Balık-Akvaryum

En Ucuz Balık-Akvaryum Fiyatları

2907 ürün gösteriliyor.
Balık-Akvaryum fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Balık-Akvaryum modelleri ve Balık-Akvaryum fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Balık-Akvaryum kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Balık Yemi, Akvaryum İç Filtre, Akvaryum Hava Motoru, Akvaryum Dış Filtre, Akvaryum Ekipmanı. 2907 adet Balık-Akvaryum fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Akvaryum Ne İşe Yarar?

Akvaryumlar süs balıkları için evlerde, ofislerde, şirketlerde veya dükkânlarda yaşam alanları oluşturan camdan ürünlerdir. Eğer evinizde balık beslemek istiyorsanız bir akvaryuma ihtiyaç duyarsınız. Cimri.com farkıyla birçok akvaryumu karşılaştırıp en uygun akvaryumunuzu seçebilirsiniz.

Balık Yemi Nedir? Ne İşe Yarar?

Eğer balık avlamayı seviyorsanız sadece 2 temel ihtiyacınız vardır. Birincisi oltadır. İkincisi ise en az olta kadar önemli olan balık yemleridir. Balık yemleri sayesinde balıkları oltanıza çekebilirsiniz. Balık yemleri, balıkların ilgisini çekecek renklerden ve kokulardan oluşturulurlar. Özel olarak üretilen bu yemler sayesinde kolayca balık tutabileceksiniz.

Balık ve Akvaryum Ürünleri Nelerdir?

En önemli ürünlerin arasında yer alan akvaryum, yüksek dirençli plastik ya da genellikle cam gibi saydam malzemelerden yapılan çoğunlukla balıklar için kullanılan içi su dolu farklı boyutlardaki yapılardır. Akvaryum satın alırken alacağınız balık türü ve sayısı çok önemlidir. Buna göre akvaryumunuzu seçmelisiniz. Beslediğiniz balığınızı balık yemi sayesinde doyurabilirsiniz. Balık yemi akvaryumda beslenen balıklar için gerekli protein kaynağı sağlar. Dengeli beslenmesine yardımcı olur. Çubuk şeklinde olan ve atıldığında su yüzeyine çıkan yem çeşitleri vardır. Bu çubuk yemler su yüzeyinde durduğundan balıkların doğal besin bulma eylemine benzer bir ortam sağlar. Akvaryum dekor süs kullanarak akvaryumunuzu süsleyebilirsiniz. Canlı ya da plastik bitki, renkli taşlar ve dekor ağaçlar gibi ürünler bulunmaktadır. Akvaryum hava motoru sayesinde hava sirkülasyonunu sağlayabilirsiniz. Dış ve iç filtre ile birlikte suyun temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Akvaryum ısıtıcı ile birlikte suyun derecesini ayarlayabilirsiniz. Akvaryum kumu, akvaryumlarda tabana döşenen, taban ve filtre malzemesi olarak kullanılan kumlara verilen genel isimdir. Akvaryumdaki biyolojik dengenin oturmasını ve dengede tutulmasını sağlamaktadır. Bitkili olan akvaryum modellerinde, kum üzerinde biriken yem ve dışkı atıklarının bir kısmı kum içerisindeki mikroorganizmalarca, bir kısmı da bitki köklerince besin olarak kullanılmaktadır. Bu düzen sayesinde azot dengesi kurulur ve ekolojik bir düzen oluşmaktadır. Akvaryum PH yükseltici sayesinde ise balık türünüze göre akvaryumun PH dengesini ayarlayabilirsiniz. Deniz balıklarının yaşadığı tuzlu su akvaryumlarındaki PH değeri 8’in üzerinde olurken, tatlı su akvaryumlarında 6 ve 7 civarındadır. Hava hortumuna takılan bir vana olan akvaryum kontrol valfı, elektrikler kesildiğinde, akvaryum suyunun dışarıya akmasını engelleme özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra akvaryum ürünleri arasında yer alan malzemeler, cam sileceği, sünger filtresi, termometre, aydınlatma, yosun önleyici, su testi, tuz, tepe filtresi, fosfat giderici, klor giderici, dalga yapıcı ve su yumuşatıcısı gibi ürünler yer almaktadır. Sizde bu ürünlerin hepsini pet kategorisi altında inceleyebilirsiniz.

Akvaryum Hava Motoru Ne İşe Yarar?

Akvaryumlar içinde kullanılan önemli ekipmanlardan biride hava motorlarıdır. Hava motorları akvaryumun içine hava vererek akvaryum içindeki suyun hava oranını arttırmasını sağlar. Aynı zamanda hava motorları, hava taşına bağlandığında akvaryum için güzel bir aksesuar da oluşturur. Ayrıca hava motorları pipo filtreye bağlandıkları zaman hem suyu süzer hem de suya hava verir. Akvaryumunuza bir hava motoru almak istiyorsanız “Eheim 3704 Hava Motoru” adlı ürünü tercih edebilirsiniz.

Akvaryum Dış Filtresi Ne İşe Yarar? Neden Önemlidir?

Akvaryumun temizliği hem görsellik açısından hem de akvaryum içinde yaşayan canlıların sağlığı açısından çok önemlidir. Akvaryum iç ve dış filtresi akvaryum temizliği için kullanılır. Genelde daha ucuz olması sebebiyle iç filtre tercih edilir. Fakat iç filtre akvaryum temizliği için yeterli değildir. Bunun nedenlerinden ilki, akvaryum içinde iç motorun sürekli olarak akıntı yaratması sebebiyle balıkların güçsüz düşmesidir. Ayrıca sadece sünger ile kirliliği temizlemek sağlıklı bir filtreleme sağlamaz ve basınçlı bir şekilde gelen su balıkların doğal yaşamlarını tehlikeye sokabilir. Dış filtre sistemi ise tamamen sağlıklı bir şekilde iç temizlik yapar. İçinde aktif karbon sistemi bulunan dış filtre sistemleri sayesinde mükemmel bir temizlik gerçekleştirilir. Dış filtre suyun tat, koku ve renk gibi özelliklerini dengeler. Ayrıca çeşitli mikroorganizmaları da filtreleyebilir. Eğer kaliteli bir dış filtre sistemi satın almak istiyorsanız “Tetra TEC EX 1200 Plus Akvaryum Dış Filtre” adlı ürünü 475 TL gibi bir fiyatla satın alabilirsiniz.