Bosch Bulaşık Makineleri

En Ucuz Bosch Bulaşık Makineleri Fiyatları

36 ürün gösteriliyor.
Yıkama Kapasitesi
Program Sayısı
Enerji Sınıfı
Su Tüketimi
Gürültü
Yük Sensörü
Yarım Yük Yıkama
Cam&Bardak Koruma
Çocuk Kilidi
Su Taşma Emniyeti
Zaman Erteleme
Hızlı Yıkama
Kalan Süre Göstergesi
Program Takip Göstergesi
Renk
Parlatıcı Göstergesi
Tuz göztergesi
Çok Arananlar

Bosch Bulaşık Makineleri

Bosch Bulaşık Makineleri fiyatlarını ve özelliklerini cimri filtrelerini kullanarak en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak işaretleyip aradığınız ürünler arasında en uygun sonuca erişebilirsiniz.

Bosch Bulaşık Makineleri ne kadar?

Günümüz deevimizin ve ofisimizin vazgeçilmezi yeni bir ürün alırken marka ve model seçiminde fiyat avantajı satın almak için yeterli değil. Ürün servisi, kullanıcı yorumları satın almadan önce kararlarımızı etkiliyor.

Bosch Bulaşık Makineleri Fiyatı Uygun mu?

Fiyat uygunluğu için öncelikle araştırma yapmalısınız.Bosch Bulaşık Makineleri incelemeden önce müşteri adayları çeşitli markalarıda inceleyip karşılaştırmalar yapıyorlar, sitemizin karşılaştırma servisini kullanabilir ve tüm teknik özellikleri daha detaylı analiz edebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

 • Nespresso Kahve Makineleri
 • Ümit Çocuk Bisikletleri
 • Korkmaz Tencere / Tava Setleri
 • Hankook Lastikler
 • Sanicat Kedi Kumu
 • Cimri.com'da cebine uygun fiyat aralığını ve ürün özelliğini tercih ederek ihtiyacına uygun Bosch Bulaşık Makineleri fiyatlarını incele! Alışverişin keyfini çıkart

  Marka
  Bosch
  Bosch SMS67NW00T A++ 7 Program Bulaşık Makinesi Beyaz
  Karşılaştırmaya ekle

  Bosch SMS67NW00T A++ 7 Program Bulaşık Makinesi Beyaz

  Bosch SMS53L18TR A+ 5 Program Bulaşık Makinesi İnox
  Karşılaştırmaya ekle

  Bosch SMS53L18TR A+ 5 Program Bulaşık Makinesi İnox

  Cimri'nin Seçimi

  Bosch Bulaşık Makinesi

  Bulaşık makineleri özellikle zaman kazandırması ile hayatımızdaki en önemli beyaz eşyalardan biri haline geldi diyebiliriz. Üstelik gerek evde kullanımlarda gerek iş yerlerinde kullanımlarda elde yıkamaya göre çok daha az su tükettiği için çevre dostu ve tasarruflu beyaz eşyalardandır. Bosch bulaşık makinesi çeşitleri nereden bakarsak bakalım elde yıkamaya karşı her konuda daha da üstündür. Bulaşık makinesi elde yıkamaya göre hem çok daha hijyenik bir seçenektir hem de daha tasarrufludur. Hijyenik olma sebebini ise elin dayanamayacağı su sıcaklıklarına kadar çıkabilmesi olarak açıklayabiliriz.

  Bosch Bulaşık Makinesi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

  Her beyaz eşyada modelinde olduğu gibi bulaşık makinesinde de almak istediğiniz bulaşık makinesinin enerji tüketimi uzun vadedeki bütçeniz için çok önemlidir. Alacağınız bulaşık makinesi ile ilgili bilgi toplarken mutlaka harcamış olduğu enerji A, A+, A++ ve A+++ şeklinde sınıflandırılmış diye kontrol edin ve tercihinizi bu ürünlerden yana kullanın. 

  Bunun yanında yıllık ortalama su tüketimi de uzun vadede bütçeyi oldukça etkileyen bir durumdur ve seçtiğiniz ürünün ne kadar su tükettiği de toplanması gereken bilgilerdendir. Kısacası eğer ki ekonomik bir yıkama istiyorsanız, bulaşık miktarınıza göre yıkama yapan çeşitleri tercih edebilirsiniz. Ayrıyeten bütçenize her bulaşık yıkamada daha fazla katkı sağlamak istiyorsanız 10 litreye kadar düşük su tüketimine sahip modelleri tercih edebilirsiniz. 

