track source
track source

Kuş Yemi

Kuş Yemi Fiyatları

1270 Ürün gösteriliyor.
Kuş Yemi fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Yumurta Fiyatları
 • Islak Mendil Fiyatları
 • Çamaşır Makinesi Kireç Önleyici Fiyatları
 • Oda Kokusu Fiyatları
 • Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Kuş Yemi Markaları Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kuş Yemi markası:

  2021 yılı Kuş Yemi Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1270 Kuş Yemi modeli içerisinde en ucuz Kuş Yemi fiyatı 0.99 TL iken, en yüksek Kuş Yemi fiyatı 828.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kuş Yemi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Kuş Yemi fiyatı ise 47.1 TL olarak sitemizde yer alıyor.

  En Çok İndirim Bulunan Kuş Yemi Ürünleri Hangileridir?

  Cimri'nin Seçimi
  Gold Bird Muhabbet Kuşu Yüksek Kalite 20 kg Kuş Yemi
  Gold Bird Muhabbet Kuşu Yüksek Kalite 20 kg Kuş Yemi
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
  Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Kuş Yemi

  Kuş yemi, kuşlar tarafından özel olarak karıştırılmış besindir. Genellikle tohum, fındık veya kuru meyve çeşitlerinden oluşur. Çoğu kuş, aynı zamanda kümes hayvanlarına verilen yemlerle beslenirken, insanlar evcil hayvan kuşlarını beslemek için özel yemler de kullanır. Kuş yemi özel olarak evde beslenen kuşlar için hazırlanmış yem türüdür. Kuş yemlerinin içeriğinde birçok malzeme bulunur. Ak darı, sarı darı, kızıl darı, siyah darı, kanarya yemi, keten tohumu ve daha birçok tohum kuş yemleri içeriğinde kullanılır. Birinci sınıf tohum kullanılmasına dikkat etmek şartıyla kuşlar bu tür tohumları ayırt etmeden yerler. Ayrıca elenmiş ve tozsuz olması gibi özelliklere sahip olan yemler kuşunuz için daha iyi bir seçenek olur. Kuş yemleri kullanıma hazır olarak gelir ve minik dostunuzun tüm besin ihtiyaçlarını karşılayan bir karışımdan oluşur. Sindirimi kolay olan kuş yemleri özel tohumlarla hazırlanır. Özellikle kuş yemleri alırken sindirimi rahat olan yemleri tercih etmeniz önerilir. Kuş yemlerinin içinde tohumlar, kuş besleyiciliği açısından kullanılması önemle tavsiye edilir. Çünkü çok çeşitli kuşları için uygundur ve besleyicilik oranı ve yağ oranı yüksektir. İçerik bakımından çok çeşitli kuş yemi bulmak mümkündür. 

  Kuş Yemi Çeşitleri

  Kuş yemi çeşitlerini, birçok amaca yönelik ve içeriğe sahip olarak bulmanız mümkündür. Sadece tohum içerikli olağan bir yem çeşitlerinin yanında her bir kuş türü için özel olarak hazırlanmış yemler de bulunur. Yem tercihi kuş türüne ve yem içeriğinin ne olmasını istediğinize göre değişmektedir. Örneğin muhabbet kuşuna sahipseniz muhabbet kuşu yemi başlıklı özel olarak hazırlanmış seçenekleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanında besleme harici ek özelliklere sahip kuş yemi de bulmak mümkündür. Bu kuş yemleri kuşlar için ek faydalar sağlar. Örneğin, vitaminli kuş yemi, kuşunuzu beslerken aynı zamanda vücut direncini artırmak için ihtiyaç duyduğu vitaminleri de sağlar. Böylece daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasını destekler ve tek bir üründe 2 farklı fayda sağlanmış olur. Bir diğer çeşit ise papağan yemidir. Papağan yemleri, içerdiği özel tohum ve tahıllar sayesinde bu türe özgü tüm besinler ihtiyaçları karşılar. Sarı darı, soyulmuş yulaf, kırmızı darı, buğday, yalancı safran tohumu, kanarya tohumu, soyulmuş ayçekirdeği, ak darı, keten tohumu, kolza tohumu papağanların en sevdiği çeşitlerdendir. Tüm yem çeşitlerinde kullanım yoğunluğu kuşun türü ve yaşına göre belirlenmelidir. Her kuşun tüketmek isteyeceği miktar değişebileceği için bu konuda gözlem yapılması tavsiye edilir. Kuşların ihtiyaçlarına uygun, tüm kuş çeşitleri için yem bulmak mümkündür. Destekleyici besinler ve vitaminler ile kuşunuz için en uygun olan yemi seçebilirsiniz. Ayrıca bazı yemlerin içinde kuşunuzun seveceği krakerler de bulunur. Bunun gibi ek fayda sağlayan yemler hakkında açıklamaları okumanız tavsiye edilir. Titizlikle hazırlanmış yemlerin yapay madde içermemesine ve doğal olmasına dikkat edin. Kuş yemlerinde 90’dan fazla tohum kullanılır. Bu tohumlardan hangisinin kuşunuz için ideal olduğuna karar vermek, türe göre karar vermekle çözülür. Tazelik koruması için özel olarak oksijeni vakumlanan ürünlerden seçmeniz, yemin tazeliğini koruması için önemlidir. Kuş yemleri çok çeşitli olabilir. Bu yemler hakkında daha fazla bilgiye sahip olmanız sizin için faydalı olacaktır. 

  Kuş Yemi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

  Kum yemi satın alırken öncelikle sahip olduğunuz özel kuş türünüze göre karar vermeniz önerilir. Öncelikle kuşunuzun hangi tür tohumu sevdiği de göz önünde bulundurması gerekir. Kum yemi, içerdiği farklı tohumlarla kuşların yeterli besin ihtiyacını karşılar. Ayrıca ek fayda sağlamak istediğiniz zaman çok farklı alternatifler sunan kuş yemi markaları mevcuttur. Örneğin, vitamin içerikli bir yem ile hem besleyici özellikteki tohumlara sahip olmuş olursunuz hem de kuşunuzun sağlığı için destekleyici, optimum bir ürün elde edersiniz. Her kuş yemi içerdiği farklı seçenekler ile kuşunuza özel alternatifler sunar. Bu alternatifler arasında en doğru seçim bu yemlerin kuşunuza olan uyumluluğudur. Bunu belirlemek için yemlerin içindeki açıklamaları okumanız önerilir. Tohum kalitesi ve saklama koşulları yemin kullanışlılığını belirler.  Siz de bunları göz önünde bulundurursanız kuşunuz için en uygun yemi, farklı seçeneklerle bulabilirsiniz.

  Kuş Yemi Fiyatları

  Kuş yemi fiyatları fiyatları belirlenirken birçok etmene bakılır. Bunlardan en önemlisi hangi tür tohum kullanıldığıdır. Tohum türünün yanı sıra tohum kalitesi de önemli bir faktördür. Tohumların çeşidi ve kalitesine ek yem çeşitlerinde besin değerleri ve ek özellikler de fiyatların belirlenmesinde önemli rol oynar. Her bütçeye uygun kuş yemi bulmak mümkündür. Kuşunuzun türüne ve isteklerine göre karar vermeniz sizin için daha önemli bir kriterdir. Her bir paket içindeki kuş yemi fiyatı, içerdiği özel tohumlara göre belirlenir. Ayrıca ek içerikler bunun değişmesine neden olur. Örneğin bir kuş yeminin içeriğinde kraker bulunması sağladığı fayda ile fiyatı değiştirebilir. Bunun gibi ek özellikler bir değerlendirme kriteridir. Bu ek özelliklerden bir tanesi de kuş yeminin vitaminli olup olmamasıdır. Bir kuş yeminin vitaminli olmasının artısı kuşunuz için gerekli olan besin değerlerine ulaşılmasıdır. Kuşunuza en uygun yemi belirlemek için veya aradığınız en doğru kuş yemini bulmak için siz de Cimri.com’dan tüm çeşitlerin özelliklerine göz atabilirsiniz. Eğer dilerseniz ürünlerin fiyatlarını karşılaştırabilir, kullanıcı yorumlarını okuyabilir, kendinize en uygun olan kuş yemini kolaylıkla seçebilirsiniz.  

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery