Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Kuş Kafesi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kuş Kafesi markası:

2021 yılı Kuş Kafesi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
6 Mayıs 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 145 Kuş Kafesi modeli içerisinde en ucuz Kuş Kafesi fiyatı 3.0 TL iken, en yüksek Kuş Kafesi fiyatı 2958.5 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kuş Kafesi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 6 Mayıs 2021 tarihinde ortalama Kuş Kafesi fiyatı ise 244.93 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Kuş Kafesi Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kuş Kafesi

Evcil kuşların yaşam alanını oluşturan kuş kafesi önemli eşyalar arasındadır. Türkiye’de ve dünyada birçok kuş kafesi üreten markalar vardır. Yerli ve yabancı firmaların üretmiş olduğu bu kafesler farklı kuş türlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Genellikle metal tellerden yapılan birbirinden farklı kuş kafesi modelleri içerisinde yemlik, suluk ve tünek ile birlikte tüketicilere sunulur. Klasik yöntemler ile üretilen ahşap kuş kafesleri günümüzde yerini plastik tabanlı metal telli kafeslere bırakmıştır. Bu ürünlerin temizliği ve bakımı daha kolaydır. Farklı boyutlardaki bu kafesler üretilip müşteriye ulaşır. Muhabbet kuşu, sultan papağan, saka kuşu, hint bülbülü gibi birçok kuş türü için ayrı kafesler üretilmiştir. Genel olarak bir kafeste birden çok kuş beslenebilir. Kuşların rahat hareket etmeleri için bu kafeslerin tasarımı özel olarak yapılır. Her markanın kendine özgü kuş kafesi modeli mevcuttur. Tüketiciler kendi ihtiyaçlarına göre kuş kafesi seçimi yapabilirler. Kafeslerin kendi örtüleri olmakla beraber, aynı zamanda özel olarak alt bölmesine kağıt ya da naylon yerleştirilebilir.

Kuş Kafesi Çeşitleri

Birbirinden farklı kuş türü için ayrı özelliklere sahip kuş kafes çeşitleri vardır. Bu alanda kullanıcılara geniş bir seçenek sunulmuştur. Farklı genişlikte ve uzunlukta üretilen kuş kafesi çeşitleri arasında tek katlı kafesler ya da çift katlı kafeslere talep fazladır. Bu ürünler kuş türlerine göre tasarlanmıştır. Muhabbet kuşu kafesi ile papağan kafesleri farklıdır. Genellikle muhabbet kuşu kafesi daha düz ve kare şeklinde üretilmiştir. Papağan kafesi ise oval ve yuvarlak bir yapıya sahiptir. Bu ürünlerin içine yemlik ve suluk yerleştirilebilir. Kuşların temel ihtiyacının giderilmesi için kafeslerin içinde ayrı bölmeler mevcuttur. Bu düzeneklere su ve yem koyulabilir. Büyük bir tasarıma sahip olan 4 katlı kuş kafesi geniş bir alan ile kuşların daha rahat hareket etmesini sağlar. Bu ürünlerin her bir katında ayrı kuş türleri bakılabilir. Salma kuşçuluk yapılabildiği gibi, 4 katlı kuş kafeslerinde kuşlar yavrulama dönemini geçirebilir. Silindir tasarıma sahip kuş kafesleri daha çok yüksekliği ile dikkat çeker. Bu kafeslerin en önemli özelliği kuşların daha rahat tırmanma yeteneklerini destekler. Bazı kuş kafeslerinin 2 bazı kafeslerin 4 ve 6 tane kapısı mevcuttur. Bu sayede kafes içinde kuş daha rahat bir şekilde dışarı çıkabilir. Kuş kafeslerinden biri olan davul muhabbet kuşu kafesi, oval bir çatıya sahiptir. Bu ürünlerin alt kısımları düzdür. Telleri yaklaşık 1,5 cm genişliğindedir. Kuş kafesi ayaklı modellerde ürünler istenilen yere kolay bir şekilde taşınabilir. Böylece kafes içindeki kuş rahatsız edilmeden farklı bir odaya götürülebilir. Eğitim amaçlı kullanılan bazı kuş kafesi çeşitleri de vardır. Bu ürünler daha sade bir tasarıma sahiptir. Özellikle ayna, ahşap tünek ve merdiven gibi aksesuarlar kafes içinde yer alabilir. Böylece kuş eğitimi daha kolay bir hale gelir. Kafeslerin ölçüleri her markaya göre değişir. Bazı kafesler daha yüksek ya da daha alçak olabilir. Bu ürünlerin ekstra bakımı yoktur. Kafesler çoğu zaman boyalı bir şekilde satılır. Kullanıcı kendi isteğine göre kafes rengini boyayarak değiştirebilir. Metal teller ince ve kuşların dışarıyı görebileceği şekilde tasarlanmıştır. Kafeslerdeki bölmeler genellikle tavan, orta ve taban kısımlarında yer alır.

Kuş Kafesi Fiyatları

Farklı tasarıma sahip olan kuş kafesleri ucuz ve dayanıklı ürünlerdir. Kuş kafesi fiyatları genel olarak her bütçeye hitap eder. Her bir kuş cinsine özel kafesler tasarlanmıştır. Bu nedenle kafeslerin fiyatı farklılık gösterir. Muhabbet kuşuna uygun bir kafes ile sultan papağana uygun kafes arasında fiyat farkı vardır. 3 katlı kuş kafesi ile birden çok kuş türü beslenebilir. Bu ürünler 3 ayrı kafesin işlevini tek başına sağlarlar. Böylelikle kullanıcılar tasarruf etmiş olur. Kuş kafeslerinde fiyatı etkileyen en önemli unsur, kafesin tasarımı ve büyüklüğüdür. Ufak çaplı kuş kafesleri ile büyük hacme sahip olan kuş kafesi arasında fiyatlar değişebilir. Bu ürünlerin bakımı ve temizliği pratik olarak yapılabilir. Bir bez yardımı ile kafes silinebilir ve istenmeyen lekeler çıkarılabilir. Aynı şekilde kafeslerin örtüleri hafta bir temizlenebilir. Kuş kafesi en ucuz fiyatlar ile en yakın petshoplardan temin edilebilir. Ayrıca internet üzerinden bu ürünlerin siparişi verilebilir. Kuş kafesleri ekstra masraf çıkarmayan uzun ömürlü ürünlerdir.

Kuş Kafesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Beslediğiniz kuş türüne göre en uygun fiyatlar ile herhangi bir markanın kuş kafesi ürününü satın alabilirsiniz. Eğer bir papağan türü besliyorsanız, daha geniş ve 2 katlı kuş kafesini tercih edebilirsiniz. Bu kafeslerin içinde bir çok papağan besleyebilirsiniz. Kuşların yemini bu kafeslerde daha rahat değiştirebilirsiniz. Farklı bir tasarıma sahip kuş kafesi yuvarlak modelleri seçebilirsiniz. Bu ürünlerin üst kısımları genel olarak oval bir şekilde tasarlanmıştır. Böylece evcil kuşları daha kolay eğitebilirsiniz. Kafeslerin arasından dal darı verebilir ya da çekirdek gibi bazı kuruyemişleri kafes dışından yedirebilirsiniz. Kuş kafesleri tek katlı olduğu gibi çok katlı olarak da üretilmiştir. Bu sayede farklı kuş türlerini evde besleyebilir ve bakımını yapabilirsiniz. Her bir kafesin rengi farklı olduğundan kendi isteğinize göre kafeslerde renk seçimi yapabilirsiniz. Dilerseniz özel olarak bu kafesleri boyayabilirsiniz. Sayfamızda yer alan kuş kafesi ile ilgili yorumları inceleyebilir ve değerlendirmelerde bulunabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery