Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Kuş Tüneği Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kuş Tüneği markası:

En Çok İncelenen Kuş Tüneği Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Kuş Tüneği Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 204 Kuş Tüneği modeli içerisinde en ucuz Kuş Tüneği fiyatı 1.59 TL iken, en yüksek Kuş Tüneği fiyatı 628.8 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kuş Tüneği fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Kuş Tüneği fiyatı ise 33.16 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Kuş Tüneği Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kuş Tüneği

Dinozorlardan evrimleşerek günümüze kadar gelen kuşlar, renkli tüyleri ve güzel sesleri sayesinde birçok insanın en sevdiği hayvanlardan biri olmayı başarır. Kuşlar doğal yaşam alanlarındayken tünemek için ağaçların dallarını kullanır. Kafeslerinde tünemek için kuş tüneğine ihtiyaç duyarlar. Kuşların doğal konumu dallar üzerinde durmak olduğundan kuş için tünek vazgeçilmez bir hal alır. Kafes dışında da kullanılabilen tünekler kuşlar için dinlenme imkanı sağlar. Bununla beraber kuş kafesi tüneği, kuşların kafes içerisinde dinlenmelerine ve uyumalarına olanak verir. Kuşlar, bu tünekler sayesinde rahat bir şekilde kafes içerisinde hayatlarına devam eder.  Kuş tüneği kabı sayesinde tüneğin yanına yem veya su konulabilir. Dallardan esinlenerek yapılan dal şeklindeki tünekler sayesinde kuşlar kendilerini doğal ortamlarında gibi hissederek daha mutlu bir yaşam sürebilir. Açık alanda bakılan kuşlar, büyük ve yaprak dekorlu ağacımsı tünekler sayesinde kendilerini olmaları gereken yerde gibi düşünerek mutlu hissedebilir. Kuş tünekleri, kuşların en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden biridir. Kullanıcılar kuş tüneği alarak kuşlarını memnun edebilir.

Kuş Tüneği Modelleri

Kuş tüneklerinin birçok çeşidi vardır. Yapıldığı malzeme ve yapısına bağlı olarak çeşitlenen kuş tünekleri, farklı kuşların ihtiyaçlarını karşılar. Ahşap kuş tüneği, kuşların dalda tünüyormuş hissine kapılması için uygun bir modeldir. Ahşaptan yapılan bu tünekler, kuşlar tarafından sevilir. Farklı uzunluk ve kalınlıklarda üretilen bu tünekler, ahşap olduğu için kaymaz bir yapıdadır. Farklı kalınlıklarda olması sayesinde farklı büyüklüklerdeki kuşların rahat bir şekilde tünemesine olanak sağlar. Zımparalı kuş tüneği, zımparalı olması sayesinde kuşların kaymadan üzerinde tünemesini sağlar. Zımparası sayesinde kuşların tırnaklarını da düzeltebildiği bu tünek kuşlara rahat bir ortam sağlar. Farklı kalınlıklarda üretilen zımparalı tünekler, farklı pençe boylarına sahip kuşların ihtiyaçlarını gidermesini sağlar. Zımparalı tüneğin bilinen bir diğer adı da törpülü kuş tüneğidir. Bu tünekler özellikle kuşların tırnaklarını kesmekte zorlanan kullanıcılar tarafından, kuşların tırnaklarını düzenlemek için tercih edilir. Kuşların kavradığı ve bu kavramanın bir sonucu olarak da tırnaklarını düzelten bu tünekler, kullanıcıları tırnak kesiminden uzun süre uzak tutar. Uzun tırnakları düzelen kuşlar, daha az tehlikeli hale gelir. Diğer kuşlara ve bakıcılarına daha az batan tırnakları sayesinde bu kuşlar sevilmesi daha kolay bir hal alır. kuş tüneği plastik de olabilir. Plastik kuş tünekleri de ahşap ve zımparalı tünekler gibi farklı boyutlarda üretilir. Farklı boyutlarda üretilmeleri, farklı pençe boyuna sahip kuşlara bakan kullanıcılara kolaylık sağlar. Bu sayede kullanıcı baktığı kuşun pençe boyutuna göre uygun boyutta bir plastik kuş tüneği alır. Uygun boyutta bir tünek almak, kuşun sağlığı açısından önemlidir. Oyuncaklı tünek, kullanıcıların kuşlarını mutlu etmek için alabileceği tüneklerden biridir. Çeşitli oyuncaklar, ziller ve çanlar içeren bu tünekler kuşların eğlenceli bulduğu tüneklerdir. Bu tünekler sayesinde kuşlar eğlenceli vakitler geçirir. Tünek olarak da kullanılabilen ve kuşların sevdiği bir diğer kafes eklentisi de kuş merdivenidir. Bu merdivenler sayesinde kuşlar yukarı aşağı hareket edebilir. Kafes içerisinde kuşlara bacaklarını çalıştıracak bir ortam sunan bu merdivenler kullanıcıların tercihlerinden biridir. Kuş tüneği çeşitleri, farklı malzemelerden, farklı boyutlarda üretilerek kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılar.

Kuş Tüneği Fiyatları

Kuş tüneği fiyatlarını etkileyen birçok sebep vardır. Bunların başında tüneğin yapıldığı malzeme gelmektedir. Kuş tünekleri çeşitli malzemelerden yapılır. Plastik ve tahta kuş tünekleri çok yaygın olsa da, bunlara ek olarak zımparalı tünekler de piyasada bulunmaktadır. Tahta kuş tüneği tahtadan yapıldığı için sıradan plastik bir tüneğe göre daha pahalıdır. Bununla beraber zımparalı kuş tünekleri de vardır. Zımparalı kuş tünekleri fazladan malzeme gerektirdikleri ve daha fazla işlevsellik sundukları için daha yüksek fiyatlara alıcı bulur. Kuş tüneği fiyatlarını etkileyen bir diğer durum da kuş tüneğinin kullanım alanıdır. Kafes içerisinde kullanılan tünekler daha küçük olduğu için daha az malzeme gerektirdiğinden daha düşük fiyatlara satılırken, kafes dışında kullanılan tünekler aynı zamanda tüneklerin durması için bir stant gerektirdiğinden daha yüksek fiyatlara satılır. Kafes dışında kullanılan tünekler aynı zamanda daha fazla estetiklik gerektirdiği için belli bir tasarımla üretilir. Bunun bir sonucu olarak da kafes içerisinde kullanılan kafeslere oranla fiyatları daha yüksek olur.

Kuş Tüneği Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kuş tüneği satın alırken dikkat edilmesi gereken özelliklerin en başında, kuşun pençe boyu gelmektedir. Kuşun pençe boyuna uygun boyutta bir tünek satın almak, kuşun tırnak ve pençe sağlığını korumayı sağlar. Doğal paraket tüneği muhabbet kuşları için uygun bir tutuş alanı sağlar. Kalınlığına ek olarak dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da tüneğin yapıldığı malzemedir. Ahşap ve tahta tünekler, plastik tüneklere oranla daha doğal bir ortam sunar. Bu da kuşların kendilerini daha mutlu hissetmelerini sağlar. Ahşap tüneklere göre daha az işlenmiş olan tahta tünekler, kuşların kendilerini dala tünemiş gibi hissetmesine yardımcı olur. Bununla beraber plastik tünekler de üretim şekline bağlı olarak daha iyi bir tutuş sağlayabilir. Şekillendirmesi daha kolay olduğu için plastik tünekler, ahşap tüneklere göre daha ucuz fiyatlara satışa sunulur. İşlevsellik de dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Zımparalı tünekler kuşların tırnaklarını düzeltmelerine olanak sağlar. Kullanıcı, kuş tünekleri hakkında dikkat edilmesi gereken bu özellikleri ve daha fazlasını cimri.com üzerinden inceleyip, ürün hakkında karar verebilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery