Bulaşık Makineleri

En Ucuz Bulaşık Makineleri Fiyatları

326 ürün gösteriliyor.
Yıkama Kapasitesi
Program Sayısı
Enerji Sınıfı
Su Tüketimi
Gürültü
Yük Sensörü
Yarım Yük Yıkama
Cam&Bardak Koruma
Çocuk Kilidi
Su Taşma Emniyeti
Zaman Erteleme
Hızlı Yıkama
Kalan Süre Göstergesi
Program Takip Göstergesi
Renk
Parlatıcı Göstergesi
Tuz göztergesi
Çok Arananlar
Bulaşık Makineleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bulaşık Makineleri modelleri ve Bulaşık Makineleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bulaşık Makineleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Samsung, Bosch, Arçelik, LG, Vestel. 326 adet Bulaşık Makineleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Özenle hazırlanmış bir sofranın ardından size büyük kolaylıklar sağlayacak, elde yıkamak ve su israfı yerine bu işlemi sizin için hızlandıracak en ucuz bulaşık makinesi modelleri şimdi Cimri’de sizlerle! Arçelik, Siemens, Bosch, Samsung ve Vestel gibi onlarca markanın bulaşık makinesi modelleri sizleri bekliyor.

Bulaşık Makinesi Nedir?

Bulaşık makinesi günümüzün en kolay kullanılan aletlerinden bir tanesi. Özellikle üzerindeki programlamalar vasıtasıyla artık bulaşık yıkamak gerçekten çok kolay hale gelmiş durumda. Hatta fiyatları dolayısıyla o kadar ucuzladı ki artık öğrenci evlerinde dahi bu tarz makinaları görmek mümkün. Günümüzde artık çok daha rahat bir şekilde ve kolay bir şekilde kullanılan bu makineler sayesinde bulaşık yıkamak çok kolay bir hale gelmiş bulunuyor. Aynı zamanda da içerisinde bulunan sistem sayesinde hem su tasarrufu sağlıyor ve daha güzel bir şekilde bulaşıklarınızı yıkıyor. Fakat zaman ile bulaşık makinesinde biriken zararlı maddeler ve özellikle sulardaki kireç belirli zamanlarda tıkanıklığa ve bakım ihtiyaçlarına neden olabiliyor. Bu tarz durumlarda dikkatli bir şekilde hareket edildikten sonra ve iyi bir firmadan bulaşık makinesi seçildikten sonra herhangi bir sıkıntı yaşamadan çok başarılı sonuçlar elde edilebiliyor. Bunların başında hiç kuşku yok ki teknik olarak güçlü firmalar gelmekte yani eğer yetkili servisleri ve teknik servisleri güçlü olan firmalardan tercih yaparsanız bu durumda daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Hızlı bir şekilde müdahale edebilme şansları olduğu gibi aynı zamanda da sorun çıktığı zaman rahatlıkla sonuç alma şansına sahip olabiliyorsunuz. A'dan Z'ye her türlü beyaz eşya konusunda yardımcı olunuyor.

Bulaşık Makinesi Nasıl Kullanılır?

Mutfaktaki sihrine rağmen bir bulaşık makinesinin çalışma prensibi basittir. Aslında su sızdırmaz kapıya sahiptir ve bulaşıkları sıcak su ve sabun ile püskürterek yıkar diğer taraftan kirli suyunu boşaltır ve sonra bulaşıkları kurutur. Bunların hepsi çok basit veya oldukça karmaşık olabilecek kontroller tarafından işletilir. Kontrol sistemleri özel olarak çalışır makine programları vasıtası ile bulaşıkları düzenli bir şekilde yıkar. Önce suyu verir sonra deterjanı içine çeker bulaşıkları yıkar daha sonra kirli suyu boşaltır ve en son olarak ısı vererek bulaşıkları kurutur. Sıcak su tipik olarak lavabonun altına monte edilen bir su besleme valfine bağlanan bir besleme hortumu aracılığıyla bulaşık makinesinin içine doğru yol alır. Bulaşık makinesi için bir tamir işi yapacağınız zaman bu valfi kapatın. Besleme hortumunun diğer ucu, bulaşık makinesindeki bir su giriş valfine bağlanır. Elektronik olarak kumandalara bağlanan giriş valfı, eğirme sprey kollarına su temini için açılır ve kapanır. Bu püskürtme kolları, genellikle küvetin üstünde ve alt tarafında, bulaşıkların üzerine püskürtülmesi için yüksek basınçlı bir yağmurlama sistemi gibidir. Kirli su, iç haznenin tabanında toplanır, bir filtreden geçer ve erken yıkama devreleri sırasında sistemden pompalanır. Temizleme ve durulama devrelerinin tamamı bittiğinde, pompa kirli suyu bir drenaj borusundan dışarı gönderir. Ardından elektrikli bir ısıtma elemanı, bulaşıkların kurumasını sağlamak için ısınır. Böylece bulaşıklarınız temiz bir şekilde dışarıya çıkar. Ayrıca kuru şekilde çıkması da oldukça önemli ve güzel bir detaydır. Teknoloji ile birlikte bulaşık makinelerinin fonksiyonları giderek artmaktadır.

Bulaşık Makinesi Programları Nelerdir ve Ne İşe Yararlar?

Bulaşık makinesi programlarını belirlemeden önce ilk olarak ihtiyacınız doğrultusunda belirlemeniz gereken ankastre bulaşık makinesi mi yoksa solo bulaşık makinesi mi kullanacağınızdır. Solo bulaşık makineleri genellikle daha az sayıda programlamaya sahiptir. Düşük programlı almayı düşünüyorsanız solo makineleri tercih edebilirsiniz, ancak ankastre bulaşık makinesi hem şıklık hem de programların fazlalığı açısından daha iyi bir seçenek olacaktır.

Bulaşık makinesi programları; bir programdan başlayarak 12 program ve üzerine kadar devam edebiliyor. Bulaşıkların her zaman aynı kir yoğunluğunda olmayacağını göz önünde bulundurursanız, sabit bir programda kullanmak çok doğru bir tercih olmayacaktır. Günlük bulaşıklarda en ekonomik programı seçmek, enerji tasarrufu ve faturanız için karlı olacaktır. Ancak yoğun kirli bulaşıklarda, daha uzun programlar tercih etmeniz, ön yıkama ile efektif sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Bulaşık Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır?

Eğer büyük bir aileniz varsa, yemekten sonra bulaşıkları yıkamak muhtemelen son dakikaya kadar ertelemeye çalıştığınız bir iştir; ama yapılması gereken şey bulaşık makinesinin değerli bir yatırım olduğunu düşünerek sizleri zahmetten kurtaracağını düşünerek makineye yatırım yapmaktır. Bulaşık makinesi lavabonun üzerinde duran ve özellikle evde yoğun müşteriler varken sizi üşendiren birçok bulaşıktan kurtaran oldukça etkili ve kaliteli bir üründür. Tüm beyaz eşyalar gibi, bulaşık makinesinin de sorunsuz çalışmasını sağlamak için dikkatli olunmalıdır. Bulaşık makinenizi ihmal etme alışkanlığına girmek kolaydır, ancak bu, uzun vadede tıkanıklıklar veya kaçaklar gibi sorunlara neden olabilir. Bulaşık makinenizin bakımını nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız, birkaç kullanışlı ipucu aşağıda belirtilmiştir: Yıkamadan önce kazıyın, yemek yemenizi bitirdikten sonra bulaşık makinenizin içine düz bir şekilde yerleştirmek uygun olsa da bunu yapmadan önce tabaklarınızı kazımanız önemlidir. Tabaklardaki gıda maddeleri, bulaşık makinenizin tıkanmasına neden olabilir, bu da temizlemenin daha az etkili olmasını sağlar. Dahası, döngü bittikten sonra yemekleri sıkıştırabilir, böylece elle yıkamak zorunda kalırsınız.

Bulaşık Makinesinin Ömrünü Uzatmak İçin Neler Yapılabilir?

Bulaşık makinesi contasını düzenli olarak silin (her birkaç günde bir en iyisi). Conta temizlemeyi sürdürmek bulaşık makinesinin ömrüne katkı yapar. Mümkünse, çekmeceyi temizleyin ve gerektiğinde döndürücü kollarındaki nodulları temizleyin. Bunlar sert su veya gıda parçacıklarının birikmesiyle tıkanabilir. Filtreleri çıkarın ve ılık suyla durulayarak bunları düzenli olarak temizleyin - gerekiyorsa yumuşak bir fırça kullanın (kendi kendini temizleyen filtreli bir makineniz yoksa). Bölgenizde sert su varsa çeşmelerden akıyorsa ayda bir kireç önleyici ürün kullanın. Bir yıkamaya dahil etmek istediğiniz herhangi bir plastik varsa yüzde yüz oranında bulaşık makinesinde yıkanabilir olduğundan emin olun. Döngününüzü başlatmadan önce, sıhhi tesisat borularınızı temizlemek için çöp atma işlemini çalıştırmak için bir dakikanızı ayırın (bu da uygun drenajı kolaylaştırır). Lavabonuzdaki sıcak suyu, bulaşık makinesini çalıştırdığınızda tam sıcaklıkta olacak şekilde çalıştırın.

Yerleşik bir su ısıtıcısı olan bir bulaşık makineniz varsa, bu adımı atlayın. Bulaşık makinenizdeki kurutucu döngüsü uygun fakat tamamen gereksizdir. Sadece daha fazla elektrik yanmakla kalmaz, aynı zamanda cihazınızın ömrünü kısaltır. Bunun yerine, kurutma döngüsüne (durulamadan sonra) girmeden önce bulaşık makinenizi yakalayın ve kurutucu işlevini iptal edin. Yemekleri çıkarın ve ya kurulayın ya da kurutucu rafında bırakın. Bir sıcaklık seçeneği seçebiliyorsanız, bulaşık makinenizi maksimum sıcaklıkta çalıştırdığınızdan emin olun. Suyu ısıtmak için daha fazla enerji harcanmasına rağmen, bulaşıkların 125 dereceden daha az bir sıcaklıkta yıkanması, zaman içinde cihazda daha fazla deterjan kalıntısı oluşmasına neden olabilir. Daha hızlı deterjan kalıntısı, cihazın ömrünü kısaltır. Jel esaslı deterjanların çoğu zaman makinenize zarar verebilecek klorlu ağartıcıya sahiptir. Klor ağartıcı hasarını azaltmak için jel yerine toz bazlı tabletler veya toz kullanın. Filtrelerinizi bulaşık makinelerinde, genellikle cihazın altında bulunan filtreler bulunur. Bu filtreler fazla yiyeceği yakalar ve makinenizin ömrünü kısaltacak şekilde tıkanabilir. Filtreleri düzenli olarak kontrol edin ve haftada en az bir kez temizleyin.

Bulaşık Makinesinde Aşırı Dolma Ve Dönme Zarar Verir Mi?

Özellikle kirli bulaşıklardan oluşan büyük bir yükünüz varsa kupaları ve kaseleri üst üste istifleyerek bulaşık makinesini ağzına kadar doldurmak cazip olabilir, ancak bu çok pratik değildir. Temiz sonuç alamazsınız ve aynı zamanda temizleme işleminden maksimum performans alamazsınız. Bulaşık makinesini rahatça doldurmak ve kalan kupaları ve plakları elle yıkamak daha iyi bir fikirdir. Bulaşık makinesini çalıştırmadan önce sıcak su çalıştırılmalı. Bilinmesi gereken faydalı bir hüner, ilk defa bulaşık makinesi döngüsünü başlattığınızda, su soğuk olacağından, önceden sıcak su musluğunu çalıştırın. Bu şekilde, ilk bulaşık makinenizin devri soğuk değil sıcak olacak. Bu kış aylarında ve soğuk günlerde suyun ısınmasını bekleyenler için önemli bir ipucudur. Kapanı ve contaları temizlemeniz yerinde olacaktır. Temizlemeyi sağlayan bulaşık makineniz olmasına rağmen, bulaşık makinenizin her seferinde sık sık temizlenmesi gerekiyor. Zamanla yiyecek bitleri ve kiri birikmeye başlar ve gözetimsizlik temizlik ile ilgili sorunlara neden olabilir. Alt püskürtücünün altında bulaşık makinenizin tabanı bulunmaktadır. Boşaltmaktan çekinmeyin. Tepsiniz tamamen çıkarılabilirse, lavabonun içinde yıkayın ve bulaşık makinesinin içinde oluşan yiyecek bitlerini toplamak için bir kâğıt havlu kullanın. Bulaşık makinenizin kauçuk contalarını da birkaç ayda bir temizleyebilirsiniz, çünkü bunlar kiri ve bakterileri de biriktirebilir. Onları basitçe bir bezle silmeniz yararlı olacaktır.

Bulaşık Makinesi Nasıl Seçilir?

Birkaç yıl içinde ilk kez bir bulaşık makinesi için alışveriş yapıyorsanız, bu normal bir durum değildir. Bugün mevcut olan modeller her şeyi yapabilir. Diğer yeni özellikler yine de olumlu. Örneğin, çoğu model artık daha uzun küvetler içeriyor. Aslında bulaşık makinesinin dışındaki boyutlar aynı, ancak küvet içeride bulunur boyutları ve aldıkları gramajlar değişkenlik gösterir ayrıca küvete, tavalar ve plakalar koyabiliyorsunuz. Dokunmatik pedlerin de orta ve üst düzey bulaşık makinesinde büyük bir şey olduğu söyleniyor. Eski kadranlardan daha güzel görünüyorlar ve daha güvenilirler. Hareketli parçaları daha az olduğundan hizmet etmeleri daha kolay.

Bulaşık makineleri de buzdolapları gibi enerji tüketimi yüksek olan beyaz ev aletlerinden biridir. A ve üstü enerji sınıflarından bir bulaşık makinesi modeli tercih etmeniz, kaynakların tüketimi konusunda da size bir artı sağlayacaktır.

Bulaşık makinesi markasına karar verdikten sonra, ihtiyaçlarınız doğrultusunda modeller arasında da bir seçim yapmanız gerekecektir. Bu durumda da bulaşık makinesi programlarına iyice göz atmalısınız. Aynı zamanda bulaşık makinenizi seçerken fiyat karşılaştırmasını, ürünlerdeki eksiklikler üzerinden yapmanız, program sayılarının farklarını incelemeniz size yine avantaj sağlayacaktır.

Bulaşık makinesindeki programların yoğunluğunu kendi ihtiyaçlarınıza göre belirlemelisiniz. Sadece tek program kullanacağım demek yerine bulaşık makinesi programlarının ne işe yaradığını ve ne gibi faydalar sağladığını öğrenmelisiniz.

Herhangi bir su taşmasına karşı emniyet sisteminin olmasına bulaşık makinelerini seçerken dikkat etmeniz de önemlidir.

Bulaşık Makinası Dolum Yapmıyorsa Ne Olur?

Eğer bulaşık makineniz çalışıyor ancak dolmuyorsa, su besleme sisteminde herhangi bir sorun var ya da su çok çabuk boşalıyor. Bulaşık makinesi şemasını onarmanız gerekir. Su kaynağının açık olduğundan emin olun. Normalde lavabonun altında bulunan sıcak su doldurma vanasını kontrol edin. Saat yönünün tersine çevirerek sonuna kadar açın. Bulaşık makinesinin çalıştığı son andan itibaren bu durumun olabileceğini düşünmüyorsanız bir sonraki adıma geçin. Yıkama makinesinin gücünü kesin. Bulaşık makinesini serin olduğunda (başka bir deyişle, yıkama devrinden hemen sonra değil) bulaşık makinesindeki şamandırayı arayın. Şamandıralar genellikle küçük bir plastik kubbe veya tüp tabanındaki, ön yanına monte edilmiş silindirdir. Çoğu kaykay tipindedir. Yukarı ve aşağı oynattığınızda yay yüklü hareketin bir kola dolması nedeniyle ses duyabilirsiniz. Şamandıra mekanizmasını kaldırın ve şamandıra tüpünün etrafını da temizleyin. Birçok yüzdürücü ayırma gerektirir; Bunun için alt erişim panelini kaldırmanız gerekecek. Şamandırayı durulayın, tüpü de değiştirin ve serbestçe yukarıya ve aşağıya doğru hareket ettiğinden emin olun. Su giriş valfini kontrol edin. Sıcak su vanasını kapatın. Bulaşık makinesinin alt ön panelinin arkasında, bulaşık makinesi su giriş valfini bulun. Ekranı ortaya çıkarmak için valfi sökün. Ekrandaki herhangi bir pisliği temizleyin ve valfi tekrar monte edin. Ekran net görünüyorsa, cihazın onarım görevlisini arayın. Su girişi valfı, basınç anahtarı ve zamanlayıcı veya seçici anahtar dâhil olmak üzere birçok parçadan herhangi biri hatalı olabilir.

Bulaşık Makinesi Su Boşaltmazsa Ne Yapılır?

Bir döngüyü takiben, küvette küçük bir temiz su havuzu normaldir. Aşırı miktarda su, yanlış çalışan bir pompayı, tıkalı bir boşaltma hortumunu veya tıkanmış ev drenaj hatlarını belirtir. Hava boşluğundan kirli su patlarsa, boşaltma hattında bir bükülme veya tıkanıklık olup olmadığını kontrol edin. (Son zamanlarda bir çöp öğütücü kullandıysanız, bulaşık makinesinin bağlantısı kesildiğinden emin olun, çöp öğütücülerine bakın.) Kapağı, lavabonun üstündeki hava boşluğundan (genellikle lavabonun arkasında oturan kısa krom kubbeli bir silindirden çıkarın) ve sert bir tel kullanarak temizleyin. Ayrıca, boşaltma hortumunun tüm uzunluğunu, özellikle de boşaltma düzenini veya boşaltma hattına boşaltma bağlantılarında sıkışmalar veya tıkanıklıklar için kontrol edin. Ev tipinde kullanılan bulaşık makinesi tabanındaki süzgeci kaldırın. Bulaşık makinesi soğumaya başlayıncaya kadar gücü kesin ve bulaşık makineniz buna izin veriyorsa kabin tabanındaki alttaki püskürtme kolunun altında bulunan süzgeci çıkarın. Kapağı çıkarın, püskürtme kolunu kaldırın ve çıkarmak için süzgeci tutan kelepçeleri çıkarın. Bir fırça ile temizleyin ve yerine koyun. Lavabo sifonunun veya evin boşaltma hattının tıkalı olup olmadığını belirleyin. Lavabo yedeklerse, bir boşaltma deposu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecek. Sorun buysa, Lavabo ve Boşaltma Onarım bölümüne bakınız. Eğer bulaşık makinesi hala düzgün şekilde boşalmıyorsa, tahliye hortumu tıkanmış olabilir veya tahliye vanasının değiştirilmesi gerekebilir. Boşaltma hortumunda tıkanıklık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz, ancak bu genellikle bulaşık makinesini tezgâhınızın altına çekerek hortuma erişme gerektirir. Hortum her iki ucundan çıkarılır ve bir musluk veya bahçe hortumu ile yıkanır veya yeni bir hortumla değiştirilir.

Bulaşık Makinesi Sızıntıları Nasıl Onarılır?

Bulaşık makinesi tabanında rahatsız edici su kaçakları varsa, çok fazla köpüren bir deterjan kullanıyor olabilirsiniz. Kullandığınız deterjan miktarını azaltın ve bunun bir fark oluşturduğunu denetleyin. Yanlış yüklenmiş yiyecekler, suyun kapı deliğinden sıçramasına neden olabilir. Kapının kendisinden gelen sızıntılar genelde hatalı bir kapı contasından veya hatalı kapı sızdırmazlık ayarından kaynaklanır. Ayrıca bulaşık makinesinin seviyesinde oturduğundan emin olmalısınız. (Ön ayakları yukarı veya aşağı ayarlayabilir ve birçok ünitenin arka tarafında bazı düzleştiriciler bulunur). Sızıntı muhtemelen bulaşık makinesinin altındaki su sızdıran hortumdan veya gevşek hortum bağlantısından kaynaklanıyordur. Alt ön paneli çıkarın ve hortumları kontrol edin. Pompa contası da bozuk olabilir; bunun yerine kişisel olarak çözüm bulmakta zorlanıyor iseniz tamirciden destek almanız yerinde olacaktır. Daha eski bir bulaşık makineniz var ise alt kısımda paslanma olabilir, ancak bu oldukça nadirdir. Bununla birlikte, bulaşık makinenizin durumu buysa, kesinlikle yeni bir yatırım yapma vakti geldiği anlamını taşır.

Bulaşık Makinesi Fiyatları ve Kampanyaları Nasıl Takip Edilir?

Bulaşık makinesi fiyatları, genellikle kura endekslidir. Bununla beraber enerji tüketim alışkanlığı, tasarım, malzeme kalitesi, marka algısı, yeni sezon ürün etiketi gibi pek çok detay fiyata etki eder. Yıl boyunca devam eden bulaşık makinesi kampanyaları genellikle bahar ve yaz döneminde yoğunlaşır. Markaların bulaşık makinesi kampanyalarını takip etmek, aradığınız bulaşık makinelerini en uygun fiyatlarla almak üzere Cimri.com ile kolayca fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Ayrıca mağazaların kredi kartlarına sağlamış olduğu taksit imkânlarından da yararlanabilirsiniz. Beyaz eşyaya olan taksit sayısının da arttırılmasıyla beraber taksitle bulaşık makinesi sahibi olmak artık daha kolay. Taksit imkânıyla aylık ödemeleri size çok fazla yük oluşturmayacak şekilde ayarlayarak dilediğiniz bulaşık makinesini gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Ne kadar bulaşık makinesi alırken önemli olan fiyatından çok işinize ne kadar yarayacağı olsa da, fiyatı da kararımızı etkileyen faktörlerden biridir. Alacağınız bulaşık makinesinin, markasına ve modeline göre fiyat değişir. Geniş bir fiyat yelpazesine sahip olan onlarca marka arasından birçok ürüne Cimri.com aracılığıyla ulaşabilir, bütçenize en uygun bulaşık makinesini rahatlıkla bulabilirsiniz. İster peşin ister şimdi alıp sonra ödemeye başlayacağınız taksitli bulaşık makinesi fırsatlarını kaçırma.