track source
track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Akvaryum Aksesuarı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Akvaryum Aksesuarı markası:

En Çok İncelenen Akvaryum Aksesuarı Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Akvaryum Aksesuarı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 270 Akvaryum Aksesuarı modeli içerisinde en ucuz Akvaryum Aksesuarı fiyatı 3.9 TL iken, en yüksek Akvaryum Aksesuarı fiyatı 2108.7 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Akvaryum Aksesuarı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Akvaryum Aksesuarı fiyatı ise 82.86 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Akvaryum Aksesuarı Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Akvaryum Aksesuarları

Akvaryum tutkunu olan hemen herkesin akvaryum yapmaya karar verdiği andan itibaren araştırdığı ilk ürünlerin akvaryum aksesuarları olduğu söylenebilir. Ancak bu ürünler öyle çok çeşide sahiptir ki akvaryum kuracak olan kişilerin öncelikle hayal ettikleri tasarımlar konusunda araştırma yapmaları gerekir. Bilindiği üzere akvaryumlar; evlerde, işyerlerinde, restoran ve benzeri farklı işletmelerde dekoratif amaçlı kullanılabilen ürünlerdir. Bu ürünler hazırlanırken kullanıldıkları alan ile uyumlu olarak tasarlanırsa, mekanların genel görünümüne ciddi katkıda bulunabilir. Bu nedenle de akvaryum üreticileri hem tanklar hem de bu tanklar içinde kullanılacak aksesuarlar konusunda oldukça fazla sayıda ürün tasarım yapabilir. Akvaryumların kurulacakları mekanlar ise tamamen kişilerin tercihine göredir. Ancak bu ürünlerin genel tasarımlarının yanında balıkların sağlıklı yaşamaları için bir takım teknik alt yapıların da oluşturumlamsı gerekir. Bunlar içinde en önemlilerinden biri de devirdaim motoru olabilir. Suyun kendi içinde devirdaim olması için gereken motorların yanı sıra akvaryumlarda kullanılan teknik aksesuarlar, filtreler, pervaneler, emiş boruları, dalga yapıcılar ve akvaryum kapakları, tül yavruluklar ve bitki kesici makaslar gibi sayılabilir. 

Akvaryum Aksesuarı Çeşitleri

Akvaryumlar birçok farklı mekanda kullanılan ve kullanıldıkları alanların dokusuna katkıda bulunan dekoratif ürünlerdir. Akvaryumla ilgilenmek her ne kadar mesai gerektiren bir iş olsa da bunu hobi haline getiren kişiler için hem kurulumu hem de bakımı oldukça keyifli bir iştir. Ancak ilk kez akvaryum dizaynı yapacak kişilerin kurulum yapmadan önce tüm teknik detaylar hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Akvaryumların ilk kurulum aşamasında gerekli olan teknik ekipmanlardan bahsetmek gerekirse; içindeki canlıların rahat ve sağlıklı yaşayabilmeleri için gerekli olan en önemli ürünlerden biri devirdaim motorlarının yanında, sirkülasyon pompası olabilir. Sirkülasyon pompaları, akvaryum içindeki su miktarına göre seçilmesi gereken ve akvaryum içinde yaşayan canlıların kendilerini doğal ortamlarında hissetmeleri için doğal dalga yaratan motorlardır. 1000 - 10.000 litrelik su kapasitesine sahip akvaryumlarda kullanılabilecek sirkülasyon pompası çeşitleri cimri.com sayfalarından incelenebilir. Akvaryumlarda kullanılacak diğer teknik ekipmanlardan biri de akvaryum dalga yapıcılardır. Bu ürünler de yine balıkların kendi doğal ortamlarında olduğunu hissetmeleri için belirli aralıklarla dalga oluşmasını sağlayan mekanik aletler arasındadır. Çeşitli ayarlar sonrasında dalga hızı, dalga genişliği, dalganın oluşum sıklığı belirlenebilir. Akvaryum aksesuarı üretim yapan birçok firma tarafından üretilen bu ürünler akvaryumların büyüklüğüne göre seçilmelidir. Akvaryumlar içinde canlıların sağlıklı yaşamaları için suyun kalitesinin önemi oldukça büyüktür. Bu sebeple akvaryumların sularının Ph değerlerinin doğal ortamlarına uygun olarak ayarlanması gerekir. Beslenen balık türlerine göre bu dengeleri ayarlamak, tatlı veya tuzlu su oranlarını sabit tutmak, akvaryumları yosun ve benzeri atıklardan arındırmak, suyun berraklığını korumak için temizlik rutinlerinin yanında belirli ilaçlar kullanmak gerekir. Bu ilaçların oranlarının da mutlaka dengede tutulması balıkların sağlığını korumak adına önemli faktörlerdir. Devirdaim motoru, akvaryum sularının kendi kendi devirdaim etmesi ve suyun kalitesini koruması açısından kullanımı en önemli teknik aksesuarlar arasında gelir. Temizlik sırasında balıkların akvaryumdan alınarak bir bölgede tutulmaları gerekir. Böyle durumlarda da akvaryum kepçesi çeşitlerinin kullanımı balıkları akvaryum içinden almak için oldukça pratik bir yöntem olabilir. Azot sayaçları, karbondioksit reaktörleri, CO2 tüpleri ve benzeri tüm akvaryum aksesuarları cimri.com sayfalarında farklı marka seçenekleri ile bulunabilir. Hem kişisel olarak hem de profesyonel anlamda akvaryumculuk ile ilgilenen kişiler burada bulunan ürünler arasından inceleme yaparak akvaryum için gerekli tüm aksesuarları kısa süre içinde temin edebilir. 

Akvaryum Aksesuarı Fiyatları

Akvaryum aksesuarları birbirinden ayrı birçok çeşitte üretildiklerinden fiyatları ile ilgili sabit bir aralık bulunamayabilir. Bu aksesuarlar dekoratif ve teknik aksesuarlar olarak iki farklı kategoride değerlendirilmesi gerekir. Dekoratif aksesuarlar her zevke göre seçilebilecekken teknik aksesuarların her akvaryum içinde bulunması gerekir. Bu ürünler de akvaryumların büyüklüklerine ve aldıkları su kapasitelerine göre şekillenir. İşte bu sebeplerle akvaryum aksesuarı fiyatları hakkında tek bir seçeneğe rastlanamayabilir. Ancak her bütçeye ve akvaryuma uygun olarak aksesuar seçenekleri akvaryum üreticileri tarafından satışa sunulabilir. Akvaryum aksesuarları içinde yer alan devirdaim motorları ve sirkülasyon pompaları akvaryumların çeşitlerine göre seçilmesi gereken ürünlerdir. Balıkların doğal yaşam alanlarında hissetmeleri ve sağlıklı büyüyebilmeleri için gerekli olan bu aksesuarlar edinilmesi gereken en önemli aksesuar çeşitleri içinde gösterilebilir. Bunlar dışında temizlik kepçeleri, dalga yapıcı cihazlarda yine akvaryum sahiplerinin edinmesi gereken aksesuarlar içindedir. Bu ürünler de ürünlerin büyüklüğüne göre seçilebilir. Akvaryum sehpaları ile ilgili fiyat aralıkları da tankların büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir. Tüm bu sebeplerden ötürü akvaryum aksesuarı fiyatlarının ihtiyaca yönelik olarak araştırılması gerekir. Cimri.com sayfaları üzerine tüm bu fiyatlar ile ilgili detaylı araştırma yapılabilir. 

Akvaryum Aksesuarı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Akvaryum aksesuarları, akvaryum kurmak isteyen herkesin temin edebileceği ürünlerdir. Bu ürünler birçok farklı firma tarafından üretilir ve farklı satış noktalarından temin edilebilir. Ancak ürünler arasında tercih yaparken akvaryumların ihtiyaçlarına göre aksesuar temini yapılması gerekir. Özellikle teknik aksesuarlar içinden yapılacak tercihlerde ürünlerin akvaryum tanklarının boyutlarına göre seçilmesi önemlidir. Örneğin, büyük boyutlu bir akvaryum tankının altına alınacak akvaryum sehpasının uygun ölçülere sahip olması gerekir. Aksi takdirde akvaryum dizaynı yapılıp suyu doldurulduktan sonra sehpalar tankı taşımayabilir. Yine teknik malzemelerin de akvaryumdaki su miktarına göre seçilmesi gerekir. Balıkların sağlıklı yaşayabilmeleri için gerekli ilaçların özellikle dikkatle seçilmesi önemlidir. İçeriklerinde zararlı kimyasallar bulunan ilaçlar, balıkların ölümüne dahi sebep olabilir. Dekoratif aksesuarların seçiminde ise tercihlerin tamamen kişilerin zevlerine göre farklılık gösteriri. Yalnızca akvaryum içerisinde kullanılacak bitkileri seçerken bitkiler yapay tercih edilecek ise bu ürünlerin üretim malzemelerini incelemek faydalı olabilir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery