsiniz. Kombinizle ilgili küçük sorunları ayrıca kombi yorumlarını inceleyerek de çözebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery