Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Akvaryum Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Akvaryum markası:

En Çok İncelenen Akvaryum Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Akvaryum Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 37 Akvaryum modeli içerisinde en ucuz Akvaryum fiyatı 4.1 TL iken, en yüksek Akvaryum fiyatı 3314.7 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Akvaryum fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Akvaryum fiyatı ise 535.2 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Akvaryum Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Akvaryum

Her kullanıcı evinde ya da iş yerinde baktığı evcil hayvanlar için çeşitli ürünler satın alır. Onların ihtiyaç duyduğu her şeyi tamamlayarak konforunu arttırmayı amaçlar. Söz konusu evinizi süsleyen balıklar olduğunda ona büyük ve görkemli akvaryumlar almak isteyebilirsiniz. Balıklarına özel alanlar ayıran kullanıcılar, onların içinde yaşadığı alanları da önemser. Balıklar için alınan tüm ürünler ekstra özen ister. Oldukça hassas olan balık çeşitlerinin yer aldığı akvaryumların tam sisteme sahip olması gerekir. Akvaryumlar başta filtreleri olmak üzere birçok ayrıntısı ile balıklara büyük kolaylık sağlar. Akvaryumlar kadar ona eşlik eden yardımcılar da önemlidir. Akvaryum sehpası sağlam yapısı sayesinde dev ürünleri zahmetsizce üzerinde taşır. Bu tarz ürünleri seçerken dayanıklılık esasına ayrıca dikkat etmek gerekir. Balıkların sayısına ve yaşam alanına göre akvaryum çeşitleri bulunur. Bu nedenle küçük ve büyük boy seçeneklerini bir arada görürsünüz. Akvaryumun yanı sıra onu oluşturan birden fazla parça bulunur. Çoğu malzemesini bozulduğunda ya da değiştirmek istediğinizde çıkarırsınız. Portatif yapısı ile tüm kullanıcıların dikkatini çeker. Akvaryum süslerini kullanarak balıklarınız için renkli alanlar oluşturabilirsiniz. 

Akvaryum Modelleri ve Özellikleri

Evinde ya da ofisinde balık besleyen kişiler akvaryumlar için geniş alanlar tercih eder. Balıklara geniş ve sevimli alanlar sunan akvaryum çeşitleri birçok marka tarafından satışa sunulur. Birçok kullanıcı bu tarz ürünlerin düzenli bakım istediğini bildiği için temizliğini rutin haline getirir. Bu aşamada akvaryuma ait birçok parça değişerek yenilenir. Gerekli bakımların yapılmasına rağmen zamanla bozulan ya da ilk günkü gibi çalışmayan parçalar olabilir. Birçok parçayı yenileyerek balıkların konfor alanını eski haline döndürebilirsiniz. Akvaryumların içerisinde dengeyi sağlayan birçok parça bulunur. Akvaryum led aydınlatmalı versiyonu ile balıkların daha aydınlık bir ortamda kalmasını sağlar. Bu sayede gece olduğunda dahi balıklar aynı atmosferde yaşamını sürdürür. Led aydınlatmanın ya da ışığın kapalı olduğu alanlarda akvaryum kazaları daha sık yaşanabilir. Bu nedenle içeriyi aydınlatan ürünlerden yardım alınır. Balıklar genelde sıcak sularda yaşam sürdüğü için akvaryumlar ideal sıcaklıklarda tutulur. Bu amaç doğrultusunda akvaryumların ısısını ayarlayan ısıtıcılara yer verilir. Isıtıcı bulunmayan ve soğuk bir ortamda bulunan akvaryumlarda tam verim alınamayabilir. Birçok akvaryum regülatör sayesinde dengeli bir kullanım sunar. Bu sayede olası voltaj dalgalanmalarının önüne geçmiş olursunuz. Akvaryumlar farklı özellikler taşıdığı için fonksiyonları ve apartları değişiklik gösterebilir. Genel olarak çoğu akvaryumda ısıtıcılar iki farklı şekilde kullanılır. Ürünler suya daldırılan ve yerleştirilen olarak farklı seçeneklerle satışa sunulur. Akvaryumun genişliğine göre ısıtıcının şekline karar verebilirsiniz. Akvaryum malzemeleri birçok marka tarafından çeşitli şekillerde tasarlanır. Ürünler markalara göre değiştiği için kalite konusu da bundan etkilenir. Her bütçeye ve kaliteye uygun akvaryum seçenekleri ile balığınıza uygun yaşam alanına kolayca sahip olursunuz.Bazı kullanıcılar balıkları için alınan ürünlerin ona fayda sağlamasını ister.  Işıklı akvaryum modelleri hareketli yapısı ile balığınıza daha eğlenceli alanlar sunar. Birçok akvaryum balıkların kendini doğal alanda hissetmesi için renkli taş, yosun ve ışıklandırma için yer ayırır. Bu sayede aksesuarları yerleştirerek renkli ve hareketli bir akvaryum elde edebilirsiniz.

Akvaryum Fiyatları

Evinde ve ofisinde balıklara yer veren kullanıcılar için her şeyin ekstra konforlu ve kaliteli olmasını ister. Balıkların yaşamını geniş ölçüde kapsayan akvaryumlar farklı ebatlar ve özelliklerde hazırlanır. Buna bağlı olarak fiyat kısmında değişiklikler  görülür. Balıkların doğal yaşamına uygun bir şekilde dizayn edilen akvaryumlar farklı özellikler taşır. Akvaryum fiyatları belirlenirken birçok faktör etkin rol oynar. Bunların başında ürünlerin modeli gelir. Piyasaya yeni sürülen modeller daha yeni özellikler sunduğu için yüksek fiyatlara sahip olabilir. Akvaryumlar farklı boy ve özelliklerde  tasarlanır.Buna bağlı olarak da fiyatlar artıp azalabilir. Küçük akvaryumlar ile büyük olanlar arasında fiyat farkı görülebilir. Akvaryum modelleri ile akvaryum aksesuarları aynı fiyata sahip olmayabilir. Akvaryumlarla birlikte sunulan hayati parçalar da ürüne eklendiğinde fiyat yükselebilir.  Akvaryumlar genel olarak marka, fonksiyon ve boyut gibi özelliklere göre artıp azalabilir. Süslemek için alınan malzemeler kategorisine göre fiyatlandırıldığı için akvaryumların dışında tutulur. Akvaryumlar arasında seçim yapmadan önce marka ve ürün araştırması yapabilirsiniz. Cimri.com’da fiyat karşılaştırma özelliğini kullanarak aradığınız modelin nerede daha uygun olduğunu öğrenebilirsiniz. 

Akvaryum Satın Alın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Balıklar için ürün alışverişi yapan her kullanıcı kendine göre farklı kriterler belirler. Akvaryum alınacağı zaman ise balıkların sağlığı ve konforu ön planda tutulur. Akvaryum seti satın almadan önce  ürünler hakkında kısa bir araştırma yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra kullanıcı yorumlara göz atarak daha doğru bir ürün seçimi yapabilirsiniz. Balıkların doğru bir ortamda ve sağlıklı bir şekilde gelişmesi için uygun ölçülerde akvaryum tercih edilmesi gerekir. Bu konuda acele etmeden detaylı bir araştırma yaparak  en uygun modele yönelebilirsiniz. Bazı kullanıcılar balıklarını unuttuğunda ya da evden uzaklaştığında onlarla ilgilenecek otomatik şeylere ihtiyaç duyar. Bu nedenle otomatik yemleme sunan modelleri tercih edebilirsiniz. Fıskiyeli akvaryum seçerek su işlemini çok daha pratik bir şekilde çözebilirsiniz. Akvaryum su motoru balıkların bulunduğu alanda gerekli hava akışını sağlar. Bu nedenle seçtiğiniz akvaryumun bunu en iyi şekilde yapması gerekir. Balıkların kendini doğal yaşamında hissetmesi için akvaryumla ilgili tüm detaylara etraflıca göz atabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery