track source

Kuru Kedi Maması

En Ucuz Kuru Kedi Maması Fiyatları

1018 ürün gösteriliyor.
Yaş
Aroma
Ürün Özelliği
Irk
Kampanyalı
Kuru Kedi Maması fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kuru Kedi Maması modelleri ve Kuru Kedi Maması fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kuru Kedi Maması kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Karlie, Spectrum, King, Jungle, Royal Canin. 1018 adet Kuru Kedi Maması fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Bazen komik videolara konu olan en iyi dostlarınız kediler, şüphesiz ki evinizin en tatlı tüylü üyeleridir. Birçok cinsi olan bu tatlı bireylerin beslenme şekilleri oldukça önemlidir. Bu nedenle onlara uygun mamalar almak gerekmektedir. Kedilere özel kuru ve yaş olarak ikiye ayrılan mama çeşitleri bulunmaktadır. Genelde kedilerin tercihleri yaş mama olsa da maliyet olarak çok daha hesaplı olması nedeniyle kuru kedi mamaları tercih etmeniz sizin için daha hesaplı olacaktır fakat bazı kediler kuru mama yemeyi reddetmektedir. Bu gibi durumları çözmenin çeşitli yolları bulunmaktadır.

Kediler Kuru Mamaya Nasıl Alıştırılır?

Kedilerin yaş mamayı daha çok tercih ettikleri ve kuru mamayı ilk denemede reddetmeleri olası bir durumdur fakat endişelenmeyin bu durumu çözmek mümkündür. Kedinizin yaş mamaya alışık olması nedeniyle kuru mamayı yapısı gereği kabul etmeyebilir. Bu nedenle kediniz kuru mamaya alışana kadar mamasını bir miktar su ile ıslatarak kediniz için daha tanıdık bir hale getirebilirsiniz fakat bu aşamada su yerine süt asla kullanmayınız. Bu yöntemin dışında kedinizin yaş mamasına kuru mama ekleyerek kuru mamaya alıştırabilirsiniz. İlk başta az bir miktar ile başlayıp zamanla arttırmak bu yöntemin dikkat edilmesi gereken konusudur. Miktarı kontrollü bir şekilde arttırarak en son kuru mama kalana kadar devam etmelisiniz. Yukarıda bahsedilen yöntemleri biraz sabır ile uygulayarak kedinizi en iyi kedi maması çeşidi olan kuru mamaya alıştıracağınızdan emin olabilirsiniz.

Kuru Kedi Maması Hangi Koşullarda ve Ne Kadar Saklanabilir?

Kuru mamaların paket üzerindeki belirtilen süre içerisinde (genelde bu süre 1 aydır) tüketilmesi ve belirtilen süre içerisinde mamanın doğru bir şekilde muhafaza edilmesi önemlidir. Ağzı açılmış mamaları muhafaza edebilmek için güneş almayan kuru ve serin bir yeri tercih ederek, tadını ve tazeliğini korumak adına paketin ağzını iyice kapatmalısınız. Bu amaca yönelik üretilen vakumlu ve kilitli paketleri seçmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Her kullanımdan sonra içerisindeki havayı alarak paketi tekrar kilidi sayesinde kapatarak taze ve vitaminlerini kaybetmeden uzun süre muhafaza edebilirsiniz.

Kedi Maması Nasıl Seçilmelidir?

İnsanların beslenmesi için ürünler ne kadar önemliyse aynı şekilde kediler için de beslenmeleri verilen gıdalar çok önemlidir. Kedinin sağlığını olumsuz etkileyecek besinlerden uzak durulması gerekmektedir. Kedi maması kedi beslenmesi en önemli üründür. Hem pratik hem de kedi sağlığı için ideal ürünlerdir. Kedi maması seçiminde öncelikle kedinizin sağlık durumu ve alışkanlıkları göz önüne alınmalıdır. Kediler genellikle çok sık su tüketmezler. Su tüketimiz az olan kediler de kuru gıda yerine konserve kedi mamaları tercih edilmelidir. Ama bazı kediler konserve kedi mamalarını tüketmekten hoşlanmayabilir. Bu durumda kuru kedi mamaları tercih edilebilir. Kedi mamalarını alırken mutlaka içindekiler kısmının kontrol edilmesi gerekmektedir. Kedinizin zevkine ve durumuna göre tercihinizi yapabilirsiniz.

Kedi Maması Çeşitleri Nelerdir?

Kedinizin beslenme alışkanlığına ve dengeli büyümesine göre kedi maması seçilmelidir. Kuru kedi maması ve yaş kedi maması olmak üzere farklı çeşitleri vardır. Genellikle kuru mama tüketimi daha fazladır. Ama aslında yaş kedi mamaları daha besleyicidir. Kediler de beslenme alışkanlığından dolayı ilk başlarda alışması zor olsa da zamanla düzene girecektir. Görünüm olarak et parçası şeklinde göründüğünden ve soslu olduğundan kedilerin tüketebileceği bir üründür. Yaş kedi maması et ve tavuk gibi ürünlerden üretildiği düşünülmektedir. Ama daha çok iç organlarından üretilmektedir. Yaş kedi mamalarında su oranı olduğundan ek olarak su verilmesine gerek yoktur.

 

Kuru Kedi Maması Çeşitleri Hangileridir?

Evcil kediler daha çok beslenme alışkanlığı nedeni ile daha çok kuru kedi mamalarını tercih etmektedir. Bireyler içinde kullanımı ve saklanması oldukça kolaydır. Kavanoz da bile uzun süre bozulmadan saklanabilir. Kuru mama da çok fazla su bulunmadığından ve kediler fazla su tüketmediğinden mama kabının yanına mutlaka su da konulmalıdır. Kedi mamalarında kuru veya yaş olmasına bağlı ekonomik olarak çok fazla fiyat farkı da bulunmamaktadır. Önemli olan içerisindeki besinlerdir. Besin yoğunluğu daha çok kuru kedi mamalarında daha fazladır. Günümüzde neredeyse bütün marketler de bile kedi maması satılmaktadır. İnternet üzerinden de sipariş vererek kedinize uygun mamayı alabilirsiniz. Bu konuda Cimri.com sitesinden destek alabilirsiniz. Cimri.com  Sitede kedi maması satışı yapan bütün sitelerin fiyat karşılaştırmaları yer almaktadır. Siteyi inceleyerek bütçenize ve kedinize uygun mamayı alabilirsiniz.