• En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

  Bazen komik videolara konu olan en iyi dostlarınız kediler, şüphesiz ki evinizin en tatlı tüylü üyeleridir. Birçok cinsi olan bu tatlı bireylerin beslenme şekilleri oldukça önemlidir. Bu nedenle onlara uygun mamalar almak gerekmektedir. Kedilere özel kuru ve yaş olarak ikiye ayrılan mama çeşitleri bulunmaktadır. Genelde kedilerin tercihleri yaş mama olsa da maliyet olarak çok daha hesaplı olması nedeniyle kuru mamaları tercih etmeniz sizin için daha hesaplı olacaktır fakat bazı kediler kuru mama yemeyi reddetmektedir. Bu gibi durumları çözmenin çeşitli yolları bulunmaktadır.

 • Kediler kuru mamaya nasıl alıştırılır?

  Kedilerin yaş mamayı daha çok tercih ettikleri ve kuru mamayı ilk denemede reddetmeleri olası bir durumdur fakat endişelenmeyin bu durumu çözmek mümkündür. Kedinizin yaş mamaya alışık olması nedeniyle kuru mamayı yapısı gereği kabul etmeyebilir. Bu nedenle kediniz kuru mamaya alışana kadar mamasını bir miktar su ile ıslatarak kediniz için daha tanıdık bir hale getirebilirsiniz fakat bu aşamada su yerine süt asla kullanmayınız. Bu yöntemin dışında kedinizin yaş mamasına kuru mama ekleyerek kuru mamaya alıştırabilirsiniz. İlk başta az bir miktar ile başlayıp zamanla arttırmak bu yöntemin dikkat edilmesi gereken konusudur. Miktarı kontrollü bir şekilde arttırarak en son kuru mama kalana kadar devam etmelisiniz. Yukarıda bahsedilen yöntemleri biraz sabır ile uygulayarak kedinizi en iyi kedi maması çeşidi olan kuru mamaya alıştıracağınızdan emin olabilirsiniz.

 • Cimri.com ’da bulacağınız ucuz kedi maması çeşitlerine hemen sahip olabilir ve kedinizi bu kaliteli mamalara alıştırmaya başlayabilirsiniz.

 • Kuru Kedi Maması Hangi Koşullarda ve Ne Kadar Saklanabilir?

  Kuru mamaların paket üzerindeki belirtilen süre içerisinde (genelde bu süre 1 aydır) tüketilmesi ve belirtilen süre içerisinde mamanın doğru bir şekilde muhafaza edilmesi önemlidir.

  Ağzı açılmış mamaları muhafaza edebilmek için güneş almayan kuru ve serin bir yeri tercih ederek, tadını ve tazeliğini korumak adına paketin ağzını iyice kapatmalısınız. Bu amaca yönelik üretilen vakumlu ve kilitli paketleri seçmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Her kullanımdan sonra içerisindeki havayı alarak paketi tekrar kilidi sayesinde kapatarak taze ve vitaminlerini kaybetmeden uzun süre muhafaza edebilirsiniz.

 • Kaliteli ve uygun fiyat sıralamalı kedi maması çeşitlerini Cimri.com ’da bulabilir ve hemen sahip olabilirsiniz!