track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Kuş Banyosu Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kuş Banyosu markası:

En Çok İncelenen Kuş Banyosu Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Kuş Banyosu Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 25 Kuş Banyosu modeli içerisinde en ucuz Kuş Banyosu fiyatı 10.95 TL iken, en yüksek Kuş Banyosu fiyatı 294.4 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kuş Banyosu fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Kuş Banyosu fiyatı ise 85.76 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Kuş Banyosu Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kuş Banyosu

Binlerce farklı çeşit kuş türünden evde beslenebilecek olan türler oldukça kısıtlıdır. Evinde kuş beslemek isteyen hayvanseverlerin kuşları için gerekli bir takım malzemeleri edindikten sonra birlikte yaşamaları daha keyifli bir hal alabilir. Kuşların evlerde kendileri için ayrılmış olan yuvalarında mutlu ve rahat yaşayabilmeleri için yuvalarının yanı sıra farklı malzemelere ihtiyaç duyabilir. Bunların en önde gelenleri yem ve yem kapları olabilir. Bu ürünler sonrasında kuşların temizlikleri için gereken malzemeler mutlaka temin edilmesi gerekir. Kuş banyoları, kuşların kendi kendilerine temizlenmeleri için üretilmiş, çeşitli modellerde ve boyutlarda bulunabilecek olan ürünlerdir. Kuş banyosu üreticileri tarafından evde beslemeye uygun muhabbet kuşu, kanarya, papağan gibi kuş türleri için ayrı modellerde üretilen bu ürünler, çeşitli renklerde de olabilir. Genel tasarımı küvet formunda olan bu ürünler kuşların kendi kendilerine banyo yapmalarına olanak verir. Kuşların banyo yapmaları esnasında yuvalarının ıslanmasını önlemek için banyonun üst kısmında yer alan kapak bölümünün kapatılması, kuşunuza daha keyifli ve eğlenceli bir banyo deneyimi yaşatabilir. Cimri.com’da kuş besleyen hayvan severler için çeşitli türde kuş banyosu modelleri farklı satıcılar eşliğinde listelenir. 

Kuş Banyosu Modelleri

Kuş banyoları evlerde veya benzeri kapalı alanlarda beslenen kuşların türüne, dolayısı ile hayvanseverlerin tercihlerine göre değişebilen ürünlerdir. Kafeste beslemeye uygun kuş türleri arasında muhabbet kuşu, kanarya, papağan çeşitleri ve güvercin gibi kuşların kendilerini temizlemeleri için geliştirilmiş olan bu ürünler, genellikle sert plastik malzemeden çeşitli renk ve boyutlarda üretilen ürünlerdir. Kuş banyo kabı olarak da bilinen ürünler içinde kuşlar istedikleri her an ya da bakıcılarının belirledikleri süreler içinde banyo yaparak tüy bakımlarını gerçekleştirebilir. Kuşlar da tıpkı diğer hayvan türlerinde olduğu gibi kimi zaman sıcaktan bunalabilir, kimi zamanda uzayan tüylerinden rahatsızlık duyabilir. Bu nedenle periyodik aralıklarla banyo yapmaları gerekir. Özellikle güvercinler için banyo yapmak oldukça önemlidir. Bu yüzden de kafesleri içinde yer alan banyolarını en sık kullanan kuş türlerinin güvercinler olduğu söylenebilir. Ancak diğer evcil hayvanlara göre hemen her kuş türünün banyo yapmayı çok sevdiği de bilinir. Bu yüzden kuş banyosu modelleri kendi içlerinde boyutlanan ve tasarım olarak çeşitlenen ürünlerdir. Bu ürünlerin kafes içinde zeminde kullanılan türlerinin kullanımı oldukça pratiktir. Kuş kafeslerinin zeminine yerleştirilen bu ürünler içinde kuşlar istedikleri zaman banyolarını yapabilir. Üstelik bu ürünleri herhangi bir yere takmak gerekli değildir. Kuş sahipleri böylelikle banyo süresi bittikten sonra kafesi kısa süre içinde alıp, temizliğini yapabilir. Kuş banyolarının aynalı olan seçenekleri kuşların hem banyo yapıp hem de eğlenmeleri için üretilmiş alternatif bir seçenektir. Bu ürünlerin de tıpkı diğer ürünlerde olduğu gibi çeşitli renk ve boyutları bulanabilir. Kuş banyoları tasarımları bakımından da birbirinden ayrılabilen ürünlerdir. Kimi küvet biçiminde oval tasarımlara sahipken kimi kuş banyosu kare veya dikdörtgen  formlarda olabilir. Kafese asılan kuş banyosu çeşitleri içinde de bu tip farklı formlar bulunabilir. Dolayısı ile kuşların kendi bakımlarını kolaylıkla yapabilmelerini sağlayan banyo çeşitleri her zevke uygun bir biçimde üretilmiş ürünlerdir. Kuşların banyosu için üretilen bu ürünlerin içine tüy bakımlarını kolaylaştırıcı banyo tuzları da eklenirse, evcil hayvanınızın deri bakımı da aynı an da sağlanabilir. Tüm bu ürünler listelerinde kuş malzemeleri de bulunduran cimri.com sayfaları üzerinden incelenebilir. 

Kuş Banyosu Fiyatları

Tüm evcil hayvanlarda olduğu gibi kuşların banyo yapmaları da oldukça önemlidir. Tüylerinin ve derilerinin sağlığı bakımında haftada en az bir gün olmak koşulu ile banyo yapmaları gereken kuşlar için üretilen kuş banyoları tüm kuş sahipleri tarafından araştırılan ürünlerdir. Kuş banyosu çeşitleri, kuşların türlerine ve boyutlarına göre şekillenen ürünlerdir. Bu nedenle kuş banyosu fiyatları da tüm bu ürünlerin çeşitlerine göre farklı olarak listelenir. Kafes zeminine yerleştirilen ve kafese takılabilen ürünler ile, aynalı ve aynasız ürünler arasında gözlenen fiyat farkları, aynı zamanda ürünlerin boyut farkları ile de ilişkilidir.  Bu nedenle de kuş banyosu fiyatları hakkında tek bir seçenek vermek mümkün değildir. Ancak kuş banyosu fiyatlarının diğer kuş ürünlerinden çok da farklı fiyat aralıklarına sahip olmadığı söylenebilir. Kuş banyolarının çeşitlerini incelemek isteyen kuş severler, cimri.com sayfaları üzerinde inceleme yapabilir. Farklı satıcılar tarafından satılan bu ürünler tek tek ya da çoklu paketler halinde satın alınabilir. Fiyat karşılaştırması yapmak isteyenler tüm bu satıcıların fiyatlarını inceleyebileceği gibi aynı zamanda ürünlerin 90 günlük fiyat grafiklerini de inceleyebilir. 

Kuş Banyosu Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kuş banyosu yapımı oldukça pratik olduğu düşünülen ürün türlerinden olabilir. Tasarımı bakımından küvete benzeyen bu ürünler, kuşların sağlığına zarar vermeyecek plastik malzemeler kullanılarak üretilir. Kimi kuş banyosu türü kafes içine yerleştirilebilecek tasarımlarda üretilirken kimi ise tıpkı yemlik ve suluk gibi kafeslerin tellerine takılabilen tasarımlara sahiptir. Kuş banyosu tercih ederken hayvan sahiplerinin kuşlarının türüne ve boyutuna göre ürün tercih etmesi gerekir. Küçük boyutlu muhabbet kuşları veya kanarya benzeri kuşlar için küçük boyutlara sahip olan banyolar uygun olabilir. Ancak papağan ve güvercinler için daha büyük boyutlu ürünleri tercih etmek gerekir. Aksi takdirde evcil hayvanınız banyolar içinde rahat hareket edemeyebilir. Banyo satın alırken aynalı modeller üzerinden tercih yapmak kuşların banyo deneyimlerini çok daha eğlenceli hale getirebilir. Doğru boyutta ve tasarımdaki ürünü bulduktan sonra hayvanseverlerin banyoların yanında kuşlarının cilt sağlığı ve tüy bakımlarını yapmak için banyo tuzu, tüy bakım spreyleri gibi ürünleri de almaları önerilir. Tüm bu ürünler cimri.com sayfalarından istenilen her saatte istenilen satıcıdan temin edilebilir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery