Hava Perdeleri

Hava Perdeleri Fiyatları

269 Ürün gösteriliyor.
Hava Perdeleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Hava Perdeleri modelleri ve Hava Perdeleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Hava Perdeleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Lotus, Storm, Olefini, Seles, Freedoor. 269 adet Hava Perdeleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Hava Perdeleri Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Hava Perdeleri markası:

En Çok İncelenen Hava Perdeleri Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Hava Perdeleri Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 269 Hava Perdeleri modeli içerisinde en ucuz Hava Perdeleri fiyatı 523.22 TL iken, en yüksek Hava Perdeleri fiyatı 31448.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Hava Perdeleri fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Hava Perdeleri fiyatı ise 4561.29 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Hava Perdeleri Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Hava Perdeleri

Pek çok insan bulunduğu yaşam alanlarında yazın serin havayı, kışın ise sıcak havayı muhafaza etmek ister. Özellikle şehirlerde son zamanlarda artan hava kirliliğiyle beraber, herkes bulunduğu mekanı dışarıdaki kirli havadan, toz ve dumandan korumanın derdine düşer. Bu tür ihtiyaçları gidermek için, gelişmiş teknoloji ürünü olan hava perdesi yardıma koşar. Hava perdesi, temel olarak içeride o an hakim olan sıcak ya da soğuk havayı koruyarak, verimli bir iklimlendirme ve enerji tasarrufu sağlayan cihazlardır. Bunun yanında hava perdeleri, bulunulan mekanı dış etkilere karşı koruyarak, dışarının kirli havasını, tozu ve sinek böcek gibi haşereleri da sizden uzak tutar. Çeşitli tiplerde üretilen hava perdeleri sayesinde ister evlerde ister iş yerlerinde isterseniz de yoğun üretim yapılan imalathanelerde, mekanı optimum sıcaklık düzeyinde ve en yüksek hijyen seviyesinde tutabilirsiniz. Hava perdeleri, özellikle çocuklu evlerin vazgeçilmezidir. Çocuklarını optimum sıcaklık düzeyinde tutmak isteyen ve dışarıdaki havanın olumsuz etkilerinden korumak isteyen anne babalar için idealdir. Sirkülasyonun çok yoğun olduğu iş yerlerinde de enerji tasarrufu için sıklıkla tercih edilir.

Hava Perdesi Çeşitleri

Hava perdeleri, bulunulan ortamın dış etkilerden korunması için vazgeçilmez seçenekler haline gelir. Yazın yüksek sıcaklık, bin bir zorlukla soğutulan odalar için tehdit haline gelir. Dışarıdaki yüksek sıcaklık, içeriye nüfuz ederek ortam sıcaklığını yükseltir ve enerji israfına sebep olur. Kışın da benzer bir durum geçerlidir. Bu durum da yüksek doğalgaz ve elektrik faturalarına sebep olur. Yatay ve dikey üfleme yapabilen hava perdeleri, dış ortamla bulunduğunuz mekan arasında adeta bir güvenlik duvarı oluşturur. Bu sayede, soğuk ya da sıcak hava içeri sızıp optimum sıcaklığı etkilemediği gibi, aynı zamanda içerideki temiz ve kaliteli havanın yapısı da korunmuş olur. Hava perdeleri, yaşam alanlarının özellikle giriş çıkış yapılan kısımlarına konulurlar ve içeri girmeye çalışan kirli hava ızgaralardan girerek filtre sistemi sayesinde dönüştürülür. Sıkıştırılan bu hava, çıkış kanallarına yönlendirilerek tekrar dışarı atılır ve böylece koruma sağlanmış olur. Evlerde sıklıkla tercih edilen hava perdeleri, ortam ısısının son derece önemli olduğu buzhane ve soğuk hava deposu gibi iş yerlerinde de kritik öneme sahiptir. Saklanan gıda maddelerinin uygun ısıda kalması kadar, dış ortamdaki kirli hava ve mikroorganizmalardan da izole olması gerekliliği, hava perdelerini vazgeçilmezler arasına sokar. Banka, postane, restaurant, alışveriş merkezi, kurumsal şirketler gibi gün boyunca pek çok kişinin giriş çıkış yaptığı ortamlarda, hava sıcaklığının ve kalitesinin korunması önemlidir. Dışarıdan içeriye sürekli giriş, dışarıdaki kirli havayı ve ortam sıcaklığına uygun olmayan ısı değerlerini de beraberinde getireceğinden, pek çok işletme tasarruf sağlamak için hava perdelerini tercih eder. Hava perdelerini temelde iki gruba ayırmak mümkündür. Isıtıcılı hava perdeleri, kış mevsiminde ekstra ısıtma da sağlayarak hem doğal gaz faturanızın yükünü hafifletir, hem de içerideki sıcak ve temiz havayı muhafaza ederek sağlığınızı korur. Isıtıcısız hava perdesi ise, ısıtma ihtiyacının bulunmadığı koşul ve ortamlarda, maksimum korumayı sağlar. Havası korunmak istenen mekânların büyüklüğü farklılık göstereceği için, buna uygun özellikte hava perdesi çeşitleri de üretilir. Örneğin  90 cm hava perdesi uygun büyüklükte ortamların havasının rahatlıkla korunmasını sağlar.

Hava Perdesi Fiyatları

Hava perdesi fiyatları, genellikle büyüklüğe ve ısıtıcı özelliğe göre farklılık gösterir. Ev ve küçük çaplı iş yerlerinde kullanılanlarla, endüstriyel amaçlı kullanılan hava perdeleri birbirinden farklılık gösterir. Özellikle endüstriyel amaçlı olanlar 200 cm üstü modellerdir ve filtreleme özellikleri de bir miktar farklıdır. Dolayısıyla bu tür modellerin fiyatlarının farklılık göstermesi beklenen bir durumdur. Evler içinde de daha büyük odalara daha büyük yapıda hava filtreleri gerekeceğinden bu da fiyatlar üzerinde etkili olur. Isıtıcılı ve ısıtıcısız olarak iki türe ayrılan hava perdeleri içinde, ek ısıtıcı sistemine sahip olan modellerin fiyatlarının farklı olduğu gözlenir. Piyasada çeşitli ihtiyaçlara cevap vermek üzere çok sayıda tanınmış marka hava perdeleri üretir. Dolayısıyla farklı markalar ve modelleri arasında da fiyat farkı görülmesi sıklıkla rastlanan bir durumdur. Farklı özelliklerde farklı fiyat seçeneklerinde hava perdeleri bulunması, pek çok bütçeye uygun seçeneklerin ulaşılabilir hâle gelmesini de mümkün kılar. Bu sayede ihtiyaca ve bütçeye en uygun marka ve modelden hava perdelerini satın almak oldukça kolaydır.

Hava Perdesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Hava perdesi satın alma aşamasında ilk değerlendirilmesi gereken konu kullanım amacıdır. Ev tipi kullanıma yönelik modellerle, sanayi tipi ve profesyonel kullanıma hitap eden modeller birbirinden farklılık gösterir. Dolayısıyla amaca uygun kullanım elde edebilmek için bu ayrımın iyi yapılması gerekir. Özellikle ev tipi kullanım için, odanın büyüklüğüne de bağlı olarak genellikle 90 – 100 cm civarı modeller iş görür durumdadır. Büyük iş yerleri ve soğuk hava deposu gibi kullanımlarda ise, kullanıcılara 200 cm üstü modeller tavsiye edilir. Kaliteli bir ürüne sahip olmak için bilindik ve kaliteli bir markanın ürününü satın almak da son derece önemli bir hal alır. Örneğin, hava perdesi Olefini gibi seçenekler sizi hayal kırıklığına uğratmaz. Hava perdenizi satın alma aşamasında ısıtıcı özellik ihtiyacınızı da iyi belirlemelisiniz. Özellikle çok soğuk bölgelerde oturuyor ve ekstra ısınma ihtiyacınız oluyorsa, ısıtıcılı tip hava yastıklarını tercih etmelisiniz. Eğer ısınma olanaklarınız yeterliyse, ya da sadece yazlık kullanım için hava perdesi düşünüyorsanız, uygun fiyatlarıyla ısıtıcısız modeller ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayabilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery