Kedi Kumu

En Ucuz Kedi Kumu Fiyatları

820 Ürün gösteriliyor.
Kedi Kumu fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kedi Kumu modelleri ve Kedi Kumu fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kedi Kumu kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Teleplus, IKEA, Royal, Trixie, Karlie. 820 adet Kedi Kumu fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Relation Ultra Compact Natural 10 Kg Kedi Kumu
Relation Ultra Compact Natural 10 Kg Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Kedi kumu, kedi beslerken de evinin hijyeninden ödün vermek istemeyen kedi sahipleri için vazgeçilmez bir üründür. Kedi kumu çeşitleri, evinizin temizliğini sağlarken, kedinizin de sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Eğer evinizdeki sevimli dostunuz için kaliteli bir kedi kumu satın almak istiyorsanız, Cimri.com’da çok sayıda markayı ve modeli sizin için bir araya getirdik. Siz de Sanicat, Ever Clean, Lindo Cat, Cats Best, Proline gibi markaların en ucuz kedi kumu çeşitlerine Cimri.com’dan ulaşabilirsiniz.

Kedi Kumu Nedir?

Kedi kumu, kedinizin tuvaletini evde en hijyenik şekilde yapabilmesi için üretilmiş bir maddedir. Kedinizin de tuvalet ihtiyacını giderirken temiz ve sağlıklı kalmasını sağlar. Kedi kumu kullanabilmek için bir de kedi kumu kabı almak gereklidir. Kedi kumu, kabın üzerine makul ölçülerde dökülmelidir. Ölçü, kedinizin içine tuvaletini yapabileceği derinlikte olmalıdır. Ayrıca kediler tuvaletlerini yaptıktan sonra bölgeyi örtme ihtiyacı hissederler, bunun için kedinizin ihtiyaç duyacağı ölçüde kedi kumunu mutlaka kaba dökmeniz gerekmelidir. Sağlık ve hijyen açısından, kedi kumu sıklıkla değiştirilmelidir. Kedi kumlarının çok sayıda farklı çeşidi vardır. Bazı çeşitleri parfümlü ya da mentollü olarak üretilmiştir. Kedinizin sağlığı için en uygun olan çeşit ise %100 doğal olan ve kimyasal madde içermeyen kedi kumu seçenekleridir.

Evin temizliği için en kullanışlı olan kedi kumu türü, hızlı topaklanma özelliği olan seçenektir. Bu kedi kumlarının emiciliği yüksektir. Havadaki kötü kokuyu da emerler ve evinizin kokusunu bozmazlar. Bu kum çeşidi hemen kuruduğu için kedinizin patisine yapışmaz ve evin istenmeyen bölgelerine kedi kumu taşınmaz.

Kedi kumu kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktada kabın her daim kuru ve temiz olmasıdır. Böylelikle kabın içerisinde herhangi bir mikrop ya da bakteri üremez ve sizin ya da kedinizin sağlığı tehlike altına girmez.

Kedi Kumu Nasıl Seçilir?

Evinde kedi besleyen hayvan dostları için kedi kumu olmazsa olmaz bir ihtiyaçtır. Zira evde yaşayan kedinin tuvalet ihtiyacını giderebilmesi için kedi kumuna ihtiyaç vardır. Küçük bir yavru kedi edinenler için ilk tuvalet eğitimi için üretilen özel kumlar koku ile kediyi tuvaleti geldiğinde kuma çekme özelliğine sahiptir. Kedi kumlarının en büyük özelliklerinden biri de kokuyu hapsederek dışarıya vermemesidir. İçerisindeki jel türü bir madde kedinin dışkısı hemen kumdan alınmasa bile kokuyu gizleme özelliğine sahiptir. Kedi kumunun piyasada birçok çeşidi vardır. Siz kedinizin yaşına ve cinsine göre kedi kumu seçimi yapmalısınız. Bebek kediler için özel kumlar olduğu gibi yetişkin kediler için çakıl tarzı kedi kumları da vardır.

Kedi Kumu Temizliği Nasıl Yapılır?

Evinizde kedi beslemeye başladığınızda kedinizin kullanacağı aparatları da almanız gerekecektir. Bu aparatlardan en önemlisi de tuvalet ihtiyacını karşılayacağı kedi tuvaleti ve kumudur. Kedinizin tuvalet ihtiyacı için banyonuza veya balkonunuza bir kedi tuvaleti koyarak içerisini kedi kumu ile doldurmanız gerekir. Zira kediler tuvaletini yaptıklarında hemen örtme ihtiyacı hissederler. Kum bu nedenle kullanılmaktadır. Kediniz büyük tuvaletini yaptığında delikli bir elek vasıtası ile kumdan alıp kapalı bir poşet içine koyarak çöpe atmanızda yarar vardır. Çünkü uzun süre kumda kalan büyük tuvalet koku yapacaktır. Kedi kumu belli aralıklarla değiştirilmesi gerekir. Kum yüzeyinde ıslaklık kalıcı olmaya başladığında değiştirmezseniz koku rahatsız edici olacaktır.

Kedi Kumu Nasıl Olmalıdır? Kediler temizliğe önem veren titiz hayvanlardır. Bu nedenle tuvalet ortamları oldukça önemlidir. Kedi kumu seçerken kedinin temizliğinin de önemli olduğu unutulmamalıdır. Kedi kumunun kokmaması ve ucuz olması istenir. Ancak kediye zarar vermeyecek tarzda olması çok daha mühimdir. Bu nedenle doğal kedi kumları seçilmelidir. İçerisinde toz ve kimyasal barındırmayan tarzda olmalıdır. Kedi tuvaletini yaptıktan sonra kapatmak için eşelenir. Bu esnada toz kalkarsa kedinin tüylerine yapışır ve solunum yollarını tıkar bu sebeple tozmaması gerekir. Ayaklarına yapışmaması da önemli bir noktadır. Kedi kumu internet sitelerinde ve pet shoplarda farklı fiyatlarla satılmaktadır. En iyi kedi kumunu en uygun fiyata satın alabilmek için cimri.com sayfasından fiyat karşılaştırması yaparak en ekonomik kedi kumunu bulabilirsiniz.

Kedi Kumu Fiyatları Hangi Aralıktadır?

Kedi kumu fiyatları markasına göre değişir. Cimri’nin ürün karşılaştırma özelliğini kullanarak kediniz için ihtiyaç duyduğunuz kumu kolaylıkla seçebilirsiniz. Bundan sonra ise satın almak istediğiniz ürün için fiyat alarmı kurabilir ve ürünün fiyatı düştüğünde bilgi sahibi olabilirsiniz.