track source
track source
track source

Vantilatörler

Vantilatörler Fiyatları

746 Ürün gösteriliyor.
Iyonizer
Uzaktan Kumanda
Güç
Kademe Sayısı
Zaman Ayarı
Yükseklik Ayarı
Pervane Çapı
Vantilatörler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Vantilatörler modelleri ve Vantilatörler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Vantilatörler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Xiaomi, Arçelik, Beko, Vestel, Arzum. 746 adet Vantilatörler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Vantilatörler Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Vantilatörler markası:

En Çok İncelenen Vantilatörler Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Vantilatörler Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
27 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 746 Vantilatörler modeli içerisinde en ucuz Vantilatörler fiyatı 6.09 TL iken, en yüksek Vantilatörler fiyatı 93880.94 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Vantilatörler fiyatlarının ortalaması alındığında ise 27 Eylül 2021 tarihinde ortalama Vantilatörler fiyatı ise 362.73 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Vantilatörler Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Dijitsu VN14 Ayaklı Vantilatör
Dijitsu VN14 Ayaklı Vantilatör
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ufo ATEAC-01 Portatif Soğutucu
Ufo ATEAC-01 Portatif Soğutucu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
General Home GM 8890 Vantilatör
General Home GM 8890 Vantilatör
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Vantilatörler

Birçok insan bütün kış ayları boyunca yaz mevsimini bekler. Fakat bunaltıcı sıcaklar kendini göstermeye başladığında yaz ayları cazibesini kaybeder. İnsanlar, yaz aylarında farklı birkaç yöntem ile serinlemeye çalışır. Bunlardan en yaygın olarak kullanılanları vantilatörler ve klimalardır. Vantilatörler, en çok tercih edilenlerden biri olarak evlerde, iş yerlerinde, restoranlarda, otoparklarda ve benzeri alanlarda kullanılır. Bu aletler, kapalı yerlerdeki durgun ve bunaltıcı havayı dalgalandırarak ortamı serinletir. Vantilatörler, sıcak yaz aylarında her evin ihtiyaç duyduğu aletlerdir. Kimi zaman bunaltıcı sıcaklar, yaz mevsiminin olumlu yanlarına gölge düşürür. Bu gibi zamanlarda vantilatörler hayat kurtarıcı özelliğe sahiptir. Hemen hemen her evde ve iş yerlerinde vantilatör kullanılır. Özellikle kalabalık işyerlerinde sık sık tercih edilir. Vantilatörler farklı formlarda ve özelliklerde üretilir. Ayaklı, masaüstü, tavan, duvar tipi gibi farklı formlarda vantilatör çeşitleri bulunur. Bu sayede her kullanıcı için doğru bir alternatifi bulmak da oldukça kolaylaşır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte özellikleri gelişmiş ve çeşitlenmesi de bu durum üzerinde etkili olmasının yanı sıra birçok marka alternatifi de kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik tasarımları piyasaya sunar. Uzaktan kumanda sistemi, buhar, iyonizer gibi özellikler eklenmiştir. Bu yeni özellikler ile beraber vantilatör kullanımı daha konforlu ve keyifli hale gelir. Vantilatörler, sanayi tipi ve ev tipi olmak üzere ikiye ayrılır. İkisi arasında kapasite farkı vardır. Yerinde ve bilinçli kullanıldığı takdirde, vantilatörler bunaltıcı yaz sıcaklıklarından kaçmak için iyi bir yoldur. 

Vantilatör Modelleri

Vantilatörler, yaz aylarında kullanıcılara daha keyifli ve serin anlar yaşatır. Yaz mevsiminde mutlaka bulundurulması gereken eşyalar arasındadır. Vantilatörler sanayi tipi ve ev tipi olarak ikiye ayrılır. Bu iki farkli vantilatör çeşidi de farklı tasarımlarda üretilir. Vantilatör sanayi tipi ise, iş yerleri, otoparklar, restoranlar, oteller gibi kalabalık ve geniş ortamlarda kullanılır. Çünkü ev tipi modellere göre daha yüksek performans ile çalışır. Bundan dolayı ev gibi küçük alanlarda kullanılmak için uygun değildir. Hem sanayi tipi vantilatörler hem de diğerleri, masaüstü, tavan, ayaklı, duvar tipi gibi farklı formlarda ve tasarımlarda üretilir. Vantilatörler, kullanım amacına ve yerine göre tasarım olarak oldukça zengindir. Her bir formun kullanım yeri farklıdır. Masaüstü vantilatör modelleri genellikle küçük ebatlarda üretilir. Ofis gibi çalışma odaları için tercih edilir. Bir diğeri ise vantilatör duvar tipi  üretilen modellerdir. Duvara monte edilerek kullanılır. Duvar tipi olan modeller pencere tipi vantilatör olarak da adlandırılır. Çünkü genellikle pencere yanına kullandırılır. Bunun nedeni pencereden gelen temiz havayı tüm odaya yaymaktır. Monte edilerek kullanıldığı için yer kaplar. Vantilatör ayaklı tasarıma sahip modeller, duvar tipi ve masaüstü modellere göre daha fazla yer kaplar. Fakat ayaklı oldukları için ürünün yeri kolaylıkla değiştirilebilir. Evin farklı alanlarında kullanmak için idealdir. Bu modellerin boyu isteğe bağlı olarak ayarlanabilir. Boyutları modelden modele değişiklik gösterir. Bir diğer model çeşidi ise tavan vantilatörleridir. Dar ve küçük odalar için tercih edilir. Tavan vantilatörlerinin tam ortasında lamba bulunur. Bundan dolayi bir bakıma avize işlevi görür. Vantilatör çeşidi kullanılan odanın büyüklüğüne göre karar verilir. Modeller arasında belirleyici birtakım özellikler vardır. Yeni dönem vantilatör modellerinde uzaktan kumanda seçeneği vardır. Kumandalı olarak odanın herhangi bir yerinden kontrol edilebilir. Bu özellik kullanıcıların konfor alanını genişletir. Bir yeni özellik ise buhar teknolojisidir. Son dönemlerde tercih edilen modeller arasinda buharlı vantilatörler vardir. Genellikle ayaklı olarak tasarlanır. Nem haznesi bulunur. Nem haznesine temiz su doldurularak çalıştırılır. Temiz su sayesinde kuru hava nemlendirilir. Bu tip vantilatörler sulu vantilatör olarak da adlandırılır. Vantilatörlerde modeller arasında değişikliğe neden olan birtakım özellikler vardır. Kademe sayısı modelden modele değişiklik gösterir. Kademe sayısı vantilatörlerin dönme hızı ile ilgilidir. Kademe sayısı fazla olan vantilatörler, kullanıcılara daha fazla dönüş hızı seçeneği sunar. Bazı modellerde salınım özelliği varken bazılarında yoktur. Salınımı olan vantilatörler sağa sola hareket eder. Vantilatörlerin ağırlıkları da modelden modele değişir. 

Vantilatör Fiyatları

Vantilatörler geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Çünkü vantilatörün işlevini ve kullanım yerini belirleyen çeşitli birçok özellik vardır. Vantilatör markaları arasında fiyat farkı vardır. Fiyatları etkileyen önemli birkaç özellik vardır. İlk olarak vantilatörün boyutu fiyat için belirleyici bir özelliktir. Vantilatör küçük veya büyük boyutlarda sunularak hem bütçeye hem de kullanıma uygun bir alternatifi de bulmayı kolaylaştırır. Genellikle ayaklı vantilatör modelleri diğer modellere göre farklı fiyatlandırılabilir. Ayaklı vantilatörlerin genellikle daha gelişmiş teknik donanıma sahip olması fiyatlar üzerinde önemli bir etken olarak karşımıza çıkar. Masaüstü vantilatörler ise uygun fiyatları ile dikkat çeker. Fiyatı etkileyen önemli bir diğer özellik ise kademe sayısıdır. Kademe sayısı modeller arasında fiyat farklılığına sebep olur. Kademe sayısı arttıkça fiyat da artar. Son teknoloji ürünlerinden olan buharlı vantilatörler pahalı modeller arasında yer alır. Yeni yeni görülmeye başlanan özelliklerden birisi olan iyonizer özelliği de fiyat da belirleyicidir. Genellikle en pahalı fiyatlara sahip olan modeller, buharlı ve iyonizer özelliği bulunduran vantilatörlerdir. Ürünlerdeki watt değeri modelden modele değişiklik gösterir. Watt değeri arttıkça üründen alınabilecek verim artar. Bundan dolayi watt değeri yüksek vantilatörler görece yüksek fiyatlara sahip olsa da verimin de artması sayesinde tasarruflu seçenekler arasında yer alır.  Önemli teknik gelişmelerden birisi de uzaktan kumandalı vantilatörledir. Vantilatör kumandalı olarak sunulması nedeniyle fiyat aralıkları değişkenlik gösterebilir. Kısacası uzaktan kumanda, iyonizer ve buhar özelliği, kademe sayısının fazlalığı, salınım özelliği gibi faktörler vantilatör fiyatlarında belirleyicidir. 

Vantilatör Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Vantilatör seçerken dikkat edilmesi gereken önemli bir takım özellikler vardır. Vantilatörler, özellik, tasarım ve marka olarak çeşitlilik gösterir. Model seçeneği olarak zengin bir kategoridir. Bundan dolayı satın almadan önce kısa bir araştırma yapmak gerekir. Göz önünde bulundurulması gereken ilk nokta ürünün kullanım amacıdır. Vantilatörler sanayi tipi ve normal modeller olarak ikiye ayrılır. Eğer işyerleri gibi geniş alanlarda kullanmayacaksanız sanayi tipi vantilatörler sizin için fazladır. Ev veya ofis gibi dar ve küçük alanlar için daha uygun modeller tasarlanır. Bundan dolayı vantilatörün kullanım yeri ve amacı önemlidir. Eğer alacağınız oda çok küçük ise tavan vantilatörlerini tercih edebilirsiniz. Fakat alacağınız modeli yer değiştirerek kullanacaksanız ayaklı vantilatörlere yönlenmelisiniz. Ayrıca ayaklı vantilatörler özellik olarak diğer modellere göre daha gelişmiştir. Vantilatörler farklı boyutlarda ve boylarda sunularak ihtiyacınıza yönelik bir seçim yapmanızı sağlar. Konfor ve pratiklik sizin için önemli ise alacağınız modelde uzaktan kumanda seçeneği bulunup bulunmadığına dikkat edebilirsiniz. Yaz ayları her ne kadar çok sıcak olsa da her gün aynı derece sıcaklıkta olmuyor. Bundan dolayı vantilatörün her gün aynı hızda dönmesi yeterli serinliği sağlamaz ya da bazı günler ortamı olması gerekenden daha çok serinletir. Bu gibi durumların önüne geçmek için birden fazla  hız kademesi seçeneği sunan ürünlere yönelebilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz vantilatör buharlı bir tasarıma sahipse ortamın nem seviyesini de kontrol edebilirsiniz. Tüm bu ayrıntılar sayesinde aradığınız gibi bir vantilatörü kolaylıkla bulabilir, böylece sıcak yaz günlerinin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery