Vantilatörler

En Ucuz Vantilatörler Fiyatları

691 Ürün gösteriliyor.
Iyonizer
Uzaktan Kumanda
Güç
Kademe Sayısı
Zaman Ayarı
Yükseklik Ayarı
Pervane Çapı
Vantilatörler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Vantilatörler modelleri ve Vantilatörler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Vantilatörler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Arçelik, Vestel, Beko, Arzum, Fakir. 691 adet Vantilatörler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Vantilatör

Hava sıcak, serinlemek için uygun fiyatlı bir cihaz arıyorsunuz ama klima montajıyla da uğraşmak istemiyorsunuz. Klima mı vantilatör mü, diye kararsız kaldınız. Üfleme hızı ayarlanabilir, fiyatı da bütçeyi zorlamayan ekonomik ve pratik bir çözüm arıyorsanız, vantilatör sizin için doğru seçenek olabilir. Vantilatör almaya karar verdiniz ama bir sürü çeşit arasında kararsız kaldınız, o halde önce vantilatör modellerini tanımalısınız. 

Vantilatör modellerini incelerseniz tavan vantilatörü, ayaklı vantilatör, yer vantilatörü, sessiz vantilatör, A sınıfı vantilatör, masa vantilatörü, buharlı vantilatör, duvara monte edilen vantilatör türleri arasından, kullanacağınız alana ve bütçenize göre bir ürün seçmeniz daha kolay olacaktır. 

Vantilatör Modelleri

Vantilatör seçmeden önce nerede konumlandıracağınıza karar vermeli ve ihtiyacınızı doğru belirlemelisiniz. Hangi alanda kullanacağınızı ve önceliğinizi belirledikten sonra piyasadaki vantilatör markaları arasından bütçenize uygun bir model seçmeniz kolaylaşacaktır. 

 • Tavan Vantilatörü

Tavana sabitlenmesi nedeniyle evin içinde yer kaplamayan, kullanışlı olan ve bu nedenle sıkça tercih edilen bir vantilatör modelidir. Geniş kanatlarıyla serinlik sağlar ve havayı bulunduğu ortama eşit bir şekilde yayabilir. Eğer evinizde tavan vantilatörü kullanmak istiyorsanız bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Öncelikle kullanacağınız odanın tavan yüksekliğinin en az 2 metre, serin havanın rahat yayılıp akımın düzgün bir şekilde oluşabilmesi için de tavan vantilatörünün pervanesindeki kanat uzunluğunun en fazla 1.5 metre olması gerekir.

 • Ayaklı Vantilatör

Farklı odalarda/alanlarda kullanılabilen, ayakları sayesinde ihtiyaç duyulan bölgeye taşınabilen vantilatör modelidir. Farklı boyutlarda olabildiği gibi, ihtiyaç duyulduğunda uzunluğu ayarlanabilen çeşitleri de vardır. Pervane kısmı hareket ederek farklı yönlere dönebilen ve hızı ayarlanabilen çeşitleri daha kullanışlıdır. 

 • Yer Vantilatörü

Zeminde kullanılabilen yer tipi vantilatörlerinin farklı boyutta, farklı hız ayarında ve farklı Watt gücünde çeşitleri vardır. Kullanımındaki olumsuz yön ise boylarında ayarlama yapmanın mümkün olmamasıdır. 

 • Masa Vantilatörü

Kullanım için çalışma odası, ofis, sınıf gibi ortamlarda daha sık tercih edilen masa üstü vantilatörler, diğer vantilatör modellerine göre daha küçüktür. Mini vantilatör olarak da adlandırılan bu modelleri seçerken, alana uygun ebatta olmasına dikkat edilmelidir. Günümüzde elektrikle çalışanlar dışında, kalem pille ve USB bağlantısıyla çalışan tipleri de sıklıkla kullanılır. Yerden tasarruf sağlayan masa vantilatörü kısa mesafede belli noktada serinlik sağlarken, büyük ayaklı vantilatör geniş erişim mesafesi sayesinde geniş alanları da serinletmeye imkan sağlar. 

 • Duvara Monte Edilen Vantilatör

Küçük alanlarda kullanım için tercih edilen duvar tipi vantilatörler, konumlandırıldığı yaşam alanında yer kaplayan bir modeldir. Pencere tipi vantilatör olarak adlandırılan bu vantilatörler, pencere olan yere yerleştirilir ve böylece pencereden gelen temiz havayı hareket ettirerek serinlik sağlar.

 • Buharlı Vantilatör

Genellikle ayaklı olan buharlı vantilatörler, hem serinlik sağlar hem de kullanıldığı alana nem verir.  Nem sağlayabilmesi için buhar bölümüne temiz su doldurularak kullanılır. Havayı nemlendirdiği için sulu vantilatör olarak da adlandırılan bu modeller günümüzde sıkça kullanılmakta. Serinletme özelliği güçlü olduğundan, açık alanlarda, kafeterya ve restoranlarda tercih edilir. Küçük alanlarda ve evlerde kullanıldığında fazla serinlik üşümeye, nem ise mobilyalarda rutubete neden olabilir. Buharlı vantilatörlerin su haznesine buz atılması, cihazın daha fazla serinletmesine yardımcı olur. 

 • Sanayi Tipi Vantilatör

Sanayi tipi vantilatörler, açık alanlarda ve büyük ofis/işyeri gibi yerlerde tercih edilir. Daha güçlü olan bu modellerin harcadığı enerji de, ev tipi vantilatörlere daha fazla olur.

 • Kule Tipi Vantilatör

Kule tipi vantilatörlerin yerleştirilebilmesi için özel bir alan gerekir. Salon tipi klimalara benzeyen bu vantilatörlerin farklı hız ayarları bulunur ve kumandayla kontrol edilebilmesi kullanım kolaylığı sağlar.

Vantilatör Fiyatları

Vantilatör fiyatları; vantilatörün markasına, modeline, kaç Watt gücünde olduğuna, büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir. Vantilatör satın alırken kullanım rahatlığına, hafifliğine, gücüne, yapımında kullanılan malzemenin kalitesine ve dayanıklılığına dikkat ederek, farklı fiyat seçenekleri içinden evinize ve bütçenize en uygun ürünü bulabilirsiniz.

Vantilatör Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bütçenize uygun bir vantilatör alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Öncelikle sormanız gereken sorular; taşınabilir mi yoksa sabit bir şekilde monte edilenlerden mi olmalı, kaç Watt gücünde olmalı, ne kadar güçlü serinletmeli, ayarlanabilir ve salınımlı mı olmalı yoksa aynı serinlikte kalıp sabit mi kullanılmalı…

Hava sıcaklığı değişiklik gösterebildiği için evinizdeki serinlik ihtiyacı da buna paralel olarak değişir. Bu noktada, vantilatörlerdeki farklı kademelerin sayısı önem kazanır. 

 • Ayarlanabilir Hız

Vantilatörlerde farklı kademeler olması, pervanelerin dönme hızını belirler ve böylece sağladığı hava akımının hızı artar ya da azalır. Özetle ne kadar çok kademe sayısı varsa, o kadar pervane dönüş hızı seçeneği olur.

 • Salınım Özelliği

Eğer salınım özelliği olan bir vantilatör satın alırsanız, vantilatör farklı yönlere dönme hareketi yaparak kullanıldığı alanın daha fazla bölümünü serinletebilir. Sadece yatay salınım özelliği olan vantilatörlerin pervane kısmı sağa- sola dönerek serinlik sağlar. Dikey ve yatay salınıma sahip vantilatör modelleri,  yukarı ve aşağı hareket edebildiği için daha geniş bir alana serinlik verir. 

 • Uzaktan Kumanda

Uzaktan kumandalı vantilatör modelleri kullanım kolaylığı sağlar. Uzaktan kumanda ile oturduğunuz ya da yattığınız yerden kalkmanıza gerek kalmadan, vantilatörün kademeli olarak hız ayarını yapabilir ya da açıp kapatabilirsiniz. Zaman ayarlamasına sahip vantilatörler de kullanım kolaylığı sunar. Örneğin 2 saate ayarlandığında, 2 saat boyunca çalışıp sonrasında kendi kendine durarak enerji tasarrufu sağlar. 

 • Ağırlık

Satın alacağınız vantilatörün ağırlığı önemli bir unsurdur. Eğer tavana ya da duvara monte edilen bir vantilatör kullanmayacaksanız, farklı alanlara taşıyabilmek ve birçok odada serinliğinden yararlanabilmek için hafif ve portatif bir vantilatör modeli seçmeye dikkat etmelisiniz. 

 • Ses

Vantilatör, serinletme özelliğinin yapısı nedeniyle kullanıcıdan uzağa konumlandırılabilen bir cihaz değildir. Klimalardan farklı olarak, serinliğini hissetmek için yakınında olmanız gerekir. Bu yüzden de çalışırken fazla ses çıkaran modeller, bir süre sonra rahatsız edici hale gelir. Açık alanda ya da geniş mekanlarda bu ses dağılsa da, küçük odalarda kullanılacak ev tipi modeller satın alınırken bu özellik göz önünde bulundurulmalı ve mümkünse bir mağazada denenip satın alınmalıdır. 

 • Güç

İstediğiniz serinlik düzeyini sağlayabilecek bir vantilatör alacaksanız, bunun için cihazın Watt gücüne dikkat etmelisiniz. Genellikle 30-180 Watt arasında değişiklik gösteren vantilatörlerin Watt değeri ne kadar fazlaysa alınacak verim de o derece artar. Ancak düşük Watt gücüne sahip olanlar da enerji tasarrufu sağlar. 

Örneğin buharlı vantilatörler genelde 100 Watt gücündedir. Ancak bu gücün bir kısmı serinletme, bir kısmı da nemlendirme özelliği için harcanır. Bu yüzden satın alırken bu kıyaslamayı göz önünde bulundurmak gerekir. A sınıfı vantilatörler, elektrik tasarrufu sağlar. Pervane çapı da cihazın gücünü belirleyen özelliklerden biridir, en az 16 inç çapındaki vantilatör modellerinin tercih edilmesi gerekir. 

Vantilatör satın alırken vantilatörün motor gücü (Watt), rüzgâr hızı, pervane büyüklüğü ve türü, yapımında kullanılan malzeme, hava debisi gibi özelliklere dikkat edilmelidir. Bu özellikler, cihazın performansını etkileyen unsurlardır. 

Kullanımı bittikten sonra korunaklı bir şekilde saklamak, tozlanmasını önleyerek muhafaza etmek, pervane kısmının üstüne ağırlık gelmemesine dikkat etmek ve kablolarını fazla bükülmemesine özen göstermek de vantilatörün kullanım süresini artıracaktır.