Televizyonlar

En Ucuz Televizyonlar Fiyatları

977 ürün gösteriliyor.
Ekran Boyutu (cm)
Ekran Tipi
Ürün Tipi
HD Uydu Alıcı
Dahili Wi-Fi
Smart TV
Çözünürlük
HDR
Subwoofer
Karasal Alıcı ( DVB-T )
Kablo TV
HD Karasal Alıcı
3D
Analog Alıcı
Çıkış Yılı
Çok Arananlar
Televizyonlar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Televizyonlar modelleri ve Televizyonlar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Televizyonlar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Samsung, Toshiba, Sony, Philips, Arçelik. 977 adet Televizyonlar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
LG 49SJ800V 49 inç 124 cm Ekran Dahili Uydu Alıcılı 4K UHD LED Televizyon
LG 49SJ800V 49 inç 124 cm Ekran Dahili Uydu Alıcılı 4K UHD LED Televizyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Samsung UE-55MU7350 55 inç 140 Ekran Dahili Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV
Samsung UE-55MU7350 55 inç 140 Ekran Dahili Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV

Yaklaşık 30 yıldır hayatımızda oldukça geniş bir yer kazanan televizyonlar günümüzde sahip oldukları pek çok özellik sayesinde televizyon izleme alışkanlıklarımızda ciddi değişiklikler yapmıştır. Bununla birlikte, televizyonların özellikleri arttıkça çeşitlilikleri ve fiyatları da benzer şekilde artmakta ve tüketicileri seçim aşamasında oldukça zor bir durumda bırakmaktadır. Pek çok tüketici bu durumda alabileceği en pahalı televizyonu seçmeye yönelmekte ve böylece önemli miktarda gereksiz harcama yapmaktadır. Siz de böyle bir duruma düşmekten endişeleniyorsanız cimri.com sitesinde bulabileceğiniz kaliteli ve becerikli televizyon modellerini oldukça uygun fiyatlarla bulabilir, ihtiyaçlarınıza en uygun modeli en uygun fiyat ile seçerek televizyon keyfinize başlayabilirsiniz.

Televizyon Nedir?

Televizyon basitçe varlıkların ses ve görüntülerini gerçeğine uygun bir şekilde gösteren aygıt anlamına gelmektedir. Günümüzdeki anlamıyla ise uzakta bulunan bir verici veya kaynaktan çeşitli yöntemlerle aktarılan ses ve görüntü verisini işleyerek göz ve kulaklarımızla algılayabileceğimiz bir şekle dönüştürmek suretiyle ses ve görüntü nakli yapan cihazları tarif eder. Televizyon teknolojisi klasik olarak uydudan veya kablo aracılığı ile gelen sinyalleri kullanmakla birlikte günümüz televizyonları internet ortamından gelen sinyalleri de kullanabilmekte, ayrıca sonradan izlemek amacıyla sinyal kaydetmeye de olanak sağlamaktadır.

Televizyon İzlerken Dikkat Etmemiz Gerekenler?

Hayatımızda edinmiş olduğu yer itibariyle televizyonun günlük yaşantımız ve özellikle sağlığımız üzerindeki etkileri tartışılmaz boyuttadır. Bu konuda televizyonun sağlığımıza olan etkilerini en aza indirmek için çeşitli tedbirler almamız gerekmekte. Öncelikle televizyonu izlediğimiz konum oldukça önemlidir. İdeal durumda televizyon izlerken televizyon ekranının ortası tam karşımızda olmalı ve televizyonla aramızda ekranın köşegen uzunluğunun 2 ila 5 katı arasında mesafe bulunmalıdır. Bu izleme mesafesi ekranın çözünürlüğüne göre değişmekle birlikte köşegen uzunluğunun 3-4 katı civarı bir uzaklık tüm çözünürlük değerleri için ideal kabul edilebilir. Uzun süreli televizyon izlemek de oldukça sakıncalıdır, her yarım saatlik izleme için yaklaşık bir dakika süreyle gözlerin dinlendirilmesi, bunun ardından oturulan koltuktan kalkılarak birkaç dakika ayakta durmak ve yürümek pek çok rahatsızlığı engelleyecektir. Son olarak ekran parlaklığının ve ses seviyesinin her zaman olması gereken ayarda tutulması duyu sağlığı açısından önemlidir. Televizyonun arkasında veya yakınında güçlü ışık kaynağı veya ışık yansımaları mevcutsa bunların kaldırılması da gereklidir. Son olarak, uyku düzeninin korunabilmesi için yatmadan önceki son iki saatlik sürede televizyon ve benzeri görüntü cihazları kullanılmamalıdır.

Televizyon Teknolojileri Nelerdir?

Televizyonun hayatımızda geniş bir yer kazanması son 30 yıl içinde olmuş olsa da televizyon teknolojilerinin gelişimi yüzyıldan uzunca bir süre önce başlamıştır. İlk geliştirilen teknoloji olan CRT, yani bilinen ismiyle tüplü televizyonlar fosfor kaplı bir cam yüzeyin özel bir aygıttan yayılan ışınlarla taranması yöntemiyle görüntü oluşturur. Oldukça ağır ve hantal olan bu teknoloji günümüzde çok özel gereklilikler hariç tamamen terk edilmiştir. CRT’nin ardından LCD denilen bir teknoloji ortaya çıkmıştır, bu teknoloji likit kristal adı verilen özel bir maddenin ekranın arkasından gönderilen ışığı kısmen engellemesi/filtrelemesi yöntemiyle görüntü üretmektedir. Ekran boyutunu oldukça incelten bu teknoloji günümüzde yaygın bir şekilde kullanılmakta ve ucuz fiyatı ile avantaj oluşturmaktadır. Plazma ekranlar LCD’lerin sahip oldukları bazı dezavantajları gidermek için geliştirilmiştir, çalışma prensibi ekran paneli içerisinde oluşturulan plazma alanlarından yayılan ışığı bir fosfor tabakasına çarptırarak görüntü oluşturmaktır. LCD’lerin sahip olduğu dar izleme açısı ve siyah renkleri tam gösterememe sorunlarını ortadan kaldırmakta ve LCD ile mümkün olmayan devasa boyutlarda ekran yapımına imkân sağlamaktadır, fakat çalışırken aşırı ısınması ve çok fazla elektrik tüketmesi gibi ciddi kusurları vardır. LED ve OLED teknolojileri yarı iletken malzemelerdeki gelişimin bir ürünüdür, LCD ekranların sahip olduğu incelik, düşük güç tüketimi ve ucuzluk avantajlarını plazma ekranların sahip olduğu geniş izleme açısı ve yüksek kontrast avantajları ile birleştirmenin yanı sırada eğimli veya kıvrımlı ekranlar yapılmasına da olanak sağlamaktadır. Çalışma prensibi özel yarıiletken malzemeye elektrik gerilimi uygulanarak görüntü elde edilmesidir.

OLED Ekranlı Televizyonların Avantajları Nelerdir?

LED kelime anlamı ile ışık yayan diyot demektir. LED ekranlar, birden fazla LED kullanılarak oluşturulmaktadır. OLED ise organik ışık yayan diyot anlamına gelmektedir. OLED ekranlarda karbon tabaka iki iletken arasına sıkıştırılır. Ardından enzim diye tabir edilen bir madde ile desteklenir. OLED ekranlardaki organik tabaka çok ince olduğu için bükülebilir özelliğe sahiptir. Bu da OLED ekranın curve teknolojisine daha yatkın olmasını sağlar. OLED ekranlar diğer ekranlara göre daha fazla parlaklık üretebilirler. Ayrıca OLED ekranlar diğer ekran türlerine göre daha hafiftir, bu da kullanım alanlarında müşteriler için avantaj sağlar. OLED ekranlar diğer ekran tiplerine oranla daha geniş görüş açısına sahiptir. Bu sayede ekran ile neredeyse aynı hizada oturan bir kişinin görüntüyü net görebilmesini sağlar. OLED ekranlı televizyonlar diğer televizyon tiplerine göre daha uzun ömürlüdür. Bu sayede uzun kullanım deneyimi ile birlikte kullanıcılar tasarruf da edebilmektedir.

Televizyon Standartları Nelerdir?

Televizyonlarda çeşitli görüntü standartları kullanılmakta ve bu standartlar izlediğimiz görüntünün kalitesini doğrudan etkilemektedir. Bu standartları bilmek televizyon seçiminde yegâne rehberimiz ve tasarruf aracımız olacaktır. PAL ve NTSC standartları ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan standartlardır. İki standart da analog formatlıdır, PAL standardı biraz daha yüksek bir çözünürlük sunarken NTSC standardı saniyede gösterilen kare sayısının daha yüksek olmasıyla öne çıkmaktadır. Her iki standart da günümüzün modern dijital standartları yanında oldukça kötü ve eski standartlardır, bununla birlikte günümüz televizyon yayınlarının önemli bir kısmı halen bu formattadır. HD formatı zamanla artan görüntü kalitesi ihtiyaçlarını karşılamak üzere ortaya çıkmış olan bir dijital standarttır. 720p adıyla da bilinen bu standartta görüntü çözünürlüğü 1280x720 piksel olup saniyede gösterilen kare sayısı 30, 50 veya 60 olabilmektedir. Kare hızına bağlı olarak 720p30, 720p50 ve 720p60 şeklinde de isimlendirme yapılmaktadır. Piyasadaki HD televizyonların büyük bir kısmı 720p60 standardını desteklemektedir, maalesef bu tip bir televizyon eski PAL veya NTSC çözünürlüğündeki yayınların kalitesini iyileştirmemektedir.

FullHD standardı HD standardının geliştirilmiş bir versiyonudur, 1920x1080 piksel çözünürlük ve 25-60 arasında değişebilen kare hızlarını ifade eder. HD standardından farklı olarak FullHD televizyonlar 1080i ve 1080p şeklinde iki gruba ayrılır, bunlardan 1080p çok daha kalitelidir, fakat gerek aktarım gerekse kayıt için çok fazla aktarım hızı/depolama alanı gerektirir. Günümüzde FullHD yayın sayısı az miktarda olmakla birlikte gün geçtikçe artmakta ve gelecekte en yaygın standart halini alacağından şüphe duyulmamaktadır. UltraHD veya UHD standardı daha çok internet üzerindeki özel yayınlarda ve video paylaşım sitelerinde karşımıza çıkan, normal televizyon yayını olaraksa oldukça az sayıda olan bir standarttır. Genel olarak görüntü çözünürlüğü 1080p değerinin üzerindeki yayınları kapsamakla birlikte üç çözünürlük değeri UHD için standart kabul edilmiştir. Bunlar 2560x1440 piksel değerindeki WQHD(1440p, 2K), 3840x2160 piksel değerindeki QFHD(2160p, 4K) ve 7680x4320 piksel değerindeki 8K standartlarıdır.

Televizyon Alırken İhtiyaçlarımızı Neye Göre Belirlemeliyiz?

En önemli konu, nelere ihtiyacımız olduğu ve nelere olmadığına karar verebilmek. Öncelikle panel boyutu gerek izleme keyfimiz gerek fiyat gerekse de sağlığımız için almamız gereken tedbirler açısından ilk karar verilmesi konudur. Televizyonu hangi odaya koyacaksak o odada mümkün olan izleme uzaklıklarını belirleyip buna göre bir panel boyutu sınırı oluşturmak seçim aşamasında işimizi oldukça kolaylaştıracaktır. Odanız çok küçükse 2 metrelik izleme mesafesine sahip olan 24 inç televizyonlar tek seçiminiz olmalıdır, odanızın izin verdiği izleme mesafesi arttıkça 65 inç değerine kadar ulaşabilen modellerle ilgilenebilirsiniz. Ekran boyutunu belirledikten sonra sıra çözünürlüğü belirlemeye gelecek. Burada en düşük seçeneğimiz HD Ready olarak da bilinen 720p televizyonlar. Panel boyutu olarak 24 inç belirlediyseniz çözünürlük değeriniz çok yüksek ihtimalle 720p olacaktır. 30 inç ve üzeri panel boyutlarında FullHD çözünürlük seçeneğiniz oluşacaktır, bu noktada 32 inç boyutlu bir FullHD televizyon seçmek kısıtlı bir bütçeyle uzun süre kullanabileceğiniz bir televizyona sahip olmanızı sağlayacaktır. Bütçeniz müsait ise 43 inç ve üzeri panel boyutlarıyla birlikte sunulan 4K UHD çözünürlükteki modellere bakabilirsiniz, eğer bu çözünürlükte bir yayın izliyorsanız görüntü kalitesi sizi kesinlikle mest edecektir.

Çözünürlüğü de belirledikten sonra televizyonunuzdan ne gibi ekstra özellikler istediğinizi belirlemelisiniz. Wi-Fi desteği televizyonunuzun internete doğrudan bağlanmasını sağlayarak internet yayınlarını kolayca izleme imkânı sağlayacaktır. Ayrıca internete bağlanabilen çoğu televizyon internette serbestçe gezmenize ve sosyal medya hesaplarınıza bağlanma olanağı da sağlamaktadır. Yayın kaydetme seçeneğini yayın sırasında başka bir şey yapmanız gerektiğinde kaydedip daha sonra izlemek için kullanabilir ve böylece sevdiğiniz dizi ve programları kaçırmadan izleyebilirsiniz. Hareket/ses ile denetim olanağı veren bir televizyon sizi kumandayı kaybetme kabusundan kurtaracaktır, ya da bluetooth destekli bir televizyon akıllı telefonunuzu kumandaya çevirebilir. Eğer televizyonunuzun cebinizdeki telefonunuz ile yarışmasını istiyorsanız ve bütçeniz elverişliyse Android işletim sistemli bir televizyon buraya kadar bahsettiğimiz tüm özelliklerin yanında oyun oynama, tablet/telefon ile ekran paylaşımı ve benzeri pek çok özelliği beraberinde getirecektir. Bütün bu özelliklerden hangilerini istediğinizi ve hangilerini istemediğinizi kesin bir şekilde belirlemeniz satın alımda işinizi inanılmaz bir şekilde kolaylaştıracak ve asla kullanmayacağınız özelliklere bolca para saçmanızı engelleyecektir.

Curved Ya Da Kavisli Ekran Ne Anlama Gelir?

Daha çok 43 inç ve üzeri boyutlu televizyonlarda sunulan curved seçeneği ekranın hafif bir şekilde bükülmüş olması anlamına gelmektedir. Bu tip televizyonlar sahip oldukları şekil sayesinde özellikle ekran merkezinden uzaktaki kısımlara da dik ve dike yakın açılarla bakmaya olanak sağladığı için seyir keyfinizi arttıracaktır. Özellikle 55 inç ve üzeri boyuttaki televizyonlarda curved seçeneğini aramanız televizyonunuzu seyrederken daha fazla keyif almanızı sağlayacaktır.

Televizyon Alırken Aşırı Pahalı Seçimlerden Nasıl Kaçınabiliriz?

Günümüzde televizyon fiyatları 700 TL’den 27000 TL’ye kadar değişiklik gösterebilmekte ve haliyle seçeceğimiz televizyonun aslında ihtiyacımız olandan çok daha pahalı olma sakıncası oluşmaktadır. Bunu engellemek için alacağımız televizyonda ne gibi özellikler sunulduğuna ve bu özelliklerin ne kadarına ihtiyacımız olduğuna iyice dikkat etmeliyiz. Smart TV, 3D ve curved özellikleri televizyon fiyatını oldukça arttıran özelliklerdir, ihtiyacınız yoksa bu özelliklerden kaçınmanız bütçenize oldukça iyi gelecektir. Panel boyutu da fiyat üzerinde oldukça etkilidir, buradan yapacağınız her türlü kısıntı size doğrudan kar olarak dönecektir. 4K çözünürlük sunulan televizyonlara da şüpheyle de yaklaşabilirsiniz, her ne kadar üreticiler yüksek çözünürlük ile reklam yapmayı sevseler de 4K yayınlar gerek günümüzde gerekse yakın gelecekte oldukça az miktarda olacağından televizyonunuzun 4K olmasının farkını hissedemeyebilirsiniz. Tabi ki, eğer bütçeniz uygunsa 4K çözünürlük tercih ederek ileride tekrar televizyon almaktan da kurtulabilirsiniz. FullHD televizyon alırken de bütçeniz kısıtlıysa 1080p yerine 1080i modelleri tercih ederek tasarruf edebilirsiniz.

Akıllı Televizyon Nedir?

İnternet teknolojileri neredeyse hayatın her alanına girdi. Beyaz eşyalar da internet üzerinden veri alışverişi yapmaya başladı. Bu sebepten dolayı kullanılan cihazlar artık internet teknolojilerine uyumlu üretiliyor. Akıllı televizyonlar işletim sistemleri sayesinde herhangi bir cihaza gerek duymadan internete erişim, uygulama yükleme gibi özellikleri beraberinde getirmekte. Günümüzde popüler olan facebook, netflix, spotify, youtube gibi sitelere ait uygulamalara bilgisayara ihtiyaç duymadan televizyon üzerinden erişilebilmesi büyük kolaylık sağlamaktadır. Akıllı televizyonlar uygulamalar haricinde birçok oyun seçeneği ile kullanıcıların daha keyifli vakit geçirmeyi hedeflemekte. Ayrıca bazı akıllı televizyonlarda izlenen dizi, film veya belgeselleri harici diske kaydetme özelliği bulunmaktadır. Akıllı televizyonlar Android, Tizen, webOS, Firefox gibi işletim sistemlerine sahipler. En çok tercih edilen işletim sistemi Android olmasına karşın Tizen ve Firefox işletim sistemleri de Android kadar işlevsel.

Android İşletim Sistemine Sahip Akıllı Televizyonların Avantajları Nelerdir?

Akıllı televizyon seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de hangi işletim sistemine sahip olduğudur. Akıllı televizyonlarda her işletim sistemi biri birinden farklıdır. Dolayısıyla en çok kullanılan ve en iyi desteğe sahip olan işletim sistemine sahip akıllı televizyonu almak avantaj sağlayacaktır. Android işletim sistemi dünya üzerinde kendisini yeterince kanıtladığı için tercih edilebilir. Android işletim sistemine sahip akıllı televizyonlarda telefon ve tabletlerde bulunan uygulamalar kısmen çalıştırılabilir. Özellikle android işletim sistemine hakim olan kullanıcıların kolayca alışabilmesi büyük avantaj. Diğer işletim sistemine sahip akıllı televizyonların kısıtlı uygulama ve oyun imkanlarının kat kat üstünde olan android akıllı televizyonlar stabil kullanım deneyimi sunmakta. Android işletim sistemine sahip akıllı televizyonlar mkv gibi video uzantılarını oynatabilmek için özel uygulamalar sunuyor. Android telefona sahip kullanıcılar android akıllı televizyon satın aldıklarında telefonlarının ekranını anlık olarak televizyon üzerinden takip edebilme özelliğine de sahip oluyor. Telefonda çok sevilen ancak televizyonda oynanamayan oyunları veya kullanılamayan uygulamalara büyük ekran sayesinde televizyon üzerinden erişebiliyor.

En Çok Tercih Edilen Akıllı Televizyon Modelleri Hangileri?

Birçok marka akıllı televizyon üretmektedir. He ne kadar temelde aynı özelliklere sahip olsalar da biri birilerine göre avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. LG marka akıllı televizyon satın almak isteyenler popüler olan LG 49SJ800V LED TV modelini veya LG 49UJ630V LED TV modelini tercih edebilirler. Samsung marka akıllı televizyonlar arasında en çok satan Samsung UE-49MU7400 LED TV modeli veya Samsung UE-43MU7000 LED TV modeli tercih edilebilir. Yerli televizyon üreticilerinden Vestel markasının da akıllı televizyonları bulunmaktadır. Vestel markasının uygun fiyatlı Vestel 48FD7300 LED TV wifi, smart tv - 48 inc / 122 cm - full hd, Vestel 55UD8400 4K Ultra HD Smart LED TV smart tv - 4k - 55 inc / 140 cm veya Vestel 49UB8300 LED TV smart tv - 49 inc / 124 cm - 4k modellerinden birine Cimri.com fiyat düşme alarmı sayesinde sahip olabilirsiniz.