• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Akvaryum Bakımı Nasıl Yapılmaktadır?

Her gün yapılması gereken akvaryumun su sıcaklığını kontrol etmektir. Sıcaklıklarda büyük bir artış ya da düşüş varsa mutlaka nedenini araştırmalısınız. Işıklandırma sistemi kullanıyorsanız kapatmalısınız. Akvaryumun içindeki filtrenin çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Haftada bir kez yapılması gerekenler ise yosunlanan camların temizliğini yapmaktır. İki haftada bir yapmanız gerekenler ise düzenli su değişimini sağlamaktır. Bunun yanı sıra uzayan bitkileri keserek doğal bir ortam oluşturmanızda fayda vardır. Ayrıca suyun temizliğini sağlayan filtreleri temizlemeli ve genel bir bakımını yapmalısınız.

Balık ve Akvaryum Ürünleri Nelerdir?

En önemli ürünlerin arasında yer alan akvaryum, yüksek dirençli plastik ya da genellikle cam gibi saydam malzemelerden yapılan çoğunlukla balıklar için kullanılan içi su dolu farklı boyutlardaki yapılardır. Akvaryum satın alırken alacağınız balık türü ve sayısı çok önemlidir. Buna göre akvaryumunuzu seçmelisiniz. Beslediğiniz balığınızı balık yemi sayesinde doyurabilirsiniz. Balık yemi akvaryumda beslenen balıklar için gerekli protein kaynağı sağlar. Dengeli beslenmesine yardımcı olur. Çubuk şeklinde olan ve atıldığında su yüzeyine çıkan yem çeşitleri vardır. Bu çubuk yemler su yüzeyinde durduğundan balıkların doğal besin bulma eylemine benzer bir ortam sağlar. Akvaryum dekor süs kullanarak akvaryumunuzu süsleyebilirsiniz. Canlı ya da plastik bitki, renkli taşlar ve dekor ağaçlar gibi ürünler bulunmaktadır. Akvaryum hava motoru sayesinde hava sirkülasyonunu sağlayabilirsiniz. Dış ve iç filtre ile birlikte suyun temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Akvaryum ısıtıcı ile birlikte suyun derecesini ayarlayabilirsiniz. Akvaryum kumu, akvaryumlarda tabana döşenen, taban ve filtre malzemesi olarak kullanılan kumlara verilen genel isimdir. Akvaryumdaki biyolojik dengenin oturmasını ve dengede tutulmasını sağlamaktadır. Bitkili olan akvaryum modellerinde, kum üzerinde biriken yem ve dışkı atıklarının bir kısmı kum içerisindeki mikroorganizmalarca, bir kısmı da bitki köklerince besin olarak kullanılmaktadır. Bu düzen sayesinde azot dengesi kurulur ve ekolojik bir düzen oluşmaktadır. Akvaryum PH yükseltici sayesinde ise balık türünüze göre akvaryumun PH dengesini ayarlayabilirsiniz. Deniz balıklarının yaşadığı tuzlu su akvaryumlarındaki PH değeri 8’in üzerinde olurken, tatlı su akvaryumlarında 6 ve 7 civarındadır. Hava hortumuna takılan bir vana olan akvaryum kontrol valfı, elektrikler kesildiğinde, akvaryum suyunun dışarıya akmasını engelleme özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra akvaryum ürünleri arasında yer alan malzemeler, cam sileceği, sünger filtresi, termometre, aydınlatma, yosun önleyici, su testi, tuz, tepe filtresi, fosfat giderici, klor giderici, dalga yapıcı ve su yumuşatıcısı gibi ürünler yer almaktadır. Sizde bu ürünlerin hepsini pet kategorisi altında inceleyebilirsiniz.

Balık ve Akvaryum Ürünlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Balık ve akvaryum ürünlerinin fiyat aralığı marka, model ve ürün özelliğine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan balık ve akvaryum ürünlerini sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız balık ve akvaryum ürünlerinin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde haberdar olabilirsiniz.