  Ayrıca almayı düşündüğünüz bulaşık makinesinin tasarımı da oldukça önemli bir konudur. Bulaşık makinesinin kapak kısmındaki ön panelinde yıkama, bitirme ve kurutma gibi göstergeler ile süre belirten bir gösterge mutlaka yer almalıdır. Bu göstergeler ve süre belirten sayaç kısmı kirli bulaşıklarınız yıkanırken sizin süre takibinizi kolaylaştırır ve size kendinize ayıracak daha fazla zaman kazandırırlar.

  Bir başka dikkat edilmesi gereken nokta ise alacağınız bulaşık makinesinde su emniyetinin olup olmadığıdır. İlerde bir sorun çıkmasına karşın bulaşık makinesinin su taşmalarına karşı bir emniyet sisteminin olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Bu başlarda çok önemli gibi görünmese de bir problem çıkması dahilinde ne kadar önem arz ettiği anlaşılacaktır. Ayrıca birden fazla kez makinenizi çalıştırmamak için iç hacmi ve kapasitesi gün içinde çıkan bulaşığınızın tamamını bir kerede alacak şekilde bir makine tercih etmelisiniz. Eğer gün içinde çıkan bulaşığınız çok ise ama makinenizin kapasitesi sizin bulaşıklarınıza yetmiyorsa bu size enerjiden ve sudan zarar ettirecektir.

  Eğer makine içinde yer alan sepetteki çatal kaşık bıçak sepetinin kayar ve yer değiştirebilir olmasına dikkat ederseniz büyük tencere ve kazanlarınız ile derin ve büyük tabaklarınızın sığması daha kolay olur. Ayrıca daha fazla kullanım kolaylığı istiyorsanız, ayarlanabilir ve çeşitli ihtiyaçlara göre katlanabilir, yer değiştirebilir raflara sahip modellere göz atabilirsiniz.

  Bulaşık makinenizde kullanacağın deterjan tipinin de seçilebilir olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü; toz deterjanlar, tablet deterjanlar ile sıvı deterjanlar farklı yıkama programlarına ihtiyaç duyarlar. Makinenizin ön panelinde yer alan göstergeden seçtiğiniz deterjan cinsini bularak daha hijyenik yıkama sonuçları alırsınız. Eğer tüm bunlara ek olarak ekstra yıkama performansı arıyorsanız bulaşık makinenizde tablet deterjan fonksiyonuna sahip modelleri tercih edebilirsiniz.

  Birkaç ürün seçtikten sonra eğer ürün karşılaştırması yapacaksanız bulaşık makineleri arasında karşılaştırma yaparken mutlaka aynı program sayısına sahip olan ürünleri kıyaslayın. Bir markanın tek programlı makinesi ile bir diğer markanın 4 programlı makinesini karşılaştırmak sizi fiyat ve performans konusunda yanıltabilir. Bir de yanılmamak için seçtiğiniz ürünün program sayısından çok o programın yıkama şekline dikkat etmeniz elzemdir. 

  Bosch Bulaşık Makinesi Modelleri

  Bulaşık makineleri çağımızın en kolay kullanılan elektronik aletlerinden bir tanesidir desek yanlış olmaz. Özellikle de üzerindeki göstergeler ve programlar sayesinde bulaşık yıkamak gerçekten çok kolay bir hale gelmiş durumda demek mümkündür. Günümüzde artık daha rahat ve kolay bir şekilde kullanılan bu makineler sayesinde bulaşık yıkamak eskisinden çok daha kolay bir hale gelmiş durumdadır. 

  Günlük bulaşıklarda en ekonomik programı seçebilirsiniz bu size hem enerji tasarrufu sağlar hem de faturanız ve cüzdanınız için epey karlı olur. Ama yoğun kirli bulaşıklarda daha uzun ve yüksek ısıda olan programlar seçmek daha etkili ve olumlu sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Bu modeller arasından seçim yapmak sizin ihtiyaçlarınıza ve tamamen bütçenize bağlı olarak şekil almaktadır.

  Bosch bulaşık makinesi modelleri ürün tipi, yıkama kapasitesi, program sayısı, enerji sınıfı, su tüketimi, bulaşık makinesinin çıkardığı gürültü, yarım yük yıkama programı, cam ve bardak koruma seçeneği, çocuk kilidi, su taşma emniyeti, zaman erteleme, hızlı yıkama, kalan süre göstergesi, program takip göstergesi gibi özelliklere bakılarak birbirinden ayrılmaktadır. Yani en ayırt edici özellikler bunlardır.

  Genel olarak kullanıcıların tercihleri doğrultusunda a sınıfı bulaşık makineleri üretiliyor olsa da en çok tercih edilen enerji sınıfı modellerinden bir tanesi de a+ Bosch bulaşık makineleri diyebiliriz. Dieğr enerji sınıfları ise a, a+, a++ ve en tasarruflu olan diyebileceğimiz a+++ olarak sıralanmaktadır. Bir başka tasarruf edilmesi gereken konu da su tüketimidir. En ufak makineler 4 litreye kadar su harcarken ortalama 4 ila 8 programlı makineler 8 litre ile 12 litre arasında su tüketimi yapmaktadır. Bu durum markadan modele kadar her noktada değişiklik göstermektedir.

  Son zamanlarda hem fiyat hem de özelliklerin istekleri karşılaması bakımından genellikle kullanıcılar tarafından 4 programlı Bosch bulaşık makineleri sıkça tercih edilmektedir. Bu modelden başka elbette fiyatına göre de değişiklik göstermekte birlikte tek programlı, 2 programlı, 8 programlı ve hatta 13 programlı bulaşık makineleri de bulunmaktadır. Yani bulaşık makinesi programları; tek programdan başlar ve 13 programa kadar devam eder. Bulaşıklar her zaman aynı şekilde kirlenmedikleri için her bulaşık için aynı programı kullanmak çok doğru değildir. Bu yüzden ihtiyaçlar doğrultusunda en az 4 programlı bir bulaşık makinesi tercih edilmelidir. 

  Bosch Bulaşık Makinesi Fiyatları

  Bosch bulaşık makinesi fiyatları da diğer beyaz eşyalar gibi özelliklerine göre yükselmekte ya da düşmektedir. Bosch bulaşık makinesi fiyatları kurdaki dalgalanmalara göre değişmekle birlikte genel olarak 1500 TL ile 7000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu geniş fiyat aralığının sebebi ise tasarım, marka, teknik ve teknolojik farklardır.

  Yıkama kapasiteleri düşünüldüğü zaman da fiyatların değiştiği kaçınılmaz bir gerçektir. 12 kişilik Bosch bulaşık makinelerinin fiyat aralığı 1500 ila 3000 TL arasında değişirken 13 kişilik bulaşık makineleri 2000 ila 7000 TL arasında değişmektedir. Bu bilgiler ışığında yıkama kapasiteleri arttıkça fiyatların da arttığını kolayca söyleyebiliriz. Bu bilgiler ışığında ihtiyaca uygun bir bulaşık makinesi tercih edilmelidir.

  Bunların dışında bir de fiyatı değiştiren en önemli etken program sayısıdır. Bosch bulaşık makinelerinde 5 programlı bulaşık makinesinin fiyatı 2000 ila 2500 TL arasında değişirken 6 programlı bulaşık makinesi ise 2000 ila 4000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bunların yanında program sayısı arttıkça fiyat artmaktadır. Bu durumda ihtiyaçları belirleyerek bir bulaşık makinesi almak daha mantıklı olacaktır. Eğer daha kalabalık, daha yoğun bulaşıklar çıkıyorsa bu durumda program sayısını arttırarak ihtiyaca yönelik bir bulaşık makinesi almak daha mantıklı olacaktır.

  Bosch Bulaşık Makinesini Nereden Alabilirim?

  Bulaşık makinesi fiyatlarını Bosch marka incelemek istiyorsanız Cimri.com yardımımıza koşacaktır. Cimri.com adresini ziyaret ederek beğendiğiniz Bosch bulaşık makinesi fiyatlarına bakabilir, bütçenize ve zevkinize uygun bulaşık makinesi alabilirsiniz.

  Fiyat olarak net bir şey söylemek çok zordur. Ancak “bulaşık makinesi Bosch alınır” diyorsanız cimri.com sayesinde fiyat karşılaştırmaları yapabilir ve en ucuz Bosch bulaşık makinesini satın alabilirsiniz. Yukarıda verdiğimiz bilgiler ışığında artık zevkinize uygun Bosch bulaşık makinası fiyatlarına ve özelliklerine dikkat ederek satın alabilirsiniz.

   

  Karşılaştır