track source
track source

Çadır

Çadır Fiyatları

932 Ürün gösteriliyor.
Ürün Tipi
Ürün Yapısı
Kurulum
Kullanım Dönemi
Oda Sayısı
Dış Tente
Çift Tente
Oda Giriş Sayısı
İç Tente
Zemin Kumaşı
Pol
Pol Çapı
Sineklik
Toplam Uzunluk
Toplam Genişlik
Toplam Yükseklik
Çadır fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Çadır modelleri ve Çadır fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Çadır kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Bestway, Remixon, IKEA, Nurgaz. 932 adet Çadır fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Çadır Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Çadır markası:

2022 yılı Çadır Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
30 Haziran 2022 tarihinde Cimri.com’da yer alan 932 Çadır modeli içerisinde en ucuz Çadır fiyatı 99.99 TL iken, en yüksek Çadır fiyatı 20750.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Çadır fiyatlarının ortalaması alındığında ise 30 Haziran 2022 tarihinde ortalama Çadır fiyatı ise 591.68 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Uzspace 6018 Yeşil 500 ml Su Matarası
Uzspace 6018 Yeşil 500 ml Su Matarası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Çadırlar

Çadırlar geçmişte ev olarak kullanılan günümüzde ise kamp ve doğa sporlarıyla ilgilenenlerin sırtında taşıdığı yaşam alanına dönüşmüştür. Doğa içerisinde yaptığınız kampta yaşam alanına dönüşen çadırlar farklı mevsimlerde kullanılabilecek malzemeden üretilmiş birçok modelle piyasadaki yerini almıştır. Çadırlar şekillerine göre üçgen, tünel ve kubbe model olmak üzere üç gruba ayrılır. Üçgen çadırlar kuruluşu zahmetli ve rüzgara dayanıksız oldukları için kampçılar tarafından ilkbahar ve yaz aylarında tercih edilir. Gerçi girişi rüzgarın ters yönüne doğru kurulduğunda sert rüzgarlara da dayanabilir ama bunun için çadırda kullanılan malzemenin de kaliteli olması gerekir. Tünel çadırın alanı üçgen çadıra göre daha geniş alanlı ve rüzgara daha dayanıklı çadırlardır. Zorlu doğa şartlarına karşı dayanıklı olduğu için profesyonel dağcılar tarafından tercih edilir.  Kubbe çadırlar rüzgara karşı dayanıklı olmasa da kar biriktirmedikleri, kolay kuruldukları ve fazla sabitleyici istemedikleri için çokça tercih edilen çadır modelidir. Çadırlar içerisindeki malzemeler itibariyle de kıl, kumaş ve plastik çadırlar olmak üzere 3 gruba ayrılır.

Çadır Çeşitleri

Çadır modelleri kaç kişilik olduklarına, ne için kullanıldıklarına gibi özelliklerine göre çeşitli ürün gruplarına ayrılır. Çadır çeşitleri şekillerine göre, çadırın yapıldığı malzemeye göre kullanım amaçlarına göre çeşitli gruplara ayrılır. Araç üstü çadır adı üzerinde yolculuk yaptığınız aracın üstüne monte edip taşıyabileceğiniz portatif ve kurulumu kolay çadır türüdür. Piyasada çeşitli renk ve çeşit araç üstü çadır bulunur. Günümüzde kampçılar tarafından oldukça fazla rağbet gören popüler bir çadırdır. Uzun süreli seyahat ve kamp yapacaklar için idealdir. Ayrıca taşıması kolay olduğu için size kesinlikle yük olmaz. Bir nevi düşük bütçeli karavan kategorisine giren araç üstü çadırların tek olumsuz yönü en fazla iki kişi için tasarlanmış olmasıdır. Genelde merdivenle çadırınıza çıkabilirsiniz yağmurlu havalarda yağmurluğu ile sizi korur. Kamp çadırı halk arasında festival çadırı diye de anılır. Kamp yapanların doğa sporları ile ilgilenenlerin, tatilcilerin daha çok rağbet ettiği bu çadırlar nefes alan yapıdaki kumaştan üretildikleri için özellikle yaz ve ilkbahar aylarında yapılan kamplar için idealdir. Ayrıca kumaşından dolayı taşıması da kolaydır. Ucuz ve hafif olduğu için taşıması da kolay olduğundan yaz aylarında sıcakta çadır taşıma yorgunluğundan da sizi kurtarır. Piyasada çokça renk ve desende modeli mevcuttur. Marka ve kalitesine göre içten çift dikişli modellerini güçlendirerek yağmurlu havalarda da kullanılır. Çadır 4 kişilik daha çok ailecek ya da gruplar halinde kamp veya tatil yapanların tercih ettiği daha büyük ve ferah çadırlardır. Çadır 2 kişilik çiftlerin tatil veya kamp yapmak için tercih ettikleri araç üstü veya kamp çadırıdır. Çeşitli renk ve desen seçeneğine sahiptir. Yazlık kışlık ya da 4 mevsim kullanabileceğiniz çeşitleri piyasada mevcuttur. Çadır 1 kişilik tek başına kamp yapacakların, tatilcilerin veya dağcıların tercih ettiği çadır çeşididir. Piyasada çeşitli renk ve desen seçeneği mevcuttur. Dağcılar ve doğa sporlarıyla ilgilenenlerin çadırları genel itibarıyla zorlu hava şartlarına dayanıklı modellerdir. Piyasada her çeşit ve kalitede tek kişilik çadır modelleri mevcuttur. Piyasada pek çok çadır markaları mevcuttur. Çadırlar kullanım alanlarına, hangi mevsimde kullanılacağına, kaç kişilik üretileceğine ve kalitesine göre çadır markaları tarafından üretilip piyasaya sunulur.

Çadır Fiyatları

Çadır fiyatları çeşitli özelliklerine göre değişiklik gösterir. Piyasada her bütçeye ve ekonomiye hitap eden çadır çeşitleri mevcuttur. Çadırlar markalar tarafından çeşitli özelliklerine göre üretilip piyasaya sürülüp kullanıcıların beğenisine sunulur. Çadırın kalitesi, markası, hangi mevsim kullanılacağı, hangi amaçla kullanılacağı, kaç kişilik olduğu, türü, çadırın yapımında kullanılan malzemenin kalitesi gibi özellikleri çadırın fiyatını değiştiren faktörlerin başında gelir. Çadırın kullanılacağı mevsim çadırın kalitesiyle de alakalı olduğu için zorlu kış şartları için bir dağcının kullandığı çadır ile yaz ayında bir kampçı ya da tatilcinin kullandığı çadırın fiyatı aynı değildir. Siz de sayfamızda bulunan çadırları özellikleri ile beraber inceleyip fikir sahibi olabilirsiniz. Diğer kullanıcıların yorumlarını okuyup onların tecrübelerinden yararlanabilirsiniz. Kendiniz için en ucuz ve kaliteli çadırın hangi sitede satıldığını cimri.com üzerinden öğrenebilirsiniz. 

Çadır Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çadır satın alırken dikkat edilmesi gereken birtakım özellikler vardır. Bunlar kullanıcının çadırı ne için kullanacağına hangi mevsimde kullanacağına göre değişiklik gösterir. Kısacası kullanıcının beklenti ve talepleri çadır seçiminde önemlidir. Çadır seçiminde mevsim ve hava koşulları önemli bir etkendir. En ideali yaz için farklı kış için farklı bir çadır almaktır. Bu sizin konforlu bir kamp yapmanıza da olanak sunar. Ama buna imkanınız yoksa çadır yapacağınız mevsimin şartlarına uygun olan çadırı seçmekte fayda var. Çadırda kalacak kişi sayısı da ortamda rahat etmek için önemlidir. Aldığınız çadırı kamp alanına kadar sırt çantasında taşıyacağınız için çadırın sırt çantasında kalma süresi de önemlidir. Yani aldığınız çadırın hafifliği de önemlidir. Ağır bir çadır sırtınızı ağrıtacağı için sizi oldukça yorabilir. Çadırın üretiminde kullanılan ürünün kalitesine de dikkat etmelisiniz. Mesela çadırın tabanında kullanılan malzemenin yırtılma ve delinme gibi olumsuzluklara karşı dayanıklı olması hatta mümkünse çadırın ısı yalıtımına da faydalı olması gerekir. Çadırın havalandırmasını sağlayan üst kısımda bulunan çadır içini yağmura karşı da koruyan havalandırma pencerelerine de dikkat edilmelidir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery