• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Kuş Türleri Nelerdir?

Çoğu evde mutlaka olan kuşlar hayvan sever kişiler için bakılması keyifli olan canlılardır. 30 çeşit kuş türü mevcuttur. Bunlardan başlıcaları muhabbet kuşları, en çok bilinen evcil hayvanlardır. En belirgin özellikleri taklit yapabilmeleridir. Genellikle sarı, mavi ve yeşil renklerde bulunmaktadırlar. Muhabbet kuşlarının gagası üzerindeki renk mavi ise erkek gri ya da beyaza yakınsa dişidir. Bir diğer evde beslenen kuş türü ise papağan, bu kuşlar da renkleri ve taklit yetenekleriyle ön plandadır. Bülbül, kanaryalar ve güvercin kuşları da evde beslenebilmektedir. Ayrıca 30 çeşit olan kuş türleri de kendi aralarında cinslerine göre farklılık göstermektedir.

Kuş Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Öncelikle kuşu alacağınız yeri iyi belirlemelisiniz. Alacağınız kuşun sağlıklı olduğundan emin olmanızda fayda var. Sahipleneceğiniz kuşun yavru olmasına dikkat etmelisiniz. Cinsiyet ve renk seçeneklerini de zevkinize uygun olarak almalısınız.

Kuş Bakımı Nasıl Yapılır?

Sahip olduğunuzun kuşun size ve evinize alışması için biraz beklemeniz gerekmektedir. Kuşunuzu doğru beslediğinize emin olun ve alabildiğiniz en büyük kafesi alın ki alanı geniş olsun. Kuşunuzla günde yarım saatte bir saat ilgilenmelisiniz. Kafeslerini hafta bir kez temizlemeli ve kuşunuza da banyo yaptırmalısınız. Kapı ve pencereleri açık bırakmamaya özen gösterin. Oda sıcaklığına da önem vermenizde fayda var.

Kuşların Beslenme Şekilleri Nelerdir?

Her kuş türünün kendine ait farklı beslenme şekilleri mevcuttur. Genellikle hepsine yavruyken kuş yemi verilmektedir. Büyüdüklerinde ise tüm meyveleri ve bazı sebzeleri yiyebilirler. Kuşları doyururken ona verdiğiniz yem ya da meyve, sebzeler taze olmalıdır.

Kuş Aksesuarları Nelerdir?

Bir kuş satın aldıktan sonra onu güvenli bir yerde büyütmek için kuş kafesi birinci önceliğiniz olmalıdır. Kafesi ne kadar büyük alırsanız evcil hayvanınız o derece rahat edecek ve yeni yerine alışacaktır. Başka bir kuş aksesuarı ise kuş yuvası farklı model ve seçenekleriyle kuşunuza eğlenceli bir alan yaratmaktadır. Kuş yemi ile birlikte kuşunuzu besleyebilirsiniz. 150 gramdan 250 kilograma kadar geniş ürün seçeneği bulunan yemler aynı zamanda her kuş türüne göre de farklılık göstermektedir. Kuş ürünleri arasında olan gaga taşı, kuşların gagalarını törpülemesini sağlamaktadır. Kuşların gagaları insan tırnakları gibi uzamaktadır ve bunun sağlıklı olabilmesi için gaga taşına ihtiyaçları vardır. Kuşları doğal ortamlarında hissetmeleri için üretilen kuş tünekleri, farklı renk ve çeşitleriyle üretilmekte olup aynı amaç için kullanılmaktadır. Kuş suluğu sayesinde su ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Gün içerisinde birkaç kere suluğu kontrol etmeli ve su bitmişse doldurmalısınız. Ayrıca haftada en az bir kere temizliğini yapmanızda fayda var. Kuşunuzu kolayca eğitmek istiyorsanız kuş ödül krakeri ile bunu başarabilirsiniz. Yapıları itibariyle kuşlar bu krakeri çok sevdikleri için kolay eğitim verebilirsiniz. Özellikle çok sıcak havalarda kuşunuza banyo yaptırmanız gerekmektedir. Bunun en pratik yolu olan kuş banyosunu alabilirsiniz. Bu banyolar kafeslere uygun olarak üretildiği için kafes içinde de konumlandırabilirsiniz.

Kuş Ürünlerinin Fiyatları Neledir?

Model, marka, özellik ve boyut farklılıkları nedeniyle fiyatların belirli bir aralığı yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre kuş aksesuarları ile tanışarak bütçenize en uygun olan ürünü satın alabilirsiniz.