Marka
Sera
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

BALIK YEMİ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Balık denizde yaşar. Rengarenk ve çeşit çeşit balık bulunur. İnsanlar bu canlıları kendi ortamlarında süs için veya beslenmek için beslerler. Süs için besledikleri ortama akvaryum denir. Yemek için beslenen balıkların ortamına da balık çiftliği denir. Kendi doğal ortamı dışında beslenen balıkların yaşamlarını sürdürebilmeleri için doğal ortamında bulunmayan girdiler dışarıdan sağlanır. Bunların en önemli olanı balık yemidir. Balık yemi üretimi için genelde balık kullanılır. Avlanan balıklar bu iş için tasarlanmış makinalarda işlenir, fırında pişirilir ve nihai ürüne dönüştürülür. Dünyada bu amaçla balık avlanan en önemli bölge Batı Afrika’dır. Bu ürün içiresine yine bir protein kaynağı olan soya bitkisi de konabilir. Soya girdisi balık girdisine göre daha düşük maliyetlidir. Üretim için kullanılan diğer malzemeler ise deniz yosunu, çeşitli tahıllar, yumuşakçalardır.

Akvaryum balıkları nasıl beslenir?

Balık yemi akvaryumda beslenen balıklar için gerekli protein kaynağı sağlar. Dengeli beslenmesine yardımcı olur. Çubuk şeklinde olan ve atıldığında su yüzeyine çıkan yem çeşitleri vardır. Bu çubuk yemler su yüzeyinde durduğundan balıkların doğal besin bulma eylemine benzer bir ortam sağlar.

Ürün içine çeşitli vitaminler de eklenebilir. Bu vitaminler balıkların hastalıklara karşı direncini artırır. Akvaryumda beslenen balıklara elle besleme yapılabilir veya bu işi otomatik yapan balık yemi atma makinesi kullanılabilir.

Akvaryum yemleri hayvan mağazalarında, büyük marketlerde veya internetten satın alınabilir. Kova şeklinde uzun süre kullanılabilecek boyutları vardır. Küçük akvaryumlar içinse daha küçük gramajlı perakende boyu alınabilir. Akvaryum yemleri doğrudan güneşe maruz bırakılmamalıdır. Nemli ortamlardan uzak kuru yerde saklanmalıdır.

Oltacılık için yem seçimi nasıl yapılır?

Olta ile balık avlanır. Oltaya balığın gelmesi için farklı malzemeler kullanır. Bunlardan biri de balık yemidir. Bu amaçla kullanılan yemlerden biri solucandır. Ayrıca deniz dibinden çıkarılan sülünez de yem olarak kullanılır. Ayrıca deniz kıyısında kumluk alanda veya kayalıkta yaşayan mamun böceği de uygun bir malzemedir.

Tetra, JBL, Sera, AHM, ArtAkua, Rotifish, Gemma marka ürünleri, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinden inceleyebilir, en ucuz alternatifi kolayca bulabilirsiniz.

https://www.cimri.com/balik-yemi