track source

Vantilatörler

Vantilatörler Fiyatları

681 Ürün gösteriliyor.
Iyonizer
Uzaktan Kumanda
Güç
Kademe Sayısı
Zaman Ayarı
Yükseklik Ayarı
Pervane Çapı
Vantilatörler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Vantilatörler modelleri ve Vantilatörler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Vantilatörler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Arçelik, Vestel, Beko, Arzum. 681 adet Vantilatörler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Vantilatörler

Birçok insan bütün kış ayları boyunca yaz mevsimini bekler. Fakat bunaltıcı sıcaklar kendini göstermeye başladığında yaz ayları cazibesini kaybeder. İnsanlar, yaz aylarında farklı birkaç yöntem ile serinlemeye çalışır. Bunlardan en yaygın olarak kullanılanları vantilatörler ve klimalardır. Klimaların  çok pahalı olması ve bazı insanlar için olumsuz etkiler yaratmasından dolayı vantilatör kullanımı çok yaygındır. Evlerde, iş yerlerinde, restoranlarda, otoparklarda ve benzeri alanlarda kullanılır. Bu aletler, kapalı yerlerdeki durgun ve bunaltıcı havayı dalgalandırarak ortamı serinletir. Vantilatörler, sıcak yaz aylarında her evin ihtiyaç duyduğu aletlerdir. Kimi zaman bunaltıcı sıcaklar, yaz mevsiminin olumlu yanlarına gölge düşürür. Bu gibi zamanlarda vantilatörler hayat kurtarıcı özelliğe sahiptir. Hemen hemen her evde ve iş yerlerinde vantilatör kullanılır. Özellikle kalabalık işyerlerinde sık sık tercih edilir. Vantilatörler farklı formlarda ve özelliklerde üretilir. Ayaklı, masaüstü, tavan, duvar tipi gibi farklı formlarda vantilatör çeşitleri vardır. Genellikle ev aletleri ve elektronik cihaz markaları tarafından üretilir. Çeşitli birçok vantilatör markası vardır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte özellikleri gelişmiş ve çeşitlenmiştir. Uzaktan kumanda sistemi, buhar, iyonizer gibi özellikler eklenmiştir. Bu yeni özellikler ile beraber vantilatör kullanımı daha konforlu ve keyifli hale gelir. Vantilatörler, sanayi tipi ve ev tipi olmak üzere ikiye ayrılır. İkisi arasında kapasite farkı vardır. Yerinde ve bilinçli kullanıldığı takdirde, vantilatörler bunaltıcı yaz sıcaklıklarından kaçmak için iyi bir yoldur. 

Vantilatör Modelleri

Vantilatörler, yaz aylarında kullanıcılara daha keyifli ve serin anlar yaşatır. Yaz mevsiminde mutlaka bulundurulması gereken eşyalar arasındadır. Vantilatörler sanayi tipi ve ev tipi olarak ikiye ayrılır. Bu iki farkli vantilatör çeşidi de farklı tasarımlarda üretilir. Vantilatör sanayi tipi ise, iş yerleri, otoparklar, restoranlar, oteller gibi kalabalık ve geniş ortamlarda kullanılır. Çünkü ev tipi modellere göre daha yüksek performans ile çalışır. Bundan dolayı ev gibi küçük alanlarda kullanılmak için uygun değildir. Hem sanayi tipi vantilatörler hem de diğerleri, masaüstü, tavan, ayaklı, duvar tipi gibi farklı formlarda ve tasarımlarda üretilir. Vantilatörler, kullanım amacına ve yerine göre tasarım olarak oldukça zengindir. Her bir formun kullanım yeri farklıdır. Masaüstü vantilatör modelleri genellikle küçük ebatlarda üretilir. Ofis gibi çalışma odaları için tercih edilir. Bir diğeri ise vantilatör duvar tipi  üretilen modellerdir. Duvara monte edilerek kullanılır. Duvar tipi olan modeller pencere tipi vantilatör olarak da adlandırılır. Çünkü genellikle pencere yanına kullandırılır. Bunun nedeni pencereden gelen temiz havayı tüm odaya yaymaktır. Monte edilerek kullanıldığı için yer kaplar. Vantilatör ayaklı tasarıma sahip modeller, duvar tipi ve masaüstü modellere göre daha fazla yer kaplarm Fakat ayaklı oldukları için ürünün yeri kolaylıkla değiştirilebilir. Evin farklı alanlarında kullanmak için idealdir. Bu modellerin boyu isteğe bağlı olarak ayarlanabilir. Boyutları modelden modele değişiklik gösterir. Bir diğer model çeşidi ise tavan vantilatörleridir. Dar ve küçük odalar için tercih edilir. Tavan vantilatörlerinin tam ortasında lamba bulunur. Bundan dolayi bir bakıma avize işlevi görür. Vantilatör çeşidi kullanılan odanın büyüklüğüne göre karar verilir. Modeller arasında belirleyici birtakım özellikler vardır. Yeni dönem vantilatör modellerinde uzaktan kumanda seçeneği vardır. Kumandalı olarak odanın herhangi bir yerinden kontrol edilebilir. Bu özellik kullanıcıların konfor alanını genişletir. Bir yeni özellik ise buhar teknolojisidir. Son dönemlerde tercih edilen modeller arasinda buharlı vantilatörler vardir. Vantilatör buharlı ise odayı serinletirken, nem de sağlar. Genellikle ayaklı olarak tasarlanır. Nem haznesi bulunur. Nem haznesine temiz su doldurularak çalıştırılır. Temiz su sayesinde kuru hava nemlendirilir. Bu tip vantilatörler sulu vantilatör olarak da adlandırılır. Vantilatörlerde modeller arasında değişikliğe neden olan birtakım özellikler vardır. Kademe sayısı modelden modele değişiklik gösterir. Kademe sayısı vantilatörlerin dönme hızı ile ilgilidir. Kademe sayısı fazla olan vantilatörler, kullanıcılara daha fazla dönüş hızı seçeneği sunar. Bazı modellerde salınım özelliği varken bazılarında yoktur. Salınımı olan vantilatörler sağa sola hareket eder. Vantilatörlerin ağırlıkları da modelden modele değişir. 

Vantilatör Fiyatları

Vantilatörler geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Çünkü vantilatörün işlevini ve kullanım yerini belirleyen çeşitli birçok özellik vardır. Vantilatör markaları arasında fiyat farkı vardır. Fiyatları etkileyen önemli birkaç özellik vardır. İlk olarak vantilatörün boyutu fiyat için belirleyici bir özelliktir. Vantilatör küçük ise fiyatı bir tık daha düşüktür. Vantilatör çeşitleri arasında da fiyat farkı bulunur. Genellikle ayaklı vantilatör modelleri diğer modellere göre daha pahalıdır. Çünkü daha gelişmiş ve çeşitli özellikler ile geliştirilir. Masaüstü vantilatörler en uygun fiyatlara sahiptir. Fiyatı etkileyen önemli bir diğer özellik ise kademe sayısıdır. Kademe sayısı modeller arasında fiyat farklılığına sebep olur. Kademe sayısı arttıkça fiyat da artar. Son teknoloji ürünlerinden olan buharlı vantilatörler pahalı modeller arasında yer alır. Yeni yeni görülmeye başlanan özelliklerden birisi olan iyonizer özelliği de fiyat da belirleyicidir.  Genellikle en pahalı fiyatlara sahip olan modeller buharlı ve iyonizer özelliği bulunduran vantilatörlerdir. Ürünlerdeki watt değeri modelden modele değişiklik gösterir. Watt değeri arttıkça üründen alınabilecek verim artar. Bundan dolayi watt değeri yüksek vantilatörler daha pahalıdır. teknolojilerden birisi de uzaktan kumandalı vantilatörledir. Vantilatör kumandalı kullanılabiliyor ise fiyatı bir tık daha fazladır. Kısacası uzaktan kumanda, iyonizer ve buhar özelliği, kademe sayısının fazlalığı, salınım özelliği gibi faktörler vantilatör fiyatlarında belirleyicidir. Net bir sayı  söylemek mümkün olmasa da fiyatlar 100 - 3000 lira gibi geniş bir aralıkta değişiklik gösterir.

Vantilatör Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Vantilatör seçerken dikkat edilmesi gereken önemli birtakım özellikler vardır. Vantilatörler, özellik, tasarım ve marka olarak çeşitlilik gösterir. Model seçeneği olarak zengin bir kategoridir. Bundan dolayı satın almadan önce kısa bir araştırma yapmak gerekir. Göz önünde bulundurulması gereken ilk nokta ürünün kullanım amacıdır. Vantilatörler sanayi tipi ve normal modeller olarak ikiye ayrılır. Eğer işyerleri gibi geniş alanlarda kullanmayacaksanız sanayi tipi vantilatörler sizin için fazladır. Ev veya ofis gibi dar ve küçük alanlar için daha uygun modeller tasarlanır. Bundan dolayı vantilatörün kullanım yeri ve amacı önemlidir. Eğer alacağınız oda çok küçük ise tavan vantilatörlerini tercih edebilirsiniz. Fakat alacağınız modeli yer değiştirerek kullanacaksanız ayaklı vantilatörlere yönlenmelisiniz. Ayrıca ayaklı vantilatörler özellik olarak diğer modellere göre daha gelişmiştir. Eğer online alışveriş olarak satın alacaksanız almadan önce ürünün ebatlarını incelemelisiniz. Vantilatörler farklı boyutlarda ve boylarda olur. Bazi vantilatörlerin kullanimi daha pratik ve konforludur. Konfor ve pratiklik sizin için önemli ise alacağınız modelde uzaktan kumanda seçeneği bulunup bulunmadığına dikkat etmelisiniz. Yaz ayları her ne kadar çok sıcak olsa da her gün aynı derece sıcaklıkta olmuyor. Bundan dolayı vantilatörün her gün aynı hızda dönmesi yeterli serinliği sağlamaz. Yada bazı günler ortamı olması gerekenden daha çok serinletir. Bu gibi durumların önüne geçmek için birden fazla  hız kademesi seçeneği sunan ürünlere yönelebilirsiniz.

track source
Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery