• En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
 • Özenle hazırlanmış bir sofranın ardından size büyük kolaylıklar sağlayacak, elde yıkamak ve su israfı yerine bu işlemi sizin için hızlandıracak en ucuz bulaşık makinesi modelleri şimdi Cimri’de sizlerle! Arçelik, Siemens, Bosch, Samsung ve Vestel gibi onlarca markanın bulaşık makinesi modelleri sizleri bekliyor.

 • Bulaşık makinesi alırken nelere dikkat etmelisiniz?

  Bulaşık makineleri de buzdolapları gibi enerji tüketimi yüksek olan beyaz ev aletlerinden biridir. A ve üstü enerji sınıflarından bir bulaşık makinesi modeli tercih etmeniz, kaynakların tüketimi konusunda da size bir artı sağlayacaktır.

  Bulaşık makinesi markasına karar verdikten sonra, ihtiyaçlarınız doğrultusunda modeller arasında da bir seçim yapmanız gerekecektir. Bu durumda da bulaşık makinesi programlarına iyice göz atmalısınız. Aynı zamanda bulaşık makinenizi seçerken fiyat karşılaştırmasını, ürünlerdeki eksiklikler üzerinden yapmanız, program sayılarının farklarını incelemeniz size yine avantaj sağlayacaktır.

  Bulaşık makinesindeki programların yoğunluğunu kendi ihtiyaçlarınıza göre belirlemelisiniz. Sadece tek program kullanacağım demek yerine bulaşık makinesi programlarının ne işe yaradığını ve ne gibi faydalar sağladığını öğrenmelisiniz.

  Herhangi bir su taşmasına karşı emniyet sisteminin olmasına bulaşık makinelerini seçerken dikkat etmeniz de önemlidir.

 • Bulaşık makinesindeki programlar nelerdir ve ne işe yararlar?

  Bulaşık makinesi programlarını belirlemeden önce ilk olarak ihtiyacınız doğrultusunda belirlemeniz gereken ankastre bulaşık makinesi mi yoksa solo bulaşık makinesi mi kullanacağınızdır. Solo bulaşık makineleri genellikle daha az sayıda programlamaya sahiptir. Düşük programlı almayı düşünüyorsanız solo makineleri tercih edebilirsiniz, ancak ankastre bulaşık makinesi hem şıklık hem de programların fazlalığı açısından daha iyi bir seçenek olacaktır.

  Bulaşık makinesi programları; bir programdan başlayarak 12 program ve üzerine kadar devam edebiliyor. Bulaşıkların her zaman aynı kir yoğunluğunda olmayacağını göz önünde bulundurursanız, sabit bir programda kullanmak çok doğru bir tercih olmayacaktır. Günlük bulaşıklarda en ekonomik programı seçmek, enerji tasarrufu ve faturanız için karlı olacaktır. Ancak yoğun kirli bulaşıklarda, daha uzun programlar tercih etmeniz, ön yıkama ile efektif sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

 • Bulaşık makineleri bulaşıkları neden çizer?

  Suyun sertlik oranı ve tercih ettiğiniz bulaşık deterjanı markası, bulaşıklarınızın çizilmiş olarak makineden çıkmasına sebep olabilmektedir. Bu durumun önüne geçebilmeniz için; bulaşık makinenizdeki tuz ve parlatıcı ayarının doğru yapıldığından emin olmalı ve doğru deterjanı belirlemelisiniz. Bulaşık makinenizin bulaşıklarınızı çizmesini engellemek için, parlatıcı bölümüne koyacağınız sirke de doğal bir parlatıcı işlevi görecektir. Bunları göz önünde bulundurarak bulaşık makinenizin daha verimli çalışmasını ve daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

  Siz de en ucuz bulaşık makinelerini, yüzlerce ürün seçeneği içerisinden Cimri.com'da bulabilir ve mutfağınıza en uygun bulaşık makinesine kolayca ulaşabilirsiniz!