Çadır

En Ucuz Çadır Fiyatları

219 Ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
    çadır
Çadır fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Çadır modelleri ve Çadır fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Çadır kategorisinde en favori markalar şu şekilde: IKEA, The North Face, Remixon, Pi İthalat, Bestway. 219 adet Çadır fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Evolite Turtle 2 Kişilik Çadır
Evolite Turtle 2 Kişilik Çadır
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Police PC-816P El Feneri
Police PC-816P El Feneri
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Özellikle son zamanlarda şehir hayatının vermiş olduğu bunalımdan kurtulmak için tatil günlerini kamp yaparak değerlendiren insan sayısı gittikçe artıyor. Bu sebepten dolayı kamp konusunda deneyimi olmayan kişiler yoğun araştırmalar sonucu yapacağı kampa en uygun ve en ucuz ekipmanları Cimri.com sitesinden arayarak ulaşabilir.

Yapacağım Kampa En Uygun Çadır Hangisidir?

Çadırlar özellikleri ve boyutları bakımından farklı iklim koşulları için üretilir. Çadırlar şekli bakımından tünel çadır, üçgen çadır, kubbe çadır olmak üzere üç gruba ayrılır. Her grubun kapsadığı özelliğe göre kullanım alanı değişmektedir. Örneğin tünel çadırlar kış kamplarında kullanım için uygundur ancak istisnalar haricinde üçgen çadırlar kış kampları için pek tercih edilmez. Kış kampları için kullanılan çadırlar malzeme kalitesi ve dayanıklılık olarak yazlık çadırlardan çok farklı olduğu için mevsime özel çadır seçmekte fayda var. Yazlık çadır seçiminde ağırlığına ve havalandırma konusuna dikkat etmek gerekir. Yazlık çadırın hafif yağmurlara karşı dayanıklı olması da kullanım sırasında daha az sorun çıkmasını sağlayacaktır. Kış aylarında yapacağınız kamp için kişi sayısına bağlı olarak seçeceğiniz çadırı belirlemeniz büyük önem taşımaktadır. Kış kamplarında yaza oranla daha fazla ekipman olacağından dolayı yaşam alanı haricinde ekipmanı muhafaza edilecek yerin de bulunması önemlidir.

Çadır İçine Yerleşim Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Kamp yaparken ağırlık ve hacim konusunda minimum özelliklere sahip ekipman kullanmak istediğinizde çadır içindeki yerleşim düzenine de dikkat etmeniz gerekmektedir. İyi bir yerleşim düzeni oluşturmazsanız yaşam alanınız kısıtlanacağından dolayı çadır içinde rahat etmeniz zorlaşacaktır. Öncelikle uyku tulumu kullanmadan birkaç saat önce çadırın içinde havalanması için açık bırakılmalıdır. Uyku sırasında bunalmanızı engellemesi açısından önemlidir. Çadırın temiz kalması için ayakkabılar çadır dışında giyilmeli ve çıkarılmalı mümkünse bir poşete koyup çadır dışında muhafaza edilmelidir. Giysiler bir poşete koyulup çadır içerisinde tenteye mümkün olduğunca yaklaştırmadan yerleştirilmelidir, tentede oluşacak su buharı giysilerin ıslanmasına sebep olabilir.

Çadırların Bakım Onarımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kamp hazırlığı yaparken her ihtimale karşı çadırınız için yedek parça ve tamir seti bulundurmanızda fayda var. Çadırınızı kuracağınız yerin taşlık olmamasına ve düz zemin olmasına dikkat etmelisiniz, taşlık bir alanda çadır kurduğunuzda çadırınızın zemini zarar görebilir. Çadırınızı ıslak şekilde muhafaza etmek dikişleri ve çadır kumaşınızı uzun vadede olumsuz etkileyeceği için kuru tutmaya özen göstermelisiniz.