• Isıtıcılar; kalorifer ya da kombi gibi ısıtma sistemleri yeterli kalmadığında pratik kullanımı sayesinde öne geçen, ısıtma ve soğutma kategorilerinde yer alan en önemli elektronik cihazlardan biridir. Elektrikli ısıtıcı modellerini pek çok çeşidi bulunmaktadır. Sizde Cimri’de Kumtel, Simfer, Vigo, Trotec ve Ufo gibi markaların birbirinden farklı, size en uygun modellerine en ucuz şekilde sahip olabilirsiniz.

  • Isıtıcı Çeşitleri Nelerdir?

    Isıtıcılar; genellikle en çok tercih edilen yağlı radyatörler ve infrared ısıtıcılar olarak çeşitlendirilebilir.Yağlı radyatörler genellikle kalorifer peteği görünümde olur ve içerisinde su yerine bulunan yağın ısınması ile bulunduğunuz yerin ısınmasını sağlar. Yağlı radyatörü tercih edeceğiniz takdirde dikkat etmeniz gereken noktalardan en önemlisi, petek dilim sayısını bulunduracağınız ortamın büyüklüğüne bağlı seçmenizdir. Böylece elektrikten tasarruf etmeniz kolaylaşacaktır. Yağlı radyatör ısıtıcısı satın almaya karar verdiğiniz zaman bir diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise sıcaklık kademelerinin ve termostat özelliğinin olup olmadığıdır. Güvenliğiniz açısından devrilme emniyetinin bulunması da, herhangi bir devrilme durumunda elektrik kesintisinin sağlanmasıdır. Infrared ısıtıcılar, normal ısıtıcı sistemlerinden daha farklı olarak ısıyı ışık ile iletir ve bulunduğunuz yerdeki havayı değil ışığın vurduğu alanı infrared yolu ile ısıtır. Infrared ısıtıcı satın almayı tercih ediyorsanız; ısıtıcının kullanacağı yere dikkat edilmelidir. Satın alacağınız infrared ısıtıcının sabitlenmesi ya da güvenliğiniz için düşmeyecek bir yerde bulunması önemli olacaktır. Otomatik termostat bulunması ya da kademelerin bulunması infrared ısıtıcının elektrik tüketimi açısından da oldukça önem arz etmektedir. Fakat bu tip ısıtıcıyı tercih ettiğiniz takdirde, takacağınız prizde toprak hat olması gerekmesi göz ardı edilmemelidir.

  • Elektrikli Isıtıcı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

    Elektrikli ısıtıcınızı nerede kullanacağınıza karar verdikten sonra, konumlandıracağınız alanın metrekaresine dikkat etmeli ve gücünü bu durumu göz önünde bulundurarak seçmelisiniz. Devrilme durumunda devrenin kesilmesi gibi emniyetleri bulundurduğundan mutlaka emin olmalısınız. Elektrikli ısıtıcıların kullanıldığı prizlerin toprak hattına sahip olması, yüksek amperlere dayanıklılığı sağladığından, ısıtıcınızı satın almadan önce bu konuyu değerlendirmeniz de gerekmektedir. Bu konular ışığında, etki alanlarına, güçlerine ve ürün çeşitlerine göre, size en uygun ısıtıcıya en ucuz fiyatlarla hemen Cimri.com’dan ulaşabilirsiniz!