track source
track source

Kuş

Kuş Fiyatları

2050 Ürün gösteriliyor.
Kuş fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Kuş modelleri ve Kuş fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Kuş kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Kuş Yemi, Kuş Tüneği, Kuş Oyuncakları, Kuş Kraker-Ödül, Kuş Kafesi. 2050 adet Kuş fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kuş Ürünleri

Günümüzde şehirleşme ve betonarme yapılaşma ile birlikte insanlar doğadan uzak yaşamak zorunda kalırlar. Bu sebepten dolayıdır ki doğaya olan düşkünlük bir hayli fazla olur. Bu şehir kargaşasında insanlar hanelerinde keşmekeşten bir nebze uzak olmak içi evcil hayvan beslemeye başlarlar. Çok eskiden süregelen evcil hayvan besleme alışkanlığı sadece şehirleşmeyle de sınırlı değildir. Yüzyıllar öncesine dayanan bir alışkanlık olduğu söylenebilir. Bu evcil hayvanların başında kuşlar gelir. Kendilerine has seslerinin toplumda huzur verdiği kabul edilerek karşılık bulduğundan dolayı kuşlar en çok tercih edilen hayvanlar arasında yer alır. Evlerde kuş kafesinde beslenen bu canlılar için konforlu ve ergonomik yaşam alanları olsun diye onlarca çeşit barınma ve yem çeşitleri bulunur. Evlerde beslenen kuşlar için onların yaşam biçimlerine göre dizayn edilen kafesler de bulunur. Bunun haricinde herhangi bir kuş için yapılmış evcil yada evcil olmayan kuş için yemler de üretilir. Sokakta güvercine verebileceğiniz yem olduğu gibi evde besleyebileceğiniz muhabbet kuşu yemi de bulunur. Kuş çeşidine göre yem, kafes, tünek ve buna benzer birçok seçenek bulabilirsiniz.

Kuş Ürünleri Çeşitleri

Çağa bakıldığında tüm hayvanseverlerin ve hayvan sahiplerinin talep ettikleri şeylerin başında hayvanlarının kendilerine özel üretilen yemleri ve barınakları olması gelir. Hemen hemen tüm hayvan gruplarında olduğu gibi kuşlar için de yem, barınak ve buna benzer tüm ihtiyaçların çeşitleri bulunur. Yem bu çeşitlerin tabi olarak başını çeker. Evinizde beslediğiniz br muhabbet kuşuna onun sevdiği bir yemi vermek istersiniz. Yani muhabbet kuşuna sultan papağanı yemi vermeyi istemezsiniz. Onlarca üretici bu talep doğrultusunda üretimlerini çeşitlendirip spesifik olarak kuşlara göre üretim yapar. Bu üretimlerini sadece yem cinsi olarak değil miktar olarakta çeşitlendirirler. Muhabbet kuşu yemi 250 gr olarak ürettikleri gibi farklı miktar seçeneğide sunarlar. Örneğin başka bir seçenek olarak muhabbet kuşu yemi 1 kg talep doğrultusunda da bulunur. Yemler kuşların besin ihtiyaçlarını barındıran bir kaynakların başında gelir. Kuşlar için bunların haricinde kafeste bir ihtiyaçtır. Aynı yem ve mamalarda olduğu gibi kafeste de onlarca çeşitlilik söz konusu olur. Dikdörtgen, kare, silindir ve yuvarlak gibi çeşitlilik arz ederken ayrıca büyük ve küçük olarakta çeşitlendirilir. Kuşların cinsine göre çeşitli ebatlarda ve özelliklere sahip kafesler bulabilirsiniz. Yuvarlak, kare, dikdörtgen ve daha fazla şekli tercih ederken kuşun cinsine ve kendi ebadını dikkate alıp nihai kararınızı verebilirsiniz. Ürünler sadece yem ve barınmadan ibaret değildir. Kuşlar dişi olmayan gagalı canlılar olduğundan dolayı sindirimin başladığı yer ağız değildir. Sindirimlerinin midede başladığı bu canlılar, sindirim sistemlerinin daha rahat çalışması için kuş kumu tüketimleri önemli bir etken olur. Sindirime yardımcı olmakla birlikte içinde besin maddeleri bulunduran ve gerekli olan bir üründür. Bunların haricinde kuşların doğasına uygun bir şekilde yaşam alanları olsun diye tasarlanıp üretilmiş ürünlerde bulunur. Ahşap tünek bunları arasında yer alır. Kafes tellerine tutturulabilen bir aparattan oluşur. Kafeslerde yaşayan evcil kuşlar dış dünyada yaşayamazlar. Ama yaratılışları gereği düz bir alandan ziyade basamaklı ve değişkenlik gösteren yerlerde daha huzurludurlar. Buna istinaden tünekler onlar için tasarlanmış yaşam alanlarını daha doğal kılan bir aparattır. Çeşitli şekillerde bulunan tüneklerin ahşap olarak yapılması yine minik dostlarınızın daha doğal bir şekilde yaşamaları için üretilir.

