track source
track source

Kuru Kedi Maması

Kuru Kedi Maması Fiyatları

2514 Ürün gösteriliyor.
Yaş
Aroma
Ürün Özelliği
Irk
Kampanyalı
Kuru Kedi Maması fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Su Fiyatları
 • Balık Yemi Fiyatları
 • Köpek Mama-Su Kabı Fiyatları
 • Akvaryum Derece (Termometre) Fiyatları
 • Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Kuru Kedi Maması Markaları Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kuru Kedi Maması markası:

  2021 yılı Kuru Kedi Maması Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  12 Mayıs 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 2514 Kuru Kedi Maması modeli içerisinde en ucuz Kuru Kedi Maması fiyatı 2.95 TL iken, en yüksek Kuru Kedi Maması fiyatı 1125.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kuru Kedi Maması fiyatlarının ortalaması alındığında ise 12 Mayıs 2021 tarihinde ortalama Kuru Kedi Maması fiyatı ise 272.45 TL olarak sitemizde yer alıyor.

  En Çok İndirim Bulunan Kuru Kedi Maması Ürünleri Hangileridir?

  Cimri'nin Seçimi
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Kedi Mamaları

  Özellikle kediler mama konusunda oldukça seçici davranır. Kedi maması seçmek kedi sahipleri için oldukça zordur. Adeta bir çocuk gibi üzerine titrenen kedilerin mamaları farklı özelliklere sahip olabilir. Mamaların içeriği de kedi sağlığı için çok önemlidir bu nedenle kedilerin ihtiyacına göre mama içeriğine göz atılmalı ve buna göre karar verilmelidir. Eğer veteriner hekimin önerdiği bir kedi maması varsa o kedi mamasının tercih edilmesi önerilir. Aksi halde başka mama kullanıldığında kedi sağlığı tehlikeye atılmış olur. Kedilerin mamaya bağlı olarak gelişen bir rahatsızlığı gözlendiğinde ise derhal mama değiştirilmelidir. Evde yaşayan kediler kuru mama dışında çok fazla bir şey tüketmediği için tüm vitamin ve mineral ihtiyaçlarını satın alınan kuru mamadan karşılamalıdır. Piyasada birbirinden farklı markada kedi maması bulunmaktadır. Bu nedenle seçenek fazlalığı sebebiyle kedi sahiplerinin kafası karışabilmektedir. Piyasada pek çok kaliteli kedi maması markaları bulunabilir. Bütçeye ve kedinin besin ihtiyacına göre kedi maması seçimi yapılmalıdır. Bu konuda çok büyük bir sıkıntı yaşanıyorsa bir veteriner hekim görüşü alınabilir. Kedi maması seçerken ayrı olarak dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde kedi için en sağlıklı mama seçimi yapılır. Sağlıklı bir şekilde beslenen kediler çok daha atik, hareketli ve sevimli olur. Kedinizin veteriner hekiminden kedi maması önerileri alabilir ve mamalar hakkında detaylı bilgiyi öğrenebilirsiniz.

  Kedi Maması Çeşitleri

  Kedi mamalarının kediler tarafından sevilmesini sağlayan en önemli özellik kedi mamasının hangi aromaya sahip olduğudur. Kedi mamaları tavuklu & ördekli, somonlu, sığır etli ve benzeri şekilde markadan markaya daha da çeşitlendirilmiş içeriklerde bulunur. Kedilerin genellikle en çok sevdiği kedi mamaları tavuk ve ördek içeren mamalardır. Kedi mamaları yavru kedi mamaları, yetişkin kedi mamaları ve kısır kedi mamaları olarak da ayrılır. Yavru kedi mamalarının taneleri yetişkin kedi mamalarına göre çok daha küçük ve yavru kedilerin kolaylıkla çiğneyebileceği boyuttadır. Yavru kedi mamalarının içeriğindeki besin değerleri yetişkin kedi mamalarına göre çok daha zengindir. Yavru kedilerin büyümek ve sağlıklı bir şekilde hayatta kalması için daha fazla vitamin bulunan kedi maması çeşitlerindendir. Yavru kedilere yetişkin maması yedirmek mantıklı bir seçim olmayacağı gibi yavru kedinin besin ihtiyacını da karşılayamayacaktır. Yetişkin kedilerin ise yavru kedi maması tüketmesi durumunda kedi kilo alacak ve bu da sağlıklı sonuçlar doğurmayacaktır. Yetişkin kedilerde yavru kedi maması tercihi yalnızca çok zayıf ve besin eksikliği olan kedilerde veteriner tavsiyesiyle kullanılabilmektedir. Kedi beslenmesinde oldukça önemli olan bir detay ise kedinin asla masa yemeği yememesidir. Bu durum kesiler için sağlık problemlerine yol açabilir. Kediler yalnızca kuru mama ve besin takviyesiyle daha sağlıklı ve uzun yaşarlar. Eğer kullanmaya başlanılan mama bir süre sonra kedinin tüylerinde matlaşma veya dökülme yapıyor, kedi tarafından severek yenmiyorsa mama kesinlikle değiştirilmelidir. Besin değeri dengesi sağlamak amacıyla kedilere hazır mama vermek çok daha iyi olur. Evde hazırlanan mamalar veya evde yenilen yemeklerin artıklarını kediye yedirmek besin eksikliklerine sebep olabilir. Bazı kedi maması çeşitlerinde kedilerin yalanarak temizlenmesi sebebiyle midesinde oluşan tüy yumaklarını önleyici özelliğe sahip içerikler bulunur.  

  Kedi mamalarının bir diğer çeşidi olan kısırlaştırılmış kedi mamaları kedilerde kısırlaştırma sonrasında kesinlikle kullanılması gereken mamalardandır. Kısır kedi mamaları içerik olarak yetişkin kedi mamalarından farklılık gösterir. Kısırlaştırılmış kedi mamaları yetişkin kedi mamalarına oranla daha az yap ve ameliyat sonrasında onarıcı özellik gösteren kısırlaştırılmış kediler için özel olarak üretilmiş mamalardır. Kısırlaştırılmış kedi mamaları içerdiği besin öğeleri de diğer yetişkin kedi mamalarından daha farklıdır. Kısırlaştırılmış kedi mamalarının içeriği kolay sindirilebilir olarak üretilmiştir.

  Kedi Maması Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Kedi maması kuru mama çeşitleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu hususlara dikkat etmek kedilerin çok daha sağlıklı yaşamasını sağlar. Sağlıklı beslenen ve ideal kilosunda olan bir kedinin ömrü ise daha uzun olur. Mama seçimi yaparken dikkat edilmedi gereken hususlar genel olarak kedinin yaşı, kilosu, cinsi, cinsiyeti ve kısırlık durumuna göre değerlendirilir. Kediniz yavru ise kesinlikle yavru maması, yetişkin ise kesinlikle yetişkin maması yemelidir. Yavru kedilerin beslenmesine ayrı bir özen gösterilmelidir. Kedi maması seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise kedinin kilosudur. Bazı kediler çok fazla kilolu ve çok hareketsiz olabilir. Bu durumlar kedilerin sağlık sorunlarından veya cinslerinden kaynaklanabilir. Eğer kedi çok hareketsiz ve kilolu bir kedi ise protein, yağ ve lif oranı düşük mamalar tercih edilmesi önerilir. Kedi maması satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik ise kedinin cinsiyeti ve kısırlık durumudur. Kediler kısırlaştırıldıktan sonra beslenme düzenine çok daha fazla dikkat edilmelidir. Kısırlaştırılmış kedilerin kısırlaştırılmış kedi maması tüketmeye başlaması tavsiye edilir. Kısırlaştırılmış kedi mamaları içeriğinde bulunan onarıcı besin takviyeleriyle kısırlaştırma ameliyatı sonrasında oluşan yaraların kolay ve hızlı bir şekilde kapanmasını sağlar. Aynı zamanda kısırlaştırılmış kedi mamalarının yağ oranı kısır kedilerin sağlığı için standart yetişkin kedi mamalarından daha az olarak üretilmektedir. Kedi mamalarında önemli olan bir diğer özellik ise satın alınan mamanın taze olmasıdır. Kediler özellikle yemek konusunda çok seçici davrandıkları için bayat mama tüketmeyi pek tercih etmezler. Bu nedenle satın alınan mamaların boyutunun küçük olması taze mama tüketmesini sağlayabilir. Kedi maması 5 kg paketlenmiş olarak bulunduğu gibi birden fazla kedi besleyen kullanıcılar kedileri için kedi maması 15 kg tercih edebilir.

  Kedi Maması Fiyatları

  Kedi maması fiyatları piyasadaki marka ve çeşitlere göre değişiklik göstermektedir. Siz de kendi kedinizin mama zevkine ve besin ihtiyaçlarına göre bir çeşidi kolaylıkla satın alabilirsiniz. Kedi maması seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken özelliklere dikkat edildiği sürece kedi için en sağlıklı olan mama markası ve çeşidi kolaylıkla seçilecektir. Kediler yapıları gereği narin ve özellikle yemek konusunda seçici olmalarıyla tanınır. Bu nedenle küçük boyda bir mama alıp deneme yanılma yoluyla kedinizin mamayı sevip sevmediğini anlayabilirsiniz. Mama konusunda dikkat edilmesi gereken bir nokta ise kedi mamasının sık zaman aralıklarıyla değiştirilmemesidir. Bu durum kedinin vücuduna aldığı besin değerlerinde dalgalanmaya sebep olacağından kedinin sağlık durumunu olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle satın alınan mama uzun bir süre bütçenize uyacak ve kedinizin besin ihtiyaçlarını karşılayacak bir mama çeşidi olmalıdır. En ucuz kedi maması yavru kedilerin besin ihtiyaçlarının yetişkin kedilere oranla daha fazla olması nedeniyle yeterli gelmeyebilir. Bu sebeple satın alınan kedi mamasının besin değerleri iyi bir şekilde araştırılmalıdır. Kısırlaştırılmış kedilere standart yetişkin kedi maması verilmemelidir. Unutulmamalıdır ki kısırlaştırma operasyonu geçiren kediler daha özel bir bakım ister. Patili dostunuzun sağlığı her şeyden önemlidir bu nedenle de bu konuya ayrı bir özen gösterilmelidir. Sayfamızı ziyaret edip aradığınız ürünlerin özelliklerine göre sözcükler kullanarak arama yapabilir, filtreleri kullanarak da aradığınız ürüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery