track source
track source

Bulaşık Makineleri

Bulaşık Makineleri Fiyatları

372 Ürün gösteriliyor.
Yıkama Kapasitesi
Program Sayısı
Enerji Sınıfı
Hızlı Program Süresi
Su Tüketimi
Kazan Malzemesi
Gürültü
Yük Sensörü
Multitablet Fonksiyonu
Yarım Yük Yıkama
Sıcaklık Sayısı
Cam&Bardak Koruma
Ekonomik Program Süresi
Çocuk Kilidi
Su Taşma Emniyeti
Zaman Erteleme
Hızlı Yıkama
Kalan Süre Göstergesi
Program Takip Göstergesi
Renk
Parlatıcı Göstergesi
Tuz Göstergesi
Bulaşık Makineleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bulaşık Makineleri modelleri ve Bulaşık Makineleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bulaşık Makineleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Samsung, Bosch, Arçelik, Vestel, Siemens. 372 adet Bulaşık Makineleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Altus Al 413-L E Sınıfı 3 Programlı Bulaşık Makinesi Beyaz
Karşılaştırmaya ekle

Altus Al 413-L E Sınıfı 3 Programlı Bulaşık Makinesi Beyaz

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Bulaşık Makineleri Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Bulaşık Makineleri markası:

En Çok İncelenen Bulaşık Makineleri Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Bulaşık Makineleri Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
12 Mayıs 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 372 Bulaşık Makineleri modeli içerisinde en ucuz Bulaşık Makineleri fiyatı 187.75 TL iken, en yüksek Bulaşık Makineleri fiyatı 152568.38 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Bulaşık Makineleri fiyatlarının ortalaması alındığında ise 12 Mayıs 2021 tarihinde ortalama Bulaşık Makineleri fiyatı ise 2235.4 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Bulaşık Makineleri Ürünleri Hangileridir?

Bulaşıkmakine Tuzu Ne İşe Yarar

Cimri.com
Bulaşık makinesi tuzu özel, topaklanma karşıtı bileşenler içerir. Böylece tuz ıslandığında katı bir kütle haline gelip su yumuşatıcısını tıkamaz.

Bulaşık Makinesi Tuzu Nereye Konur?

Cimri.com
Bulaşık makinenizin tuz haznesi alt sepetin altında, makinenin tabanında bulunur.

Bulaşık Makinesi Temizleyici Nasıl Kullanılır?

Cimri.com
Makineniz boşken bulaşık makinesi temizleyiciyi makineye yerleştriin ve yüksek sıcaklıktaki bir programda çalıştırın.

Bulaşık Makinesi Temizleyici Ne İşe Yarar?

Cimri.com
Makinenizin pervaneler, filtreler ve borular gibi gizli ve önemli parçalarında biriken yağı ve kireci temizler.

Bulaşık Makinesi Temizleyicisini Ne Sıklıkta Kullanmalıyım?

Cimri.com
Makinenizden %100 performans alabilmek için bulaşık makinesi temizleyiciyi ayda bir kez kullanmanız önerilir.
Cimri'nin Seçimi
Arçelik 6233 A+ 3 Program Bulaşık Makinesi Beyaz
Arçelik 6233 A+ 3 Program Bulaşık Makinesi Beyaz
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Arçelik 6343 Linox A+ 4 Program Bulaşık Makinası İnox
Arçelik 6343 Linox A+ 4 Program Bulaşık Makinası İnox
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bulaşık Makinesi

Bulaşık makineleri özellikle pratik özellikleri ile bir kurtarıcı niteliğindedir. Günümüzde her evde bir tane olan bu beyaz eşya, hem su tasarrufu hem de vakit tasarrufu sağlar. Aynı zamanda bulaşık makinesinde yıkanan bulaşıklar, elde yıkanan bulaşıklara göre daha temiz ve parlak olur. Bulaşık makineleri, bulaşıkları daha hızlı ve daha az su kullanarak yıkamak amacıyla icat edilmiştir. Makine içerisinde bulunan döner fıskiyeler, bulaşıkların her yerine su ulaştırır ve güzelce temizler. Bulaşık makinesi, icadından beri bu nedenler dolayısıyla hemen benimsenmiştir. Piyasada pek çok farklı markanın pek çok farklı modelde bulaşık makinesi bulunur. Bulaşık makineleri son zamanlarda farklı teknolojilerle donatılmış makineler olarak karşınıza çıkar. Dokunmatik versiyonlara da sahip olan bulaşık makineleri, dış görünüş olarak da giderek şık bir hal almaya başlamıştır. Mutfakta bulunan ve görüntüsü sebebiyle mutfağın dekorasyonunu bozan makineler yerini şık modellere bırakmıştır. Gelişen teknolojiyle birlikte bulaşık makinelerinin modelleri de oldukça şık bir görünüme kavuşur. Yeni modellerdeki bulaşık makineleri mutfak dekorasyonlarını bozmayacak kadar şık üretilmişlerdir.

Bulaşık Makinesi Modelleri

Bulaşık makineleri kullanıcıların hayatını, işlerini kolaylaştıran beyaz eşyalardan bir tanesidir. Bu nedenle bulaşık makinesi seçimi yaparken dikkatle incelenmesi gereken özellikler bulunur. Bulaşık makineleri evde en çok çalışan beyaz eşyalardan bir tanesidir. Bulaşık makineleri de diğer beyaz eşyalar gibi enerji tasarruf sistemi bulundurur. Enerji tasarruf sistemi, bulaşık makinelerinin ve diğer beyaz eşyaların elektrik tasarrufu yapmasına yardımcı olur. Bu sayede enerji tasarruf sistemi elektrik faturasının düşük gelmesine yardımcı olur. Bulaşık makinesi özelliklerinde göz atılması gereken diğer bir özellik ise bulaşık makinelerinin sahip olduğu program sayısıdır. Program sayısı ne kadar fazla olursa her çeşit kire sahip bulaşıklarınızı istediğiniz programda yıkayabilirsiniz. Bulaşık makineleri en az 2 programlıdır. 3 programlı bulaşık makinesi temel ihtiyaçları karşılasa da daha fazla programa sahip olan bulaşık makineleri de tercih edilebilir. Bulaşık makinelerinin artık diğer beyaz eşyalarda da bulunan ve inox adı verilen teknolojiyle üretilmiş seçenekleri de mevcuttur. İnox görünümlü beyaz eşya ve bulaşık makineleri, paslanmaz çelikten üretilmişlerdir. İnox ile üretilmiş beyaz eşyaların kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Paslanmaz çelikten üretilen bu beyaz eşyalar oldukça narindir ancak görünüm olarak oldukça şıktır. Son zamanlarda trend haline gelen inox artık tüm beyaz eşyalarda kullanılır. Eğer diğer kullanıcılar gibi trendlere uymak ve mutfağınızı şık göstermek istiyorsanız tercihinizi inox görünümlü bulaşık makinelerinden yapabilirsiniz. Bulaşık makinelerinin modelden modele değişiklik gösteren bir özelliği de tablet deterjan fonksiyonudur. Bazı bulaşık makinelerinde tablet deterjan fonksiyonu bulunmaz. Satın alırken dikkat edilmesi gereken bir özelliktir. Eğer tablet deterjan kullanma taraftarıysanız bu fonksiyonun satın alacağınız bulaşık makinesinde olduğundan emin olmalısınız.

Bulaşık Makinesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Günümüzde piyasada pek çok farklı markanın farklı modellerde bulaşık makineleri bulunur. Bu nedenle bulaşık makinesi markaları arasından seçim yapmak oldukça zor bir hal alır. Seçenek bu kadar fazla olunca kullanıcıların kafası karışabilir. Bu noktada bulaşık makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken birkaç temel husus bulunur. Bunlara dikkat edildiği müddetçe satın alınan bulaşık makinesinden oldukça memnun kalınacaktır. Bulaşık makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri bulaşık makinesinin sahip olduğu enerji sistemidir. Satın alınan makinenin az enerji harcaması için A sınıfı enerji tasarruf sistemine sahip olmalıdır. Bulaşık makinesi ölçülerine de dikkat edilmelidir. Genellikle standart ölçülerde olsa da bazı durumlarda farklı olabilir. Bu nedenle kontrol etmekte fayda vardır. Bulaşık makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise satın alacağınız bulaşık makinesinin su taşma gibi bir durumla karşılaşma ihtimaline karşı emniyet sistemi olup olmamasıdır. Emniyet sistemi olan cihazlar tercih edilmelidir. Bulaşık makinesi satın alırken bulaşık makinesinin içine de göz atılmalıdır. Bulaşık makinesinin sepetleri ve yatabilen telleri fonksiyonel bir şekilde kullanılabilir olmalıdır. Alt sepette bulunan çatal kaşık sepetinin kayabilir ve yer değiştirebilir özellikte olduğuma dikkat edilmelidir. Bu özellik bulaşık yerleştirirken kullanıcıya kolaylık sağlar. Bulaşık makinesi satın alırken deterjan tipinin seçilebilir olmasına özen gösterilmelidir.

Bulaşık Makinesi Kullanımı

Bulaşık makinesi çeşitleri arasından seçilen ve satın alınan makinelerin kullanımında da dikkat edilmesi gereken hususlar bulunur. Bu hususlara dikkat edildiği müddetçe bulaşık makinesinin performansı daha yüksek olacaktır. Aynı zamanda bulaşık makinesi kullanım koşullarına uyulduğunda kullanım ömrü daha uzun olacaktır. Bulaşık makinelerinin de zaman zaman temizlenmesi gerekebilir. Bulaşık makinelerinin içerisini temizlemek kötü koku oluşumunu önler ve aynı zamanda bulaşıkların daha temiz bir şekilde yıkanmasını sağlar. Bulaşık makinesinde bulunan filtrenin yıkanması da bulaşık makinesinin performansını arttıran yöntemlerdendir. Bulaşık makinesine kirli bulaşıkları yerleştirirken özellikle alt sepetteki tencere ve benzeri gibi cisimlerin pervanelere çarpmaması da oldukça önemlidir. Bulaşık makinesini çalıştırmadan önce el ile pervaneyi döndürerek çarpma durumu kontrol edilebilir. Bu kontrol bulaşık makinesi çalıştığında pervanenin de çalıştığından emin olmanızı sağlar. Pervane bir cisme çarpıp duruyorsa makinede bozulmaya yol açabilir. Bu noktaya oldukça dikkat edilmelidir. Kullanıcılar makinenin alt kısmına bulaşık yerleştirirken çok fazla yüklenebilir ve bu gibi durumlar da sorun ortaya çıkabilir. Bulaşık makineleri temizlenirken çok sert kimyasallar kullanılmamalıdır. Sert kimyasallar makinenin yapısına zarar verebileceği gibi insan sağlığı için de risklidir. Makinenin iç temizliği kadar dışının temizliği de oldukça önemlidir. Bu nedenle belirli zaman aralıklarıyla makinenin dışının da temizlenmesi iyi olacaktır. Seçilen makine inox görünümüne sahip bir bulaşık makinesiyse oldukça dikkatli bir şekilde temizlenmelidir. İnox görünümüne sahip beyaz eşyalar oldukça narin olduğundan nemli bir bez yardımıyla, yumuşak hareketlerle temizlenmesi en iyisi olacaktır.

Bulaşık Makinesi Fiyatları

Piyasada pek çok farklı modelde bulaşık makinesi bulunur. Bu nedenle karar verme aşaması zorlu geçer. Piyasadaki bulaşık makinesi fiyatları markadan markaya, modelden modele farklılık gösterir. Bazı modellerin sahip olduğu farklı özellikler de bulaşık makinesi fiyatlarına etki eder. Bu nedenle uygun fiyatlı ve performans açısından yüksek bir bulaşık makinesi satın almak için araştırma yapmak gerekir. Piyasada fiyat olarak düşük ancak performans açısından yüksek pek çok bulaşık makinesi modeli de bulunur. Bulaşık makinesi satın alırken sadece markaya bakılmamalıdır. Bulaşık makinesinin özelliği ihtiyaçlarınız doğrultusunda olmalıdır. Örneğin; 2 programlı bir bulaşık makinesi az kullanımlarda ihtiyacınızı karşılayabilir ama diğer modellere göre daha uygun fiyatlıdır. Uygun fiyatlı olduğu için tercih edilebilir ancak kalabalık aileler için uygun değildir. Bulaşık makinesi alırken dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat edildiği sürece satın alacağınız bulaşık makinesi ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve yüksek performansıyla sizi mutlu edecektir. Bulaşık makinesinde yüksek performans oldukça önemlidir. Cimri.com’a göz atıp bulaşık makinesi önerilerini okuyabilir ve fikir edinebilirsiniz. Bulaşık makinesi en ucuz seçenekleri filtreler kısmından listeleyebilir ve göz atabilirsiniz. Aradığınız ürünlere cimri.com’dan kolaylıkla ulaşabilir ve filtreleri kullanarak arama kısmından bulabilirsiniz.

Karşılaştır
Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery