Beko Klimalar

En Ucuz Beko Klimalar Fiyatları

26 ürün gösteriliyor.
Klima Teknolojisi
Soğutma Kapasitesi
Soğutma Verimliliği ( Enerji Sınıfı)
Wİ-Fi Kontrol
İç Ünite Ses Düzeyi
Filtre
Uyku Modu
Sessiz Çalışma

Beko Klimalar

Beko Klimalar fiyatlarını ve özelliklerini cimri filtrelerini kullanarak en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak işaretleyip aradığınız ürünler arasında en uygun sonuca erişebilirsiniz.

Beko Klimalar ne kadar?

Günümüz deevimizin ve ofisimizin vazgeçilmezi yeni bir ürün alırken marka ve model seçiminde fiyat avantajı satın almak için yeterli değil. Ürün servisi, kullanıcı yorumları satın almadan önce kararlarımızı etkiliyor.

Beko Klimalar Fiyatı Uygun mu?

Fiyat uygunluğu için öncelikle araştırma yapmalısınız.Beko Klimalar incelemeden önce müşteri adayları çeşitli markalarıda inceleyip karşılaştırmalar yapıyorlar, sitemizin karşılaştırma servisini kullanabilir ve tüm teknik özellikleri daha detaylı analiz edebilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir

 • Varta Akü
 • Adidas Spor Ayakkabı
 • Beneto Bebek Arabası ve Pusetler
 • King Kahve Makineleri
 • Tigar Lastikler
 • Cimri.com'da cebine uygun fiyat aralığını ve ürün özelliğini tercih ederek ihtiyacına uygun Beko Klimalar fiyatlarını incele! Alışverişin keyfini çıkart

  Marka
  Beko
  Cimri'nin Seçimi

  Beko Klima

  Özellikle sıcak bölgelerde yaşayan kullanıcıların vazgeçilmez beyaz eşyalarından biridir klimalar. Son zamanlarda hemen her evde bir hatta çoğu zaman iki klima görmek mümkündür. Ancak yine de Beko klimaların tek işlevi bu değildir. Soğutma özelliği olduğu gibi bulunduğu odayı ısıtma özelliği de vardır. Birçok modeli ve özelliği olan bu beyaz eşyaları alırken bu özelliklerini ve farklarını bilmek de oldukça önemlidir. Bu sayede hem kendiniz için en uygun klimaya ulaşabilirsiniz hem de daha uzun süre kullanılacak bir klimaya sahip olabilirsiniz. 

  Beko Klima Modelleri

  Beko klima çalışma prensibi olarak her mevsimde kullanılmaya elverişli cihazlardır. Bulunduğu ortamı kolayca ısıtıp serinletebilen kapasiteye sahiptir. Yine de eğer kullanılacak ortam için doğru klima alınmazsa alınan klima çok da kullanışlı olmayacaktır. 

  1) Beko Duvar Tipi Klimalar

  Bu tipteki Beko klima modelleri hemen her evde görmeye alışık olduğumuz modellerden biridir. 9 bin BTU ve 30 bin BTU değerleri arasında ısı kapasitesine sahip olan klimalardandır. Bu klimaların kendisinden başka bir de dış ünitesi bulunmaktadır ve monte edilmesi için kullanılan alanın dışına yerleştirilmesi gerekmektedir. Duvar tipi Beko klimalar genelde evlerde ve nispeten biraz daha küçük mekânlarda kullanılmaktadır. 

  2) Beko Salon Tipi Klimalar

  Adından da anlaşılacağı üzere bu Beko klima çeşitleri genelde evde kullanılacak alandan çok da büyük mekanlarda daha verimli çalışmaktadır. Salon tipi klimaların birkaç modeli sabit olsa da çoğu modeli mobildir ve hareket ettirilerek başka bir yere kolayca taşınabilmektedir. Salon tipi bir klima alınacağı zaman diğer modellerde de olduğu gibi mutlaka bir uzmana danışılmalıdır.

  3) Beko Mobil Klimalar

  Bu klimalar monte edilemeyen, hareket edebilen klimalardır. Kullanılacağı alan içerisinde istediğiniz yere kolayca taşıyabilirsiniz. Ayrıca duvar tipi klimalar gibi bir montaj gerektirmediği için satın aldıktan sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu klimalar da hemen her modelde olduğu gibi çalışırken ses çıkarabilir. Bu sebeple alacağınız mobil klimanın ses seviyesine dikkat etmelisiniz. Böylece daha sonra çok yüksek sesle çalıştığı için rahatsız olma durumunu ortadan kaldırmış olursunuz. Sessiz Beko klimaları tercih etmek bu durumda yararınıza olacaktır. 

  4) Beko Split Klima

  İlk olarak split klimanın tanımından başlamak gerekir. Kelime anlamı itibariyle “split”; ayrık, ayrılmak, bölünmüş anlamına gelmektedir. Bu klimalara bu ismin verilmesinin sebebi ise iç ve dış ünitelerinin birbirinden bağımsız olmasındandır. Özellikle son 5 yılda inşa edilen evlerin küçüklüğü düşünülürse bir tane dış üniteye ve birden fazla iç ünite bağlanarak soğutma ve ısıtma işlemlerinin gerçekleştirilmesi bir klima için büyük avantajdır. Ayrıca split klimalar kullandıkları çevre dostu gazlarla oldukça verimli yeni nesil klimalardandır. Bu tipteki klimaların ekonomik ve pratik olması sebebiyle kullanıcılar tarafından son zamanlarda çokça tercih edilmektedir. Yine bu klimalar da ortamın hem ısıtılması hem de serinletilmesi için kullanılabilmektedir. Son zamanlarda en çok terch edilen klima türlerinden bir tanesidir. Split klimalar da yine kendi içinde ayrılmaktadır. Bunlar monosplit ve multisplit sistemler olarak adlandırılmaktadır.

  5) Beko İnverter Klimalar

  Bu tipte klimalar da oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Çalışma prensibi düşünüldüğü zaman oldukça avantajlıdır fakat fiyat olarak düşünüldüğü zaman diğer modellerden biraz daha pahalıdır. İnverter klimanın tanımına gelirsek, standart klimalar odanın sıcaklığı istenilen seviyeye geldiğinde çalışmayı kendisi durdurur. Isıda bir fark olduğu zaman tekrar çalışmaya başlar. Bu sürekli durma ve çalışma klimanın ömrünü kısaltır ve daha fazla enerji harcamasına sebep olur. İnverter Beko klimalar ise istenilen sıcaklığa geldiği zaman odayı sürekli aynı ısıda tutacak şekilde enerjisini düşürerek çalışmaya devam eder. Bu şekilde hem az enerji harcar hem de sıcaklığı sabit tutarak ortamdaki ısının bir yükselip bir azalmasını engellemiş olur.

  Beko Klima Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli

  İlk önce yapmanız gereken şey Beko yetkili servisiyle iletişim kurmaktır. Daha önce de söylediğim iz gibi özellikle montajı yapılacak olan klimalar alıp gelindikten sonra hemen kullanılamıyorlar. Mutlaka yetkili servisten birilerinin gelmedi gerekiyor. Ancak bundan da önce alacağınız Beko klimayı kullanmak istediğiniz odanın veya mekânın büyüklüğüne uygun olan klimayı seçmenizde yetkililerin ölçüm yapması gerekmektedir. Bu sayede kullanılacak alana uygun klimayı almanıza yardımcı olacaklardır. 

  Aksi halde alacağınız klimanın büyük ya da küçük gelmesi oldukça muhtemeldir. Eğer büyük bir klima alırsanız bulunduğu odayı çok hızlı soğutarak kompresörü sürekli açıp kapatmak durumunda kalır. Bu da gereksiz enerji harcamasına sebep olacaktır. Eğer alacağınız oda için küçük olursa da ayarladığınız sıcaklığa getirebilmek için fazla efor harcaması gerekecek ve yine enerji tüketecektir.

  Ayrıca alınacak olan Beko klimadaki BTU değeri de oldukça önemlidir. Bu terim, İngilizce “British Thermal Unit” (İngiliz ISI BİRİMİ) sözcüklerinin kısaltmasıyla oluşmuştur. Kısaca tanımlamak gerekirse bir litre suyun sıcaklığını bir Fahrenhayt değiştirmek için gereken ısı miktarıdır denilebilir. Klimalarda ise bu, Btu/h olarak yani klimanın bir saatte ortamdan taşıdığı ısı miktarını belirtmek için kullanılmaktadır. Bu hesaplamanın sonucunda bir klimanın iklimlendirme kapasitesi hesaplanır ve bu sayede çok daha kullanışlı bir seçim yapılabilir. 

  Alınacak olan klimalardaki nem dengesi de oldukça önemli özelliklerden bir tanesidir. Kullanıcılar için belki de önemli bir özellik gibi gelmiyor olabilir. Nem dengesi sayesinde ortamdaki nem oranı dengeli bir şekilde korunur ve sağlıklı bir hava sağlanabilir. Bu sayede hava kuruluğu olmaz ve klimalı bir ortamda oturmak çok da rahatsız etmez. 

  Hemen her elektronik cihazda olduğu gibi klimalarda da enerji sınıfı oldukça önemlidir. Özellikle sıcak bölgelerde yazın da kışın da kullanılabileceği düşünüldüğü zaman sürekli çalışan beyaz eşyalardaki enerji sınıfının önemi daha iyi anlaşılacaktır. Bu sebeple de klima almadan önce mutlaka beğendiğiniz klimanın özelliklerini iyice araştırmalı ve A, A+ ve üzerinde bir enerji sınıfı olan klimayı tercih etmelisiniz. 

  Tasarruf sadece enerji sınıfıyla da olmaz. Eğer alacağınız klimanın hem tasarruflu hem de çevreye zarar vermeyen bir model olmasını istiyorsanız çevre dostu R 410 A gazı kullanılan Beko klimaları tercih etmeniz gerekir.

  Bütün bunların ışığında bir de klimanın filtrelerine değinmek gerekir. Piyasada bulunan birçok klimanın filtresi havadaki toz ve polen partiküllerini tutma özelliğine zaten sahiptir. Ama bazı klima modellerinde bulunan filtreler de bu özelliğe ek olarak havadaki alerjik partiküllerini ayrıştırarak hapsetme özelliği de bulunmaktadır. Bu da demek oluyor ki herhangi bir toz, polen ya da buna benzer bir alerjiniz varsa bu tipteki bir klimayı tercih etmeniz yararınıza olacaktır. 

  Beko Klima Fiyatları

  Beko klima fiyatları da her üründe olduğu gibi özellikleri ve modellerine göre fiyat farkı göstermektedir. Bu sebeple klima almadan önce ilk olarak bir bütçe belirlenmelidir. Bütçeniz ışığında ihtiyacınız olan Beko klimalardan bir tanesini rahatça seçebilirsiniz. 

  Beko klima fiyatlarından genel olarak bahsetmek gerekirse 1500 TL ile 10000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyatların artıp azalmasının sebeplerinden en önemli olanları ise elbette modeli ve özellikleridir. Örnek vermek gerekirse mobil klimaların fiyatları 1000 ila 1500 TL arasında değişirken Beko salon tipi klimaların fiyatları 10000 TL ve üzerinde olabilmektedir.


  Uygun Fiyata Beko Klima Nerede Bulabilirim?

  Beko klima modelleri ve Beko klima fiyatları hakkında detaylı bilgi için Cimri.com adresini ziyaret edebilirsiniz.  Ayrıca Cimri.com, beğendiğiniz Beko klima modellerinin farklı satış noktalarındaki fiyatlarını karşılaştırarak en uygun fiyata aradığınız klimayı almayı sağlayacaktır. Bu sayede zamandan ve bütçenizden tasarruf edebilirsiniz.