Kuş Ürünleri Fiyatları

Her üründe olduğu gibi kullanıcılar birçok çeşit arasından tercih yaparken dikkat ettikleri unsurların başında fiyat gelir. Fiyatlar yemlerin içerdiği mineralden miktarına kadar her çeşidinde değişkenlik gösterir. Tünekler içinde unsurlar ahşap yada plastik oluşu gibi unsurları barındırır. Kafeslerin değişkenliği kapı sayısından büyüklüklerine yada kare oluşuna kadar her unsura göre değişkenlik arz eder. Fiyatlar ürünün kalitesine ve bahsedilen unsurlara göre değişir. Tüm bunların yanı sıra fiyatları etkileyen birçok dış etmen de bulunur. Nerede üretiminin yapıldığı coğrafi olarakta etkili bir unsurdur. Bir kuş ballı krakerini baz alarak nerede ve hangi şartlarda üretildiği, mahsulünün nereden temin edildiğine kadar fiyatı direkt veya dolaylı etkileyen değişkenler arasında yer alır. Ürünlerin fiyatları makul ve kullanıcıları memnun eder niteliktedir. Özellikle günümüzde cimri.com gibi güvenilir web siteleri bu hususta siz kullanıcılarına kolaylık sağlar. Hangi ürünün hangi web sitesinde daha makul fiyatta bulabileceğinizin rotasını çizer. Bu şekilde daha doğru ve ihtiyaca göre makul olarak fiyat performans ürününe sahip olabilirsiniz.

Kuş Ürünleri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Satın alacağınız ürünün beslemekte olduğunuz yada beslemeyi plandığınız kuşun ebatına göre olması öncelikli tercihtir. Kafes olmazsa olmaz ürünlerin başında gelir Bunun yanı sıra kafeste temel anlamda bir kuşun ihtiyaç duyacağı materyallerde olması gerekir. Suluk bunların içinde en önemli olanların arasında yer alır. Kafesin ebatları ise kuşun yada kuşların yaşam alanları için vazgeçilmez özelliklerden biridir. Bir muhabbet kuşu beslemeyi planlayıp ona göre bir kafes almış olabilirsiniz. Lakin ilerde daha fazla bilgi ve tecrübe sahibi olunca tek başına yaşamasının psikolojik olarak kuşu olumsuz etkilediğini düşünüp ailenize yeni bir üye katmak isteyebilirsiniz. Bu durumda kafes iki kuşa küçük gelebilir ve olumsuz olarak etkilenebilirler. Yuvarlak kuş kafesi genelde tercih edilen üründür. Bütçe ve evinizdeki yere göre büyük ve yuvarlak kafesler tercih edebilirsiniz. Bu unsurları değerlendirirken daha önce araştırıp ürünü satın almış kişilerin yorumları ve gözlemlerinden faydalanmanız yararınıza olabilir. Aynı zamanda ürünleri mukayese ederek her anlamda karşılaştırma sonucu almanız elzem bir husustur.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery