Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Balık Yemi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Balık Yemi markası:

En Çok İncelenen Balık Yemi Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Balık Yemi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1194 Balık Yemi modeli içerisinde en ucuz Balık Yemi fiyatı 2.9 TL iken, en yüksek Balık Yemi fiyatı 1918.53 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Balık Yemi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Balık Yemi fiyatı ise 47.37 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Balık Yemi Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Balık Yemleri

Balık yemleri balıkların gelişimi ve sağlığını doğrudan etkileyen faktörler arasında yer alır. Bütün balık çeşitleri için beslenme önemlidir. Balık yemleri, balıkların rengini, yüzgeçlerini ve doğurganlığını etkiler. Doğru balık yemlerini kullanmak, balıkların sağlığını doğrudan etkiler. Her balık türünün yemlerden alması gereken vitamin ve mineraller farklı olabilir. Bu nedenle balık yemleri çeşitli içerikler ile üretilir. Balık yemi çeşitleri farklı balık türlerine uygun seçeneklere sahiptir. Granül, pul, tablet ve çubuk gibi seçenekler sunan balık yemi çeşitleri, tatlı su ve tuzlu su balıkları için uygundur. Balık yemleri tatlı su ve tuzlu su balıkları için farklı içerikler ile üretilir. Tuzlu ve tatlı su balıklarının günlük olarak alması gereksinimler farklıdır. Bu yüzden balık yemi kullanırken, uygun balık yemi çeşitlerini tercih etmelisiniz. Balık yemi çeşitleri farklı boyutlardaki ambalajları ile her bütçeye uygun seçenekler sunar. Balık yemi 250 ml çeşitleri ideal boyutları sayesinde sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer alır.

Balık Yemi Çeşitleri

Evde hayvan bakımı özen ve dikkat gerektirir. Balık besleme daha kolay gibi görünse bile özen ister. Balıkların düzenli sularının değiştirilmesi, beslenmelerine dikkat edilmelidir. Balık yemleri, balıkların sağlığını doğrudan etkiler. Her balık türünün besinlerden alması gereken mineral ve vitaminler farklıdır. Bu yüzden balık cinsine uygun yem çeşitlerini kullanmalısınız. Ayrıca, balık yemlerini uygun miktarlarda balıklara vermelisiniz. Aksi halde fazla yemler balıklarına zarar verebilir. En çok beslenen balık türleri arasında yer alan japon balıkları, için özel yemler üretilir. Japon balığı yemi, yapılarına ve içeriklerine farklılık gösterir. Balıkların renklerini, boyutlarını ve renklerini etkileyen balık yemleri; pul, granül ve tablet formunda üretilir. Granül balık yemi çeşitleri, yavaş bir şekilde suyun dibine batar. Su yüzeyinde uzun süre durduğu için granül balık yemi çeşitleri, orta seviye sularda beslenen balıklar için uygun yem çeşitleri arasında yer alır. Pul yem çeşitleri, hafif yapıları sayesinde uzun süre su yüzeyinde kalır. Özellikle yüzeyde beslenen balık türleri için uygun olan bu yemleri tercih edebilirsiniz. Granül yem ve pul yem çeşitlerini otomatik yemleme makinelerinde kullanabilirsiniz. Tablet balık yemi çeşitleri otomatik yemleme makineleri için uygundur değildir. Tablet balık yemi çeşitleri dibe çökebilen bir yapıya sahiptir.. Su yüzeyinde kalmadığı için dipte beslenen balık türleri için uygun yem çeşitleri arasında yer alır. Balık yemleri tatlı ve tuzlu su balıkları için ayrı içeriklerde üretilir. Her balık türünün yemlerden alması gereken vitamin ve mineral değeri farklıdır. Balık yemleri özel formülü ile balıkların, gelişimlerini ve sağlıklarını destekler. Ayrıca, balıkların yüzgeç sağlığından renklerine kadar yemlerin önemi büyüktür. Böcek, karides gibi canlıları özel işlemlerden geçirerek üretilen balık yemi çeşitleri, protein açısından oldukça zengindir. Bitkisel balık yemi çeşitleri ise, balıkların sindirimim sistemini destekleyen içerikler ile üretilir. Farklı içeriklere sahip balık yemi çeşitleri, balıkların gelişimlerine olumlu katkı sağlar. Popüler balık yemi markalarından biri olan Jbl balık yemi, ürün çeşitliliği sayesinde farklı balık türlerine uygun seçenekler sunar. Balık yemleri farklı ambalaj boyutları ile her bütçeye uyum sağlar. Kova balık yemi çeşitleri gramajları sayesinde uzun süreli kullanım imkanı sağlar.

Balık Yemi Fiyatları

Balık bakımında yemlerin önemi oldukça büyüktür. Balık yemleri, doğrudan balıkların sağlığını ve görüntülerini etkiler. Tatlı su ve tuzlu su balıklarının yem çeşitleri birbirinden farklıdır. Ayrıca, balıklar farklı beslenme özelliklerine sahip olduğu için yemlerin formları da farklılık gösterir. Granül, tablet ve pul formundaki balık yemleri, suyun farklı seviyelerinde kalır. Bu sayede suyun dibinde veya yüzeyinde beslenenler balıklar, rahatça yemlerine ulaşabilir. Balıkların sindirim sistemini desteklemek için bitkisel içerikli yem çeşitleri de sık kullanılan seçenekler arasında yer alır. Balıkların alması gereken vitamin ve mineraller ile üretilen balık yemleri, farklı ambalaj boyutları ile sizlerin tercihine sunulur. Balık yemi fiyatları, ürünlerin içeriklerine ve boyutlarına göre farklılık gösterir. Uygun fiyatları ile bütçeleri sarsmayan balık yemleri, çeşitliliği sayesinde farklı ihtiyaçları karşılayan seçenekler sunar. Cimri.com üzerinde yer alan balık yemi çeşitlerini inceleyebilir, aradığınız ürünü kolay bulabilmek için filtrelerden yararlanabilirsiniz. 

Balık Yemi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Balık beslemek sakinleştirici ve keyiflidir. Balıkların sağlıklarını uzun süre koruyabilmesi için doğru yemler ile beslenmesi gerekir. Her balığın beslenme alışkanlığı farklıdır. Bazı balıklar yüzeydeki yemleri yer, bazıları balık türleri ise dibe çöken yemleri yiyebilir. Ayrıca, tatlı ve tuzlu su balıklarının yemleri içerik bakımından farklılık gösterir. Balık yemi satın alırken balığınızın hangi çeşit yemleri ile beslendiğine dikkat etmelisiniz. Japon balıkları için, yüzey ve orta seviyelerde kalan granül yemler uygun seçenekler arasında yer alır. Balıkların günlük alması gereken vitamin ve minerali içeren balık yemleri, içerik bakımından farklılıklar gösterir. Protein içerikli balık yemleri genellikle böcekler ve deniz canlılarından oluşur. Bitkisel balık yemi çeşitleri yüksek lif içeriği sayesinde balıkların sindirim sistemini destekler. Doğru balık yemi kullanımı sayesinde balıkların renkleri daha canlı olur. Yanlış ve fazla yemi kullanımı balıklara zarar verebilir. Ayrıca, balık yemlerinin suyu bulandırmaması gerekir. Formülündeki vitamin ve minerallerin balıkların bağışıklığını güçlendirecek yeterlilikte olması gerekir. Farklı gramajlara sahip ambalajlarda satılan balık yemleri çeşitliliği sayesinde her ihtiyacı karşılayan seçenekler sunar.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery