track source

Klimalar

En Ucuz Klimalar Fiyatları

751 Ürün gösteriliyor.
Klima Teknolojisi
Soğutma Kapasitesi
Soğutma Verimliliği ( Enerji Sınıfı)
Wİ-Fi Kontrol
İç Ünite Ses Düzeyi
Filtre
Uyku Modu
Sessiz Çalışma
Klimalar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Klimalar modelleri ve Klimalar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Klimalar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Samsung, Bosch, Toshiba, Arçelik, Vestel. 751 adet Klimalar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Klima

İstenilen her ihtiyaca göre kullanışlı içerisinde bulundurduğu ortamı konfor standartlarının üzerinde tutan makinelere klima denmektedir. Klima cihazları, her ortam için uygun konfor standartları oluşturmak için ısıtma, soğutma gibi temel görevleri sağlamak ile sorumludurlar.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatlarımıza giren klimalar ısıtma, soğutma, sirkülasyon yaptırma, temizleme ve havadaki nem miktarın belirli bir miktarda tutması işlevini devamlı olarak sürdürülmesi işlemidir. Bu işlemlerin kısmen gerçekleşmesi her ne kadar tek başına bir tüm klima olmasa bile, günümüzde bu işlemlerin birinin ya da birkaçının kontrol edilmesi de alacağınız herhangi bir klimayla mümkündür.

Klima Çeşitleri

Klima sistemleri, genel olarak hava sirkülasyonuna ve akışkanlık biçimine göre sınıflandırılmaktadırlar. Bütün havalı sistemler, bütün sulu sistemler, su ve hava ile çalışmakta olan sistemler ve bağımsız üniteli sistemler olarak klima çeşitlerini sıralamak mümkündür. Özelliklede ev tipi kullanım için uyumlu olan grup bağımsız üniteli sistemlerdir.

İçerisinde bulunduğunuz ortamın kullanım şekilleri, bulundukları bölgeye bağlı bir şekilde dış hava olayları değişmektedir. Arazi sahipleri, bina sakinleri veya binayı kullananlar için farklı bir işletme şartı talebinde bulunabilirler. Bu sebeplerle klima sistemleri tüm bunlara uygun ihtiyaçları karşılamak amaçlı genel olarak farklı tipte ve özelliklerde projelendirilip, monte etme işlemi uygulanır ve işletilirler. Klima sistemlerini kendi içerisinde sınıflandırma yapmanın amacı bir sistemi diğer sistemden ayırabilmeyi sağlayabilmek ve ihtiyaçlara bağlı bir şekilde tasarruflu klima modelleri seçmeyi rahatlatacak bir yöntem oluşturmaktır. Ancak tasarımcının yapmış olduğu bir klima sistemini düzgün bir biçimde belirleyemezse ve ötekilerden ayrımını sağlayamaz ise müşterisi için en uygun sistemi seçmesi zor olacaktır.

  • Duvar Tipi Klimalar: İç ve dış veya dış birçok iç üniteden oluşmakta olan bu klimalar oldukça düşük bir ses seviyesinde çalışmaktadırlar. İç ünitelerle dış üniteler arasında bulunmakta olan bakır boru, elektrik tesisatı, drenaj borusu, izole ve bandajdan oluşmakta olan bağlantının olması gerekmektedir. Montajlanması yetkili uzman kişiler tarafınca yapılmalıdır. Duvar tipine sahip klimaların klima btu kapasitesi 7000 ile 30000 kapasiteleri arasında çok değişik modelleri bulunmaktadır. Konutlarda da hiçbir sorun teşkil etmeyecek çok başarılı ve kaliteli bir şekilde kullanılabilmektedirler.
  • Dış Ünitesiz Klimalar: Bu klimaları güzelce incelediğimizde görülecektir ki tek ya da iki baca bağlantısı şeklinde iç havayı dış havaya bakan duvar veya pencereden sağlanmaktadır. Ancak bu uygulamaların tümü genel olarak pencerelerde uygulanmaktadırlar. Camın kesilmesi veya bacaların en uç kısımlarına takılmakta olan aparatlar sayesinde pencere boşluğundan faydalanmak suretiyle cihazın emiş yapması sağlanmaktadır. Daha farklı modellerinde ise uygulama duvarlara delik açma işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu uygulama çok daha kolay ve rahat bir hale getirilmiştir. Ayrıca klima boyutları da portatif klimalara göre daha ufak boyutlarda olması sebebiyle tercih sebebi olmaktadır.
  • Salon Tipi Klimalar: Özellikle büyük mağaza ve toplantı salonları gibi insan sirkülasyonunun çok fazla olduğu geniş ve büyük mekanlar için idealdir. Çok yüksek hızlı olmaları ve güçlü fan sistemleri sayesinde homojen hava dağılımını rahatlıkla sağlarlar. Standart bir şekilde ek ısıtıcı takviyelidirler. Bu sayede özel ısıtma sistemini destekleyerek düşük dış atmosfer sıcaklıklarında da sorunsuz çalışmaktadırlar.
  • Kaset Tipi Klimalar: Otel, restoran, toplantı odası gibi çok yüksek kapasiteler talep etmekte olan mekanlar için ideal çözümlerdir. Asma tavan olan geniş ortamlarda uygulanırlar. Bu özelliklere sahip klimalar ile dışarıya bağlantı yapılarak temiz hava alınabilmektedir. Taze ve temiz hava klimanın iç ünitesinin arka tarafından dışarıya bağlantılı bir hava kanalı ile birlikte alınır ve dönüş havası ile birleştirerek sisteme gönderilir. İki tarafa dört tarafa üfleme özellikleri sayesinde mekânı temiz olarak havalandırır. Ayrıca çok büyük bir bölümü tavana gömüldüğünden dolayı oldukça estetiktir.
  • Gizli Tavan Tipi Klimalar: bu klimalar tavanda bir boşluğa tamamıyla gizlenebilir. Duvara, yere, tavana yerleştirilmekte olan dağıtıcılar, sıcak ya da soğuk havayı odaya düzenli bir şekilde yaymaktadır. Mekânın ihtiyaçları doğrultusunda taze ve temiz hava bağlantısı yapmak da mümkündür.
  • Yer ve Tavan Tipi Klimalar: Hem tavanda hem de yere monte edilebilme özellikleri sayesinde bu klimalar mağaza, ofis gibi mekanlar için en uygun montaj ve stil olanaklarını sunmaktadırlar. Salon tipi klima modellerindeki gibi yer tipi klima modelleri de de ekstra ek ısıtıcı takviyesi bulunmaktadır. Birçok ürünün uzaktan kumandalı modelleri mevcuttur. Özellikle asma tavanların olmadığı ortamlarda tavana montaj kolaylığı sayesinde mekân ferahlığı sağlar. Mekânın bulundurduğu koşullara göre yerleştirilme imkânı vardır. Sağlıklı ve çok güçlü üfleme imkanlarıyla tüm ortamın havasını homojen olarak havalandırır.
  • Portatif Klimalar: Portatif bir klimanın çalışma prensibi pratik olarak tasarlanmış ve çok kolay taşınabilme özelliğinden dolayı bir klimanın sabit bir yerde soğutma yapabilmesi zorunluluğu ortadan kaldırılmıştır. Portatif klimaların en büyük özelliklerinden olan bir odadan bir diğerine tekerlekli olması sayesinde kolaylıkla taşınabileceği gibi oda içerisinde de esnek ve katlanabilen hortumlarının müsaade ettiği miktarda hareket ettirilebilmektedirler.
  • Pencere Tipi Klimalar: Bu klima markaları tek bir ünite şeklinde oluşan ve dış ortamla direk olarak temasta olan, duvara ve pencereye montaj edilen klima türleridir. Sistemini oluşturan elemanların kompresör, motor, kondanser ve kılcal boruların hepsi bir ünite içerisinde bulunmaktadır. Tarih açısından bakılacak olunduğunda ise ilk oluşturulan klima modeli olarak göze çarpmaktadır. Zaman geçtikçe geliştirilerek şu anki mevcut pencere modeli klima tipi şekline ulaşılmıştır. Pencere modeli klima, isteğe göre pencerede ya da duvarlarda bir delik vasıtası ile askı parçaları yardımıyla monte edilirler. Dış atmosfer ile hemen temas halinde olduğu için, oda içinde ihtiyaç duyulduğu zaman temiz hava sağlama özelliği olan tipleri mevcuttur. 

Klima Fiyatları

En iyi en güzel klima fiyatları araştırması yaparken satın alacak tüketicilerin ilk olarak değerlendirmeleri gereken konu, şüphesiz ki satın alacağı klimanın verimli çalışması olmalıdır. Minimum enerji ile maksimum ısıtma ya da soğutma yapabilme işlemini yerine getiren, faturalarda çok fazla yükselmeye neden olmayan klimalar, çok verimli klimalardır. Kullanımı çok uygun olan sessiz klimalar, uzun ömürlü olması da çok iyi bir klimada aranan özellikler arasında yer almaktadır.

Klima Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli

Öncelikle klimanın tipine modeline karar verilir. Duvar Tipi, Taşınabilir, Salon Tipi ve Kaset Tipi gibi çeşitleri içinde ihtiyacınıza en uygun klima belirlenir. Bu kararlardan daha sonra enerjinin verimliliği, çalışma sıcaklık aralıkları, sessizlik, montaj, garanti, klima enerji sınıfı marka ve en önemlisi fiyat olarak diğer faktörler araştırılarak seçim yapılır. Hangi faktörlerin çok daha önemli olacağı kişiye ve kullanım atmosferine göre değişecektir. Örnek vermek gerekirse bir alerjiniz var ise inverter klima en önemli faktörlerden olabilir. Servis ağının yaygın olması da her zaman kendi başına çok önemlidir. Klimanın montajını beklememek ve daha uygun fiyatlar arasından klimanızı Türkiye'de satışlarının en yoğun olduğu dönem olan haziran, temmuz, ağustos ayları dışında almanızı tavsiye ederim. Yeni klima marka ve modellerinin piyasaya yeni çıktığı ilkbahar ayları çok iyi bir zamanlama olabilir.

track source