Trixie 14,5 cm 65 ml Karışık Renkli Muhabbet Kuşları için Şeffaf Suluk

Trixie 14,5 cm 65 ml Karışık Renkli Muhabbet Kuşları için Şeffaf Suluk

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Kuş Suluğu Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kuş Suluğu markası:

En Çok İncelenen Kuş Suluğu Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Kuş Suluğu Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 37 Kuş Suluğu modeli içerisinde en ucuz Kuş Suluğu fiyatı 2.8 TL iken, en yüksek Kuş Suluğu fiyatı 549.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kuş Suluğu fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Kuş Suluğu fiyatı ise 37.13 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Kuş Suluğu Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kuş Suluğu

Hayata renk katan, renklendiren ve yaşama sevinci aşılayan ev hayvanlarından olan kuşların yaşamlarına devam edebilmeleri için su vazgeçilmez hayati bir besindir. Bu sevimli ve minik varlıkların hayatlarını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri, kendilerine sağlanan yeterli miktarda yem ve su ile mümkündür. Evde beslenebilen evcil hayvanlardan biri de muhabbet kuşlarıdır ve bakımları zamanında yapıldığı takdirde zahmetsiz bakılan hayvanlardan biridir. Yem ve su ihtiyaçlarının zamanında karşılanması çok önemlidir. Muhabbet kuşları yaklaşık olarak 24 ile 30 saat civarında süre susuzluğa dayanabilir. Muhabbet kuşları, evde yaşam uygun ev hayvanları arasında yer alır. Ruhsal dinginliğin sağlanması gibi birçok faydası olan muhabbet kuşları, aynı zamanda iyi bir ev arkadaşıdır. Her hayvanın olduğu gibi kuşların da duyguları ve ihtiyaçları vardır. Muhabbet kuşlarının evlerde beslenip bakılabilmelerini sağlayan yuvaları kafeslerdir. Çeşitli aparatlar sayesinde kafeslerine yerleştirilip takılabilen yemlik ve sulukları vardır. Evcil hayvanların hayatlarına sağlıklı devam etmelerini sağlayan iki ana besin kaynağı yem ve sudur. Bu gıdalar yemlik ve su kapları sayesinde sunulur. Suyun verilebilmesini sağlayan bu aparat, kuş suluğu olarak adlandırılır.  

Kuş Suluğu Modelleri ve Özellikleri

Kuşlar için suluk çok önem arz eden ve hayatlarını sürdürebilmeleri için hayati sıvıları olan suyun servisini sağlar. Dikey ve yatay suluk olarak iki çeşit suluk vardır ve su hazne kapasiteleri birbirlerinden farklılık gösterir. 150 mililitreden 10 litreye kadar farklı kapasiteli modelleri bulunur. Muhabbet kuşu, kanarya kuşu gibi küçük kuşlar için su haznesi az kapasiteli suluklar kullanılır. Akıllı suluk sayesinde kuşların suyun içine pislemeleri engellenir ve pislik bulaşan su içmelerinin önüne geçilir. Bu sayede kuşların suluktaki sudan hasta olma riski engellenmiş olur. Korumalı suluk suya karıştırılan vitamin, ilaç gibi destek maddelerinin sıfır zayiatla kullanılmasını sağlar. Bazı kuş sulukları tek klips ile bazı kuş sulukları ise iki klips ile kafese tutturulur. İki klips ile tutturulan modelleri daha güvenlikli olup suluğun daha sağlam sabitlenmesini sağlar ve içindeki suyun dökülmesini engeller. Kafes içerisine asılarak veya kafes zemininde kullanılabilen suluk modelleri mevcuttur. Kuşlar çok hareketli ve aktif hayvanlar oldukları için kafes içerisinde oradan oraya uçarlar ve kendilerinin ilgisini çeken aparatlarla oynarlar. Sulukların bazı modelleri aynalı, boncuklu şekilde üretilir. Böylece hem suluk görevini görür hem de oyuncak ihtiyacını karşılar. Muhabbet kuşu suluklarının ana malzemesi plastiktir ve suluk üretiminde kullanılan plastiğin esnek olması beklenir. Bu esnek özellikleri sayesinde darbelere karşı dayanıklı olurlar ve kolay kolay kırılmazlar. Bazı sulukların açma kapama anahtarı vardır ve bu açma kapama anahtarı sayesinde kafes bir yerden başka bir yere rahatça taşınır. Su anahtarı kapatılır ve suyun sağa sola dökülmesinin önüne geçilmiş olur. Büyük kuş suluğu ebatları ve su kapasiteleri diğer suluk kapasitelerinden çok daha fazladır. Civciv, ördek gibi çoklu üretimi yapılan kuşların kullanımı için çok kullanımlı suluklar üretilmiştir. Aynı anda 20 ile 30 civarında tavuk veya civciv suluktan su içebilir. Çoklu suluklar yer kullanımı bakımından da tasarruf sağlarlar. Beslediğiniz veya yetiştirdiğiniz kuş türüne ve kuş sayısına göre ihtiyacınız olan suluk modelini belirleyip dilediğiniz modeli temin edebilirsiniz.  

Kuş Suluğu Fiyatları

Kuş suluğu fiyatları; çeşitli özelliklerine, modellerinin fonksiyonlarına ve kalitesine, tercih edilen markasına göre farklılık gösterir. Farklı özellikler sunan ürünler ile daha az özelliğe sahip ürünlerin fiyatları birbirinden çok farklıdır. Üretim standartlarına uygun ürün tercih etmek kullanıcısına uzun vadede cok daha fazla fiyat avantajı sağlar. Genel olarak suluk fiyatlarını etkileyen ana faktörler; üretiminde kullanılan plastik malzemenin kalitesi, kullanmak istediğiniz suluğun su hazne kapasitesi, kafese tutturulan klipsli güvenlik önlemi, suluk içindeki suya yabancı madde karışmasını engelleyen tipte olması gibi sıralanabilir. Birkaç fonksiyonu bünyesinde barındıran modellerin fiyatları diğer seçeneklere kıyasla değişik olur. Sayı olarak fazla olan evcil hayvan beslenilmesi halinde çoklu kullanıma uygun suluk fiyat avantajı sağlar. Dilerseniz cimri.com ile birçok farklı modelin fiyatlarını karşılaştırabilir ve size en uygun modelin en uygun nerede satıldığını öğrenebilirsiniz.

Kuş Suluğu Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Üretim standartlarına uygun üretilen ürün tercih etmek, güvenli bir kullanım için önemlidir. Muhabbet kuşları çok narin ve hassas kuşlar oldukları için hastalanma riskleri diğer evcil hayvanlara nazaran daha fazladır. Bu sebeple daha fazla ilgi ve dikkat gerektirir. Akıllı suluk kullanım tercihi bu durumda doğru bir tercih olur; zira akıllı suluklardaki güvenlik önlemi sayesinde kuşlar içtikleri suyun içine pisleyemezler ve su her zaman temiz kalır. Akıllı suluklar sayesinde su kaynaklı hastalıkların önüne geçilmiş olur. Ayrıca suyun içerisinde su ile birlikte ilaç, vitamin gibi destek ürünleri de gönül rahatlığı ile verilir. Çok fonksiyonlu suluk tercihi ile evcil hayvanın birkaç ihtiyacı aynı anda karşılanır. Örneğin; aynalı ve boncuklu kuş suluğu seçimi ile hem su ihtiyacı hem de oyun oynayabileceği oyun ihtiyacı karşılanır. Muhabbet kuş suluğu seçilirken su açma kapama anahtarı olan suluk tercih edilirse istenildiğinde suyun akışı durdurulabilir. Kafes bir yerden bir yere taşınırken suyun dökülmesi engellenir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery