Marka
Niva
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Otel, market, restoran, mağaza vs. gibi mekanların giriş-çıkış kapılarının üstüne monte edilen ve dışarıdaki havanın içeriyi etkilemesini engelleyen bir cihazlardır. Daha geniş şekilde söylemek gerekirse; adından da anlaşılacağı gibi iki mekan arasında perdeleme yaparak dışarıdaki tozlu, sıcak, soğuk, kirli havayı ve çeşitli sinek vb. haşeratları dışarıda tutarak içerideki soğuk veya sıcak havayı muhafaza etmek için kullanılan bir cihazdır.

Oldukça kullanışlı bir cihazdır. Her daim kapıların açık olması gereken ortamlarda görünmez bir kapı görevi yaparak içerideki iklimleştirilmiş havayı maksimum düzeyde korumaktadır.

Hava Perdesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Seçeceğiniz cihzların ortamınıza ve kullanım alanınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer altından insan geçecek bir kapının üzerine bu ürünleri takıyorsanız o bu ürünün üfleme derecesinin çok fazla yüksek olmamasına dikkat etmelisiniz. Çok fazla yüksek olduğu takdirde müşterilerinizi rahatsız edebilir ve bu sizin için kötü bir intiba olabilir. Bu nedenledir ki bu ürünleri seçerken; kullanım sıklığı, iklim koşulları, kapı yüksekliği, kapı genişliği, hava perdesinin altından neler geçeceği (insan, malzeme vb.) gibi birçok faktöre dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ortamdaki hava akışını iyice analiz ederek alacağınız hava perdesini ortama en uygun şekilde seçmelisiniz.

Ürününüzü seçtiğinizde alabileceğiniz en yüksek verim %85’tir. Bu verimi elde edebilmek için ortamınıza en uygun ürünü seçerek doğru bir şekilde monte ettirmelisiniz.

Hava Perdesi Çeşitleri Nelerdir?

Kullanım yerine, montaj şekline ve ısıtma enerjisine göre çeşitlendirilmektedir.

Kullanım yerine göre hava perdesi çeşitleri,

· Ticari amaçlı modeller; otel, restoran, banka, market gibi genelde insanların girip çıktığı kapılarda kullanılan çeşitlerdir. Modeller kapı yüksekliğine göre değişebilmektedir.

· Endüstriyel amaçlı modeller; fabrika, garaj, spor salonu gibi kapısı 6m’yi aşmayan kapılarda kullanılan çeşitlerdir.

· Soğuk oda modelleri; soğuk depolarda ve soğuk odalarda malzeme giriş çıkışları sırasında içerideki havayı muhafaza etmek için kullanılmaktadır.

Montaj çeşitlerine göre hava perdeleri çeşitleri,

· Kapı üstü modelleri, bu ürünler arasında en iyi sonucu veren çeşit olduğu için en yaygın olarak kullanılan çeşittir.

· Düşey modeller, kapı üstü tipinin mimari açıdan şık gözükmediği yerlerde ve kapı üstünde yer olmadığı takdirde tercih edilen seçeneklerdir. Düşey hava perdesinin boyu kapı ile aynı olmalıdır. Kapının genişliğine göre bu seçenekler kapının bir tarafında ya da iki tarafında da olabilmektedir.

· Gizli tavan tipleri, giriş kapısında asma tavan olan mekanlarda hava perdesinin gözükmesi istenmeyen yerlerde kullanılan çeşitlerdir. Bu ürünler tavana sıfırdır ve sadece havanın çıktığı kanatçıklar gözükmektedir.

Isıtma enerjisine göre hava perdesi çeşitleri, ülkemizde en çok kullanılan çeşitlerdir. Bunlar; ortam havalı, elektrik ısıtıcılı ve su-buhar serpantinli hava perdeleri olarak üçe ayrılmaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi her ihtiyaca yönelik birçok çeşit bulunmaktadır. Olefini, Niva, Freedoor, Termomak gibi kaliteli markaların yüzlerce modelini en uygun fiyatlar ile Cimri’de bulabilirsiniz!